Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για δύο αγγλικές εταιρείες.:)

 

Μάλιστα, μόλις τα είδα στο sammobile. Κι απ'ότι διαπίστωσα έπεσαν μερικές ακόμα jelly bean σε διάφορες χώρες αυτές τις μέρες.. λέτε να μας φέρουν κι εμάς την 4.0.3,5 σιγά σιγά;; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτωντας πια τον σχετικο πινακα στο sammobile, εχει πρασινισει σχεδον το 80% της λιστας των χωρων που περιμενουν 4.1.2. Μεχρι τελος καλοκαιριου, ισως να εχει κλεισει το ζητημα...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το οτι βγαινουν κατι ξεκαρφωτες εκδοσεις χρονολογιας 2011 και κυκλοφορουν το 2013 δεν το περιμενα....κατι τετοιο προβλεπω και για την ελλαδαρα μας 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον την 4.1.2 στις unbranded συσκευες θα την δωσει η samsung hellas λογικα με το 2014 οταν δηλαδη ολες οι αλλες χωρες θα εχουν δωσει την 4.2.2 μην πω οτι θα δωσουν κατευθειαν την 4.2.2?

 

Το ειχατε πει καποιοι για πλακα οτι θα παμε κατευθειαν σε 4.2.2 οι unbreanded συσκευες αλλα το κοβω να συμβαινει στην πραγματικοτητα.

 

Ειναι ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟΙ :down::down::down::down: στην samsung hellas παιδια δεν εξηγηται αλλιως........

:lol: :rotfl:

 

Βγαλανε 4.0.5 για το s2???

Ποτε εγινε αυτο και σε ποιες χωρες? Και για ποιο λογο τη στιγμη που με την 4.1.2 μια χαρα ειμαστε...

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Χτες αναβαθμίστηκε φίλος σε 4.1.2 και φωναζει και βρίζει! Εκεί που του κράταγε η μπαταρία 3 και μισή μέρες... τώρα δεν βγάζει 2.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Χτες αναβαθμίστηκε φίλος σε 4.1.2 και φωναζει και βρίζει! Εκεί που του κράταγε η μπαταρία 3 και μισή μέρες... τώρα δεν βγάζει 2.

3,5 μέρες?! Κλειστό το 'χει?! 2 μέρες αν του βγάζει με jelly bean (με νορμάλ χρήση έτσι?) θα 'πρέπει γονατιστός να πάει στην Τήνο να ευχαριστήσει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον την 4.1.2 στις unbranded συσκευες θα την δωσει η samsung hellas λογικα με το 2014 οταν δηλαδη ολες οι αλλες χωρες θα εχουν δωσει την 4.2.2 μην πω οτι θα δωσουν κατευθειαν την 4.2.2?

 

Το ειχατε πει καποιοι για πλακα οτι θα παμε κατευθειαν σε 4.2.2 οι unbreanded συσκευες αλλα το κοβω να συμβαινει στην πραγματικοτητα.

 

Ειναι ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟΙ :down::down::down::down: στην samsung hellas παιδια δεν εξηγηται αλλιως........

:lol: :rotfl:

 

Βγαλανε 4.0.5 για το s2???

Ποτε εγινε αυτο και σε ποιες χωρες? Και για ποιο λογο τη στιγμη που με την 4.1.2 μια χαρα ειμαστε...

Εγώ πειράζει που ακόμα θέλω την ΕΠΙΣΗΜΗ ελληνική Unbranded 4.0.4?! Tί ζητάω...ούτε jelly bean, ούτε τίποτα! Μια παρωχημένη αξιοπρεπή έκδοση! Όλο λέω να την περάσω μόνος μου και σκέφτομαι την γκαντεμιά μου που αν χτυπήσει θα κάνει το κινητό τούβλο!

Link to comment
Share on other sites

Χτες αναβαθμίστηκε φίλος σε 4.1.2 και φωναζει και βρίζει! Εκεί που του κράταγε η μπαταρία 3 και μισή μέρες... τώρα δεν βγάζει 2.

 

εαν ακολουθηθει σωστα η διαδικασια,η διαφορα της 4.0.4 με την 4.1 δεν ειναι και τραγικη..

επισης εχει και την λυση της "εξοικονομησης ενεργειας"η οποια μπορει να προσαρμοστει ετσι ωστε να μην επηρεαστει η αποδοση του τηλεφωνου,αλλα και συγχρονως να μην τελειωνει γρηγορα η μπαταρια.

δεν γινονται ολα μαζι παιδια.και καλουδια και μεγαλη διαρκεια μπαταριας..!

 

Εγώ πειράζει που ακόμα θέλω την ΕΠΙΣΗΜΗ ελληνική Unbranded 4.0.4?! Tί ζητάω...ούτε jelly bean, ούτε τίποτα! Μια παρωχημένη αξιοπρεπή έκδοση! Όλο λέω να την περάσω μόνος μου και σκέφτομαι την γκαντεμιά μου που αν χτυπήσει θα κάνει το κινητό τούβλο!

 

εισαι jelly bean και θες να γυρισεις στην 4.0.3(ουτε καν στην 4.0.4..?).

ειλικρινα παιδια δεν σας καταλαβαινω...:confused:

Link to comment
Share on other sites

εισαι jelly bean και θες να γυρισεις στην 4.0.3(ουτε καν στην 4.0.4..?).

ειλικρινα παιδια δεν σας καταλαβαινω...:confused:

 

Αφου αλλα γραφει και αλλα διαβαζεις;:p

 

Εν ολιγοις ειπε οτι θα προτιμουσε μια επισημη unbranded 4.0.4 (για να γλυτωσει απ'τα χαλια της 4.0.3) και οτι η 4.1.2 μετα απο οσα εχουν γραφτει γι'αυτην τη βρισκει κατα καποιο τροπο περιττη (εφοσον θα μας καλυπτε μια απροβληματιστη 4.0.4)..;)

Link to comment
Share on other sites

Αφου αλλα γραφει και αλλα διαβαζεις;:p

 

Εν ολιγοις ειπε οτι θα προτιμουσε μια επισημη unbranded 4.0.4 (για να γλυτωσει απ'τα χαλια της 4.0.3) και οτι η 4.1.2 μετα απο οσα εχουν γραφτει γι'αυτην τη βρισκει κατα καποιο τροπο περιττη (εφοσον θα μας καλυπτε μια απροβληματιστη 4.0.4)..;)

 

οκ Mακη-κεκτημενη ταχυτητα..

αλλα και παλι-τι θεματα δηλαδη εχει η 4.1?

μπαταριας?λογικο.τα εχουμε πει απο την αρχη αυτα.

θελουμε πιο συγχρονο λειτουργικο-θα πληρωσουμε το τιμημα της μπαταριας.

ασε που υπαρχει και η λυση της μεγαλυτερης μπαταριας,

που-απ`οτι λενε τα παιδια-εχει αρκετα μεγαλη διαφορα απο την μικρη.

ποσο να κραταει δηλαδη ενα συγχρονο smartphone που κανει παπαδες?

και μαλιστα ενα smartphone,που εχει απο το 2011 στην αγορα και παραμενει μεχρι και σημερα κορυφαιο,

με καλο support και πολυ πιθανο να παρει και μια τελευταια 4.2.2..

τι αλλο να ζητησουμε δηλαδη...?

Link to comment
Share on other sites

οκ Mακη-κεκτημενη ταχυτητα..

αλλα και παλι-τι θεματα δηλαδη εχει η 4.1?

μπαταριας?λογικο.τα εχουμε πει απο την αρχη αυτα.

θελουμε πιο συγχρονο λειτουργικο-θα πληρωσουμε το τιμημα της μπαταριας.

ασε που υπαρχει και η λυση της μεγαλυτερης μπαταριας,

που-απ`οτι λενε τα παιδια-εχει αρκετα μεγαλη διαφορα απο την μικρη.

ποσο να κραταει δηλαδη ενα συγχρονο smartphone που κανει παπαδες?

και μαλιστα ενα smartphone,που εχει απο το 2011 στην αγορα και παραμενει μεχρι και σημερα κορυφαιο,

με καλο support και πολυ πιθανο να παρει και μια τελευταια 4.2.2..

τι αλλο να ζητησουμε δηλαδη...?

 

Εγώ μαζί σου είμαι, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.. ειδικα εμεις που έχουμε και δυνατότητα για τόσες επιλογές (βλέπε odin) δεν θα πρεπε να παραπονιομαστε τόσο.;)

 

Για την 2000αρα μπαταρία τα έχω ξαναπει πάντως, η διάφορα της απο την 1650αρα σε jelly bean δεν είναι και τόσο αξιόλογη, στην ics ειχε σιγουρα μεγαλύτερη διάφορα..:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μαζί σου είμαι, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.. ειδικα εμεις που έχουμε και δυνατότητα για τόσες επιλογές (βλέπε odin) δεν θα πρεπε να παραπονιομαστε τόσο.;)

 

Για την 2000αρα μπαταρία τα έχω ξαναπει πάντως, η διάφορα της απο την 1650αρα σε jelly bean δεν είναι και τόσο αξιόλογη, στην ics ειχε σιγουρα μεγαλύτερη διάφορα..:)

 

οπως και να εχει,την παραπανω διαρκεια θα την παρεις.

αλλα εγω για τους φιλους-που το θεμα τους με την 4.1 ειναι η μπαταρια-εχω προτεινει την "εξοικονομηση ενεργειας".

απλο πραγμα ειναι και τσιμπας αρκετη ενεργεια παραπανω.

τωρα εαν δεν κανει και αυτο,ας γυρισουν τα παιδια σε καποια 4.0.ΧΧ.

εγω με ολη την ταλαιπωρια που περασα με 4.0.3&4.0.4 ουτε θελω να τις ξαναδω μπροστα μου..

Link to comment
Share on other sites

οπως και να εχει,την παραπανω διαρκεια θα την παρεις.

αλλα εγω για τους φιλους-που το θεμα τους με την 4.1 ειναι η μπαταρια-εχω προτεινει την "εξοικονομηση ενεργειας".

απλο πραγμα ειναι και τσιμπας αρκετη ενεργεια παραπανω.

τωρα εαν δεν κανει και αυτο,ας γυρισουν τα παιδια σε καποια 4.0.ΧΧ.

εγω με ολη την ταλαιπωρια που περασα με 4.0.3&4.0.4 ουτε θελω να τις ξαναδω μπροστα μου..

 

Όπως σου είπα, μαζί σου. Μετα την jelly το πισωγυρισμα είναι αδύνατο και για μένα..:p

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά εμένα όχι μόνο η 4.0.3 αλλά ακόμη και η 4.0.4 δεν ήταν καλές. Η πρώτη ιδίως ήταν gtpk και είχα κάνει και fr. Με την 4.1 όμως αν και δεν έκανα ούτε ένα fr το κινητό είναι σταθερότατο και δεν έχω δει όχι απλώς πάγωμα και άκυρες επανεκκινήσεις αλλά ούτε καν κόλλημα.

 

Ναι η κατανάλωση είναι ελαφρώς μεγαλύτερη (και αυτό όταν είμαι με wifi) αλλά με την ics είχε τύχει να κολλήσει αρκετές φορές (ακόμη και χωρίς να κάνω κάτι) και από 95% να με πάει στο 12%...Τουλάχιστον τώρα ξέρω τι παίζει και δεν βρίσκομαι εξ απροόπτου.

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα, μαζί σου. Μετα την jelly το πισωγυρισμα είναι αδύνατο και για μένα..:p

 

:D

 

Ειλικρινά εμένα όχι μόνο η 4.0.3 αλλά ακόμη και η 4.0.4 δεν ήταν καλές. Η πρώτη ιδίως ήταν gtpk και είχα κάνει και fr. Με την 4.1 όμως αν και δεν έκανα ούτε ένα fr το κινητό είναι σταθερότατο και δεν έχω δει όχι απλώς πάγωμα και άκυρες επανεκκινήσεις αλλά ούτε καν κόλλημα.

 

Ναι η κατανάλωση είναι ελαφρώς μεγαλύτερη (και αυτό όταν είμαι με wifi) αλλά με την ics είχε τύχει να κολλήσει αρκετές φορές (ακόμη και χωρίς να κάνω κάτι) και από 95% να με πάει στο 12%...Τουλάχιστον τώρα ξέρω τι παίζει και δεν βρίσκομαι εξ απροόπτου.

 

βρε εδω χαναμε επαγγελματικα τηλεφωνα με τα sod και τα κολληματα που ειχαμε.

εαν δεν επαιρνα αποφαση να μπω στην διαδικασια του odin,το τηλεφωνο θα ηταν σιγουρα χαλκομανια σε καποιον τοιχο.

δεν την γλυτωνε...!!

Link to comment
Share on other sites

Στο τελος, ξερετε τι θα γινει? Θα δοθει (επιτελους) η 4.2.2 απο την Σαμυ και θα ειναι καμμια σαβουρα σαν την 4.0.3... Εκει να δειτε κλαμα που θα πεσει!!! :lol::lol::lol: Θα ξεχασουμε την 4.0.4 και θα θελουμε να γυρισουμε στην 4.1.2!!!!!!!!!!!!

 

Οσο για τους φιλους που μιλανε για 3,4,5 ημερες με μια φορτιση, πραγματικα απορω πως το πετυχαν αυτο!!! (δεν ειρωνευομαι)... Τοσες ημερες αυτονομιας εχω να δω απο το 1998... :p

 

Και κατι τελευταιο, ασχετο βεβαια με αυτο το κομματι του forum, απλα το αναφερω... Χθες εβαλα την JellyBam (δεν την κρατησα ομως, γυρισα στην Nordic LSS). Το smoothness της ηταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ... Γιατι ειχε ειπωθει παλιοτερα οτι δεν"λειτουργει" το project butter σε ξενες roms (λογω drivers)??? Εμενα μια χαρα μου φανηκε!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για τους "απαιτητικούς" που θελουνε μεγαλη αυτονομια στην μπαταρια, υπαρχουνε και 3000, 3500 mAh.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για τους "απαιτητικούς" που θελουνε μεγαλη αυτονομια στην μπαταρια, υπαρχουνε και 3000, 3500 mAh.

 

Ναι κ μετα εχεις ενα κινητο βομβα. :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά πληροφορια για το αν υπάρχει περίπτωση να πάρει και την 4.3 το κινητό μας υπάρχει;

 

Ναι οκ ξέρω καλά καλά δεν έχουν δώσει την 4.1.2 και εγώ μιλάω για την 4.3...

 

Και ποιες η διάφορες της με την 4.1.2;

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Πώς είσαι τόσο σίγουρος για αυτό;

 

Εδώ καλά καλά δεν πιστεύαμε ότι θα έδινε την 4.2.2 οπότε πότε δεν ξέρεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά πληροφορια για το αν υπάρχει περίπτωση να πάρει και την 4.3 το κινητό μας υπάρχει;

Ναι οκ ξέρω καλά καλά δεν έχουν δώσει την 4.1.2 και εγώ μιλάω για την 4.3...

Και ποιες η διάφορες της με την 4.1.2;

 

Αφού την 4.3 δεν θα την πάρουμε ποτε.. οι διαφορές της τι σε νοιάζουν; Και τι διαφορές θα μπορούσαν να υπάρχουν ανάμεσα σε ένα official firmware με ένα firmware που δεν θα κατασκευαστεί καν; Και φυσικά δεν μιλάω για την 4.3 γενικότερα αλλά για την 4.3 του S2 αποκλειστικά.!

 

Μην ξαναρωτήσεις αύριο το ίδιο; Σε παρακολουθώ!:D

Link to comment
Share on other sites

Πώς είσαι τόσο σίγουρος για αυτό;

 

Εδώ καλά καλά δεν πιστεύαμε ότι θα έδινε την 4.2.2 οπότε πότε δεν ξέρεις....

 

Ρωτάς, σου απαντάνε και αμφισβητείς! Τότε γιατί ρωτάς;

Διάβασε εδώ και αν δεν σου κάνει αυτό τότε πρέπει να στείλεις email στη Samsung ώστε να σου φύγει κάθε αμφιβολία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...