Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα,

 

μπορει καποιος χριστιανος (η και μη :) ) να μου προτεινει καποιο STOCK safe kernel και STOCK ROM για το Note μου?

 

Τα στοιχεια του ειναι PDA: N7000XXLRI

PHONE: N7000XXLRB

CSC: N7000OXXLP8

 

Sorry για την ασχετοσυνη αλλα δεν ειμαι το familiar με φλασαρισματα κλπ και δεν θελω να κανω καμμια πατατα

 

Αν μπορειτε.... Καλο Πασχα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω παντως,οπως λεω και πιο πανω,εβαλα την Xperia-Z-ized™NOTE v1 και εχω παθει πλακα!!!!Και γρηγορη,χωρις κολληματα και πανεμορφη!!!!Νομιζω οτι εχω το Xperia Z πλεων :lol:

 

Συμφωνώ και εγώ, έχοντας κάνει ένα κύκλο με τις περισσότερες rom , φτάνω στο συμπέρασμα πως οι δυο που δουλεύουν απροβλημάτιστα είναι η Xperia-Z-ized και η Pristine, το μόνο που με χαλάει στην πρώτη είναι οτι δεν έχει samsung πληκτρολόγιο

N7000 SlimWizz
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως,οπως λεω και πιο πανω,εβαλα την Xperia-Z-ized™NOTE v1 και εχω παθει πλακα!!!!Και γρηγορη,χωρις κολληματα και πανεμορφη!!!!Νομιζω οτι εχω το Xperia Z πλεων :lol:

 

Με έχεις μπριζωσει άσχημα..

Θα την δοκιμάσω και εγώ το μεσημέρι..

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ, έχοντας κάνει ένα κύκλο με τις περισσότερες rom , φτάνω στο συμπέρασμα πως οι δυο που δουλεύουν απροβλημάτιστα είναι η Xperia-Z-ized και η Pristine, το μόνο που με χαλάει στην πρώτη είναι οτι δεν έχει samsung πληκτρολόγιο

 

Να προσθέσουμε σε αυτές και την σουίτ ρομ ν7 δουλεύει άψογα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως,οπως λεω και πιο πανω,εβαλα την Xperia-Z-ized™NOTE v1 και εχω παθει πλακα!!!!Και γρηγορη,χωρις κολληματα και πανεμορφη!!!!Νομιζω οτι εχω το Xperia Z πλεων :lol:

 

σε αυτη τη ρομ εκανες backup απο titanium backup?δουλεψαν ολα σωστα?

γιατι στην pristine που εβαλα εγω μετα απο titanium backup το κινητο κολλησε στο λογοτυπο και δεν ανοιξε ποτε!!!

Link to comment
Share on other sites

σε αυτη τη ρομ εκανες backup απο titanium backup?δουλεψαν ολα σωστα?

γιατι στην pristine που εβαλα εγω μετα απο titanium backup το κινητο κολλησε στο λογοτυπο και δεν ανοιξε ποτε!!!

 

Οχι,δεν εκανα τιποτα!!Παντως,οπως λεει κι ο φιλος πριν,το μονο ισως αρνητικο ειναι οτι δεν εχει Samsung πληκτρολογιο!!!Αλλα εμενα προσωπικα δε μ'ενοχλει!!Μιλαμε οτι το δουλευω απροβληματιστα 3η μερα σημερα και η μπαταρια του ειναι κι αυτη πολυ καλη;)

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις απο τον κερνελ;

 

Εκτός από μπαταρία που πάνω κάτω είναι όλοι ιδιοι σε όλα είναι πολύ καλός άψογος κερνελ πραγματικά με έκανε να θυμηθώ τον notecore 14.2 oc που είχα στην ice για όποιων τον ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από μπαταρία που πάνω κάτω είναι όλοι ιδιοι σε όλα είναι πολύ καλός άψογος κερνελ πραγματικά με έκανε να θυμηθώ τον notecore 14.2 oc που είχα στην ice για όποιων τον ξέρει...

 

Αν τον ξέρουμε χεχε. Αυτόν τρέχω τώρα αλλά βάζεις φωτιές για jelly:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις λινκ για την ρομ και κερνελ που χρησιμοποιείς;

 

Αν Ρωτάς εμένα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2001632

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2252977

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να αφαιρεσω την σαβουρα απο την νεα sweet με το titanium και ενω δεν πειραζω απολυτος τιποτα παραπανω οταν ανοιγω την εφαρμογη αναπαραγωγη video ενω παει να ανοιξει μοθ εμφανιζει το μηνυμα η εφαρμογη εκλεισε.Κανω καθαρη εγκατασταση και το εχω κανει ισα με 40 φορες για να δω τι φταιει καποιες φορες παιζει τις πιο πολλες μου κλεινει η εφαρμογη
Link to comment
Share on other sites

Τον Nilz84 ρώτησα.Και εγώ τώρα τρέχω c.o.h. kernel με ultimate rom v6 και ειμαι γενικά ευχαριστημένος για πρώτη φορά.Τρέχω smartass v2 σε συχνότητα 100-1000 και το κινητό μου φαίνεται ότι ζεσταίνεται λιγότερο και δουλεύει απόλυτα ικανοποιητικα και σε παιχνίδια και σε browsing.Απλά θέλω να δοκιμάσω αυτόν τον notecore που έγραψες με κάποια καλή ics rom

Link to comment
Share on other sites

Τον Nilz84 ρώτησα.Και εγώ τώρα τρέχω c.o.h. kernel με ultimate rom v6 και ειμαι γενικά ευχαριστημένος για πρώτη φορά.Τρέχω smartass v2 σε συχνότητα 100-1000 και το κινητό μου φαίνεται ότι ζεσταίνεται λιγότερο και δουλεύει απόλυτα ικανοποιητικα και σε παιχνίδια και σε browsing.Απλά θέλω να δοκιμάσω αυτόν τον notecore που έγραψες με κάποια καλή ics rom

 

Με το που πάω σπίτι από δουλειά σου στέλνω το link. Χρησιμοποιώ την επίσημη UBLR3 PANAMA που τρέχει με το προηγούμενο touchwiz. Την έχει στο thread του xda. Πιο ελαφριά από τις επόμενες ics. Μπαταρία καλή με εξαιρετική αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι ειναι cm10.1.Αρα πάνω-κάτω στα ίδια επίπεδα με την asylum θα ειναι και απλά κερδίζεις σε δυνατότητες παραμετροποίησης
Link to comment
Share on other sites

Rom control, performance control κτλ εχει?

 

Όπως βλέπεις δεν την έχει δοκιμάσει κανείς δοκίμασε την να σου λυθούν οι απορίες είναι 20 λεπτά δουλειά μαζί με την επαναφορά των εφαρμογών. Τώρα τι έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα αυτη: [ROM][LSZ]►Xperia-Z-ized™NOTE v1.0 απο:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2251444 και επαθα ζημια!!!!!!!Οχι,μην ανησυχειτε,ενταξει ειναι το Νοτε και παει σφαιρα!!!!:lol:;)

 

καλησπερα ποιο αρχειο απο αυτα που εχει κατεβασες?και με ποιον κερνελ???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ποιο αρχειο απο αυτα που εχει κατεβασες?και με ποιον κερνελ???

 

Καλησπερα.Μονο τη ρομ κατεβασα...Εχει ενσωματομενο κερνελ!!!!!;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μονο τη ρομ κατεβασα...Εχει ενσωματομενο κερνελ!!!!!;)

 

οσο για το πληκτρολογιο που ειχε ειπωθει πως δεν εχει της samsung η συγκεκριμενη ρομ μπορειτε να δοκιμασετε το ai type ειναι πολυ ωραιο και παραμετροποιησιμο και κοντα σε αυτο της samsung.

Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπεις δεν την έχει δοκιμάσει κανείς δοκίμασε την να σου λυθούν οι απορίες είναι 20 λεπτά δουλειά μαζί με την επαναφορά των εφαρμογών. Τώρα τι έχεις;

stunner...

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα ρε παιδια υπαρχει μια ρομ που να μπορεις να κανεις backup απο titanium και το κινητο μετα απο την επανεκκινηση να δουλεψει σωστα???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...