Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατι δεν παει καλα, οταν περασα την εκδοση ειχε Music hub, game hub κτλ, μετα απο φακτορυ ρεσετ κτλ, εφυγαν. αυταν εγιναν με odin 307, περναω ξανα την εκδοση με 185 odin, και ουτε που τα περασε αυτο...τι παιζει?:rolleyes:

 

Στην lss εννοείς; Εμένα τα κράτησε και μετά το factory reset.. πάντα Odin 1.85 Φώτη..;)

 

Τώρα τι συνεβει με hubs..:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατι δεν παει καλα, οταν περασα την εκδοση ειχε Music hub, game hub κτλ, μετα απο φακτορυ ρεσετ κτλ, εφυγαν. αυταν εγιναν με odin 307, περναω ξανα την εκδοση με 185 odin, και ουτε που τα περασε αυτο...τι παιζει?:rolleyes:

 

Αν μου ειχε συμβει εμενα αυτο, θα με ειχε βγαλει απο τον "κοπο" της απεγκαταστασης ή του freeze...!!! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην lss εννοείς; Εμένα τα κράτησε και μετά το factory reset.. πάντα Odin 1.85 Φώτη..;)

 

Τώρα τι συνεβει με hubs..:confused:

 

Θελω να πω...απο τα hubs...μονο το game hub κ readers ειχες οταν εκανες το φλας η κ τα υπολοιπα? Music κτλ? Ρωταω γτ σε εμενα μαλλον κατι δεν παει καλα...οσο για odin...περασα κ με 307 κ 185....

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πω...απο τα hubs...μονο το game hub κ readers ειχες οταν εκανες το φλας η κ τα υπολοιπα? Music κτλ? Ρωταω γτ σε εμενα μαλλον κατι δεν παει καλα...οσο για odin...περασα κ με 307 κ 185....

 

A αυτό; Μόνο αυτά τα δύο έχει βρε, μη σε ανησυχεί..;)

Link to comment
Share on other sites

αληθεια, γιατι Odin 185 Και οχι την πιο καινουργια 307?:rolleyes:

 

Έχουν παρατηρηθεί διάφορα κολλήματα στο S2 με το 3άρι στο παρελθόν ενώ το 1.85 δουλεύει πάντα άψογα.;)

 

Edit: πολύ πιθανό να στα δημιούργησε το 307 τα θεματακια..

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Σαν πρωτη εικονα, νμζ πως ειναι ακομα πιο σμουθ η καινουργια εκδοση...και προσεξα και ελαφρος λιγο καλυτερη αυτονομια μπαταριας...κατ'αλλα...ιδια φαινεται να ειναι με το ματι...
Link to comment
Share on other sites

αληθεια, μπορει να μου πεις καποιος, γιατι οταν περνας καινουργια εκδοση, πχ εγω τωρα που εχω dnf lss, μου εμεινε το nee csc και δεν εγινε dnf? οπως και την ελληνικη να βαλω, παλι nee θα ειναι. γτ δεν αλλαζει?
Link to comment
Share on other sites

αληθεια, μπορει να μου πεις καποιος, γιατι οταν περνας καινουργια εκδοση, πχ εγω τωρα που εχω dnf lss, μου εμεινε το nee csc και δεν εγινε dnf? οπως και την ελληνικη να βαλω, παλι nee θα ειναι. γτ δεν αλλαζει?

 

To γιατί δεν αλλάζει σε ορισμένες αλλαγές firmware θα ήθελα να το μάθω κι εγώ, όσον αφορά το ΝΕΕ που μου έμεινε στην DNF μπορώ πλέον να τ'αλλάξω αφού έκανα root αλλά βαριέμαι το στήσιμο απ'την αρχή.. θα κάνω λίγες μέρες υπομονή να δω τι γίνεται με την Ελληνική και πράττω ανάλογα.

 

Παρεπιπτόντως, η "μπαταρία" στην XWLSS φαίνεται αρκετά καλή μέχρι στιγμής..!:)

Link to comment
Share on other sites

To γιατί δεν αλλάζει σε ορισμένες αλλαγές firmware θα ήθελα να το μάθω κι εγώ, όσον αφορά το ΝΕΕ που μου έμεινε στην DNF μπορώ πλέον να τ'αλλάξω αφού έκανα root αλλά βαριέμαι το στήσιμο απ'την αρχή.. θα κάνω λίγες μέρες υπομονή να δω τι γίνεται με την Ελληνική και πράττω ανάλογα.

 

Παρεπιπτόντως, η "μπαταρία" στην XWLSS φαίνεται αρκετά καλή μέχρι στιγμής..!:)

 

αν βαζω εκδοσεις κτλ στο κινητο, ειτε ελληνικες, ειτε ρωσικες ειτε οποιαδηποτε αλλη χωρα και το csc μεινει μονιμος nee, το ΜΟΝΟ κακο ειναι οτι δεν μπορω να κανω μεσω ota και Kies updates γτ δεν θα το βρισκεις, σωστα? δεν εχει καμια δυσλειτουργια στο κινητο οταν θα τρεχει πχ ελληνικο firmware (eur) με nee csc?

Link to comment
Share on other sites

αν βαζω εκδοσεις κτλ στο κινητο, ειτε ελληνικες, ειτε ρωσικες ειτε οποιαδηποτε αλλη χωρα και το csc μεινει μονιμος nee, το ΜΟΝΟ κακο ειναι οτι δεν μπορω να κανω μεσω ota και Kies updates γτ δεν θα το βρισκεις, σωστα? δεν εχει καμια δυσλειτουργια στο κινητο οταν θα τρεχει πχ ελληνικο firmware (eur) με nee csc?

 

Η μόνη "δυσλειτουργία" που θα έχεις είναι αυτή των επίσημων updates αλλά αφού έχεις το Odin.. κάποια στιγμή ίσως θελήσεις να το γυρίσεις σε EUR και δυστυχώς θα χρειαστεί να rootάρεις την έκδοση που θα έχεις εκείνη τη στιγμή. Δεν είναι θέμα όμως Φώτη, τριών λεπτών δουλειά είναι! Κάνεις το root (εδώ θα είμαι να σε οδηγήσω βήμα βήμα), αλλάζεις το csc σου σε EUR, εγκαθιστάς το firmware που θέλεις. Τόσο απλό.;)

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη "δυσλειτουργία" που θα έχεις είναι αυτή των επίσημων updates αλλά αφού έχεις το Odin.. κάποια στιγμή ίσως θελήσεις να το γυρίσεις σε EUR και δυστυχώς θα χρειαστεί να rootάρεις την έκδοση που θα έχεις εκείνη τη στιγμή. Δεν είναι θέμα όμως Φώτη, τριών λεπτών δουλειά είναι! Κάνεις το root (εδώ θα είμαι να σε οδηγήσω βήμα βήμα), αλλάζεις το csc σου σε EUR, εγκαθιστάς το firmware που θέλεις. Τόσο απλό.;)

 

Το πολυ πολυ...γυρναω στην 403, αλλαζω το csc μεσω αυτης της εκδοσης και ξαναπερναω αλλη μετα..."καγκουρας" .:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το πολυ πολυ...γυρναω στην 403, αλλαζω το csc μεσω αυτης της εκδοσης και ξαναπερναω αλλη μετα..."καγκουρας" .:lol:

 

Κι αυτό παίζει, προσωπικά την έχω ήδη αποθηκευμένη την "μαμά" 4.0.3 στο pc μου για να την έχω έτοιμη σε καμιά αναποδιά..:D

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό παίζει, προσωπικά την έχω ήδη αποθηκευμένη την "μαμά" 4.0.3 στο pc μου για να την έχω έτοιμη σε καμιά αναποδιά..:D

 

Σωστος ο Μακης!!!Μια απο τα ιδια!!

ΥΓ:Πιστευω οτι κι εγω θα προτιμουσα να περασω την 4.0.3 με odin και αφου γυριζα το csc σε eur θα περνουσα την επισημη ελληνικη.Δεν ειναι κακο(και για FoT1s)!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο Μακης!!!Μια απο τα ιδια!!

ΥΓ:Πιστευω οτι κι εγω θα προτιμουσα να περασω την 4.0.3 με odin και αφου γυριζα το csc σε eur θα περνουσα την επισημη ελληνικη.Δεν ειναι κακο(και για FoT1s)!!

 

Σωστή λύση και αυτή αρκεί να αλλάξει και το csc σε EUR επιστρέφοντας σε 4.0.3, αν και στην ics η εφαρμογή απ'το play δεν χρειάζεται root για να δουλέψει..:p

Link to comment
Share on other sites

Σωστή λύση και αυτή αρκεί να αλλάξει και το csc σε EUR επιστρέφοντας σε 4.0.3, αν και στην ics η εφαρμογή απ'το play δεν χρειάζεται root για να δουλέψει..:p

 

και απο την εφαρμογη και απο το *#272*ΙΜΕΙ# :)

Link to comment
Share on other sites

Σωστή λύση και αυτή αρκεί να αλλάξει και το csc σε EUR επιστρέφοντας σε 4.0.3, αν και στην ics η εφαρμογή απ'το play δεν χρειάζεται root για να δουλέψει..:p

 

Γι'αυτο το ειπα κι εγω.Δε νομιζω να υπαρχει προβλημα ασε που οπως ειπες υπαρχει και η εφαρμογη(απο play)!!!

 

και απο την εφαρμογη και απο το *#272*ΙΜΕΙ# :)

 

Ετσι ακριβως!!Λογικα θα αλλαξει με εναν απο τους τρεις τροπους!!!

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά το ΝΕΕ που μου έμεινε στην DNF μπορώ πλέον να τ'αλλάξω αφού έκανα root αλλά βαριέμαι το στήσιμο απ'την αρχή.. θα κάνω λίγες μέρες υπομονή να δω τι γίνεται με την Ελληνική και πράττω ανάλογα.

 

Αφού είσαι root, εάν έχεις custom kernel που υποστηρίζει cwm recovery, μπες πάρε nandroid backup, μπες στη συσκευή, άλλαξε csc, μπες σε recovery, επανέφερε το backup σου.

 

Δεν χρειάζεται να στήσεις ξανά τίποτα και έχεις και το csc που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

αληθεια, μπορει να μου πεις καποιος, γιατι οταν περνας καινουργια εκδοση, πχ εγω τωρα που εχω dnf lss, μου εμεινε το nee csc και δεν εγινε dnf? οπως και την ελληνικη να βαλω, παλι nee θα ειναι. γτ δεν αλλαζει?

 

Αυτο που εγω εχω καταλαβει ειναι πως οταν περνας από πανω μια multicsc rom όπως η ΝΕΕ και περιεχει το προηγουμενο csc, αυτο διατηρειται.

Παραδειγμα, οταν εβαλα την nordic πάνω από την 4.0.3 EUR, παρεμεινα EUR

Σε καθε άλλη περιπτωση, μπαινει το csc της rom που περναμε

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη. Εχω να πω πως η lss απλα ειναι φοβερη εκδοση. Εχει παρα πολυ αυτονομια στην μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά χριστός ανέστη!!

 

φώτη καλύτερη από την lsn??

 

ναι, περνα την "καλα" και με τα wipe cache κτλ σε εμενα προσωπικα και εχω δει διαφορα στην μπαταρια, ακομα πιο γρηγορο οταν πατας το back button και ακομα πιο σμουθ. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να υπενθυμίσεις λίγο πως γίνονται αυτα τα wipe πριν και μετά την εγκατάσταση της ρομ; γιατί πάει καιρός από την τελευταία φορά που τα διάβασα και τώρα δεν τα θυμάμαι.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να υπενθυμίσεις λίγο πως γίνονται αυτα τα wipe πριν και μετά την εγκατάσταση της ρομ; γιατί πάει καιρός από την τελευταία φορά που τα διάβασα και τώρα δεν τα θυμάμαι.

 

volume up+power+home button :)

Μολις δειξει το λογοτυπο samsung galaxy κτλ, τα αφηνεις.

Link to comment
Share on other sites

volume up+power+home button :)

Μολις δειξει το λογοτυπο samsung galaxy κτλ, τα αφηνεις.

 

Εννοώ την διαδικασία με τον ασφαλή τρόπο που γίνεται μέσα από το μενού του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...