Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρεπει να τρεξεις τι triangle away να μηδενησει ο μετρητης φλασαρισματος για να ισχυει η εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρεπει να τρεξεις τι triangle away να μηδενησει ο μετρητης φλασαρισματος για να ισχυει η εγγυηση

 

Α ετσι?Ευχαριστω...Αληθεια,αυτο το τρεχουμε μετα το φλασαρισμα της μανισια ρομ,η πριν?

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Off topic

Αγόρασα αυτό το θέμα για cm και είναι καταπληκτικό .

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rayford85.enzo

Η Asylum έγεινε πανέμορφη..

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

100% ευχαριστημένος όχι δεν είμαι.Εχει κάποια lag και η αυτονομία είναι τραγική.Ομως την προτιμώ σε σχέση με τις cm κυρίως λόγω της οθόνης.Οπως έχω ξαναγράψει η αισθηση αφής που μου αφήνουν οι tw roms δε συγκρίνεται με τις cm.

Τι εξωτερικό φορτιστή χρησιμοποιείς για την δεύτερη μπαταρία σου? Εγώ έχω αυτον που όμως δίνει +- 350mah και έτσι η μπαταρία φορτίζει πλήρως σε 7-8 περίπου ώρες που ειναι υπερβολικά πολύ.Αν η μπαταρία κράταγε ένα 6ωρο οθόνη δε θα με πείραζε αλλά τώρα που τελειώνει στις 3-3.30 ωρες το πολύ, με ενοχλεί.

 

εχω γνησια μπαταρια samsung και γνησιο εξωτερικό φορτιστή...:)

 

παιδια οσοι εχετε τζελι μπαμ και γενικα cm σας κανουν παράπονα σε μια κληση οτι δεν σας ακουν καλα ακουν θορυβο διπλή την φωνη τους κτλ κτλ κτλ η μονο σε μενα συμβαινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Mήπως έχεις κάποιο λινκ για τον φορτιστη?

 

o φορτιστης ειναι ο γνησιος που εχει το κινητο...

το εξαρτημα ειναι και η μπαταρια που αγορασα...

 

αυτο δηλαδη..

 

http://www.expansys.com.gr/samsung-holder-and-battery-charger-for-galaxy-note-5-3-224726/

 

και βαζω την δευτερη μπαταρια πανω με τον φορτιστη απο την σαμμυ...:)

Link to comment
Share on other sites

Το triangle away για να μηδενησει ο μετρητης φλασαρισματος και να ισχυει η εγγυηση,το τρεχουμε μετα το φλασαρισμα της μανισιας ρομ,η πριν?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω ξερετε καποιο καλο free προγραμα που να σου προσθετει ενταση στον pleyer γιατι ο stock player εχει χαμηλη ενταση
Link to comment
Share on other sites

Μετά το φλασαρισμα. Διάβασε προσεχτικά http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114

 

Λοιπον,φιλε μου ειπα να δοκιμασω να επαναφερω το Note στη μανισια ρομ και να μηδενησω το μετρητη.Αλλα δε τρεχει το triangle away,αφου την εβαλα πρωτα!!!Κατι μου λεει για super user κλπ.Αλλα δεν ειναι roote το τηλ...!!!Μηπως δε χρειαζεται?Δε ξερω και καλα Αγγλικα!!EDIT:Να αναφερω επισης οτι το Kies μου το αναγνωριζει κανονικα!!!Ουτε μου βγαζει κιτρινα θαυμαστικα στις επανεκκινησεις...Και ξαναρωταω.Μηπως τελικα δε χρειαζεται να τρεξω το triangle away???

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,φιλε μου ειπα να δοκιμασω να επαναφερω το Note στη μανισια ρομ και να μηδενησω το μετρητη.Αλλα δε τρεχει το triangle away,αφου την εβαλα πρωτα!!!Κατι μου λεει για super user κλπ.Αλλα δεν ειναι roote το τηλ...!!!Μηπως δε χρειαζεται?Δε ξερω και καλα Αγγλικα!!EDIT:Να αναφερω επισης οτι το Kies μου το αναγνωριζει κανονικα!!!Ουτε μου βγαζει κιτρινα θαυμαστικα στις επανεκκινησεις...Και ξαναρωταω.Μηπως τελικα δε χρειαζεται να τρεξω το triangle away???

 

Μάλλον δεν είδες ότι στον τίτλο στους xda λέει ρουτ έτσι..;; αφού έχεις official firmware τι το θέλεις το triangle away..;.. αυτό υπάρχει για να μηδενίζει τον μετρητή ο όποιος αυξάνεται όταν περνάς CUSTOM Rom μόνο... μπες σε download mode και δες τι γράφει ο μετρητής σου...

Link to comment
Share on other sites

εχω γνησια μπαταρια samsung και γνησιο εξωτερικό φορτιστή...:)

 

παιδια οσοι εχετε τζελι μπαμ και γενικα cm σας κανουν παράπονα σε μια κληση οτι δεν σας ακουν καλα ακουν θορυβο διπλή την φωνη τους κτλ κτλ κτλ η μονο σε μενα συμβαινει αυτο?

 

Οταν είχα την ροκετ, μου συνέβενε μόνο με bluetooth, πράγμα που με έκανε να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω κανένα. (δοκίμασα 3 διαφορετικά). Επίσης είχα πολύ χαμηλή ένταση και δεν άκουγα καλά, πάντα μέσω ΒΤ, έχοντας κάνει διάφορες ρυθμίσεις και έχοντας κατεβάσει διάφορα προγραμματάκια.

 

Με την Asylum, δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα...

 

Με την συσκευή δεν είχα ποτέ πρόβλημα σε καμία ρομ.

 

Εσένα στο κάνει η συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Οταν είχα την ροκετ, μου συνέβενε μόνο με bluetooth, πράγμα που με έκανε να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω κανένα. (δοκίμασα 3 διαφορετικά). Επίσης είχα πολύ χαμηλή ένταση και δεν άκουγα καλά, πάντα μέσω ΒΤ, έχοντας κάνει διάφορες ρυθμίσεις και έχοντας κατεβάσει διάφορα προγραμματάκια.

 

Με την Asylum, δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα...

 

Με την συσκευή δεν είχα ποτέ πρόβλημα σε καμία ρομ.

 

Εσένα στο κάνει η συσκευή?

 

Μου παραπονέθηκε χθες ένα παιδί με νοκια n8 ότι όταν με παίρνει τηλ ακούει την φωνή μου δίπλα.Ναι για την συσκευή μιλάω όχι για Bluetooth.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είδες ότι στον τίτλο στους xda λέει ρουτ έτσι..;; αφού έχεις official firmware τι το θέλεις το triangle away..;.. αυτό υπάρχει για να μηδενίζει τον μετρητή ο όποιος αυξάνεται όταν περνάς CUSTOM Rom μόνο... μπες σε download mode και δες τι γράφει ο μετρητής σου...

 

Καλημέρα και ευχαριστώ για τα φώτα σου!Απλώς δε είμαι και πολύ εξπέρ στο είδος γι αυτό ρώτησα.Για την ιστορία, είχα βάλει την οφισιαλ 4.1.2 Γερμανική μέσω οντιν! Η οποία μάλιστα δούλευε τελεια.Οπότε θα χρειαστεί το προγραμματακι η οχι?Και αν ναι,πως να το τρέξω?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για τα φώτα σου!Απλώς δε είμαι και πολύ εξπέρ στο είδος γι αυτό ρώτησα.Για την ιστορία, είχα βάλει την οφισιαλ 4.1.2 Γερμανική μέσω οντιν! Η οποία μάλιστα δούλευε τελεια.Οπότε θα χρειαστεί το προγραμματακι η οχι?Και αν ναι,πως να το τρέξω?

 

Μπορείς να μπεις σε download mode και να δεις τι γράφει ο μετρητής; αλλά μάλλον δεν χρειάζεται.. επίσης έχεις το n-7000 έτσι..; γιατί βλέπω άλλο avatar

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μπεις σε download mode και να δεις τι γράφει ο μετρητής; αλλά μάλλον δεν χρειάζεται.. επίσης έχεις το n-7000 έτσι..; γιατί βλέπω άλλο avatar

 

Το Νοτε το 1 έχω....

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το Νοτε το 1 έχω....

ωραία κομπλέ τότε..τί σου γράφει τελικά ο flash counter ?

 

Εχεις το Note1 και εχεις περασει official 4.1.2?

ο φίλος εννοεί προφανώς οτι έχει βάλει leaked rom..

Link to comment
Share on other sites

Εχεις το Note1 και εχεις περασει official 4.1.2?

 

Ναι!!Αυτη:GT-N7000XXLSC_N7000OXALSC μέσω οντιν!!!!Ούτε ρουτε ούτε τίποτα!!!

 

ωραία κομπλέ τότε..τί σου γράφει τελικά ο

 

Πως να το δω αυτό?Με το κουμπί vol down +home +power

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

ωραία κομπλέ τότε..τί σου γράφει τελικά ο flash counter ?

 

 

ο φίλος εννοεί προφανώς οτι έχει βάλει leaked rom..

 

τι εννοεις οταν λες leaked?

Link to comment
Share on other sites

Πως να το δω αυτό?Με το κουμπί vol down +home +power

 

Ναι ακριβώς.. δες το και πες μου τι σου γράφει...

 

 

 

 

 

τι εννοεις οταν λες leaked?

Leaked είναι το firmware που δίνει για τεστ ή Samsung.. υπάρχει στο θέμα του νοτε στο general στους xda ολοκληρωμένος οδηγός πως να την περάσεις... αλλά για μένα δεν αξίζει.. υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές για Rom..:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς.. δες το και πες μου τι σου γράφει...

Γραφει οτι εγραφε και τη πρωτη φορα:A custom rom...Πως γινεται η διαδικασια δηλ.και το κιτρινο θαυμαστικο κατω...!!!Δε βλεπω καποιο νουμερο...!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...