Jump to content

[BOOTANIMATION] AEK F.C.


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Animation+sound για τους φίλους της ομάδας και της συσκευής βεβαίως βεβαίως! :D

Ακόμα και για τους φίλους μόνο του τηλεφώνου, αν κάποιοι θα ήθελαν να το δοκιμάσουν και να μου πουν σχόλια, εντυπώσεις, συμβουλές.

Εγκαθίσταται από recovery mode.

Το μέγεθος είναι 15.89 MB.

http://dl.dropbox.com/u/46595847/AEK_bootanimation1-1.zip

Η ποιότητα φυσικά είναι καλύτερη από την φωτογραφία από κάτω

http://dl.dropbox.com/u/46595847/aek-boot.gif

 

Νέο boot animation χωρίς ήχο

 

http://dl.dropbox.com/u/46595847/Images/aek1-22.gif

 

DOWNLOAD

 

Αν παίζει κάποιος ήχος, ο οποίος προφανώς δε ταιριάζει με το θέμα, είναι από το προηγούμενο bootanimation που είχατε.

Μπορείτε να τον κάνετε delete ή rename για να μη παίζει.Είναι το αρχείο PowerOn.wav στο φάκελο system/etc

credits to: AEK F.C.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχολούμαι με ομάδες αλλά το δοκίμασα και είναι πολύ καλό,

μπράβο Στράτο,

με τι πρόγραμμα το έκανες?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αφού δημιουργηθεί η ακολουθία του animation σε jpg εικόνες, υπάρχει αυτό το εργαλείο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1234611 που αναλαμβάνει να ετοιμάσει το bootanimation.zip και περιλαμβάνει την ακολουθία των jpg εικόνων και το scriptaki που θα παίξει (και πως) το animation.

Γενικώς μπορείς να έχεις διάφορους φακέλους και να του πεις να παίξει π.χ. 1 φορά τον ένα , 2 φορές τον επόμενο, σε loop τον άλλο κ.λ.π.

Από εκεί και πέρα πρέπει να φτιάξεις ενα αρχείο εγκατάστασης που να εγκαταστήσει το bootanimation.zip στο φάκελο system/media.

Αν θες και ήχο (PowerOn.wav), θα πρέπει να εγκατασταθεί στο φάκελο system/etc.

Αυτό είναι το γρήγορο κομάτι.

Το χρονοβόρο είναι να ετοιμάσεις το animation.

Έφτιαξα κι αυτό ως γνήσιος οπαδός των Star Wars :D

 

http://dl.dropbox.com/u/46595847/omega.gif

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Αφού δημιουργηθεί η ακολουθία του animation σε jpg εικόνες, υπάρχει αυτό το εργαλείο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1234611 που αναλαμβάνει να ετοιμάσει το bootanimation.zip και περιλαμβάνει την ακολουθία των jpg εικόνων και το scriptaki που θα παίξει (και πως) το animation.

Γενικώς μπορείς να έχεις διάφορους φακέλους και να του πεις να παίξει π.χ. 1 φορά τον ένα , 2 φορές τον επόμενο, σε loop τον άλλο κ.λ.π.

Από εκεί και πέρα πρέπει να φτιάξεις ενα αρχείο εγκατάστασης που να εγκαταστήσει το bootanimation.zip στο φάκελο system/media.

Αν θες και ήχο (PowerOn.wav), θα πρέπει να εγκατασταθεί στο φάκελο system/etc.

Αυτό είναι το γρήγορο κομάτι.

Το χρονοβόρο είναι να ετοιμάσεις το animation.

Έφτιαξα κι αυτό ως γνήσιος οπαδός των Star Wars :D

 

Στράτο την ακολουθία του animation σε jpg με πιο πρόγραμμα την έκανες?

Πλάκα έχει το Starwar-Omega animation :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να βάλει κανένα βιντεάκι του bootanimation της ΑΕΚ για να μην χρειάζεται να το κατεβάζουμε και το εγκαθιστούμε αν απλώς είμαστε περίεργοι να δούμε πως είναι (εμείς οι μη αεκτζίδες?) :)
Link to comment
Share on other sites

Στράτο την ακολουθία του animation σε jpg με πιο πρόγραμμα την έκανες?

Πλάκα έχει το Starwar-Omega animation :)

 

Μου βάζεις δύσκολα :lol:

Τώρα είμαι στη δουλειά και δε τα έχω μπροστά μου να στα γράψω ακριβώς.

Aκριβή λίστα θα στη δώσω από το σπίτι όταν σχολάσω.Πάντως θες και διαφορετικά προγράμματα, ανάλογα του τι θες να κάνεις.

Π.χ. πως έφτιαξα το ΑΕΚ...

Το video υπήρχε σε DVD σε μορφή VOB.Το μετέτρεψα σε μορφή AVI (ImTOO Video Converter).

Μετά έκοψα το κομμάτι που ήθελα (AVS Video ReMaker).

Το τελικό video σε μορφή AVI διάρκειας 7 περίπου sec, το μετέτρεψα σε jpg.Το video είναι PAL οπότε έχει 25 καρέ/sec.

Άρα πήρα χοντρικά 175 φωτογραφίες (3ο tool).

Επειδή είναι όμως σε διάσταση dvd τις μετατρέπεις στις διαστάσεις που θες.Π.χ. 480χ800 ή οτιδήποτε άλλο (εδώ χρησιμοποίησα GIMP και IrfanView).

Τά βάζεις σε ένα φάκελο με όνομα part0 και δημιουργείς το bootanimation με το boot animation creator.

 

 

 

Μπορεί κανείς να βάλει κανένα βιντεάκι του bootanimation της ΑΕΚ για να μην χρειάζεται να το κατεβάζουμε και το εγκαθιστούμε αν απλώς είμαστε περίεργοι να δούμε πως είναι (εμείς οι μη αεκτζίδες?) :)

Σωστός! Φυσικά ο ήχος και η ποιότητα χάνεται, αλλά παίρνεις ιδέα.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο αδελφε. Αλλα ασε λιγα δευτερολεπτα παραπανω το σημα στο τελος γιατι μεχρι να ανοιξει το τηλ μενει μαυρη η οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο αδελφε. Αλλα ασε λιγα δευτερολεπτα παραπανω το σημα στο τελος γιατι μεχρι να ανοιξει το τηλ μενει μαυρη η οθονη.

 

Στράτο στο bootanimation.zip στο part1 άλλαξε το aek450.png με μια εικόνα που δεν είναι μαύρη, πχ την aek440.png

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία προσπάθεια και "κινηματογράφηση" με άποψη. (και δεν είμαι και ΑΕΚ, αν και αυτό μικρή σημασία έχει)
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο αδελφε. Αλλα ασε λιγα δευτερολεπτα παραπανω το σημα στο τελος γιατι μεχρι να ανοιξει το τηλ μενει μαυρη η οθονη.

 

Updated :)

 

Στράτο στο bootanimation.zip στο part1 άλλαξε το aek450.png με μια εικόνα που δεν είναι μαύρη, πχ την aek440.png

 

Έτσι το είχα σκεφτεί στην αρχή.Εμένα πάντως μ' άρεσε περισσότερο το "σβήσιμο"

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Εισαι αρχοντας. Σ ευχαριστω πολυ. Φτιαξε και αλλα αν μπορεις να μας τρςλανεις. Original 21 και στην αλλη ζωη ΑΕΚ....
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για το bootanimation!Ούτε εγώ είμαι φαν κάποιας ομάδας, αλλά εξαιρετική δουλειά :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Από εκεί και πέρα πρέπει να φτιάξεις ενα αρχείο εγκατάστασης που να εγκαταστήσει το bootanimation.zip στο φάκελο system/media.

Αν θες και ήχο (PowerOn.wav), θα πρέπει να εγκατασταθεί στο φάκελο system/etc.

 

Εγώ σ' αυτό το φάκελο που αναφέρεις έχω μόνο το bootsamsung.qmg. Πως κάνω το zip qmg;

Edited by flouris
Link to comment
Share on other sites

Πως φτιάχνεις το αρχείο εγκατάστασης;

 

OK. Βρήκα αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1096068

 

Πολύ καλό εργαλείο το συγκεκριμένο. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

http://dl.dropbox.com/u/46595847/Images/aek1-22.gif

Credits: ΑΕΚ F.C.

DOWNLOAD

 

Καινούριο link όπως ζητήθηκε, μιας και το multiupload μας έχει αφήσει χρόνους :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Δημιούργησα και εγώ ένα bootanimation της ΑΕΚ για όσους ενδιαφέρονται. Δοκιμασμένο στο zuk z1 που έχω με android 7.1.2 AOSGP X rom.

Η διαδικασία απλή αρκεί να έχετε πρόσβαση root: Βάζετε το αρχείο zip στο κινητό και με έναν root explorer το αντιγράφετε στο /system/media όπου υπάρχει ήδη το bootanimation.zip της rom, το οποίο προτείνω να κάνετε backup σε περίπτωση που κάτι δεν δουλέψει. Κάντε επανεκκίνηση να δείτε το νέο σας boot animation.

Παρακάτω έχω το zip αρχείο και το preview. Δεν έχω προσθέσει ήχο στο συγκεκριμένο animation. Δεν φέρω καμία ευθύνη για οποιαδήποτε βλάβη προκαλέσετε στη συσκευή σας. Η όλη διαδικασία γίνεται με δική σας ευθύνη.

 

bootanimation.zip , preview

Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησα και εγώ ένα bootanimation της ΑΕΚ για όσους ενδιαφέρονται. Δοκιμασμένο στο zuk z1 που έχω με android 7.1.2 AOSGP X rom.

Η διαδικασία απλή αρκεί να έχετε πρόσβαση root: Βάζετε το αρχείο zip στο κινητό και με έναν root explorer το αντιγράφετε στο /system/media όπου υπάρχει ήδη το bootanimation.zip της rom, το οποίο προτείνω να κάνετε backup σε περίπτωση που κάτι δεν δουλέψει. Κάντε επανεκκίνηση να δείτε το νέο σας boot animation.

Παρακάτω έχω το zip αρχείο και το preview. Δεν έχω προσθέσει ήχο στο συγκεκριμένο animation. Δεν φέρω καμία ευθύνη για οποιαδήποτε βλάβη προκαλέσετε στη συσκευή σας. Η όλη διαδικασία γίνεται με δική σας ευθύνη.

 

bootanimation.zip , preview

 

Που το ξέθαψες ρε φίλε το θέμα :p

Καλά του έκανες! Συγχαρητήρια! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...