Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρέπει να κάνεις και factory reset και επίσης να ξέρεις ότι την πρώτη φορά αργεί να bootάρει

σε ποιο σταδιο κανεις factory reset...? μπορεις να πεις με συντομια τα βηματα που κανεις απο την στιγμη που κατεβαζεις το zip..?

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σε ποιο σταδιο κανεις factory reset...? μπορεις να πεις με συντομια τα βηματα που κανεις απο την στιγμη που κατεβαζεις το zip..?

 

Αν πας στο λινκ της ρομ που είναι σε παραπάνω ποστ, δεξιά στη σελίδα λέει ο ίδιος τα βήματα, τα οποία μερικά είναι προαιρετικά.

 

η slim rom εχει ελληνικα?

 

Όχι

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο λινκ της ρομ που είναι σε παραπάνω ποστ, δεξιά στη σελίδα λέει ο ίδιος τα βήματα, τα οποία μερικά είναι προαιρετικά.

 

 

 

Όχι

 

ευχαριστω φιλε μου...! και κατι ακομα ειναι πληρως λειτουργικη...; bugsfree? :D

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πλήρως λειτουργική είναι. Bugfree με τη χρήση που έκανα για λίγο καιρό, ναι. Τώρα αν βρεις κανένα bug εσύ, αυτό δε μπορώ να το ξέρω.

Είναι από τις πιο σταθερές πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δε έχει custom backlight...

 

 

 

Νομίζω ότι δεν έχει του φράνκο αλλά το στοκ! Δεν είμαι σίγουρος. Εγώ την έχω με φράνκο πάνω r273 τώρα!

 

 

 

CM toggles και navbar icons, battery % και lockscreen custom. Δηλαδή τα βασικά αλλά παιδιά η ταχύτητα είναι ένα κλίκ πάνω από όλααααααα!!! Μπαταρία άψογη! Όσο για theme μαζί με τα screenshot της μπαταρίας έχω και το main screen μου!

 

Πολύ ωραίος!

Εγώ λέω να μείνω λίγο ακόμα στην CNA 3.6 αν και δεν μπόρεσα να την περάσω πάνω από την 3.5 και αναγκάστηκα να κάνω "καθαρή" εγκατάσταση.

 

Με την rasbeanjelly έχασες όμως την πλήρη οθόνη. :p

 

Αλλά αφού έχεις τόσο καλή μπαταρία αξίζει.:X

 

Παρεπιπτόντως, τι theme είναι αυτό χρησιμοποιείς;

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

rasbeanjelly οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι αριστες....ακριβως οπως η στοκ σε αχυτητα τα παντα ολα με διαφορα ενα βαθμο μεγαλυτερης παραμετροποιησης....! μακαρι να μην μου εμφανισει προβληματα......!! ειμαι με στοκ κερνελ..

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίος!

Εγώ λέω να μείνω λίγο ακόμα στην CNA 3.6 αν και δεν μπόρεσα να την περάσω πάνω από την 3.5 και αναγκάστηκα να κάνω "καθαρή" εγκατάσταση.

 

Με την rasbeanjelly έχασες όμως την πλήρη οθόνη. :p

 

Αλλά αφού έχεις τόσο καλή μπαταρία αξίζει.:X

 

Παρεπιπτόντως, τι theme είναι αυτό χρησιμοποιείς;

 

Όντως... Μόνο και μόνο για την μπαταρία ας χάσω μερικές παραμετροποιήσεις!!! Μιλάμε για διπλάσιο χρόνο από CNA... Χθές έφτασα στο 3% με 24h ανοιχτό και 5h 45min οθόνη!!! :D:D

 

Τώρα θα ήθελα να μπορούσα live να παραμετροποιήσω τη navbar,lockscrenn widgets κλπ αλλά ΟΚ για την μπαταρία ας είναι να μην μπορώ παρά μόνο με mods!!!

 

Δεν είναι theme... Ουσιαστικά είναι ένα wallpaper με διάφανα(invisible εικονίδια)! http://mycolorscreen.com/2012/09/18/mega-boss/

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όντως... Μόνο και μόνο για την μπαταρία ας χάσω μερικές παραμετροποιήσεις!!! Μιλάμε για διπλάσιο χρόνο από CNA... Χθές έφτασα στο 3% με 24h ανοιχτό και 5h 45min οθόνη!!! :D:D

 

Τώρα θα ήθελα να μπορούσα live να παραμετροποιήσω τη navbar,lockscrenn widgets κλπ αλλά ΟΚ για την μπαταρία ας είναι να μην μπορώ παρά μόνο με mods!!!

 

Δελεαστικό, θα τη δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία. (ελπίζω σήμερα)....δε μας είπες όμως πως έκανες την βασική οθόνη. και αυτή δελεαστική.

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα για λιγο τρελη παραμετροποιηση!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1801005

τωρα δοκιμαζω την dark paranoid android

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να κάνεις και factory reset και επίσης να ξέρεις ότι την πρώτη φορά αργεί να bootάρει

 

Οκ τα καταφερα.Απλως δεν ξερω αν θα μεινω με τον stock Kernel η θα βαλω τον r273 του Franco.

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

rasbeanjelly οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι αριστες....ακριβως οπως η στοκ σε αχυτητα τα παντα ολα με διαφορα ενα βαθμο μεγαλυτερης παραμετροποιησης....! μακαρι να μην μου εμφανισει προβληματα......!! ειμαι με στοκ κερνελ..

 

Συμφωνω...λιγο ξενερωμα στην παραμετρικοποιηση σε σχεση με CNA αλλά επιφυλασσομαι μεχρι να δω τις αντοχες της μπαταρίας.

Edited by sikad
Link to comment
Share on other sites

Πως αντεχετε τη στοκ αυτοματη φωτεινοτητα σε διαφορες ρομς; δεν την αντεχω με τιποτα τοσο χαμηλα..
Link to comment
Share on other sites

Πως αντεχετε τη στοκ αυτοματη φωτεινοτητα σε διαφορες ρομς; δεν την αντεχω με τιποτα τοσο χαμηλα..

 

εγω τη βαζω τερμα!! εχω βαλει και μια μεμβρανη ματ και ταν ειναι χαμηλα η φωτηνοτητα δεν βλεπω τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συγνώμη αν έχει ξαναπαντηθεί.

 

Πήρα το galaxy nexus, και το αναβάθμησα στ 4.1 κατευθείαν. Το προηγούμεο κινητό μου (4.0.4, xperia neo V) είχε ελληνικό ορθρογραφικό έλεγχο. Στο 4.1 δεν υπάρχει;

Τί κάννουμε τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συγνώμη αν έχει ξαναπαντηθεί.

 

Πήρα το galaxy nexus, και το αναβάθμησα στ 4.1 κατευθείαν. Το προηγούμεο κινητό μου (4.0.4, xperia neo V) είχε ελληνικό ορθρογραφικό έλεγχο. Στο 4.1 δεν υπάρχει;

Τί κάννουμε τώρα;

 

αν κανεις ροοτ κτλ μπορεις να φλασαρεις το πληκτρολογιο απο το xperia s αυτο εχω κανει και εγω και ειναι γαντι :D

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αν κανεις ροοτ κτλ μπορεις να φλασαρεις το πληκτρολογιο απο το xperia s αυτο εχω κανει και εγω και ειναι γαντι :D

 

Προς το παρών δεν θέλω να μπλέξω με root. Είδα στο code.google πολλούς που διαμαρτύρονται για αυτό (όχι μόνο σε Ελληνικά), αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι σε μεταγενέστερη έκδοση λειτουργικού, αφαίρεσαν λεξικά.

 

Υπάρχει κανένα νεότερο για το θέμα, ή να ψαχτώ με άλλα πληκτρολόγια;

 

Υ.Γ.

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=37137&q=greek&colspec=ID%20Type%20Status%20Owner%20Summary%20Stars

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών δεν θέλω να μπλέξω με root. Είδα στο code.google πολλούς που διαμαρτύρονται για αυτό (όχι μόνο σε Ελληνικά), αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι σε μεταγενέστερη έκδοση λειτουργικού, αφαίρεσαν λεξικά.

 

Υπάρχει κανένα νεότερο για το θέμα, ή να ψαχτώ με άλλα πληκτρολόγια;

 

Υ.Γ.

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=37137&q=greek&colspec=ID%20Type%20Status%20Owner%20Summary%20Stars

 

κοιτα εμενα στην 4.0.4 δεν ειχε ελληνικα αλλα μετα που εβαλα την 4.1 μου εδειξε επιλογη και για ελληνικα στο πληκτρολογιο.. :/

 

edit:παιδια κανω backup και μου κανει εντυπωση πως θελει μονο 5-6 λεπτα.ειναι φυσιολογικο...; στο arc s ηθελε 10 καπου εκει...:wacko:

Edited by Mr_Comple

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών δεν θέλω να μπλέξω με root. Είδα στο code.google πολλούς που διαμαρτύρονται για αυτό (όχι μόνο σε Ελληνικά), αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι σε μεταγενέστερη έκδοση λειτουργικού, αφαίρεσαν λεξικά.

 

Υπάρχει κανένα νεότερο για το θέμα, ή να ψαχτώ με άλλα πληκτρολόγια;

 

Υ.Γ.

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=37137&q=greek&colspec=ID%20Type%20Status%20Owner%20Summary%20Stars

 

Ψάξε άλλα τότε. Υπάρχουν μπόλικα στο playstore και έχει και σχετικό θέμα στην ενότητα του android εδώ στο φορουμ

Link to comment
Share on other sites

rasbeanjelly οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι αριστες....ακριβως οπως η στοκ σε αχυτητα τα παντα ολα με διαφορα ενα βαθμο μεγαλυτερης παραμετροποιησης....! μακαρι να μην μου εμφανισει προβληματα......!! ειμαι με στοκ κερνελ..

 

Οντως ειναι γρηγορη και με Franco r273 kernel ακομη πιο γρηγορη μου φαινεται!!

Τωρα θα δω τι παιζει και με την μπαταρια..

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι γρηγορη και με Franco r273 kernel ακομη πιο γρηγορη μου φαινεται!!

Τωρα θα δω τι παιζει και με την μπαταρια..

 

Σφεντόνα πάει με φράνκο... Από μπαταρία έχω καταθέσει screenshots να δεις. Εντυπωσιακά αποτελέσματα!!! Χθές 5h 45min και 3% να έχει μείνει! Χρόνο οθόνης εννοώ σε 24h με μπαταρία!

 

 

 

Φιλε ευχαριστω.Μπορεις να μου δωσεις μερικες παραπανω πληροφοριες για την rom και καποιες οδηγιες να την περασω?Δεν ξερω καθολου απο αυτα.Ευχαριστω

 

Λοιπόν. Πρέπει να κατεβάσεις το flashable zip της ρομ από εδώ(http://fitsnugly.euroskank.com/?rom=rasbeanjelly&device=maguro) να περάσεις custom recovery και από εκεί να κάνεις την ακόλουθη διαδικασία.

 

wipe data

wipe cache

wipe davlik

install zip from SD

reboot

 

Τώρα πως γίνονται όλα τα παραπάνω, ψάξε και διάβασε στο xda. Να καταλάβεις τι κάνεις!

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου δωσεις καποια links για το που να διαβασω γιατι χαθηκα?

 

Γράψε root guide,unlock bootloader, flash a rom guide και λοιπά... Δεν έχω πρόχειρα links για να σου στείλω!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου δωσεις καποια links για το που να διαβασω γιατι χαθηκα?

 

Κράτα αυτή τη σελίδα στους σελιδοδείκτες σου http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1336

Link to comment
Share on other sites

rasbeanjelly εχει παρατηρησει καποιος πως αργει πολυ να κλειδωσει δορυφορους ή ειμαι μονο εγω....;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...