Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να θυμίσω πως και η 10 είχε κάτσει στους περισσότερους αλλά μετά την τρίτη-τετάρτη μέρα, άρχισε τα κολλήματα...οπότε συνιστώ υπομονή για σίγουρα συμπεράσματα...:)

 

Μπα, μετα απο αρκετές μέρες με chrack 10 και όλους τους OC notecore κι η συσκευη συμπεριφέρεται υποδειγματικά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να θυμίσω πως και η 10 είχε κάτσει στους περισσότερους αλλά μετά την τρίτη-τετάρτη μέρα, άρχισε τα κολλήματα...οπότε συνιστώ υπομονή για σίγουρα συμπεράσματα...:)

 

Εγώ την είχα για καιρό και σε πληροφορώ πήγαινε μια χαρά η 10, απλά με την notecore μου έτρωγε τρελά μπαταρία και στις δυο εκδόσεις του notecore. Οπότε έχω μείνει στην cf που και γρήγορη και κρατά μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Οχι, μη το κάνεις.:X

Απο την επόμενη έκδοση (v12 ίσως) θα μπορείς να παίρνεις OTA που θα βγάζει ο Charck και μόνο. Όχι το OTA της Google!

 

Έχω την 10 τώρα. Μπορώ να βάλω από πάνω την 11 χωρίς Τα full wipe??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω να καταλαβω τι καλο βλεπετε στη chrak 11 εγω την εχω εγγαταστησει3 φορες και ολο κολληματα μου κανει τοσα restart σεν μου εχει κανει ποτε το την εβαλα νοτεκορε εβαλα cf τα εχω δοκιμασει ολα απλα δεν τη ξαναβαζω οσο για τη μπαταρια μαυρο χαλι ουτε 12 ωρες δε βγαζει με τη kingdroid βγαζω τοσες ωρες με extreme kernel εγω παντως δεν τη ξαναδοκιμαζω τωρα περναω τη cleanote να τη δοκιμασω και αν δε μου αρεσει παλι σε kingdroid
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω να καταλαβω τι καλο βλεπετε στη chrak 11 εγω την εχω εγγαταστησει3 φορες και ολο κολληματα μου κανει τοσα restart σεν μου εχει κανει ποτε το την εβαλα νοτεκορε εβαλα cf τα εχω δοκιμασει ολα απλα δεν τη ξαναβαζω οσο για τη μπαταρια μαυρο χαλι ουτε 12 ωρες δε βγαζει με τη kingdroid βγαζω τοσες ωρες με extreme kernel εγω παντως δεν τη ξαναδοκιμαζω τωρα περναω τη cleanote να τη δοκιμασω και αν δε μου αρεσει παλι σε kingdroid

 

Βάλτην ξανά χωρίς JB Animations και τέτοια και δεν θα έχεις το παραμικρό πρόβλημα, άλλωστε και ο Chrack αυτή την στιγμή πάνω σε αυτό δουλεύει αυτή την στιγμή και έχει δηλώσει η νέα του έκδοση δεν θα έχει αυτό το πρόβλημα και θα είναι ένα από τα fix του ! Εμένα φυσάει πάντως και θα κάνω upgrade έτσι όπως είμαι αυτή την στιγμή μόνο αν ο Chrack βγάζει κανένα upgrade ! Αν και όπως έχω δηλώσει σε πιο πάνω μου μήνυμα, μου την έχει ψηλοσπάσει που δήλωσε πως θ' αφήσει την XDA έκδοση του.

 

Όσο αφορά την μπαταρία του ένα θα σου πω, χτες βράδυ την έβαλα και γέμισα μπαταρία, μέχρι αυτή την στιγμή μετά από ένα 24ωρο βλέπω είμαι 46% και έχω μιλήσει πάνω από 3-4 ώρες σήμερα σε σύνολο και λίγο λέω, έχω στείλει ούτε εγώ δεν θυμάμαι πόσες δεκάδες μηνύματα, μιλάμε για πολύ xρήση, email και και και ποτέ δεν είχα τόσο καλή μπαταρία ! Τυχαίο ? Δεν ξέρω θα φανεί !

Edited by chvet
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη φοβάστε τον OC notecore. Εγω δεν παραλειπω να έχω την τελευταία έκδοση κι είμαι πολυ ευχαριστημένος -και- στο θέμα της αυτονομίας...

 

Ναι αλλά δεν παύει να έχεις μεγαλύτερη κατανάλωση τώρα για την και καλά γρηγορότερη ταχύτητα θα ήθελες να μας πεις που την χρειάζεσαι

Που εγώ δεν βλέπω διάφορες αλλά οκ.

Ευνοείται δεν θέλω να στην πω. Θέλω να καταλάβω ποιος ο λόγος ύπαρξης οβερκλοκιν.

Με την ευκαρία αύριο θα κυκλοφορήσει η 12.5 με την πρώτη ευκαιρία πες μας τι λέει και ιδιαίτερα από μπαταρία γιατί Ψηνομαι αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα περασμα σε Chrack 11 το οποιο συνοδευτηκε απο restarts,

αποφασισα να δοκιμασω την Cleannote.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν εχει δοκιμασει κανεις την Rocket rom

τωρα που επανηλθε και ο Eybee.

 

Eπισης, σχετιικα με την Chrack, δεν βρηκα καποια επιλογη για να αποφυγω τα

JB Fonts και Animations. Οποτε καπου εκει την επαθα παλι με restarts.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην παιδεύεστε άδικα

Kingdroid 7.1

Σφαίρα ταχύτατη απίστευτα smooth κανένα κόλλημα κανένα restart και με jb animations και με ότι άλλο θέλετε.

Η καλύτερη ρομ εκεί έξω και με διαφορά

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Καλή η Cleannote, αλλά θα γυρίσω σε backup της Netcore 7.1 με stock kernel.

Είναι πιο smooth και η μπαταρία του stock kernel είναι άπαιχτη!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά ακούμε διαφορα να πω και εγώ τα εξείς είχα κινγκντροιντ 7 πολύ καλή αλλά η μπαταρία μου εξαφανιζόταν.τώρα έβαλα κρακ 11 με cf απλά απίστευτη το ίδιο γρήγορη το ίδιο σμουθ απλά η μπαταρία απεχτη. Μετά από 1 πλήρη αποφόρτιση μπαταρίας σε 26 ώρες η μπαταρία μου στο 47% με ίδια χρήση η κινγκ μου κράταγε περίπου 20 ώρες και άδειαζε.

Δεν ξέρω τι διάφορες έχει η κινγκ 7.1

Δεν ξέρω αν δεν είχε κάτσει καλά στο τηλεφωνο μου.

Αν κάποιος με κρακ11 έχει δοκιμάσει κανα κερνελ ας μου πει ποιών και πως πάει;..

 

Για τον φιλο που δεν ξέρει πως να αφαιρέσει τα jb ανιματιον και φοντ :

Από ρικοβερι τρέξε την κρακ 11 χωρίς τίποτα άλλο μετά επιλεγείς να κανείς μόνο διαγραφή εφαρμογών και από εκεί επιλεγείς ότι θες.

ΔΟΚΙΜΑΣΜΈΝΟ ΑΠΌ ΜΈΝΑ.

(με jb fonts και animation την είχα μια μέρα δεν μου έκανε το παραμικρό απλά τα έβγαλα

Γιατί δεν μου άρεσαν.)

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Notecore 12.5

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1749863

Εγώ την έβαλα με κρακ11 εδώ και λίγη ώρα και εχω πάθει πλάκα απίστευτη ταχύτητα που θα φτάσει επιτέλους;;;;

Υ.Γ βέβαια δεν εχω κάνει πλήρεις αποφόρτιση και δεν έχει στρωθεί ακόμα αλλά βλέπω την μπαταρία να είναι στα ίδια επίπεδα με cf (μπας να είναι και καλύτερη;;;) θα δείξει την προτείνω. Αν είναι όσο καλή δείχνει αύριο μεθαύριο θα βάλω και την 1600άρα να γουστάρω.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βγήκε σταθερή cm9 (stable)πριν από λίγο το είδα.

Την έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει αν βελτιώθηκε ο browser ?

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Notecore 12.5

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1749863

Εγώ την έβαλα με κρακ11 εδώ και λίγη ώρα και εχω πάθει πλάκα απίστευτη ταχύτητα που θα φτάσει επιτέλους;;;;

Υ.Γ βέβαια δεν εχω κάνει πλήρεις αποφόρτιση και δεν έχει στρωθεί ακόμα αλλά βλέπω την μπαταρία να είναι στα ίδια επίπεδα με cf (μπας να είναι και καλύτερη;;;) θα δείξει την προτείνω. Αν είναι όσο καλή δείχνει αύριο μεθαύριο θα βάλω και την 1600άρα να γουστάρω.

 

Επιβεβαιώνω και εγώ, με Chrack 11 και Notecore 12.5 Απίστευτη ταχύτητα! Άμεση απόκριση σε ότι ανοίγεις...για μπαταρία θα δείξει...:)

Και για την ιστορία Antutu 7110 με τη μία, ενώ o cf 5650...

Link to comment
Share on other sites

παιδια διαβαζω παντου στο xda αυτο: "NEVER perform any sort of WIPE or FACTORY RESET when on Stock ICS Kernel/Rom (rooted or non-rooted)"

τι εναλλακτικες εχουμε για να εχουμε παρομοιο αποτελεσμα με factory reset?

 

edit: μολις μου επεστραφη απο service το κινητο, μετα απο eMMC Brick Bug. Τωρα φοραει την Ν7000XXLRB 4.0.4

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Οχι, μη το κάνεις.:X

Απο την επόμενη έκδοση (v12 ίσως) θα μπορείς να παίρνεις OTA που θα βγάζει ο Charck και μόνο. Όχι το OTA της Google!

 

Δεν έκανα το update αλλά έχω το εξής πρόβλημα. Έχει κατέβει το update στην συσκευή και δεν μου δίνει την επιλογή να το απορρίψω τελίως. Έχω την επιλογή είτε να κάνω εγκατάσταση είτε να μου το ξανά υπενθυμίσει μετά απο 3 ώρες πάλι. Μπορώ να κάνω κάτι να το σβύσω και να μην μου βγαίνει συνέχεια κάθε 3 ώρες υπενθύμιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια διαβαζω παντου στο xda αυτο: "NEVER perform any sort of WIPE or FACTORY RESET when on Stock ICS Kernel/Rom (rooted or non-rooted)"

τι εναλλακτικες εχουμε για να εχουμε παρομοιο αποτελεσμα με factory reset?

 

edit: μολις μου επεστραφη απο service το κινητο, μετα απο eMMC Brick Bug. Τωρα φοραει την Ν7000XXLRB 4.0.4

 

Νομίζω ότι πραγματικά δεν έχουμε εναλλακτική.Απλά κάνεις το σταυρό σου και εύχεσαι να μην σου συμβεί.

Αλήθεια πως το brik αρες για την ιστορία;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Speedmode 3-13

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1673072

Δεν βλέπω να γίνονται δοκιμές τι πάθαμε;; οποίος τον βάλει να μας πει εντυπώσεις.

Αν και πάντα ήταν ότι ποιο σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά ακούμε διαφορα να πω και εγώ τα εξείς είχα κινγκντροιντ 7 πολύ καλή αλλά η μπαταρία μου εξαφανιζόταν.τώρα έβαλα κρακ 11 με cf απλά απίστευτη το ίδιο γρήγορη το ίδιο σμουθ απλά η μπαταρία απεχτη. Μετά από 1 πλήρη αποφόρτιση μπαταρίας σε 26 ώρες η μπαταρία μου στο 47% με ίδια χρήση η κινγκ μου κράταγε περίπου 20 ώρες και άδειαζε.

Δεν ξέρω τι διάφορες έχει η κινγκ 7.1

Δεν ξέρω αν δεν είχε κάτσει καλά στο τηλεφωνο μου.

Αν κάποιος με κρακ11 έχει δοκιμάσει κανα κερνελ ας μου πει ποιών και πως πάει;..

 

Για τον φιλο που δεν ξέρει πως να αφαιρέσει τα jb ανιματιον και φοντ :

Από ρικοβερι τρέξε την κρακ 11 χωρίς τίποτα άλλο μετά επιλεγείς να κανείς μόνο διαγραφή εφαρμογών και από εκεί επιλεγείς ότι θες.

ΔΟΚΙΜΑΣΜΈΝΟ ΑΠΌ ΜΈΝΑ.

(με jb fonts και animation την είχα μια μέρα δεν μου έκανε το παραμικρό απλά τα έβγαλα

Γιατί δεν μου άρεσαν.)

 

απο το απογευμα εχω την κρακ και εγω!

εχεις δικιο η μπαταρια με cf root ειναι πολυ πιο πανω απο kingdroid...

τα σπαει η ρομ!

ελπιζω να μην κολλήσει στην συνέχεια....

 

δοκιμασα και την τελευταια cm9...

βρε παιδες χωρις παρεξήγηση ακουω για cm9 και μπλα μπλα μπλα...

πραγματικα οσοι την εχετε τι καταλαβαίνετε???

το πιο σημαντικο στοιχείο του κινητου μας ο browser δηλαδη ειναι πραγματικά για τα μπαζα !!!

αισχος...και μονο για αυτο φευγεις με τα 1000....:X

 

Speedmode 3-13

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1673072

Δεν βλέπω να γίνονται δοκιμές τι πάθαμε;; οποίος τον βάλει να μας πει εντυπώσεις.

Αν και πάντα ήταν ότι ποιο σταθερό.

 

εξαιρετικος κερνελ!

και ο τελευταιος Notecore τα σπαει...:)(τρομερα γρηγορος!!!)

απλα ειναι τοσο σουπερ η μπαταρια με cd που προβληματιζεσαι στο τι θελεις τελικα...:lol:

για την ωρα θα το αφησω λιγο ετσι...(οσο αντεξω βεβαια...:lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

απο το απογευμα εχω την κρακ και εγω!

εχεις δικιο η μπαταρια με cf root ειναι πολυ πιο πανω απο kingdroid...

τα σπαει η ρομ!

ελπιζω να μην κολλήσει στην συνέχεια....

 

δοκιμασα και την τελευταια cm9...

βρε παιδες χωρις παρεξήγηση ακουω για cm9 και μπλα μπλα μπλα...

πραγματικα οσοι την εχετε τι καταλαβαίνετε???

το πιο σημαντικο στοιχείο του κινητου μας ο browser δηλαδη ειναι πραγματικά για τα μπαζα !!!

αισχος...και μονο για αυτο φευγεις με τα 1000....:X

 

 

 

εξαιρετικος κερνελ!

και ο τελευταιος Notecore τα σπαει...:)(τρομερα γρηγορος!!!)

απλα ειναι τοσο σουπερ η μπαταρια με cd που προβληματιζεσαι στο τι θελεις τελικα...:lol:

για την ωρα θα το αφησω λιγο ετσι...(οσο αντεξω βεβαια...:lol::lol:)

Πράγματι πολύ καλή η κρακ μακάρι να συνεχίσει έτσι.και γιατί να μην συνεχίσει;;

Αν βάλεις κανα κερνελ νοτεκορε 12.5 τα σπάει ή σπειντμοντε 1-13 δεν εχω δοκιμάσει πες μας εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την v11 αν την βάλλω πάνω απο την v10 θέλει full wipe???

Ποιος δοκίμασε τον παραπάνω συνδυασμό ας μας πεί...

Εχω πάρει είδη το back up μου και περιμένω να φλασάρω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι πολύ καλή η κρακ μακάρι να συνεχίσει έτσι.και γιατί να μην συνεχίσει;;

Αν βάλεις κανα κερνελ νοτεκορε 12.5 τα σπάει ή σπειντμοντε 1-13 δεν εχω δοκιμάσει πες μας εντυπώσεις

 

notecore ειχα σημερα με kingdroid..

απίστευτα γρηγορος το κινητο παει σε αλλο level...:)

αλλα μεχρι εκει τον δοκιμασα!

τωρα βλεπω με κρακ και cf ενω εχω διαλύσει το κινητο η μπαταρια δεν πεφτει....

σαφως παντως και ο notecore ειναι ταχύτερος...βασικα ειναι ο πιο γρηγορος κερνελ για την κινηταρα μας..!

θα τον ξαναδοκιμασω αυριο θα δουμε!

 

Παιδιά την v11 αν την βάλλω πάνω απο την v10 θέλει full wipe???

Ποιος δοκίμασε τον παραπάνω συνδυασμό ας μας πεί...

Εχω πάρει είδη το back up μου και περιμένω να φλασάρω

 

βαλτην μετα απο full wipe για μενα να εχεις το κεφαλι σου ήσυχο...:)

εγω με back up απο nova/titanium και mybackup root για τα sms επανήλθα σε 15 λεπτα μεσα το πολυ!

 

διπλο post παιδες σορυ...

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα!!είμαι με chrack 10 και netcore10 αλλά μάλλον τρώει τη μπαταρία γρήγορα...ποιον cf να βάλω και από που?για δοκιμή τον θέλω...ευχαριστώ πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πραγματικά δεν έχουμε εναλλακτική.Απλά κάνεις το σταυρό σου και εύχεσαι να μην σου συμβεί.

Αλήθεια πως το brik αρες για την ιστορία;

 

"brickαρισμενο" το πηρα 240 ευρω

δεν ειχε αποδειξη αγορας και δεν μπορουσε να το παει για σερβις.

εγω μολις το πηρα εκανα τηλεφωνα και εστειλα εμαιλ και μου επανεκδοσαν την αποδειξη αγορας.:cool:

εβγαλα με jig method το yellow triangle και το στειλα στην sammy για σερβις. σε 10 μερες το

παρελαβα πισω. ολα στην εντελεια ;-)

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα!!είμαι με chrack 10 και netcore10 αλλά μάλλον τρώει τη μπαταρία γρήγορα...ποιον cf να βάλω και από που?για δοκιμή τον θέλω...ευχαριστώ πολύ!!

 

Βαλε τον spead mod τον τελευταίο...

Παρά πολύ Καλός φίλε μου...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ..η jig μέθοδος κάνει το ιδιο πράγμα με το triangle away?και το δικό μου brick είναι ..μπορω να το κάνω reset etc... με το triangle away κ?ι να το στείλω για Service ?γιατί οταν το ειχα πάει έτσι δεν μου το δέχθηκαν ..:confused:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...