Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι εφαρμογές όμως θα "κάτσουν" σωστά πάνω στην ICS;

 

Γιατί να μην κάτσουν ?

Απλα αντί να τις κατεβάσεις μετα μια μια απο το play θα στις κατεβάσει όλες μαζί

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

To backup pro δεν κάνει τίποτα παραπάνω από το "Αυτόματη επαναφορά" στις ρυθμίσεις-απόρρητο, αν δεν είσαι root, είναι αχρείαστο. Μόλις κάνεις update σε ics αν έχεις το παραπάνω τικαρισμένο θα επανέλθουν όλες οι εφαρμογές σου. Βέβαια δε θα έχουν τα high scores, ρυθμίσεις κτλ.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σύνδεσα το κινητό στον υπολογιστή και μου βγάζει μέσω κιεσ οτι κάνει αναβάθμιση απο 2.3 σε LP7.Να κάνω έτσι αναβάθμιση ή μεσω odin όπως παρατίθεται στην αρχή του θέματος;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σύνδεσα το κινητό στον υπολογιστή και μου βγάζει μέσω κιεσ οτι κάνει αναβάθμιση απο 2.3 σε LP7.Να κάνω έτσι αναβάθμιση ή μεσω odin όπως παρατίθεται στην αρχή του θέματος;

 

Καλύτερα μέσω odin.

Οι οδηγίες είναι στο πρώτο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα μέσω odin.

Οι οδηγίες είναι στο πρώτο θέμα.

 

Έτσι πήγα να το κάνω αρχικά.απλά το κινητό είναι 2 ωρών και δεν φοβάμαι μην χάσω τίποτα.θα το κάνω μέσω odin τότε να "ψηθώ" και λίγο.ευχάριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ορισμένες φορές όταν πάω να ενεργοποιήσω το wifi , κάνει οτι είναι στην φάση της ενεργοποίησεις και μένει εκεί(photo) σαν να έχει παγώσει και πρέπει να κάνω restart το κινητό μου για να ξεμπλοκάρει .

Εχω αλλάξει 2 firmware ( LPS & LP7) αλλά το πρόβλημα παραμένει . Υπάρχει κάποιο καλύτερο firmware? ή να βάλω την Ginberbread?

Link to comment
Share on other sites

Ορισμένες φορές όταν πάω να ενεργοποιήσω το wifi , κάνει οτι είναι στην φάση της ενεργοποίησεις και μένει εκεί(photo) σαν να έχει παγώσει και πρέπει να κάνω restart το κινητό μου για να ξεμπλοκάρει .

Εχω αλλάξει 2 firmware ( LPS & LP7) αλλά το πρόβλημα παραμένει . Υπάρχει κάποιο καλύτερο firmware? ή να βάλω την Ginberbread?

 

Τα πιο καινούρια firmwares (και θεωρητικά καλύτερα) στην πρώτη σελίδα όπως πάντα. Δοκίμασε και πες μας.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα το επισημο firmware στο κινητο και εχει κολλησει εδω και κανα δεκαλεπτο το logo.Τι να κανω;Να το αποσυνδεσω απο το καλωδιο και να του βγαλω μπαταρια και να το ξαναναψω;
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα το επισημο firmware στο κινητο και εχει κολλησει εδω και κανα δεκαλεπτο το logo.Τι να κανω;Να το αποσυνδεσω απο το καλωδιο και να του βγαλω μπαταρια και να το ξαναναψω;

ότι είπες , και κάνε το odin πάλι , δεν νομίζω να ανοίξει

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ότι είπες , και κάνε το odin πάλι , δεν νομίζω να ανοίξει
Τι γινεται ρε παιδια;Παλι εκανα το odin και δεν λεει να ξεκινησει ολο στο logo μενει ,τι κολληματα ειναι αυτα που τρωει;
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται ρε παιδια;Παλι εκανα το odin και δεν λεει να ξεκινησει ολο στο logo μενει ,τι κολληματα ειναι αυτα που τρωει;

nandroid restore η

σε άλλη υποδοχή το usb στον υπολογιστή σου η

αν έχεις άλλη μπαταρία (μήπως είναι άδεια)

βγάλε την μπαταρία μισή-μια ώρα , και μετά odin

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

nandroid restore η

σε άλλη υποδοχή το usb στον υπολογιστή σου η

αν έχεις άλλη μπαταρία (μήπως είναι άδεια)

βγάλε την μπαταρία μισή-μια ώρα , και μετά odin

Το nandroid πως θα το παρει ;Δεν πρεπει πρωτα να το κανω root; Αν δεν ξεκινησει μπορω να του περασω κερνελ και να βρω το nandroid; Και τελος αν μου εχει φαει την μπαταρια λεν να μην ξεκιναει γι΄αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Το nandroid πως θα το παρει ;Δεν πρεπει πρωτα να το κανω root; Αν δεν ξεκινησει μπορω να του περασω κερνελ και να βρω το nandroid; Και τελος αν μου εχει φαει την μπαταρια λεν να μην ξεκιναει γι΄αυτο;

είπα μήπως είχες καμιά custom ξεχασμένη και είσαι root, και Kernel να βάλεις me odin θα το κάνεις

σε recovery μπορείς να κάνεις full wipe ?? (wipe data/factory reset) , όπα δεν είσαι root (αν θυμάμαι καλά μπορείς)

αν είναι χαμιλή η μπαταρία έχει πρόβλημα και με το odin , φόρτισέ την

αν είναι φορτισμένη βγάλτην δυο τρις φορές μπας και συνέλθει

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

είπα μήπως είχες καμιά custom ξεχασμένη, και Kernel να βάλεις me odin θα το κάνεις

σε recovery μπορείς να κάνεις full wipe ?? (wipe data/factory reset)

Εχω ξανακανει ρουτ στο συγκεκριμενο τηλ και ολα ηταν οκ.Απλα ειχε δημιουργηθει ενα προβλημα και ειπα να βαλω απο custom ενα επισημο firmware μηπως φτιαξει.Αφου δεν ανοιγει θα περασω απο πανω κερνελ και θα μπω σε recovery μηπως βρω το buck up
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξανακανει ρουτ στο συγκεκριμενο τηλ και ολα ηταν οκ.Απλα ειχε δημιουργηθει ενα προβλημα και ειπα να βαλω απο custom ενα επισημο firmware μηπως φτιαξει.Αφου δεν ανοιγει θα περασω απο πανω κερνελ και θα μπω σε recovery μηπως βρω το buck up

ΟΚ καλή επιτυχία

κοίταξε και το προηγούμενο ποστ

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Υπάρχει κάπου διαθέσημη η επίσημη έκδοση 4.0.3 XXLPS για download?

 

Ευχαριστώ!

 

Γνωρίζεις βέβαια οτι υπάρχουν ποιο καινούργια firmware στην πρώτη σελιδα αυτοί το θέματος .. οπου μπορείς να χρησιμοποίησης

εδω ειναι αυτη που ψάχνεις http://www.hotfile.com/dl/151777801/8421dd9/I9100XXLPS_I9100OXALPS_XEO.zip.htm

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις βέβαια οτι υπάρχουν ποιο καινούργια firmware στην πρώτη σελιδα αυτοί το θέματος .. οπου μπορείς να χρησιμοποίησης

εδω ειναι αυτη που ψάχνεις http://www.hotfile.com/dl/151777801/8421dd9/I9100XXLPS_I9100OXALPS_XEO.zip.htm

Σ'ευχαριστώ!

 

Όταν λες πιο καινούργια, τι εννοείς; Εγώ ζήτησα αυτήν, γιατί αυτήν έχω στο κινητό μου τώρα (θέλω απλά να ξαναπεράσω το firmware, γιατί έγινε κάποια *******). Ποιά είναι η πιο καινούργια; Είναι δοκιμασμένη και επίσημη; Γιατί δεν θέλω να "παίξω" με το κινητό μου... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ!

 

Όταν λες πιο καινούργια, τι εννοείς; Εγώ ζήτησα αυτήν, γιατί αυτήν έχω στο κινητό μου τώρα (θέλω απλά να ξαναπεράσω το firmware, γιατί έγινε κάποια *******). Ποιά είναι η πιο καινούργια; Είναι δοκιμασμένη και επίσημη; Γιατί δεν θέλω να "παίξω" με το κινητό μου... :worry:

 

Τα ποιο καινούργια αν δεν κάνω λάθος ειναι το XWLPG -XWLPΕ και παει λέγοντας

Προσωπικά δεν τα εχω δοκιμάσει και δεν μπορω να γνωρίζω πως συμπεριφέρονται ,ισως κάποιο αλλο παιδί μπορει να σου πει .

Αν δεν θέλεις πολλά -πολλά και δεν ειχες προβλήματα πέρασε ξανά αυτο που εχεις

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω το XWLP7. Άμα βρω κάνα πρόβλημα (που δεν νομίζω) θα ξαναπεράσω το δικό μου. Η αλήθεια είναι πως είχα θεματάκια με το wi-fi, οπότε ίσως τώρα έχουν λυθεί.

 

Σ'ευχαριστώ για την βοήθεια! :)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω το XWLP7. Άμα βρω κάνα πρόβλημα (που δεν νομίζω) θα ξαναπεράσω το δικό μου. Η αλήθεια είναι πως είχα θεματάκια με το wi-fi, οπότε ίσως τώρα έχουν λυθεί.

 

Σ'ευχαριστώ για την βοήθεια! :)

 

Η LP7 εχει και αυτη κολληματα με το wifi. καλυτερα βαλε την LPG

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως η lpd είναι πολύ βελτιωμένη ως πρός την μπαταρία σε σχέση με την lp7.

μου βγάζει άνετα πάνω από μία ημέρα με αρκετή χρήση και το ποσοστό που έτρωγε

η οθόνη, ενώ ήταν πάνω από 50%, τώρα είναι κάτω από 30%.

η lpg τι λέει από μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...