Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις την 4.0.3 και σου έχει ενημερωση για την 4.0.4;

 

Ναι εχω την 4.0.3...και μου βγαζει μια ενημερωση απο την πρωτη μερα που το πηρα απο τον Κωτσοβολο(24/06),τωρα αν ειναι η 4.0.4 δεν ξερω αλλα λογικα αυτη θα ειναι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι εχω την 4.0.3...και μου βγαζει μια ενημερωση απο την πρωτη μερα που το πηρα απο τον Κωτσοβολο(24/06),τωρα αν ειναι η 4.0.4 δεν ξερω αλλα λογικα αυτη θα ειναι..

 

προχώρησέ το. λογικά κάποιο fix είναι και όχι η 4.0.4...

αν είναι λίγα MB 15-50 είναι σίγουρα fix

Link to comment
Share on other sites

προχώρησέ το. λογικά κάποιο fix είναι και όχι η 4.0.4...

αν είναι λίγα MB 15-50 είναι σίγουρα fix

 

Λες ε?Οκ οταν βρω ασυρματο θα την προχωρησω..δεν κραταω τπτ backup ετσι?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Λες ε?Οκ οταν βρω ασυρματο θα την προχωρησω..δεν κραταω τπτ backup ετσι?

 

Ευχαριστω.

 

Τώρα τι να σου πω??

Θεωρητικά πάντα πρέπει να παίρνεις backup....

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι να σου πω??

Θεωρητικά πάντα πρέπει να παίρνεις backup....

 

οκ φιλε μου σε ευχαριστω..απλως επειδη δεν εχω ξαναπερασει update σε αυτο το κινητο δεν ηξερα ακριβως..και ψαχνομαι ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι update.Απλα θελει να ενημερωσει τον λογαριασμο samsung.Θα κανει ο'τι ψαχνει και θα σου πει

δεν βρεθηκε καμια ενημερωση.!!

Link to comment
Share on other sites

Είστε ευχαριστημένοι από την 4.0.4; Εγώ παιδιά την δοκίμασα αλλά ξανα πέρασα την 4.0.3.Όπως είπα σε άλλο ποστ μου φάνηκε λίγο πιο βαριά σε σχέση με την 4.0.3.Προς το παρόν θα περιμένω μέχρι να βγεί επίσημα απο την συσκευή μέσω Wi Fi η ενημέρωση και βλέπω.Γενικά κάτι καινούργιο που να σας άρεσε παραπάνω από την 4.0.3;Άλλες εντυπώσεις;Εγώ είπα την δική μου :D

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Γιατι βγηκε 4.0.4?? Και αν ναι, που?

 

Μπες στο sammobile να την κατεβάσεις.Είναι open Europe οπότε έχει μέσα ελληνικα κανονικά.Δεν την εχω περάσει εγώ προσωπικα.Θα περιμένω κάτι επίσημο!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι καινούργιος κάτοχος έχω μια απορία. Πέρασα kernel cf-root για να κάνω ροοτ το τηλέφωνο και δεν γνωρίζω αν θα μπορώ να κάνω το official update όταν βγει ή αν με κάποιο τρόπο πρέπει να επιστρέψω στο original kernel.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι καινούργιος κάτοχος έχω μια απορία. Πέρασα kernel cf-root για να κάνω ροοτ το τηλέφωνο και δεν γνωρίζω αν θα μπορώ να κάνω το official update όταν βγει ή αν με κάποιο τρόπο πρέπει να επιστρέψω στο original kernel.

 

official update θα παρεις απλα δεν θα εισαι μετα root και θα πρεπει να το ξανακανεις

Galaxy S4 i9500 Purple Mirage

Galaxy tab 10.1 gt-p7500 3g

Link to comment
Share on other sites

οχι μια χαρά είναι. μόνο μην την περάσεις από cwm. με odin δεν έχει πρόβλημα.

 

Παιδια να ειστε λιγο πιο ακριβης σε οτι λετε γιατι σε περιπτωση hard brick δεν εχει επαναφορα παρα μονο service με κινδυνο να βγεις εκτος εγγυησης.

 

Η leaked 4.0.4 αν περαστει σαν επισημη η rooted με αδεια Superuser κ ΜΟΝΟ su τοτε ειστε οκ.

Σε περιπτωση που εχετε περασει recovery mode (cwm) ΜΗΝ παρετε/επαναφερετε καποιο backup κ ΜΗΝ κανετε Factory reset/wipes κτλ, γενικως μακρυα απο LP5 4.0.4 σε συνδιασμο με cwm.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πράγμα λέμε.

εγώ την πέρασα με odin χωρίς να είμαι root

και έκανα factory reset από cwm και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την 4.0.4 με o odin την περναμε άφοβα σε μή root συσκευη; Σε σχεση με την 4.0.3 τι λεει; Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

 

Σε λίγες μέρες τα nexus θα πάρουν την 4.1 και εμείς παλεύουμε ακόμα να πάρουμε με την 4.0.4 που είναι δεδομένη για s3,galaxy nexus,nexus s κλπ..

 

 

http://www.sammobile.com/forum/showthread.php?t=6170&p=38336#post38336

 

Sorry για το extra post. Modify ηθελα να κάνω, αλλά το tapatalk και η βιασύνη δεν βοηθάνε!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι update.Απλα θελει να ενημερωσει τον λογαριασμο samsung.Θα κανει ο'τι ψαχνει και θα σου πει

δεν βρεθηκε καμια ενημερωση.!!

 

Αν είναι vodafone μπορεί να είναι και fix.

 

Στης κοπέλας μου κάναμε update από GB μέσω KIES και της πέρασε την BULPC με phone και Csc LP5 και είχε θέματα συγχρονισμού με Exchange....καθώς ψαχναμε χθες να δούμε αν έχει βγει κάποιο fix, έβγαλε ενημέρωση περί τα 42MB και όταν κατανομής μετά την εγκατάσταση είχε το BULPD με phone και csc LP7 , που από όσο είχα διαβάσει στα σχετικά θέματα στο νετ λύνουν το θεμα με το exchange.....

 

Ίσως είναι κατι αντίστοιχο κ στον φίλο που το αναφέρει πιο πάνω....

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι διορθωσειs,για την ΒULPC.Και γω vodafone εχω, και μου αλλαξε kernel.Ειχα την LP6 και μου κατεβασε το: BULPD LP7.

Εκανε και καποιεs διωρθωσειs στην μπαταρια στο μενου και στο εικονιδειο.Και καποιεs αλλεs μικροαλλαγεs.ΠΡΟΣΟΧΗ!! φοραγα kernel

siyah 3.3.2 και μολιs εκανα το update και πηγε να κανει επανεκκινηση για να το φορτωσει δεν ανοιγε με τιποτα,και αναγκαστηκα να περασω

την ROM απο την αρχη.Mετα ανοιξε και εκανε το update κανονικα.!!Να σημειωσω ο'τι ημουνα root.Mετα εκανα root με τον απλο τροπο του Rachmat3.Επισηs το wifi κλειδωνει και πιανει καλυτερα.!!

Edited by manoliskikis4
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να μου πει καποιος φιλος με rooted ICS ποιά εφαρμογη χρησιμοποιει για παγωμα των system apps που δεν θελουμε να τρεχουν στο background? Δυστυχως το Anttek app manager δεν επαιζε σε ICS την τελευταια φορα που δοκιμασα...

 

...Και μια ερωτηση για τον φιλο που εκανε update την stock rom της Vodafone...

Μηπως παρατηρεις καποιο battery drain χωρις να κανεις τιποτε με το τηλεφωνο? Εξαιτιας αυτης της συμπεριφορας (και της συμβατοτητας με τον Anttek app manager) εχω μεινει με την GB....

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να μου πει καποιος φιλος με rooted ICS ποιά εφαρμογη χρησιμοποιει για παγωμα των system apps που δεν θελουμε να τρεχουν στο background? Δυστυχως το Anttek app manager δεν επαιζε σε ICS την τελευταια φορα που δοκιμασα...

 

...Και μια ερωτηση για τον φιλο που εκανε update την stock rom της Vodafone...

Μηπως παρατηρεις καποιο battery drain χωρις να κανεις τιποτε με το τηλεφωνο? Εξαιτιας αυτης της συμπεριφορας (και της συμβατοτητας με τον Anttek app manager) εχω μεινει με την GB....

 

Είτε με titanium backup είτε μέσα από τις ρυθμίσεις συστήματος - Διαχείριση εφαρμογών έχει και την επιλογή "απενεργοποιηση".

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να μου πει καποιος φιλος με rooted ICS ποιά εφαρμογη χρησιμοποιει για παγωμα των system apps που δεν θελουμε να τρεχουν στο background? Δυστυχως το Anttek app manager δεν επαιζε σε ICS την τελευταια φορα που δοκιμασα...

 

...Και μια ερωτηση για τον φιλο που εκανε update την stock rom της Vodafone...

Μηπως παρατηρεις καποιο battery drain χωρις να κανεις τιποτε με το τηλεφωνο? Εξαιτιας αυτης της συμπεριφορας (και της συμβατοτητας με τον Anttek app manager) εχω μεινει με την GB....

 

Εχει λιγη καταναλωση μερικεs φορεs περιεργη,αλλα με καποια τρικ εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3485667#post3485667.Εχει βελτιωθει αρκετα.Γι αυτο ειχα αλλαξει

καμια 15αρια kernel.!!!Και 5-6 Ρoms.Για παγωμα ειναι και το root unistaller pro και το rom toolbox pro.Τωρα ειμαι με stock rom vodafone(BULPD LP7) χωριs πειραγμενο kernel και μονο root με τον απλο τροπο του Rachmat3,και απο μπαταρια λιγο καλυτερα.Αυτα.!!

Edited by manoliskikis4
Link to comment
Share on other sites

Υπόθεση εργασίας.. Περνάω μεσο odin την 4.03 για να απαλλαγώ απο τα τις vodafon. Αν ερθει η επισημη Ελληνικη 4.04 θα την παρω κανονικα μεσο kies η wifi, η παλι πρεπει να την περασω με το odin;

 

Στο sammobile.com εχει μονο τις επίσημες rom, χωρίς μαγειρέματα;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...