Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικα μπηκα recovery κ εκανα wipe k μετα ανοιξε..

 

Αν εχεις το insane chip και φλασαρισμενη την 4.0.4 να το αποφευγεις γιατι υπαρχει κινδυνος μπρικαρισματος!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρακτικά τι σημαίνει αυτό, να περιμένουμε τη official rom(+ custom) τις επόμενες μέρες;

 

Yeap, ήδη μαγεύεται κερνελ για jb

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση για οποιον εχει την omega 16.1 4.1.2.

Εχω παρατηρησει οτι μεσα στον φακελο "τα αρχεια μου" οτι υπαρχουν δυο φακελοι external sd card, ο ενας ειναι ξεχωριστος φακελος και ο αλλος βρισκεται μεσα στον φακελο sdcard0.

Ποια απο τις δυο μνημες ειναι η εξωτερικη?

Και οι δυο φακελοι extsdcard απευθυνονται στην ιδια μνημη?

 

Ξερει καποιος να απαντησει?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να απαντησει?

 

Ο sdcard0 αν θυμαμαι καλα.. Γιατι δεν χρησιμοποιεις τον ES που δινει μεσα στη rom??

Link to comment
Share on other sites

Ο sdcard0 αν θυμαμαι καλα.. Γιατι δεν χρησιμοποιεις τον ES που δινει μεσα στη rom??

 

Βασικα ρωταω γιατι προσπαθουσα προχθες να φτιαξω μια playlist στο poweramp και δεν εντοπιζα τα τραγουδια που εχω στην εξωτερικη καρτα.

Μετα ανακαλυψα οτι υπηρχαν δυο extsd φακελοι στα αρχεια μου. Εγω τα ειχα στον φακελο extsd που ειναι ξεχωριστος και οχι στον φακελο extsdcard που ειναι μεσα στον φακελο sdcard0. Οταν τα μετεφερα σε αυτον τον φακελο καταφερα να δημιουργησω και την Playlist.

Απλα μου κανει εντυπωση που στην omega16.1 δημιουργηθηκαν δυο φακελοι extsd και ο ενας δεν ανταποκρινονταν σε αυτο που ηθελα να κανω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...εβαλα απο την πρωτη σελιδα το 4.0.4 LPG και τωρα το λαπτοπ δεν αναγνωριζει το κιν ...μου λεει κατι για λοιπες πληροφοριες...καπου διαβασα οτι επιδη ειναι custom rom γινεται αυτο..τι μπορω να κανω για να το αναγνωριζει οπως πριν?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...εβαλα απο την πρωτη σελιδα το 4.0.4 LPG και τωρα το λαπτοπ δεν αναγνωριζει το κιν ...μου λεει κατι για λοιπες πληροφοριες...καπου διαβασα οτι επιδη ειναι custom rom γινεται αυτο..τι μπορω να κανω για να το αναγνωριζει οπως πριν?

 

Άλλαξε το Sales code σε VGR.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&hl=en&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dplay+store+csc+changer

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ποθ θα βρω την 4.0.4 nordic να περασω στο τηλ μου..

 

Γράφεις που γράφεις σε ένα θέμα, διάβασε τουλάχιστον το ίδιο το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

διαβασα φιλε μου αλλα απο την πρωτη σελιδα που εχει τησ αναβαθμησησ δεν ξερω ποια ειναι ειναι nordic? απο αυτεσ ποθ εχει...
Link to comment
Share on other sites

διαβασα φιλε μου αλλα απο την πρωτη σελιδα που εχει τησ αναβαθμησησ δεν ξερω ποια ειναι ειναι nordic? απο αυτεσ ποθ εχει...

 

Nordic είναι η Σκανδιναβία

Link to comment
Share on other sites

ποθ θα βρω την 4.0.4 nordic να περασω στο τηλ μου..

 

περνα αυτη XWLPY 4.0.4 Σκανδιναβικό firmware που ειναι η τελευταια που ειχε βγει...

Link to comment
Share on other sites

 

Το κατεβασα αλλα δεν μπορω να το αλλαξω..ενω επιλεγω το VGR μου λεει οτι πρεπει να ειναι 3 γραμματα.. :/ μηπως να κατεβασω καποιο αλλο changing??

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος γιατί δεν μπορώ να κάνω τπτ...συνδεω το κιν στο λαπτοπ και μου λεει οτι λειπει το αναγνωριστικο κινητο κλπ...(πριν βαλω το 4.0.4 το διαβαζε κανονικα)...Τι μπορω να κανω?επισεις το Sales Code δεν μπορω να το κανω install..επιλεγω VGR (για το δικο μ sales code) και δεν γινεται μου λεει οτι πρεπει να ειναι 3 γραμματα...σαν να μην το διαβαζει καπως...Γνωριζει κανεις κατι για αυτο το θεμα σας παρακαλω???

Edited by PrOtEcToR
Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα αλλα δεν μπορω να το αλλαξω..ενω επιλεγω το VGR μου λεει οτι πρεπει να ειναι 3 γραμματα.. :/ μηπως να κατεβασω καποιο αλλο changing??

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος γιατί δεν μπορώ να κάνω τπτ...συνδεω το κιν στο λαπτοπ και μου λεει οτι λειπει το αναγνωριστικο κινητο κλπ...(πριν βαλω το 4.0.4 το διαβαζε κανονικα)...Τι μπορω να κανω?επισεις το Sales Code δεν μπορω να το κανω install..επιλεγω VGR (για το δικο μ sales code) και δεν γινεται μου λεει οτι πρεπει να ειναι 3 γραμματα...σαν να μην το διαβαζει καπως...Γνωριζει κανεις κατι για αυτο το θεμα σας παρακαλω???

 

Στην πρώτη σελίδα υπάρχει οδηγός για το πως να αλλάξεις το csc ,δοκίμασε και με αυτόν το τρόπο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα μας κοροϊδεύουν:

SamMobile ‏@SamMobiles

For all your S2 useres here is your Jelly Bean .. http://twitpic.com/blvakm

 

Και μετά μας φτύνουν:

SamMobile ‏@SamMobiles

Now for real, there are only selected countries testing Android 4.1.2 for the Galaxy S II The Open Europe is ready so far we know... #sgs2

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα μας κοροϊδεύουν:

SamMobile ‏@SamMobiles

For all your S2 useres here is your Jelly Bean .. http://twitpic.com/blvakm

 

Και μετά μας φτύνουν:

SamMobile ‏@SamMobiles

Now for real, there are only selected countries testing Android 4.1.2 for the Galaxy S II The Open Europe is ready so far we know... #sgs2

 

 

Εντάξει, κάνουν λίγο χιούμορ, απλώς η samsung δίνει όπως είναι λογικό προτεραιότητα στα s3 & n2

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα αλλα δεν μπορω να το αλλαξω..ενω επιλεγω το VGR μου λεει οτι πρεπει να ειναι 3 γραμματα.. :/ μηπως να κατεβασω καποιο αλλο changing??

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος γιατί δεν μπορώ να κάνω τπτ...συνδεω το κιν στο λαπτοπ και μου λεει οτι λειπει το αναγνωριστικο κινητο κλπ...(πριν βαλω το 4.0.4 το διαβαζε κανονικα)...Τι μπορω να κανω?επισεις το Sales Code δεν μπορω να το κανω install..επιλεγω VGR (για το δικο μ sales code) και δεν γινεται μου λεει οτι πρεπει να ειναι 3 γραμματα...σαν να μην το διαβαζει καπως...Γνωριζει κανεις κατι για αυτο το θεμα σας παρακαλω???

 

Δεν γνωρίζω να σε βοηθήσω ακριβώς αλλα μέχρι να το λύσεις δοκίμασε το kies air (ειχα αναλογo προβλημα με μαμά 4.0.4 αλλα ήταν θέμα driver). Είναι στην ουσία ένα kies μέσα στον browser σου . Τώρα για αναβάθμιση λογισμικού που δεν μπορει να κανει και μέσω kies παλι θα είχες θέματα. Για ανταλλαγή αρχείων (και apk που δεν στέλνει το air) δοκίμασε το file expert.

Καλώδιο βάζω πια για να δω αν ερθει η 4.1 και μονό.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα...

Μετα απο γκαφα (εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απο το μενου) μου κολλησε και δεν μπαινει σε recovery

Κατεβασα λοιπον επισημο firmwire μπαινω download mode και ενω μου το βλεπεο το τηλ ξεκιναει η διαδικασια μου κολλαει στο set up connection και μου βγαζει fail cant open serial port κατι τετοιο τελος παντων....:O

Τι να φταει? χρονια εχω να χρησιμοποιησω odin!

Σιγουρα κατι παιζει με την συνδεση την ωρα που παει να ξεκινησει....

Αλλαξα και πορτα και παλι τιποτα, καποιος καμια ιδεα?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα...

Μετα απο γκαφα (εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απο το μενου) μου κολλησε και δεν μπαινει σε recovery

Κατεβασα λοιπον επισημο firmwire μπαινω download mode και ενω μου το βλεπεο το τηλ ξεκιναει η διαδικασια μου κολλαει στο set up connection και μου βγαζει fail cant open serial port κατι τετοιο τελος παντων....:O

Τι να φταει? χρονια εχω να χρησιμοποιησω odin!

Σιγουρα κατι παιζει με την συνδεση την ωρα που παει να ξεκινησει....

Αλλαξα και πορτα και παλι τιποτα, καποιος καμια ιδεα?

 

Τρέξε το Odin ως administrator και σιγουρέψου ότι το KIES είναι κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Στρατο εννοουνται αυτα..........τα εχω κανει!

Αλλο? Το τηλ εχει φαει χοντρη κολλα!!!!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Στρατο εννοουνται αυτα..........τα εχω κανει!

Αλλο? Το τηλ εχει φαει χοντρη κολλα!!!!

 

Κάνε κι ένα reboot τον Η/Υ μην έφαγε αυτός την κόλλα

Link to comment
Share on other sites

Επισης το εκανα, το μονο που μου μενει μαλλον ειναι απεγκατασταση Kies και ξανα εγκατασταση μπας και ξεκιλλησει με τουε drivers και ο Θεος βοηθος!!!

Αμα ξερεις κανεναν αλλον τροπο σφυρα κλεφτικα....:X

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Στρατο εννοουνται αυτα..........τα εχω κανει!

Αλλο? Το τηλ εχει φαει χοντρη κολλα!!!!

 

Μήπως είσαι με Windows 8?

 

Επισης το εκανα, το μονο που μου μενει μαλλον ειναι απεγκατασταση Kies και ξανα εγκατασταση μπας και ξεκιλλησει με τουε drivers και ο Θεος βοηθος!!!

Αμα ξερεις κανεναν αλλον τροπο σφυρα κλεφτικα....:X

 

Δεν χρειάζεται να βάλεις το kies. Πάρε από εδώ τους drivers.

Edited by Silvester
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει θεμα με τα 8αρια και στη συνδεση του κινητου με το Kies;

 

Το ίδιο το kies με τα windows 8 δεν το έχω χρησιμοποιήσει, γιατί έτσι και αλλιώς, δεν το χρησιμοποιώ καθόλου. Αλλά αν κρίνω από τις ασυμβατότητες που είχα με driver και ορισμένες εφαρμογές στα Windows 8, δεν αποκλείω να υπάρχει (προς το παρών) θέμα όχι τόσο με το kies αλλά με odin.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...