Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω ενα θεματάκι...στα ξαφνικά μου εμφανίζει διπλά αρχεία στο φάκελο με τα τραγούδια και στις φωτογραφίες...βέβαια δεν μπορεί να το ανοίξει...εχει συμβεί σε κανένα άλλο αυτό??

αχχχ μου θυμίζει εποχές hd2...:lol::lol:

 

Λοιπον θα προσπαθησω να βοηθησω αλλα δεν εχω πια το τηλεφωνο.Απο οτι θυμαμαι η διαδρομη ειναι settings-applications-βρισκεις το Tab "All" και εκει θα βρεις το Gallery και το media storage (δεν ειμαι σιγουρος αν λεγεται ετσι στο note).Κανε και στα δυο clear data και clear cache.Reboot και δες αν στα εμφανιζει διπλα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω ενα θεματάκι...στα ξαφνικά μου εμφανίζει διπλά αρχεία στο φάκελο με τα τραγούδια και στις φωτογραφίες...βέβαια δεν μπορεί να το ανοίξει...εχει συμβεί σε κανένα άλλο αυτό??

αχχχ μου θυμίζει εποχές hd2...:lol::lol:

 

Μου το εχει κανει αρκετες φορες. Για μενα η λυση ειναι να μπω στις ρυθμισεις κανω unmount την καρτα και μετα παλι mount. Σκαναρει εκ νεου τα αρχεια και δειχνει μονο τα σωστα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεματάκι...στα ξαφνικά μου εμφανίζει διπλά αρχεία στο φάκελο με τα τραγούδια και στις φωτογραφίες...βέβαια δεν μπορεί να το ανοίξει...εχει συμβεί σε κανένα άλλο αυτό??

αχχχ μου θυμίζει εποχές hd2...:lol::lol:

 

Τι κέρνελ χρησιμοποιείς ;. Hydracore ?

Link to comment
Share on other sites

afilopou δεν έστρωσε με το τρόπο που λες αλλά όπως και να έχει ευχαριστώ:)

έστρωσε με τον τρόπο του emperor4her :)

kernel δεν εχω αλλάξει απο τότε που το πήρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

afilopou δεν έστρωσε με το τρόπο που λες αλλά όπως και να έχει ευχαριστώ:)

έστρωσε με τον τρόπο του emperor4her :)

kernel δεν εχω αλλάξει απο τότε που το πήρα...

 

Τιποτα φιλε.αφου το ελυσες αυτο εχει σημασια :-)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ο hydracore ετοιμάζει kernel oc στα 1700. Πρέπει να προμηθευτούμε κινητή ΔΕΗ για μπαταρία... Μαλων δεν θα την βάλω πόσα νααντέξει το τηλεφωνακι μας επιτέλους αυτα είναι για αυτούς που τα αλλάζουν σαν τις καλτες. ..θέλω να πιστεύω ότιαν βάλω τον standard δεν θα με τρώει ο κ@Λ@5μου για πηραματα. ...για να δούμε...

 

EDIT έβαλα speedmode 3-13 εν αναμονή της hydracore την είχα παλαιότερα και ήταν η πιο σταθερή το τηλ είναι πολύ σμουθ πολύ γρήγορη θα έλεγα και σε αναμονή 1-2 μέρες να δω μπαταρία

Τι πηγα και θυμήθηκα ε;; χαα χα την είχαμε ξεχάσει εδώ την speedmode

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με sweet ROM.Τι θέλεις να δοκιμάσω ?

 

αστο φιλε μου τιποτα να εισαι καλα την βρηκα την λυση!:)

δεν μου δουλευε σωστα το Keyboard manager αλλα το ελυσα!

Link to comment
Share on other sites

Ο hydracore ετοιμάζει kernel oc στα 1700. Πρέπει να προμηθευτούμε κινητή ΔΕΗ για μπαταρία... Μαλων δεν θα την βάλω πόσα νααντέξει το τηλεφωνακι μας επιτέλους αυτα είναι για αυτούς που τα αλλάζουν σαν τις καλτες. ..θέλω να πιστεύω ότιαν βάλω τον standard δεν θα με τρώει ο κ@Λ@5μου για πηραματα. ...για να δούμε...

 

EDIT έβαλα speedmode 3-13 εν αναμονή της hydracore την είχα παλαιότερα και ήταν η πιο σταθερή το τηλ είναι πολύ σμουθ πολύ γρήγορη θα έλεγα και σε αναμονή 1-2 μέρες να δω μπαταρία

Τι πηγα και θυμήθηκα ε;; χαα χα την είχαμε ξεχάσει εδώ την speedmode

 

Και σε εμενα εχει αφήσει της καλυτερες εντυπώσεις σε θεμα λειτουργίας η speedmod (πιστεύω οτι ειναι καλύτερη απο την hydracore )αλλα με την cracks που ειμαι τωρα δεν τα πάει καλα στο θέμα μπαταρίας.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Notecore 14.1

 

Mε αυτούς τους κέρνελ είχα πάντα θέμα είτε με αρχεία μουσικής είτε με φωτογραφίες. Για αυτό και δεν ξαναχρησιμοποιώ custom kernel.

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος hydracore

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1749863

Τον έβαλα και αναμένω να ξημερώσει και να τον δω σε χρήση τώρα ύπνο και φόρτωμα...

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος hydracore

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1749863

Τον έβαλα και αναμένω να ξημερώσει και να τον δω σε χρήση τώρα ύπνο και φόρτωμα...

 

Δεν δουλεύει το video recording, μη την βάλετε ακόμα παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το video recording, μη την βάλετε ακόμα παιδιά...

 

Αν εξαιρέσουμε το video recording, (η αλήθεια είναι πως δεν έχω τραβήξει ποτέ βίντεο με το note) δεν πίστευα πως μπορεί να πιάσει τέτοιες ταχύτητες το τηλέφωνο! Ακαριαίο άνοιγμα σε οτιδήποτε πατήσω και ειδικά στο tapatalk που ορισμένες φορές τρόμαζε να φορτώσει...

Μου φαίνεται πως ξεπέρασε και τον αγαπημένο 14.1...μιλάω για τον oc πάντα.:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το Video recording, αλλά πρόβλημα υπάρχει με το voice . Kαι για αυτό υπάρχει και το πρόβλημα με το video recording.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος;

UniFlash for Android

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

επιστρεφω as we speak σε stock και πιο συγκεκριμενα σε N7000XXLRT---4.0.4/12.09.07-N7000DBTLRT

ημουν σε final chrack με συνεχομενα updates των hydracore που εβγαιναν (απ'την 1η μερα που βγηκε η final κρακ)

και ειχε τις τελαυταιες μερες αρχισει να παιρνει τον κατηφορο σε αποδοση...

 

ανυπομονώ να ρθει η το Φασολι του Ζελε 4.1 στο τερατακι μου.. εκτος απο chrack ποιες αλλες εχουμε αυτην

την περιοδο στο top 3? :)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ελπιζω να ποσταρω στο σωστο σημειο, εχω προβλημα με το wifi δεν μπαινει καθολου απο το σπιτι μου το royter δουλευει κανονικα, το κινητο το εντοπιζει μου βγαζει γινεται ληψη διευθυνσης IP και δεν συνδεεται...εχω την εκδοση 4.04 εχει κανεις καποια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ελπιζω να ποσταρω στο σωστο σημειο, εχω προβλημα με το wifi δεν μπαινει καθολου απο το σπιτι μου το royter δουλευει κανονικα, το κινητο το εντοπιζει μου βγαζει γινεται ληψη διευθυνσης IP και δεν συνδεεται...εχω την εκδοση 4.04 εχει κανεις καποια ιδεα?

 

Και σε μένα το κάνει μερικές φορές.

Κλείσε το ρουτερ κλείσε το WiFi από το κινητό και ξαναπροσπαθησε από την αρχή

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το Video recording, αλλά πρόβλημα υπάρχει με το voice . Kαι για αυτό υπάρχει και το πρόβλημα με το video recording.

 

Τι λένε θα το διορθώσουν η να βάλω cf γιατί βιαστικά να την δοκιμάσω εκτός του ότι δεν δουλεύει το βίντεο και η φωτογραφίες αργούν πολύ...

Από μπαταρία παντός είμαι πολύ ευχαριστημένος και γενικά σε όλα τα αλλά είναι πολύ καλή μιλάω για την standard.

Link to comment
Share on other sites

Τι λένε θα το διορθώσουν η να βάλω cf γιατί βιαστικά να την δοκιμάσω εκτός του ότι δεν δουλεύει το βίντεο και η φωτογραφίες αργούν πολύ...

Από μπαταρία παντός είμαι πολύ ευχαριστημένος και γενικά σε όλα τα αλλά είναι πολύ καλή μιλάω για την standard.

 

Είπε θα το διορθώσει αύριο. Αν δεν μπορείς να περιμένεις βάλε Cf...

Link to comment
Share on other sites

επιστρεφω as we speak σε stock και πιο συγκεκριμενα σε N7000XXLRT---4.0.4/12.09.07-N7000DBTLRT

ημουν σε final chrack με συνεχομενα updates των hydracore που εβγαιναν (απ'την 1η μερα που βγηκε η final κρακ)

και ειχε τις τελαυταιες μερες αρχισει να παιρνει τον κατηφορο σε αποδοση...

 

ανυπομονώ να ρθει η το Φασολι του Ζελε 4.1 στο τερατακι μου.. εκτος απο chrack ποιες αλλες εχουμε αυτην

την περιοδο στο top 3? :)

 

swet rom v3 με κλειστα ματια φιλε !

Link to comment
Share on other sites

swet rom v3 με κλειστα ματια φιλε !

 

Τι καλύτερο έχει από την κρακ αξίζουν οι διαφορές τους;

Gallery έχει του note2; call recording ;είναι έτοιμη ή πρέπει να σβησουμε εμείς την σαβούρα;Τι άλλο έχει;

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω sweetrom Και γω.. αντε να δουμε..

καθολου ικανοποιημενος απο τον συνδυασμο

κρακ + hydra 4,3b.

 

Ολο κολληματα, παγώματα σε skype , ο nova καμμια φορα κλεινει μονος του.. τι να πω..

Αρχικως θα το κανω χωρις restore απο titanium και βλεπουμε μετα.

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Crash v10 xxlrt εχει ολα τα χαρακτηριστικα.

Αυτο που ηθελα να ρωτησω αν το κινητο που και που κολλαει για 4-5 δευτερολεπτα ειτε ανοιγεις επαφες ειτε πατας το home. Μηπως ειχα κακομαθει απο το hox που δε λαγκαρε πουθενα;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...