Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά αν ο μετρητής είναι 0 και το binary γράφει official, δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα ή να σε κάνουν μανούρα
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2. Αν θελεις να δεις με ποια rom βγηκε το κινητο σου στην αγορα, υπάρχει μια επιλογη στο μενου του Kies (αρχικοποιηση η καπως ετσι στα ελληνικα) οπου εισαγεις το serial number, σου βγαζει την rom παραγωγης του κινητου (πχ 2.3.4 gingerbread Cosmote) και μαλιστα σου δινει μετα την δυνατοτητα να κανεις download και επαναφορα σε αυτη (πληρως εργοστασιακη κατασταση δηλαδη)

 

 

ειναι με 4.0.4 cosmote μεσω odin.

οταν συνδεσω το τηλεφωνο με το kies,μου αναφερει οτι δεν μπορει να γινει αναβαθμιση αυτης της συσκευης απο το kies

(λογικο νομιζω).

αυτο που αναφερει ο φιλος παραπανω,δεν μπορω να το βρω.

μπορει να βοηθησει καποιος?

 

καλη χρονια με υγεια σε ολους...!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι με 4.0.4 cosmote μεσω odin.

οταν συνδεσω το τηλεφωνο με το kies,μου αναφερει οτι δεν μπορει να γινει αναβαθμιση αυτης της συσκευης απο το kies

(λογικο νομιζω).

αυτο που αναφερει ο φιλος παραπανω,δεν μπορω να το βρω.

μπορει να βοηθησει καποιος?

 

καλη χρονια με υγεια σε ολους...!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4424560#post4424560

Link to comment
Share on other sites

 

 

να`σαι καλα..

οχι τιποτε αλλο-να ειμαστε ετοιμοι για την 4.1.

 

**δηλαδη-οταν χρειαστει-θα με παει στην "μαμα" 4.0.3 αυτοματα το Kies χωρις να χρειαστει κατι αλλο?(odin ας πουμε..?)

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

το firmware με όνομα: I9100XWLQ2_I9100OXXLPX_I9100XXLQ6_HOME.tar.md5

 

XWLQ2 (26 Οκτωβρίου 2012) 4.0.4 Βαλκανικό firmware (Βοσνία, Μαυροβούνιο - ίσως και Ελλάδα) (κωδικός: samfirmware.com).

 

είναι σωστό και το βάζω κατευθείαν στο κουτάκι PDA ή θέλει και αυτό αποσυμπίεση; γιατί βλέπω ότι έχει .md5 μετά το .tar

 

Κανείς; μην χαλάσω τζάμπα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς; μην χαλάσω τζάμπα το κινητό.

 

Πάτα flash και μη καθυστερείς :D

Link to comment
Share on other sites

Κανείς; μην χαλάσω τζάμπα το κινητό.

 

Ότι και να το κάνεις εδώ είμαστε, θα σε βοηθήσουμε

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παίρνω τις απαντήσεις σας σαν απάντηση "σωστό" στην ερώτησή μου και σε κανένα 4ώρο που θα είμαι σπίτι θα επιχειρήσω την αναβάθμιση! Ο φάκελος με το firmware που κατέβασα από το παρακάτω link έχει και ένα αρχείο SS_DL.dll, αυτό το χρησιμοποιώ κάπου;

 

 

http://www.hotfile.com/dl/182606468/6e630e8/I9100XWLQ2_I9100OXXLPX_ERO.zip.html

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω τις απαντήσεις σας σαν απάντηση "σωστό" στην ερώτησή μου και σε κανένα 4ώρο που θα είμαι σπίτι θα επιχειρήσω την αναβάθμιση! Ο φάκελος με το firmware που κατέβασα από το παρακάτω link έχει και ένα αρχείο SS_DL.dll, αυτό το χρησιμοποιώ κάπου;

 

 

http://www.hotfile.com/dl/182606468/6e630e8/I9100XWLQ2_I9100OXXLPX_ERO.zip.html

 

Χρησιμοποιείται στο recycle bin :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το κινητό έχει ένα serial που αμα το βάζω στο kies δεν το αναγνωρίζει. Στη συσκευη είναι 00000000000000. Τι κανώ ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το κινητό έχει ένα serial που αμα το βάζω στο kies δεν το αναγνωρίζει. Στη συσκευη είναι 00000000000000. Τι κανώ ρε παιδιά;

 

Βάλε αυτό που γράφει κάτω από τη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση αλλά για την ώρα δεν έχω δει καμία αλλαγή σε σχέση με την 4.0.3 σε θέμα λειτουργιών και εμφάνισης. Μένει να δω αν έχουν λυθεί τα προβλήματα που είχε η συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση αλλά για την ώρα δεν έχω δει καμία αλλαγή σε σχέση με την 4.0.3 σε θέμα λειτουργιών και εμφάνισης. Μένει να δω αν έχουν λυθεί τα προβλήματα που είχε η συσκευή.

 

Δεν θα δεις διαφορά.Η μεγάλη διαφορά είναι όταν βγει η JB που είναι σαν να έχεις αλλάξει τηλέφωνο!Τίποτα δεν μένει ίδιο,συν τις πρόσθετες λειτουργίες του S3.Με την 4.0.4 βελτιώνεται το τηλέφωνο παρά πολύ σε θέματα σταθερότητας και μπαταρίας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Όσοι βάλετε το ΚΙΕS έχετε υπόψιν σας ότι στο τελευταίο βήμα της εγκατάστασης ζητά να εγκαταστήσει και άλλα στοιχεία, τα οποία απ' ό,τι διαβάζω στο google παραμένουν στο σύστημα και δε φεύγουν ακόμα και με την απεγκατάσταση του KIES. Με system restore φτιάχνει το pc.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οποια σου αρεσει.. ειναι ολες ιδιες και ολες μπορεις να τις περασεις στο κινητο. Προτιμησε αν ειμαι την LQ2, που ειναι και η πιο προσφατη.. ;)

 

Γιατί άραγε δεν έχει βγει επίσημη ελληνική 4.0.4;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί άραγε δεν έχει βγει επίσημη ελληνική 4.0.4;

 

Τι να σου πω.. Όμως πολύ πιθανό να ξέρεις, έχει βγει 4.0.4 για Cosmote και Vodafone branded συσκευές.. αλλά όχι "γενική" 4.0.4.

Όπως και να'χει, πάντα υπάρχει ο Odin..

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω.. Όμως πολύ πιθανό να ξέρεις, έχει βγει 4.0.4 για Cosmote και Vodafone branded συσκευές.. αλλά όχι "γενική" 4.0.4.

Όπως και να'χει, πάντα υπάρχει ο Odin..

 

Σωστά. Εμένα δεν είναι branded και γι' αυτό αναρωτιόμουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες είχα πάρει στην Samsung να ρωτήσω τι γίνεται με την αναβάθμιση και γιατί δεν έχει βγει ακόμα. Το σηκώνει μία που μίλαγε σπαστά ελληνικά και μου λέει Μόνικα!(όχι το επώνυμο). Την ρωτάω για την αναβάθμιση γιατί δεν έχει βγει και πότε θα βγει και η απάντηση που μου έδωσε ήταν ότι όταν βγει θα έρθει ειδοποίηση στο κινητό μου. Της λέω άλλο ρωτάω εγώ, της εξήγησα αναλυτικά τι ρωτάω και αυτή σαν μαγνητόφωνο μου απαντούσε σε κάθε διαφορετική ερώτηση: "όταν βγει αναβάθμιση θα έρθει ειδοποίηση στο κινητό σας"

 

Τα συμπεράσματα δικά σας...

Link to comment
Share on other sites

Χθες είχα πάρει στην Samsung να ρωτήσω τι γίνεται με την αναβάθμιση και γιατί δεν έχει βγει ακόμα. Το σηκώνει μία που μίλαγε σπαστά ελληνικά και μου λέει Μόνικα!(όχι το επώνυμο). Την ρωτάω για την αναβάθμιση γιατί δεν έχει βγει και πότε θα βγει και η απάντηση που μου έδωσε ήταν ότι όταν βγει θα έρθει ειδοποίηση στο κινητό μου. Της λέω άλλο ρωτάω εγώ, της εξήγησα αναλυτικά τι ρωτάω και αυτή σαν μαγνητόφωνο μου απαντούσε σε κάθε διαφορετική ερώτηση: "όταν βγει αναβάθμιση θα έρθει ειδοποίηση στο κινητό σας"

 

Τα συμπεράσματα δικά σας...

 

Τι να πεις τώρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες είχα πάρει στην Samsung να ρωτήσω τι γίνεται με την αναβάθμιση και γιατί δεν έχει βγει ακόμα. Το σηκώνει μία που μίλαγε σπαστά ελληνικά και μου λέει Μόνικα!(όχι το επώνυμο). Την ρωτάω για την αναβάθμιση γιατί δεν έχει βγει και πότε θα βγει και η απάντηση που μου έδωσε ήταν ότι όταν βγει θα έρθει ειδοποίηση στο κινητό μου. Της λέω άλλο ρωτάω εγώ, της εξήγησα αναλυτικά τι ρωτάω και αυτή σαν μαγνητόφωνο μου απαντούσε σε κάθε διαφορετική ερώτηση: "όταν βγει αναβάθμιση θα έρθει ειδοποίηση στο κινητό σας"

 

Τα συμπεράσματα δικά σας...

 

Εγώ γιατί πιστεύω ότι αν το γνώριζαν αυτοί θα το γνωρίζαμε κι εμείς..; :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

έκανα πάλι μακακια......

Λοιπόν, είχα official 4.0.3 vodafone και σηκώθηκα το πρωί και λέω να του βάλω την superNexus 4.1.2. Δεν θυμάμαι αν ήμουν root αλλά είχα βάλει του TouchWiz από το S3.

Έτσι κατεβάζω το CWM.zip και τα αρχεία για την custom Rom. Μπαίνω σε recovery και φορτώνω το cwm. και πάω να κάνω wipe.

Και εκεί έγινε το party..... κόλλησε το wipe/data !!!!!!!!!!!!!!!!!

δεν ξερώ γιατί,......την διαδικασία την έχω κάνει και άλλες φορές.

 

Τώρα το έβαλα σε download mode και έβαλα την official vodafone πάλι . αλλα το κινητό κολλάει στο logo galaxy sii..

 

 

Τι κάνω τώρα??????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

έκανα πάλι μακακια......

Λοιπόν, είχα official 4.0.3 vodafone και σηκώθηκα το πρωί και λέω να του βάλω την superNexus 4.1.2. Δεν θυμάμαι αν ήμουν root αλλά είχα βάλει του TouchWiz από το S3.

Έτσι κατεβάζω το CWM.zip και τα αρχεία για την custom Rom. Μπαίνω σε recovery και φορτώνω το cwm. και πάω να κάνω wipe.

Και εκεί έγινε το party..... κόλλησε το wipe/data !!!!!!!!!!!!!!!!!

δεν ξερώ γιατί,......την διαδικασία την έχω κάνει και άλλες φορές.

 

Τώρα το έβαλα σε download mode και έβαλα την official vodafone πάλι . αλλα το κινητό κολλάει στο logo galaxy sii.

 

 

Τι κάνω τώρα??????

Factory reset από recovery

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν τουβλο δεν θα ανοιγε καθολου.

Ξαναπροσπαθησε να περασεις απο download μεσω Odin μια Official rom.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...