Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και πως ακριβως δουλευει αυτο?

Αντι να κυκλοφορησουν την 4.1.2 θα κυκλοφορησουν αμεσως την 4.2.2?

Και που το διαβασατε αυτο το νεο?

 

Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να δουμε οντως την 4.2.2 στο galaxy s2 κινητο μας?

Link to comment
Share on other sites

Οπως αναφέρουν θα δώσουν test update. http://www.sammobile.com/2013/06/19/sammobile-prepare-your-flagship-device/

Αν τελικά ειναι 4.2.2 και για S2 λογικά θα έχουμε κάποιο unbranded όπως πιθανών να έχεις περάσει και τώρα στην 4.1.2 μέσω odin

 

Υπήρξε και μια ανακοίνωση τον Μάρτιο νομίζω οτι το S2 θα φτάσει μέχρι 4.2.2 επίσημα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη χωρις odin απο τις επισημες οδους δεν μπορουμε να περασουμε την 4.1.2 ή την 4.2.2 που θα ερθει τωρα?

 

Μου φαινεται πολυ περιεργο παντως να παμε σαν ελλαδα κατευθειαν απο 4.0.3 στην 4.2.2 χωρις να δωσουν καν την 4.1.2.

 

Μιλαω παντα για τις unbranded συσκευες ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Σαν Ελλάδα unbranted δεν πάμε πουθενά. Σταθερά 4.0.3, σταθερή αξία.

Μιλάμε για τις υπόλοιπες χώρες.

Link to comment
Share on other sites

Ααα τοσο καλα.

Μια ομορφια.

 

Δηλαδη εδω μας εχουν στο *******.

 

Ομορφα.

 

Εδώ οι υπεύθυνοι για τις αναβαθμίσεις παίζουν με τα note II και τα S4 τους, δεν πιστεύω πως θα δούμε πότε αναβάθμιση του s2.

Μακάρι να με βγάλουν λάθος.

 

Γι'αυτό και η πλειοψηφία εδώ μέσα έχει προχωρήσει με Odin και ησύχασε. Άλλωστε διαφορές δεν υπάρχουν.

 

Edit : Αν και δεν θυμάμαι αν σε βγάζει εκτός εγγύησης (νομίζω πως όχι), όσοι φλασαρετε ρομς άλλων χωρών δοκιμάστε να ψάξετε να φλασαρετε modem+RIL από τις ελληνικές branded (οι της Cosmote τα ανάλογα αρχεία της Cosmote κτλ).

Γιατί σε gb εποχές τουλάχιστον έπαιζε σημαντικό ρόλο στη μπαταρία.

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Edit : Αν και δεν θυμάμαι αν σε βγάζει εκτός εγγύησης (νομίζω πως όχι), όσοι φλασαρετε ρομς άλλων χωρών δοκιμάστε να ψάξετε να φλασαρετε modem+RIL από τις ελληνικές branded (οι της Cosmote τα ανάλογα αρχεία της Cosmote κτλ).

Γιατί σε gb εποχές τουλάχιστον έπαιζε σημαντικό ρόλο στη μπαταρία.

 

Που μπορούμε να δούμε μια λίστα με τα τελευταία modems; Με το getRil δεν βρήκα κανένα Ril που να ταιριάζει με το Baseband της XWLSS (XXMS2) πιθανότατα επειδή η εφαρμογή έχει να ενημερωθεί κάτι μήνες.. ε; Αλήθεια, έχει καμία σημασία αν αλλάξουμε το modem σε περίπτωση που δεν χρησιμοποιούμε ποτέ το 3G;

 

Συγνώμη για το άσχετο ποστ..:O

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Οπως αναφέρουν θα δώσουν test update. http://www.sammobile.com/2013/06/19/sammobile-prepare-your-flagship-device/

Αν τελικά ειναι 4.2.2 και για S2 λογικά θα έχουμε κάποιο unbranded όπως πιθανών να έχεις περάσει και τώρα στην 4.1.2 μέσω odin

 

Υπήρξε και μια ανακοίνωση τον Μάρτιο νομίζω οτι το S2 θα φτάσει μέχρι 4.2.2 επίσημα.

 

Μμμμμ...μου σημαινει οτι μεσα στις επομενες 48ωρες τι θα γινει?

Τι ακριβως ειναι αυτο το test update? :confused:

 

EDIT: Η ειδηση βγηκε στις 19 του μηνος, 48 ωρες κλεινουμε αυριο...οποτε ας πουμε μεσα στην μερα του Σαββατου θα γινει αυτο που ειναι να γινει?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικες ωρες θα ξερουμε!!.Παντως αν καταφερει η δικια μας samsung να μην εχει δωσει την 4.1.2 επισημα πριν κυκλοφορησει η 4.2.2 στο εξωτερικο,θα ειναι η πρωταθλητρια κοσμου στην ποιο κακη υποστηριξη!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν θυμάμαι αν σε βγάζει εκτός εγγύησης (νομίζω πως όχι), όσοι φλασαρετε ρομς άλλων χωρών δοκιμάστε να ψάξετε να φλασαρετε modem+RIL από τις ελληνικές branded

 

Εδω εισαι εκτος εγγυησης με το φλασαρισμα άλλης stock από την αρχικη (το εχουμε λύσει αυτο) αρα το να μιξαρεις το stock modem, σε αφηνει παλι...offside :)

Ακουγεται παντως λογικο να βοηθαει την ληψη σηματος και ισως την μπαταρια και αλλωστε, ο βρεγμενος την βροχη δεν τη φοβαται :p οποτε οποιος το δοκιμασει, ας μας πει εντυπωσεις

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι εκτος εγγυησης με το φλασαρισμα άλλης stock από την αρχικη (το εχουμε λύσει αυτο) αρα το να μιξαρεις το stock modem, σε αφηνει παλι...offside :)

Ακουγεται παντως λογικο να βοηθαει την ληψη σηματος και ισως την μπαταρια και αλλωστε, ο βρεγμενος την βροχη δεν τη φοβαται :p οποτε οποιος το δοκιμασει, ας μας πει εντυπωσεις

 

Αρα οσοι εχουν κοσμοτρ περνανε το μοντεμ της 412 κοσμοτε κ οσοι εχουν βονταφον...περνανε της βονταφον...λογικα...

Link to comment
Share on other sites

Αρα οσοι εχουν κοσμοτρ περνανε το μοντεμ της 412 κοσμοτε κ οσοι εχουν βονταφον...περνανε της βονταφον...λογικα...

 

Απορία, πιο είναι το modem της cosmote;

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή σήμερα θα δω μήπως μπορώ να κάνω extract ril/modem από τις δύο ελληνικές και να φτιάξω zips. Θα ποστάρω όταν και αν τα καταφέρω στο νήμα τροποποιήσεις :-)
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή σήμερα θα δω μήπως μπορώ να κάνω extract ril/modem από τις δύο ελληνικές και να φτιάξω zips. Θα ποστάρω όταν και αν τα καταφέρω στο νήμα τροποποιήσεις :-)

 

Ξαφνικά τα επίσημα firmwares γίνανε custom roms! :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Απορία, πιο είναι το modem της cosmote;

 

Αν δεν κάνω λάθος για την cosmote 4.1.2 είναι το BOLP9..

 

Σοφός thanks!:)

Link to comment
Share on other sites

Κατι μου λεει πως η ειδηση που κυκλοφορησε προχθες κτλ, δεν θα εχει να κανει με το s2 μας...

Περιμενουμε...αυριο θα ξερουμε...

 

Ότι είναι αυτό που στο λέει.. μάλλον καλά στο λέει..:p

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω λιγο, ποιο τρωει μπαταρια?Οταν πας διαχειριση εφαρμογων και μετα σε εκτελεση ή εμφ. διεργ. μνήνης cache?Οσα ειναι στην δευτερη επιλογη cache που λεει, ρουφανε μπαταρια ή μονο οσα διχνει στην εκτελεση τρωνε?Μιλαω για 4.1.2.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βάλει κάποιος υπεύθυνος την τελευταία Jelly bean (xwlsw) στην πρώτη σελίδα; γιατί θέλω να την περάσω αλλά δεν ξέρω που αλλού θα την βρω και θα είναι αξιόπιστο το αρχείο. Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...