Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεί κάποιος να μου πει ενα τρόπο για να εμφανίζεται στην οθόνη με πιο δίκτυο κινητής είναι εκείνη τη στιγμή???ή αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορώ να το κάνει αυτό...βρίσκομαι σε σύνορα με βουλγαρία και μάλλον μπαίνει σε βουλγάρικο δίκτυο...:O βλέπω να τραβάω τα μαλλιά μου όταν έρθει ο λογαριασμός....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορεί κάποιος να μου πει ενα τρόπο για να εμφανίζεται στην οθόνη με πιο δίκτυο κινητής είναι εκείνη τη στιγμή???ή αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορώ να το κάνει αυτό...βρίσκομαι σε σύνορα με βουλγαρία και μάλλον μπαίνει σε βουλγάρικο δίκτυο...:O βλέπω να τραβάω τα μαλλιά μου όταν έρθει ο λογαριασμός....

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.infonetservice.phono

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει ενα τρόπο για να εμφανίζεται στην οθόνη με πιο δίκτυο κινητής είναι εκείνη τη στιγμή???ή αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορώ να το κάνει αυτό...βρίσκομαι σε σύνορα με βουλγαρία και μάλλον μπαίνει σε βουλγάρικο δίκτυο...:O βλέπω να τραβάω τα μαλλιά μου όταν έρθει ο λογαριασμός....

 

Για δοκιμασε αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.infonetservice.phono&hl=el

 

με προλαβε ο pandrits :-)))

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ok

ευχαριστώ

που γράφει $wind gr

πότε βάλανε το δολάριο μπροστά???

 

Μήπως το βάλανε για καινούριο νόμισμα;;;:p

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το βάλανε για καινούριο νόμισμα;;;:p

βρε άσε τα νομίσματα και πείτε μου ...:lol::lol:

μπας και είμαι σε καμιά περιαγωγή και μετά θα πρέπει να πουλάω το Νote για να πληρώσω την wind???:lol::D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βρε άσε τα νομίσματα και πείτε μου ...:lol::lol:

μπας και είμαι σε καμιά περιαγωγή και μετά θα πρέπει να πουλάω το Νote για να πληρώσω την wind???:lol::D

 

γιατι σου ειναι τοσο δυσκολο να το δεις αυτο?

χρειαζεσαι εφαρμογη?

εγω ιταλια που πηγα δεν ειχα κανενα θεμα!

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

γιατί μπαινοβγαίνω BG και θέλω να βλέπω άμεσα πότε είμαι σε ελληνικό δίκτυο και πότε οχι...μια χαρά η εφαρμογή κάνει δουλειά...;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H CM 10 περιέχει όλες τις S-Apps?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

ok

ευχαριστώ

που γράφει $wind gr

πότε βάλανε το δολάριο μπροστά???

 

Κι εμένα έχει δολάριο μπροστά στο wind, δεν τρέχει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

H CM 10 περιέχει όλες τις S-Apps?

 

Δεν περιεχει καμια s-app.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε η συγκεκριμένη ρομ δεν είναι wipe ,;άρα υπάρχει ένας κίνδυνος να τη βάλεις και το κινητό να μην μπουτάρει.Θα σου έλεγα να πάρεις το tar ενός safe kernel όπως ο hydracore τον περνάς με οντιν ,μπαίνεις στο recovery ,κάνεις τα 3 wipes και μετά μπαίνεις σε download και βάζεις τη ρομ κανονικά με οντιν όπως ξέρεις.

 

αυτο που λες με τα tar κτλ δε το κατέχω! Λοιπόν, θα ήθελα απλά αν μπορεί κάποιος να μου πει πως το κάνω να είναι σαν καινούργιο με ICS.

Βρήκα να το δώσω και λέω να μη χάσω την ευκαιρία, μόνο που έτσι όπως είναι τώρα δε μπορώ να το δώσω, μπερδεύει πολύ, πρέπει να είναι στρωμένο.

 

Θυμάμαι παλιά υπήρχαν ελληνικοί, αναλυτικοί, οδηγοί για να αλλάζεις roms κτλ, αλλά τότε για HTC. Για Samsung δεν έχει κανείς κάποιο τέτοιο θέμα?

 

Σόρρυ που απαντώ πάντα μετά από μέρες, αλλά εχει πολύ τρεξημο και δε προλαβαίνω.. :/

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους φίλους χρησιμοποιουν hydracore να σας επιστησω την προσοχη, μιας και ο Entropy (ο dev που ελυσε το θεμα με το wipe bug της samsung) εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1801437&page=61

και εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1801437&page=62 αναφερει οτι υπαρχει περιπτωση να αντιμετωπισετε θεματα με corruption του database.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους φίλους χρησιμοποιουν hydracore να σας επιστησω την προσοχη, μιας και ο Entropy (ο dev που ελυσε το θεμα με το wipe bug της samsung) εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1801437&page=61

και εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1801437&page=62 αναφερει οτι υπαρχει περιπτωση να αντιμετωπισετε θεματα με corruption του database.

 

Τί σημαίνει αυτό με λίγα λόγια;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες με τα tar κτλ δε το κατέχω! Λοιπόν, θα ήθελα απλά αν μπορεί κάποιος να μου πει πως το κάνω να είναι σαν καινούργιο με ICS.

Βρήκα να το δώσω και λέω να μη χάσω την ευκαιρία, μόνο που έτσι όπως είναι τώρα δε μπορώ να το δώσω, μπερδεύει πολύ, πρέπει να είναι στρωμένο.

 

Θυμάμαι παλιά υπήρχαν ελληνικοί, αναλυτικοί, οδηγοί για να αλλάζεις roms κτλ, αλλά τότε για HTC. Για Samsung δεν έχει κανείς κάποιο τέτοιο θέμα?

 

Σόρρυ που απαντώ πάντα μετά από μέρες, αλλά εχει πολύ τρεξημο και δε προλαβαίνω.. :/

 

Αυτό το λινκ που σου έδωσα τα λέει αναλυτικά.Το ταρ είναι το αρχείο που φλασάρεις από οντιν.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ hydracore 4,3b OC λογικό να μου τραβαει πολύ μπαταρία μήπως ξέρει κανείς αν βάλω την notecore 14,1 OC μήπως είναι καλύτερα??

μπορεί να μου ανεβάσει το zip κάποιος να την περάσω με ρεικοβερι να δω....

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ hydracore 4,3b OC λογικό να μου τραβαει πολύ μπαταρία μήπως ξέρει κανείς αν βάλω την notecore 14,1 OC μήπως είναι καλύτερα??

μπορεί να μου ανεβάσει το zip κάποιος να την περάσω με ρεικοβερι να δω....

 

http://db.tt/x28Znqei

Link to comment
Share on other sites

 

είσαι πολύ γρήγορος χαχα σε ευχαριστώ τι λες προτηνεισ να τον βάλω έχεις άποψη??

Link to comment
Share on other sites

είσαι πολύ γρήγορος χαχα σε ευχαριστώ τι λες προτηνεισ να τον βάλω έχεις άποψη??

 

Εγώ αυτόν έχω εδώ και πολύ καιρό. Οι Hydra δεν με πολυπάνε...:)

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω για τον Notecore v14.1 OC. Ίσως ο καλύτερος για ICS...
Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω για τον Notecore v14.1 OC. Ίσως ο καλύτερος για ICS...

 

Hydracore 4.3b έχεις δοκιμάσει;; ρώτω για να δω με τι το συγκρίνεις

Εγώ είχα χιντρακορε και εδώ και 4 ώρες εχω νοτεκορε 14.1OC.

Το συμπερασμα μου είναι πολύ γρήγορο θα δείξει αλλά ότι ο χιντρα είναι ελαφρός γρήγοροτες είναι ολοφάνερο όχι τίποτα τρελο στις λεπτομέριες αλλά μου φενεται πιο καλά η μπαταρία στον νοτεκορε μακάρινα είναι έτσι θα δείξει αύριο μεθαύριο βαιββεα...

Link to comment
Share on other sites

Hydracore 4.3b έχεις δοκιμάσει;; ρώτω για να δω με τι το συγκρίνεις

Εγώ είχα χιντρακορε και εδώ και 4 ώρες εχω νοτεκορε 14.1OC.

Το συμπερασμα μου είναι πολύ γρήγορο θα δείξει αλλά ότι ο χιντρα είναι ελαφρός γρήγοροτες είναι ολοφάνερο όχι τίποτα τρελο στις λεπτομέριες αλλά μου φενεται πιο καλά η μπαταρία στον νοτεκορε μακάρινα είναι έτσι θα δείξει αύριο μεθαύριο βαιββεα...

 

Καλησπέρα. Η δική μου εντύπωση είναι πως ο Notecore 14.1 OC είναι γρηγορότερος από όλους τους Hydra OC. (Όχι φυσικά τρελά πράγματα). Το έχω επιβεβαιώσει και με antutu.

spada
Link to comment
Share on other sites

Hydracore 4.3b έχεις δοκιμάσει;; ρώτω για να δω με τι το συγκρίνεις

Εγώ είχα χιντρακορε και εδώ και 4 ώρες εχω νοτεκορε 14.1OC.

Το συμπερασμα μου είναι πολύ γρήγορο θα δείξει αλλά ότι ο χιντρα είναι ελαφρός γρήγοροτες είναι ολοφάνερο όχι τίποτα τρελο στις λεπτομέριες αλλά μου φενεται πιο καλά η μπαταρία στον νοτεκορε μακάρινα είναι έτσι θα δείξει αύριο μεθαύριο βαιββεα...

 

Ναί. Δοκίμασα σχεδόν όλους τους Hydracore. "Πολύ καίει".... Μεγάλη κατανάλωση και νομίζω ζέσταινε και πιο πολύ τον επεξεργαστή.

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...