Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρεπει να βαλεις την ρομ που θελεις κ να κανεις ρουτ για να αλλαξεις μεσω προγραμματος το csc που θελεις κ περιλαμβανεται στην τομ που θα εχεις περασει. Δλδ αμα βαλεις την ελληνικη το κανεις σε eur.

εκανα ροοτ και εκανα το csc EUR και μετα ξαναπερασα την ρομ για να γινει unroot...ευχαριστω πολυ παντως

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και Χρονια Πολλα! Να ρωτησω, τωρα που δεν υπαρχει hotfile απο που μπορω να κατεβασω την I9100XWLSW_I9100OXXLSB_EUR??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρονια Πολλα! Να ρωτησω, τωρα που δεν υπαρχει hotfile απο που μπορω να κατεβασω την I9100XWLSW_I9100OXXLSB_EUR??

 

Μια λύση είναι το sammobile που πιθανότατα θα έχει mirrors

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρονια Πολλα! Να ρωτησω, τωρα που δεν υπαρχει hotfile απο που μπορω να κατεβασω την I9100XWLSW_I9100OXXLSB_EUR??

 

Sammobile.com κ samsung-updates.com

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. το sammobile το χα κοιταξει και το terrafile που εχει σαν mirror ουτε εκει υπαρχει το αρχειο. Τωρα το κατεβαζω απο το samsung-updates. Αν κατι παει στραβα θα ενημερωσω! Ευχαριστω και παλι!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά η τελευταία NEE είναι η I9100XWMS1;;;

 

Ναι είναι η τελευταία Nordic.

Link to comment
Share on other sites

παίδες σας χαιρετώ απ'το topic του s2. δυστυχώς το έχασα χτες το κινητό και πλέον κατευθύνομαι προς lg g2. μόνο η έλλειψη microsd με προβληματίζει αλλά το κινητό φαίνεται σούπερ
Link to comment
Share on other sites

παίδες σας χαιρετώ απ'το topic του s2. δυστυχώς το έχασα χτες το κινητό και πλέον κατευθύνομαι προς lg g2. μόνο η έλλειψη microsd με προβληματίζει αλλά το κινητό φαίνεται σούπερ

 

Είναι αυτό που λέμε "έχω ένα νέο ευχάριστο και ένα δυσάρεστο" :( ναι το g2 τα σπάει.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλο βραδυ απο το αγρινιο..απο χθες προσπαθω να περασω καποια ρομ αλλα τιποτα ...κανω οτι ακριβως λεει το ποστ με την διαδικασια αλλα στο τελος μυνημα την ακυρωνη με κοδ σφαλματος 7 τι ειναι αυτο δεν ξερω ..παρακαλω τα φωτασας
SW1HKL
Link to comment
Share on other sites

καλο βραδυ απο το αγρινιο..απο χθες προσπαθω να περασω καποια ρομ αλλα τιποτα ...κανω οτι ακριβως λεει το ποστ με την διαδικασια αλλα στο τελος μυνημα την ακυρωνη με κοδ σφαλματος 7 τι ειναι αυτο δεν ξερω ..παρακαλω τα φωτασας

 

Ποια έκδοση του Odin χρησιμοποιείς; (δοκίμασε με την 1.85 αν δεν χρησιμοποιείς αυτή..)

Έχεις εγκατεστημένο το Kies στο pc σου; (χρειάζεται για τους drivers). Επίσης πρέπει να το έχεις κλειστό.

Επίσης έχεις το gt-i9100 και όχι το gt-i9100G, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα παραπανω ειναι όπως τα λες τι μπορεί να συμβαίνει

 

Υποθέτοντας λοιπόν πως έχεις επιλέξει και τα σωστά "κουτάκια" στο Odin (σύμφωνα με τον οδηγό δηλαδή) τότε όλα θα έπρεπε να πάνε καλά λογικά.. μήπως να δοκίμαζες να ξανακατεβάσεις το firmware για να αποκλείσουμε την πιθανότητα να φταίει το αρχείο που κατέβηκε την πρώτη φορά.. μήπως να δοκίμαζες ξανά συνδέοντας το τηλέφωνο σε άλλη θύρα usb του pc σου..

 

Δεν μου έχει τύχει ποτέ και προσπαθώ να σκεφτώ τι θα έκανα στη θέση σου..

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να με βοηθήσει καποιος κ να μου δωσει το λινγ απο που μπορω να κατεβασω το τελευτεο λογισμικο για το s2 κ μαζι κ το δευτερο αρχειο για να το κανω κ ροοτ οπως λεει στην πρωτη σελιδα του θεματος?
http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

καλο βραδυ απο το αγρινιο..απο χθες προσπαθω να περασω καποια ρομ αλλα τιποτα ...κανω οτι ακριβως λεει το ποστ με την διαδικασια αλλα στο τελος μυνημα την ακυρωνη με κοδ σφαλματος 7 τι ειναι αυτο δεν ξερω ..παρακαλω τα φωτασας

τι εγινε τελικα με την ρομ,τα καταφερες?ρωταω γιατι οι πληροφοριες και η πιθανη λυση του προβληματος,ενδιαφερουν ολους.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να με βοηθήσει καποιος κ να μου δωσει το λινγ απο που μπορω να κατεβασω το τελευτεο λογισμικο για το s2 κ μαζι κ το δευτερο αρχειο για να το κανω κ ροοτ οπως λεει στην πρωτη σελιδα του θεματος?

 

καμια βοηθεια βρε παιδια! πιο ειναι το τελευταιο fireware για το galasy s2 που υπαρχει απο που το κατεβαζω κ πιο ειναι το αντιστοιχο αρχεια για να το κανω ροοτ?? αν γινεται να μου δωσεται τα ακριβει λινγ να τα κατεβασω κατεφτιαν γιατι ειμαι λιγο ασχετος μην κανω κανα λαθος!

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

καμια βοηθεια βρε παιδια! πιο ειναι το τελευταιο fireware για το galasy s2 που υπαρχει απο που το κατεβαζω κ πιο ειναι το αντιστοιχο αρχεια για να το κανω ροοτ?? αν γινεται να μου δωσεται τα ακριβει λινγ να τα κατεβασω κατεφτιαν γιατι ειμαι λιγο ασχετος μην κανω κανα λαθος!

για ελλαδα ειναι η xwlsw, πατησε στο google κατι θα βρεις,επισης για ροοτ στο xda βρες το αρχειο ,κερνελ, του philz που εχει τα 3τελευταια lsw καιμορφη .tar.μετα ακολουθησε τις οδηγιες του φορουμ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

για ελλαδα ειναι η xwlsw, πατησε στο google κατι θα βρεις,επισης για ροοτ στο xda βρες το αρχειο ,κερνελ, του philz που εχει τα 3τελευταια lsw καιμορφη .tar.μετα ακολουθησε τις οδηγιες του φορουμ.

 

το xwlsw το βρηκα αλλα δεν βρησκω το kernel για αυτην την εκδωση μπορεις να μου δωσεις στο λιγκ ακριβως για να το κατεβασω? εστω κ σε πμ!

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

το xwlsw το βρηκα αλλα δεν βρησκω το kernel για αυτην την εκδωση μπορεις να μου δωσεις στο λιγκ ακριβως για να το κατεβασω? εστω κ σε πμ!

δεν γνωριζω πως να περασω το λινκ αλλα στο xda δεξια επανω εχει αναζητηση πατησε philz kernel και θα σε παει αυτο .επισης το αρχειο .tar περνιεται με οντιν και εχει τριγωνο μετα το τηλ. και γραφει ο μετρητης,ενω το .zip περνιεται με ρεκοβερυ(vol.up+power+home ταυτοχρονα πατημενα) και δεν γραφει τιποτα.edit..PhilZ-cwm6-XWLSW-XEU-5.06.6

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

το xwlsw το βρηκα αλλα δεν βρησκω το kernel για αυτην την εκδωση μπορεις να μου δωσεις στο λιγκ ακριβως για να το κατεβασω? εστω κ σε πμ!

 

 

Model: GT-I9100

Country: Greece

Version: Android 4.1.2

Changelist: 1211311

Build date: Thu, 16 May 2013 00:42:01 +0000

Product Code: EUR

PDA: I9100XWLSW

CSC: I9100OXXLSB

MODEM: I9100XXMS3

DOWNLOAD: Terafile

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Model: GT-I9100

Country: Greece

Version: Android 4.1.2

Changelist: 1211311

Build date: Thu, 16 May 2013 00:42:01 +0000

Product Code: EUR

PDA: I9100XWLSW

CSC: I9100OXXLSB

MODEM: I9100XXMS3

DOWNLOAD: Terafile

o φιλος ψαχνει για αρχειο κερνελ για να ρουταρει την ρομ,αν ειχες λινκ γιαυτο θα τον βοηθουσες πολυ...εκτως και το βρηκε ειδη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Model: GT-I9100

Country: Greece

Version: Android 4.1.2

Changelist: 1211311

Build date: Thu, 16 May 2013 00:42:01 +0000

Product Code: EUR

PDA: I9100XWLSW

CSC: I9100OXXLSB

MODEM: I9100XXMS3

DOWNLOAD: Terafile

 

 

ευχαριστω πολυ αν μπορουσες να μου δωσεις κ το λινγ με το kernel για αυτο θα ησουν τέλειος! σε μορφη Zip παρακαλω! :-P

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ αν μπορουσες να μου δωσεις κ το λινγ με το kernel για αυτο θα ησουν τέλειος! σε μορφη Zip παρακαλω! :-P

 

Από εδώ κατέβασε το zip και μετέφερε το στην εξωτερική σου sd, φλασάρεις από recovery και είσαι έτοιμος.:)

 

http://d-h.st/users/philz_touch/?fld_id=25294#files

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ κατέβασε το zip και μετέφερε το στην εξωτερική σου sd, φλασάρεις από recovery και είσαι έτοιμος.:)

 

http://d-h.st/users/philz_touch/?fld_id=25294#files

 

οκ! κανει για το firmware που μου εδωσε ποιο πανω ο antheod ετσι?

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

οκ! κανει για το firmware που μου εδωσε ποιο πανω ο antheod ετσι?

 

Δεν θα σου έδινα τέτοιο αρχείο για εγκατάσταση αν δεν ήμουν απόλυτα σίγουρος! ;)

 

Τσέκαρε ότι φοράς πλέον την XWLSW και προχωρα άφοβα :)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...