Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως εισαι με nee lsn περνα την dnf lsn. Ολα θα μεινουν ιδια csc, pda κτλ. Το ΜΟΝΟ που αλλαζει η dnf ειναι τον κερνελ που τον κανει καλυτερο μιαςκ εχει κ αναβαθμησμενο changelist. Ετσι το εκανα εγω κ ειναι παρα πολυ κομπλε. (Εννοειται πριν κ μετα φακτορυ ρεσετ κ wipe partision).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους!ποια εκδοση τωνsamsung kies πρεπει να εγκαταστησω ωστε να αναβαθμισω το sgs2 σε 4.1.2?εχω την εκδοση 4.0.4.

 

εαν μιλας για επισημη Ελληνικη,την τελευταια απο το site της samsung.

εαν θες να περασεις αλλης χωρας,μεσω odin.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!ποια εκδοση τωνsamsung kies πρεπει να εγκαταστησω ωστε να αναβαθμισω το sgs2 σε 4.1.2?εχω την εκδοση 4.0.4.

 

4.0.4 ποιας χωρας εχεις?

Link to comment
Share on other sites

εαν μιλας για επισημη Ελληνικη,την τελευταια απο το site της samsung.

εαν θες να περασεις αλλης χωρας,μεσω odin.

 

κατεβασα μαλλον την τελευταια εκδοση μεσω επισημης σελιδας samsung, αλλα μου λεει να βαλω το κινητο σε pc version ή κατι τετοιο...σαν να μην ειναι συμβατη αυτη η εκδοση των kies

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ποιας χωρας εχω.μπορω με καποιο τροπο να το μαθω;

 

Πανε εκει που γραφεις να παρεις τηλ κ γραψε *#1234# κ πες μας ακριβως σε ολα τι γραφει.

Link to comment
Share on other sites

Πανε εκει που γραφεις να παρεις τηλ κ γραψε *#1234# κ πες μας ακριβως σε ολα τι γραφει.

 

PDA: I9100BOLPM

PHONE: I9100BOLP7

CSC: I9100COSLP9

Build info: Fri august 24 KST2012

Link to comment
Share on other sites

Οπως εισαι με nee lsn περνα την dnf lsn. Ολα θα μεινουν ιδια csc, pda κτλ. Το ΜΟΝΟ που αλλαζει η dnf ειναι τον κερνελ που τον κανει καλυτερο μιαςκ εχει κ αναβαθμησμενο changelist. Ετσι το εκανα εγω κ ειναι παρα πολυ κομπλε. (Εννοειται πριν κ μετα φακτορυ ρεσετ κ wipe partision).

 

Αυτό θα κάνω! Και μετά root και επαναφορά από titanium σωστά?

Link to comment
Share on other sites

PDA: I9100BOLPM

PHONE: I9100BOLP7

CSC: I9100COSLP9

Build info: Fri august 24 KST2012

 

Εχεις την cosmote 4.0.4 με csc cos οπως το εψαξα. Σε αυτη τη φαση δεν βγηκε/υπαρχει ακομα η jb. Οποτε αν θελεις παιρνας οποιαδηποτε εκδοση jb μεσω odin μιας αλλης χωρας. Σου προτεινω την σκανδιναβικη lsn dnf.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις την cosmote 4.0.4 με csc cos οπως το εψαξα. Σε αυτη τη φαση δεν βγηκε/υπαρχει ακομα η jb. Οποτε αν θελεις παιρνας οποιαδηποτε εκδοση jb μεσω odin μιας αλλης χωρας. Σου προτεινω την σκανδιναβικη lsn dnf.

 

σ ευχαριστω για την πληροφορια!οκ,θα ηθελα να την περασω,ελα ομως που δεν εχω ιδεα πως γινεται...παντως θεωρεις καλυτερη την jb απο αυτη που εχω;ειναι ευκολο να την περασω;

Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση βασικού φάσματος έχεις? Η lsn που κατέβασα γράφει ls8 που αν θυμάμαι είχε η lsj και μένα έχει ms2 που μου ρθε οτα η lsn..

 

MS2 έχω, και την έχω περάσει μέσω odin.

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω για την πληροφορια!οκ,θα ηθελα να την περασω,ελα ομως που δεν εχω ιδεα πως γινεται...παντως θεωρεις καλυτερη την jb απο αυτη που εχω;ειναι ευκολο να την περασω;

 

Ειναι καλυτερη η jb σε ολα. Η 404 απλα ειναι πιο σταθερη σε μπαταρια μιας κ δεν εχει τοσες δυνατοτητες οπως η jb. Οσο για το πως θα την περασεις εχει οδηγο στην πρωτη σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω για την πληροφορια!οκ,θα ηθελα να την περασω,ελα ομως που δεν εχω ιδεα πως γινεται...παντως θεωρεις καλυτερη την jb απο αυτη που εχω;ειναι ευκολο να την περασω;

 

στην πρωτη σελιδα του νηματος,εχει οδηγιες και ολα τα επισημα firmware.

κατεβασε την Σκανδιναβικη που αναφερει ο φιλος πιο πανω,

ακολουθησε της οδηγιες και εισαι κομπλε.

απλα πραγματακια ειναι και θα σου παρει 5-10 λεπτα η ολη διαδικασια.

εχε υπ`οψιν σου,οτι σβηνονται τα παντα και καλο θα ηταν να παρεις ενα backup των αρχειων που εχεις στο τηλεφωνο.

μενουν τα αρχεια στην sd καρτα σου(εαν εχεις βαλει)αλλα καλο θα ηταν,να γινει και αυτη φορματ για να μην υπαρχει κανενα καταλοιπο,

απο την προηγουμενη εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη σελιδα του νηματος,εχει οδηγιες και ολα τα επισημα firmware.

κατεβασε την Σκανδιναβικη που αναφερει ο φιλος πιο πανω,

ακολουθησε της οδηγιες και εισαι κομπλε.

απλα πραγματακια ειναι και θα σου παρει 5-10 λεπτα η ολη διαδικασια.

εχε υπ`οψιν σου,οτι σβηνονται τα παντα και καλο θα ηταν να παρεις ενα backup των αρχειων που εχεις στο τηλεφωνο.

μενουν τα αρχεια στην sd καρτα σου(εαν εχεις βαλει)αλλα καλο θα ηταν,να γινει και αυτη φορματ για να μην υπαρχει κανενα καταλοιπο,

απο την προηγουμενη εγκατασταση.

 

πριν κανω αυτη την αλλαγη,θα ηθελα να εγκαταστησω στο pc την καταλληλη εκδοση των kies οσον αφορα το λογισμικο 4.0.4, ετσι ωστε να περασω τις πολλες φωτος κ βιντεος που εχω.ξερετε ποια πρεπει να εγκαταστησω;

Link to comment
Share on other sites

πριν κανω αυτη την αλλαγη,θα ηθελα να εγκαταστησω στο pc την καταλληλη εκδοση των kies οσον αφορα το λογισμικο 4.0.4, ετσι ωστε να περασω τις πολλες φωτος κ βιντεος που εχω.ξερετε ποια πρεπει να εγκαταστησω;

 

Το Kies δεν εχει "ιδιαιτερες" εκδοσεις για το καθε firmware...

Απλα κατεβασε την τελευταια version απο το site της Samsung, ή αν το εχεις ηδη εγκατεστημενο τρεξ'το για να κανει μονο του update.

Στην συνεχεια βεβαιωσου οτι ΔΕΝ τρεχει στο παρασκηνιο και εισαι ετοιμος για Odin (το 1.85 κατα προτιμηση...)

 

Οσο για τα αρχεια που θελεις να παρεις backup, δεν νομιζω οτι χρειαζεσαι το Kies... καν'τα copy-paste στον δισκο σου, απλα!!! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω για τις απαντησεις και τις συμβουλες!εχεις δικιο για το μπακαπ,απλα μου κανει εντυπωση που δεν συνδεετε. το κινητο με τα kies,ενω δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα... Edited by scopa
Link to comment
Share on other sites

πριν κανω αυτη την αλλαγη,θα ηθελα να εγκαταστησω στο pc την καταλληλη εκδοση των kies οσον αφορα το λογισμικο 4.0.4, ετσι ωστε να περασω τις πολλες φωτος κ βιντεος που εχω.ξερετε ποια πρεπει να εγκαταστησω;

 

δεν χρειαζεται το kies για backup.

αντιγραφη-επικολληση στο pc σου ολων των αρχειων που θελεις

και ανεβασμα των επαφων σου στο gmail.

οποτε-οταν περασεις την 4.1,αντιστροφως αντιγραφη-επικολληση τα αρχεια σου στο τηλεφωνο

και συγχρονισμο επαφων με το gmail σου.

ετοιμος...!;)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα με odin την lsn nee! Όλα καλά.. Το μόνο θέμα που έχω είναι στο τηλέφωνο! Γιατί όταν πληκτρολογώ έναν αριθμό μου αφήνει ένα κενό ανα τρία νούμερα?
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα με odin την lsn nee! Όλα καλά.. Το μόνο θέμα που έχω είναι στο τηλέφωνο! Γιατί όταν πληκτρολογώ έναν αριθμό μου αφήνει ένα κενό ανα τρία νούμερα?

 

Είναι το φορμά που έχει ο αριθμός τηλεφώνου, εξαρτάται απο την γλώσσα συσκευής.

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι άσχετος από android και θεώ να ρωτησω....Εχω ενα s2 με 4.0.3.....τρωει καποια 'σκαλωματα'...Η 4.1.2 εχει καποιες ουσιαστικες διαφορές ή να μη μπω στο κόπο?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι άσχετος από android και θεώ να ρωτησω....Εχω ενα s2 με 4.0.3.....τρωει καποια 'σκαλωματα'...Η 4.1.2 εχει καποιες ουσιαστικες διαφορές ή να μη μπω στο κόπο?

 

Φυγε απο 4.0.3 και θα βρεις την υγεια σου....

Ναι η 4.1.2 εχει αρκετες διαφορες....

Η αν θες πηγαινε σε 4.0.4..

Παντως φυγε απο 4.0.3.....

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...