Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εννοεις "την" φλασαρες? σε εντελως στοκ ρομ δεν μπορεις να φλασαρεις κατι ουτε απο internal ουτε απο external sd διοτι δεν υπαρχει ακομη recovery. πρωτα πρεπει να περασεις μεσω odin εναν kernel οπως notecore(hydracore), CF κτλ ωστε να γινεις root και σου περαστει το recovery.

 

εγω ρε παιδια απο pc odin φλασαρα παναμα και στο καπακι notcore.....

τεσπα παναμας με notecore=ταβανι για μενα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τι εννοεις "την" φλασαρες? σε εντελως στοκ ρομ δεν μπορεις να φλασαρεις κατι ουτε απο internal ουτε απο external sd διοτι δεν υπαρχει ακομη recovery. πρωτα πρεπει να περασεις μεσω odin εναν kernel οπως notecore(hydracore), CF κτλ ωστε να γινεις root και σου περαστει το recovery.

 

Υπάρχει recovery στην stock rom. Ποιος σου είπε οτι δεν υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις "την" φλασαρες? σε εντελως στοκ ρομ δεν μπορεις να φλασαρεις κατι ουτε απο internal ουτε απο external sd διοτι δεν υπαρχει ακομη recovery. πρωτα πρεπει να περασεις μεσω odin εναν kernel οπως notecore(hydracore), CF κτλ ωστε να γινεις root και σου περαστει το recovery.

 

Έχεις μπερδευτεί. Υπάρχει recovery αλλά μπορείς να φλασαρεις μόνο από external sd. Δεν έχει το cwm recovery που συνεπάγεται ότι έχεις ρουτ δικαιώματα. Απλά επειδή υπάρχει κίνδυνος να μπρικαρει το τηλ. περνώντας έτσι cwm σε στοκ ρομ τα «τζιμάνια» στο xda συνιστούν ρουτ με pc odin και μηδενισμό μετρητή με triagle away...:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ιδέα οτι γίνεται κι αυτό :-) thanks for the info

Υπάρχει recovery στην stock rom. Ποιος σου είπε οτι δεν υπάρχει?

Οτι υπάρχει υπάρχει αλλα δεν ήξερα πως μπορείς να. Φλασαρεις οτιδήποτε θες εσύ

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Όχι με PC_Odin. Με CWM κατευθείαν... (αφού μπήκα recovery)

 

Ναι υπάρχει recovery στην stock αλλά όχι CWM. Εσύ από στοκ recovery φλασαρες απευθείας τον notecore;

 

Επιπλέον: με norecore δουλεύει κανονικά το triangle away;

Link to comment
Share on other sites

Καμια ρομ με jb υπαρχει για δοκιμη??

 

Υπαρχει η CM10 αλλα ειναι νωρις ακομη.....:)

λιγο υπομονη :)

ολα θα ερθουν...

ηδη το τελευταιο παγωτο κανει παπαδες....

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει recovery στην stock αλλά όχι CWM. Εσύ από στοκ recovery φλασαρες απευθείας τον notecore;

 

Επιπλέον: με norecore δουλεύει κανονικά το triangle away;

 

νομιζω την 1η φορα που το εκανα triangle away ηταν με notecore και δεν ειχα κανενα θεμα.

αλλα τη 2η φορα το εκανα με CF-Root για να μαι σιγουρος..

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Καμια ρομ με jb υπαρχει για δοκιμη??

 

AOKP by Pier v 2 jb άλλα όπως είπε ο Φρέντυ έχει λιγα προβληματάκια..εγώ αυτήν φοράω μέχρι στιγμής το τλφ είναι λειτουργικό σχεδόν όλα δουλεύουν άλλα χρειάζεται λίγα πραγματάκια ακόμη για να γίνει αψογη

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις βγήκε η Chrack v14

δεν βλεπω κατι ουσιωδη στο changelog που να με κανει να φυγω απο παναμα:ninja:

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω κατι ουσιωδη στο changelog που να με κανει να φυγω απο παναμα:ninja:

 

τιποτα το διαφορετικο το μονο που λεει πως διορθωσε ειναι η εγκατασταση του λανσερ s3 και τα samsung apps

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

τιποτα το διαφορετικο το μονο που λεει πως διορθωσε ειναι η εγκατασταση του λανσερ s3 και τα samsung apps

στην ουσια ετσι θα πρεπε να ναι εξαρχης η v13 :wacko:

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

στην ουσια ετσι θα πρεπε να ναι εξαρχης η v13 :wacko:

 

και βεβαια ετσι θα επρεπε να ηταν τι να πω τελος παντων την κατεβαζω για να δω τι ψαρια πιανει και τα λεμε μετα

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό να μου κρατάει η μπαταρία 14 ώρες? Άφηνα ανοιχτό το GPRS συνέχεια αλλα παρόλο που το έκλεισα το drain συνεχίζει να ναι μεγάλο.Τί κάνω?Kernel και άλλη rom?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η πρωτη εντυπωση ειναι .... οτι η ρομ επιτελους εγκατασταθηκε λολ με τον λανσερ του S3
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η πρωτη εντυπωση ειναι .... οτι η ρομ επιτελους εγκατασταθηκε λολ με τον λανσερ του S3

 

Όλα καλά ΔΛΔ να προχωρήσουμε σε εγκατάσταση τι ΛΕΣ;

 

Ο καινούργιος Νοτεκορε έχει καμια διαφορά από 14.1;;;

Είχα 14.1 και μαλον τραβάνε πολύ μπαταρία έβαλα cf και περιμένω να δω διάφορες αλλά δεν θα προλάβω χααχα παω για κρακ 14 αύριο αφού βεβαιωθώ ότι όλα είναι οκ.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι κατι που ουτε εγω καταλαβαινω για να ειμαι ειλικρινης.. με στοκ browser σε παριες σελιδες δεν παει καλα :p δηλαδη εχει ακομα σκαλιασματα σε ζουμ κλπ πχ http://www.in.gr :happy: τωρα με chrome που εχω σαν καθημερινο δεν εχω παραπονο .. ολα τα ανοιγει πολυ ομαλα για εμενα.. τι να πω .. αμα εχετε σκοπ να βαλετε chrome τη συστηνω.. τωρα για στοκ ιντερνετ browser μαλλον οχι ..

 

Απο κερνελ για cm9 δεν εχω ιδεα δεν το εχω ψαξει γιατι πεταει η ρομ και μπαταρια πολυ ευχαριστημενος..

 

cm9.1 stable ειναι .. η τελευταια απο stable.

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την τελευταία Ελληνική απο εδώ.

 

Καλημέρα

Κατέβασα την ROM που μου είπες. Υπάρχουν πουθενά οδηγίες για τον πως την περνάω?

 

Επίσης κάτι ακόμη. Στην αρχή το gmail μου αποθήκευε πέρα από τις επαφές, τα SMS, το call log, και άλλα. Όταν έκανα format τα επανέφερε όλα κανονικά, τώρα πέρα από τις επαφές άλλο sync δε κάνει. Πως μπορώ, πριν αλλάξω την rom, να τα συγχρονίσω αυτά ώστε μετά την αλλαγή της rom να επανέλθουν πέρα από τις επαφές και τα sms?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Κατέβασα την ROM που μου είπες. Υπάρχουν πουθενά οδηγίες για τον πως την περνάω?

 

Επίσης κάτι ακόμη. Στην αρχή το gmail μου αποθήκευε πέρα από τις επαφές, τα SMS, το call log, και άλλα. Όταν έκανα format τα επανέφερε όλα κανονικά, τώρα πέρα από τις επαφές άλλο sync δε κάνει. Πως μπορώ, πριν αλλάξω την rom, να τα συγχρονίσω αυτά ώστε μετά την αλλαγή της rom να επανέλθουν πέρα από τις επαφές και τα sms?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zegoggles.smssync

Link to comment
Share on other sites

το ξερω αυτο. και καποια αλλα που υπαρχουν που κανουν την δουλεια αυτη απλά λέω από την στιγμή που το έκανε το gmail από μόνο του, μετά γιατί σταμάτησε?

 

επίσης οδηγίες για το πως περνάμε την rom από που?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι:

http://www.hotfile.com/dl/164927361/1458f37/N7000XXLRI_N7000OXXLP8_VGR.zip.html

Αυτή είναι η ελληνική , όχι της Βουλγαρίας.

 

Εδώ είναι όλο το Thread με τις stock Roms και ότι πληροφορίες χρειάζεσαι:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=20963707

 

Αυτη τη ρομ μπορω να τηεν περασω οπως ειμαι με root και custom rom χωρις να εχω προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...