Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση ρε παιδια. Είπα να δοκιμάσω να δω πως δουλεύει το flashify γιατι εχω ακούσει πολυ καλα λογια για αυτη την εφαρμογή αλλα όταν το έκανα εγκατάσταση μου πέταξε ενα error οτι και καλα δεν εχω ροοτ. Παίζει κατι που πρεπει να ξέρω?

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Το flashify θελει root access. Πρεπει να εχεις γινει root user για να το χρησιμοποιησεις.
LG G6
Link to comment
Share on other sites

Το flashify θελει root access. Πρεπει να εχεις γινει root user για να το χρησιμοποιησεις.

 

Αυτο ειναι το πρόβλημά μου. Ειμαι ροοτ από την πρώτη μέρα που πηρα το Nexus μου. Αλλα οταν ανοιγω το flashify δεν μου ζηταει ροοτ permissions.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το πρόβλημά μου. Ειμαι ροοτ από την πρώτη μέρα που πηρα το Nexus μου. Αλλα οταν ανοιγω το flashify δεν μου ζηταει ροοτ permissions.

 

Τσέκαρε ότι έχεις το SU που χρειάζεται -ή "αρέσει"- για τη συγκεκριμένη. Επίσης μπες στη λίστα των root apps και τσέκαρε ότι δεν το έχεις κάνει κατά λάθος ignore ή χειρότερα deny. Καλού-κακού ξαναπέρνα και το busybox πριν το τρέξεις.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

ok εντάξει βρήκα το πρόβλημα. Έπρεπε να κάνω update το busybox. Τωρα είναι όλα οκ. Ευχαριστώ παιδιά.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο απ' το μέτωπο των custom roms; Ρωτάω αν έχει βγει τίποτα σταθερό, απροβλημάτιστο για καθημερινή χρήση και σαφώς να είναι καλύτερο από 4.3. Θα φλασαριστει στης κοπέλας μου το gn, επομένως όπως καταλαβαινετε, πρέπει να αξίζει και να μην έχει προβλήματα.

 

Στο nexus 4 έχω την εντύπωση ότι τρώει λιγότερη ram η 4.4 σε σχέση με 4.3. Αυτό θέλω να αξιοποιήσει το gn με την 4.4 custom rom, να κερδίσει λίγη ram. Κατά τ' άλλα το gn πετάει με την 4.3.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν "θέμα" με τη διάρκεια της μπαταρίας θα πρότεινα ένα φορτιστή με τρεις μπαταρίες (με 10€ συνολικά).
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο απ' το μέτωπο των custom roms; Ρωτάω αν έχει βγει τίποτα σταθερό, απροβλημάτιστο για καθημερινή χρήση και σαφώς να είναι καλύτερο από 4.3. Θα φλασαριστει στης κοπέλας μου το gn, επομένως όπως καταλαβαινετε, πρέπει να αξίζει και να μην έχει προβλήματα.

 

Στο nexus 4 έχω την εντύπωση ότι τρώει λιγότερη ram η 4.4 σε σχέση με 4.3. Αυτό θέλω να αξιοποιήσει το gn με την 4.4 custom rom, να κερδίσει λίγη ram. Κατά τ' άλλα το gn πετάει με την 4.3.

 

Μέχρι στιγμής η 4.4 σε dalvik runtime δουλεύει άψογα... Σε art runtime έχει μικροπροβληματάκια αλλά τα διορθώνουν...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής η 4.4 σε dalvik runtime δουλεύει άψογα... Σε art runtime έχει μικροπροβληματάκια αλλά τα διορθώνουν...

 

Εγώ πάντως είδα αρκετό lag με την 4.4 και ξανά γύρισα στην 4.3 που για το κινητό μας είναι τούμπανη...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν "θέμα" με τη διάρκεια της μπαταρίας θα πρότεινα ένα φορτιστή με τρεις μπαταρίες (με 10€ συνολικά).

 

Εχεις καποιο link να τον δουμε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Μακριά από κινέζικες...Δεν κρατάνε ούτε το 1/4 της διάρκειας της μαμάς μπαταρίας...χάλια μαύρα.Τις έχω τις συγκεκριμένες...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής η 4.4 σε dalvik runtime δουλεύει άψογα... Σε art runtime έχει μικροπροβληματάκια αλλά τα διορθώνουν...

 

Εγώ πάντως είδα αρκετό lag με την 4.4 και ξανά γύρισα στην 4.3 που για το κινητό μας είναι τούμπανη...

 

Άρα ακόμη χρειάζεται υπομονή. Το πρωταρχικό είναι να ξεπεράσει την 4.3, αλλιώς δεν έχει νοήμα.

Όσο για το art, δεν είναι ακόμη καθοριστικός παράγοντας. Στο nexus 4 με dalvik είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από κινέζικες...Δεν κρατάνε ούτε το 1/4 της διάρκειας της μαμάς μπαταρίας...χάλια μαύρα.Τις έχω τις συγκεκριμένες...

 

Εγώ δεν αντιμετωπίζω το παραμικρό πρόβλημα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν αντιμετωπίζω το παραμικρό πρόβλημα πάντως.

 

Με τις μπαταρίες της εικόνας;;;

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε καμιά πληροφορία Βλάσση...

 

rom C Metal 11.0 4.4 kit kat

kernel mpokang superam για 4.4

art και ένα απλό overclock sta 1.42ghz

Link to comment
Share on other sites

rom C Metal 11.0 4.4 kit kat

kernel mpokang superam για 4.4

art και ένα απλό overclock sta 1.42ghz

 

Στην χρήση πως είναι? καλύτερο από 4.3 stock?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

rom C Metal 11.0 4.4 kit kat

kernel mpokang superam για 4.4

art και ένα απλό overclock sta 1.42ghz

 

Ποια ρομ είναι αυτή ρε Βλάση? Για δώσε λινκ γιατι δεν την έχει πάρει το μάτι μου στους xda.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ είναι αυτή ρε Βλάση? Για δώσε λινκ γιατι δεν την έχει πάρει το μάτι μου στους xda.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2550477

Link to comment
Share on other sites

 

αυτή είναι για το verizon...

Link to comment
Share on other sites

rom C Metal 11.0 4.4 kit kat

kernel mpokang superam για 4.4

art και ένα απλό overclock sta 1.42ghz

 

Σκεφτομαι να την βαλω.Υπαρχει κανενα σημαντικο bug?

Τι ειναι το art?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...