Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα και Χρόνια Πολλά :)

 

Εγώ την έχω βάλει από τις πρώτες μέρες που βγήκε (σε custom, την omega πρώτα και τώρα την rainbox 7) είναι άπαιχτη, εκτός του ότι πάει το κινητό σε άλλο επίπεδο (έστω και leaked ακόμα) σε μένα δεν έχω δει διαφορά στην μπαταρία σε σχέση με την 4.04 (custom πάντα) βέβαια πάντοτε ξηλώνω τις "'άχρηστες" μαμά εφαρμογές και πιθανόν να οφείλεται κάπου εκεί το όποιο πρόβλημα παρατηρείται στην κατανάλωση της μπαταρίας....ελπίζω να βοήθησα

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Προσπαθω μεσω kies να βαλω κωδικο μοντελου και s/n και μου λεει πως δεν αναγνωριζεται η συσκευη. Τι μπορει να συμβαινει? Το κινητο το πηρα απο πλαισιο με 4.0.3 και δεν το εχω "πειραξει" ποτε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Προσπαθω μεσω kies να βαλω κωδικο μοντελου και s/n και μου λεει πως δεν αναγνωριζεται η συσκευη. Τι μπορει να συμβαινει? Το κινητο το πηρα απο πλαισιο με 4.0.3 και δεν το εχω "πειραξει" ποτε

 

Όταν το συνδέεις δε στο αναγνωρίζει;

Link to comment
Share on other sites

Οταν το συνδεω το αναγνωριζει, αλλα αν αποφασιζα να το flashαρω και εψαχνα μετα την αρχικη εκδοση δεν θα επρεπε να μου το βγαλει? Εκτος αν δεν εχω καταλαβει κατι καλα γιατι ειμαι και λιγο νεος σε αυτα..
Link to comment
Share on other sites

Οταν το συνδεω το αναγνωριζει, αλλα αν αποφασιζα να το flashαρω και εψαχνα μετα την αρχικη εκδοση δεν θα επρεπε να μου το βγαλει? Εκτος αν δεν εχω καταλαβει κατι καλα γιατι ειμαι και λιγο νεος σε αυτα..

 

Τότε βάζεις λάθος μοντέλο ή σειριακό

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο πιστευα αλλα τα βαζω σωστα. GT-I9100 και το serial κατω απο τη μπαταρια. Και τιποτα. Επισης δεν εχω το G. Εχω το κανονικο
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο πιστευα αλλα τα βαζω σωστα. GT-I9100 και το serial κατω απο τη μπαταρια. Και τιποτα. Επισης δεν εχω το G. Εχω το κανονικο

 

Διάβασε για σιγουριά το Serial μέσα από τις πληροφορίες της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Εκει λεει αλλο serial...

 

Το ψιλιάστηκα :cool:

Μπας και έχει πάει για αλλαγή μητρικής στο service;

Link to comment
Share on other sites

2. Αν θελεις να δεις με ποια rom βγηκε το κινητο σου στην αγορα, υπάρχει μια επιλογη στο μενου του Kies (αρχικοποιηση η καπως ετσι στα ελληνικα) οπου εισαγεις το serial number, σου βγαζει την rom παραγωγης του κινητου (πχ 2.3.4 gingerbread Cosmote) και μαλιστα σου δινει μετα την δυνατοτητα να κανεις download και επαναφορα σε αυτη (πληρως εργοστασιακη κατασταση δηλαδη)

 

 

Καλες γιορτες! :)

 

προφανως αφου συνθεθει με τον υπολογιστη και δει το kies το τηλεφωνο..

ελα ομως που ενω ο υπολογιστης το βλεπει,το kies εχει κολλησει στο "συνδεση.."

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο κινητο? Και στο δευτερο γιατι το κανει? Και το Ιμει ειναι ιδιο παντου σε λειτουργικο ,συσκευασια αγορας και αυτοκολλητο στην μπατατια. Επισης το sn στο λειτουργικο ειναι και περισσοτερα ψηφια... Λιγο ακυρο μου κανει. Υπαρχει ισως κωδικος για να δω το s/n! Edited by bmw_m3
Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο κινητο? Και στο δευτερο γιατι το κανει? Και το Ιμει ειναι ιδιο παντου σε λειτουργικο ,συσκευασια αγορας και αυτοκολλητο στην μπατατια. Επισης το sn στο λειτουργικο ειναι και περισσοτερα ψηφια... Λιγο ακυρο μου κανει. Υπαρχει ισως κωδικος για να δω το s/n!

 

Βάλε το GT-I9100 με τον κωδικό που έχει μέσα το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

εκε βγαζει ακυρο αμεσως

 

δεν το ψαχνει καν.. Επισης αν το εχω συνδεδεμενο βγαζει οτι δεν υποστηριζει αναβαθμιση υλικολογισμικου. Επισης λεει οτι εζω την τελευταια official. Εσυ το δικο σου s/n σε ενημερωνει κανονικα για την αρχικη εκδοση? Μηπως φταει το kies?

Link to comment
Share on other sites

εκε βγαζει ακυρο αμεσως

 

δεν το ψαχνει καν.. Επισης αν το εχω συνδεδεμενο βγαζει οτι δεν υποστηριζει αναβαθμιση υλικολογισμικου. Επισης λεει οτι εζω την τελευταια official. Εσυ το δικο σου s/n σε ενημερωνει κανονικα για την αρχικη εκδοση? Μηπως φταει το kies?

 

Εμένα δουλεύει κανονικότατα σε άλλο μοντέλο που το δοκίμασα.

Πάντως είναι ύποπτο φίλε μου ότι έχεις άλλο αριθμό στο πίσω μέρος του κινητού και άλλο διαβάζει το ίδιο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

προφανως αφου συνθεθει με τον υπολογιστη και δει το kies το τηλεφωνο..

ελα ομως που ενω ο υπολογιστης το βλεπει,το kies εχει κολλησει στο "συνδεση.."

 

ξαναπερσα το kies,εκανα επανεκινηση pc&τηλεφωνου,

αλλα μεσω usb,το kies δεν βλεπει το τηλεφωνο(ή μαλλον προσπαθει να το δει).

ο υπολογιστης το βλεπει επισης κανονικα,οπως και μεσω wifi kies.

τι γινεται..?:(

 

 

**μετα απο λιγη ωρα,πεταει και το μηνυμα

"δεν ειναι δυνατη η συνδεση με το gt9100.η ανακτηση των πληροφωριων της συσκευης,απετυχε.."

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

ξαναπερσα το kies,εκανα επανεκινηση pc&τηλεφωνου,

αλλα μεσω usb,το kies δεν βλεπει το τηλεφωνο(ή μαλλον προσπαθει να το δει).

ο υπολογιστης το βλεπει επισης κανονικα,οπως και μεσω wifi kies.

τι γινεται..?:(

 

Την ώρα που το διαβάζει και δε μπορεί να το δει, βγάλε το καλώδιο από το pc και βάλτο σε άλλη θύρα.

Link to comment
Share on other sites

Το ΙΜΕΙ ειναι ιδιο παντου. Και διαβασα καπου οτι με Ics πολλες φορες δεν γραφει το ιδιο. Ma το ενα στο αυτοκολλητο εχει 11ψηφια και στο λειτουργικο 14! Εκτος και αν ψαχνω λαθος στο λειτουργικο
Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που το διαβάζει και δε μπορεί να το δει, βγάλε το καλώδιο από το pc και βάλτο σε άλλη θύρα.

 

μια απο τα ιδια..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδια βαλτε αυτο που γραφει πισω απο την μπαταρια!αυτο στις πληροφοριες της συσκευης ειναι διαφορετικο (και εμενα αυτο δεν το δεχοταν!)

τωρα για ποιο λογο αυτα τα 2 δεν ταιριαζουν ειναι αλλο θεμα!παντως η συσκευη μου που ειναι day-2 απο την ημερομηνια κυκλοφοριας στην ελλαδα δεν εχει παει ποτε σερβις αλλα εχει διαφορετικο σειριακο εντος λογισμικο σε σχεση με αυτο απο πισω στην μπαταρια...

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

παιδια βαλτε αυτο που γραφει πισω απο την μπαταρια!αυτο στις πληροφοριες της συσκευης ειναι διαφορετικο (και εμενα αυτο δεν το δεχοταν!)

τωρα για ποιο λογο αυτα τα 2 δεν ταιριαζουν ειναι αλλο θεμα!παντως η συσκευη μου που ειναι day-2 απο την ημερομηνια κυκλοφοριας στην ελλαδα δεν εχει παει ποτε σερβις αλλα εχει διαφορετικο σειριακο εντος λογισμικο σε σχεση με αυτο απο πισω στην μπαταρια...

 

Αυτό πίσω από τη μπαταρία έβαζε αρχικά και δε δούλευε.

 

Δυστυχώς δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

ξαναπερσα το kies,εκανα επανεκινηση pc&τηλεφωνου,

αλλα μεσω usb,το kies δεν βλεπει το τηλεφωνο(ή μαλλον προσπαθει να το δει).

ο υπολογιστης το βλεπει επισης κανονικα,οπως και μεσω wifi kies.

τι γινεται..?:(

 

 

**μετα απο λιγη ωρα,πεταει και το μηνυμα

"δεν ειναι δυνατη η συνδεση με το gt9100.η ανακτηση των πληροφωριων της συσκευης,απετυχε.."

 

Την ώρα που το διαβάζει και δε μπορεί να το δει, βγάλε το καλώδιο από το pc και βάλτο σε άλλη θύρα.

 

μια απο τα ιδια..:wacko:

 

και σε καθαρη εγκασταση,σε desktop pc,δυστυχως παλι δεν το βρισκει το kies μεσω usb.

τι να κανω..?

 

**ουτε με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το βλεπει..

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

και σε καθαρη εγκασταση,σε desktop pc,δυστυχως παλι δεν το βρισκει το kies μεσω usb.

τι να κανω..?

 

Δοκίμασε να κλείσεις firewall και antivirus αν έχεις .

Επίσης ξετικαρε τον εντοπισμό σφαλμάτων αν τον έχεις τικαρισμενο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κλείσεις firewall και antivirus αν έχεις .

Επίσης ξετικαρε τον εντοπισμό σφαλμάτων αν τον έχεις τικαρισμενο .

 

oυτε ετσι παιρνει μπρος..

 

του κατεβασα την 4.0.3 eur.

Την περασα μεσω odin και εδειξε επιτυχης.

τωρα με το που εκανε επανεκινηση,αρχισε να βγαζει σφαλαματα.

η διαδικασια διακοπηκε,η διαδικασια com.android.phone διακοπηκε και γενικως παει σαν παλαβο..

ειλικρινα θα φυγει απο το παραθυρο..

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

του κατεβασα την 4.0.3 eur.

Την περασα μεσω odin και εδειξε επιτυχης.

τωρα με το που εκανε επανεκινηση,αρχισε να βγαζει σφαλαματα.

η διαδικασια διακοπηκε,η διαδικασια com.android.phone διακοπηκε και γενικως παει σαν παλαβο..

ειλικρινα θα φυγει απο το παραθυρο..

Δοκιμασες μεσω ρεκοβερυ φακτορι ρεσετ

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...