Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσύ τι πιστεύεις ;

 

Αλήθεια με μπέρδεψε δεν κοροϊδεύω αλλά μαλον λες ότι είναι καλή η μπαταρία έτσι δεν είναι;

Είμαι σε νησί και δεν είμαι δώσε φάση για πόλης δοκιμές λόγο διακοπών και γιαυτό ρωτάω αν είναι να τον βάλω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρέπει κάποια στιγμή και άλλοι φίλοι να ανεβάσουν screenshots να δούμε το τι συμβαίνει. Προσωπικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος από την μπαταρία με αυτόν τον Kernel.
Link to comment
Share on other sites

να συνδράμω και εγώ όσον αφορά στη μπαταρία...είναι εμφανής η διαφορά προς το καλύτερο με v10 και netcore8.1...σε λίγο θα βάλω τον 9 και το θέμα του Kalagas...
Link to comment
Share on other sites

Με v10 και cf κερνελ η μπαταρια απλα ξεχναει να τελειωσει σε μενα προσωπικα..Δοκιμασα κ notecore 8.1 αλλα μου τελειωνε πολυ πιο γρηγορα απο οτι με cf!!
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Με v10 και cf κερνελ η μπαταρια απλα ξεχναει να τελειωσει σε μενα προσωπικα..Δοκιμασα κ notecore 8.1 αλλα μου τελειωνε πολυ πιο γρηγορα απο οτι με cf!!

αν μπορεις δωσε link για τον cf...η μπαταρια παιζει μεγαλο ρόλο...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τα βήματα που λέει o kalagas με τη σειρά και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Πάρε και ένα nandroid backup πριν καλού κακού...

κόλλησα εδω

Go back and then hit the +Theme button and then find and choose the Kalagas_Mixed_Theme_ZipThemer_vx.x.zip

μου εβγαλε μηνυμα ότι κατι δεν εβγαζε και δεν μπορουσε να κανει Built...

Let the Scanning Theme popup window finish. If you get a message of Skipping some apps, just ignore it by pressing the Back button

After the Kalagas_Mixed_Theme appears in list, hit the Built It! button

 

τα προηγούμενα τα ακολούθησα κατά γράμμα!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω περασα σημερα v10 και πηρα το backup Μου και περασα τωρα τον netcore. θα δω πως θα παει και θα πω αργοτερα.

 

κατι αλλο.. το shazam αρνηται κατηγορηματικα να εγκατασταθει στο κινητο μου. κανει setup και κολλαει. λεει no internet connection. σε ολες τις rom το ιδιο πραγμα, και σε ακομη και 1ο προγραμμα που παω να το περασω πριν περασω οτιδηποτε αλλο, παλι τα ιδια. wtf

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

εβαλα την chrack v10 με notecore v9 , ειναι οτι πιο γρηγορο εχω δει μεχρι στιγμης.

τωρα για μπαταρια δεν ξερω ακομη αλλα απο ταχυτητα ειναι ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβασα οτι για restarts στην ν9 ν10 ευθυνονται τα jellybeans...Οταν τα ειχα εγκατεστημενα ειχα restarts...Τωρα με v10 κ cf κερνελ κ χωρις Jellybeans ουτε ενα..

 

Ακριβως, χωρις JB animations δεν εχω κανενα απολυτως θεμα με εντατικη χρηση και ολες τις τελευταιες εκδοσεις chrack's, kernel.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει κάποια στιγμή και άλλοι φίλοι να ανεβάσουν screenshots να δούμε το τι συμβαίνει. Προσωπικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος από την μπαταρία με αυτόν τον Kernel.

 

[ATTACH]26209[/ATTACH] [ATTACH]26210[/ATTACH] [ATTACH]26211[/ATTACH] [ATTACH]26212[/ATTACH]

Να μην ξεχάσουμε και το γεγονός ότι είναι ένα τηλέφωνο που πριν λίγες μέρες είχε μπρικαρει.

Link to comment
Share on other sites

τελικα υπαρχει λυση για το gps ?? εχω αλλαξει τοσα firmware και ακομα δεν το βρισκει καπου ειδα ενα φιξ αλλα http://www.galaxynotetalk.com/threads/galaxy-note-gps-problems-fix.89/

οταν πληκτρολογω αυτον κωδικο δεν κανει τπτ

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως, χωρις JB animations δεν εχω κανενα απολυτως θεμα με εντατικη χρηση και ολες τις τελευταιες εκδοσεις chrack's, kernel.

 

Εχεις δικιο, λογικα αυτο πρεπει να ειναι. Βαγγελη εχεις δει καθολου Notecore vs CF στο

θεμα μπαταριας?

 

Παιδια μια ερωτηση. Παρολο που στο aroma installer επιλεγω πχ να μην εγκαταστησει τo

Crayon app της Samsung η πχ τα SNote apps, τα εγκαθιστα κανονικα στο πρωτο boot

της συσκευης. Κανω κατι λαθος?

Δεν ειναι προβλημα καθως τα βγαζω με το Titanium, απλα εχω την απορια.

Link to comment
Share on other sites

κόλλησα εδω

Go back and then hit the +Theme button and then find and choose the Kalagas_Mixed_Theme_ZipThemer_vx.x.zip

μου εβγαλε μηνυμα ότι κατι δεν εβγαζε και δεν μπορουσε να κανει Built...

Let the Scanning Theme popup window finish. If you get a message of Skipping some apps, just ignore it by pressing the Back button

After the Kalagas_Mixed_Theme appears in list, hit the Built It! button

 

τα προηγούμενα τα ακολούθησα κατά γράμμα!!

 

Αφού ρυθμίσεις το zip themer πατάς το +theme και σου βγάζει έναν explorer. Πας και βρίσκεις το zip του kalagas που έχεις κατεβάσει (ελπίζω να έχεις κατεβάσει με το battery pr.) και το πατάς. Μετά πατάς build it και περιμένεις. Θα σου φτιάξει δύο αρχεία ένα με κατάληξη update και ένα με κατάληξη undo. Εσύ θα φλασαρεις το update αφού κάνεις πρώτα wipe cashe και wipe dalvik...

Πήρες nandroid backup???

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, λογικα αυτο πρεπει να ειναι. Βαγγελη εχεις δει καθολου Notecore 9 vs CF στο

θεμα μπαταριας?

 

Καλά κανένας δεν έχει να απαντήσει από χθες ρωτάω και δεν εχω βγάλει άκρη οκ όταν βρω wife θα το κάνω εγώ το τεστ λόγια αύριο. Παντός το σίγουρο είναι ότι με cf υο τηλ και πολύ σμουθ και πολύ γρήγορο και τρελή μπαταρία έχει βέβαια δεν σταματάμε να ψάχνουμε το τελειότερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παθει πλακα εχω την v10 με νοτεκορε 9 και εκανα ενα τεστ στο quadrant και εβγαλε τη συσκευη μου πρωτη με σκορ 4747 πανω και απο το one x η μπαταρια απο εχθες που εχω κανει την εγκατασταση ειναι πολυ καλη αλλα και εγω το εχω λιωσει το τηλ.στην πρωτη εγκατασταση εβαλα jellybean mods και ειχα αρκετα προβληματα με την καμερα ασε που ηταν πολυ βαρυ το τηλ αλλα τωρα που τα εβγαλα το τηλ απλα πεταει εγω μενω εδω στις διακοπες μου!!!!
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]26209[/ATTACH] [ATTACH]26210[/ATTACH] [ATTACH]26211[/ATTACH] [ATTACH]26212[/ATTACH]

Να μην ξεχάσουμε και το γεγονός ότι είναι ένα τηλέφωνο που πριν λίγες μέρες είχε μπρικαρει.

 

Ενα λινκ φιλε μου μπορω να εχω για την συγκεκριμενη ?

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, λογικα αυτο πρεπει να ειναι. Βαγγελη εχεις δει καθολου Notecore vs CF στο

θεμα μπαταριας?

 

Αποψη μου ειναι οτι παιζουν στα ιδια επιπεδα ολοι οι τελευταιοι kernels (με εξαιρεση τον NC extreme edition που καταναλωνει λιγο περισσοτερο - φυσιολογικο).

Link to comment
Share on other sites

Ενα λινκ φιλε μου μπορω να εχω για την συγκεκριμενη ?

 

http://www.wuala.com/kingdroid/ROMs/

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1749863

Link to comment
Share on other sites

Καλά κανένας δεν έχει να απαντήσει από χθες ρωτάω και δεν εχω βγάλει άκρη οκ όταν βρω wife θα το κάνω εγώ το τεστ λόγια αύριο. Παντός το σίγουρο είναι ότι με cf υο τηλ και πολύ σμουθ και πολύ γρήγορο και τρελή μπαταρία έχει βέβαια δεν σταματάμε να ψάχνουμε το τελειότερο.

 

Για να μην λέμε μ@λακίες, o κάθε κερνελ θέλει δύο με τρεις φορτίσεις για δείξει σωστά την κατανάλωση μπαταρίας. Οι περισσότεροι έχουμε δύο μέρες την V10 και έχουμε αλλάξει τουλάχιστον τρεις κερνελ! Ότι και να πούμε για την μπαταρία δεν θα ισχύει...

Αν σου έχει κάτσει καλά το πακέτο απόδοση-μπαταρία με τον Cf κάτσε εκεί που είσαι...(καλύτερα κάνε καμία βουτιά στη θάλασσα και για εμάς τους μη αδειούχους...:p)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εμένα είναι ο μόνος συνδυασμός που έχει δουλέψει χωρίς το παραμικρό πρόβλημα μετά από το ξεμπρικαρισμα….
Link to comment
Share on other sites

Για να μην λέμε μ@λακίες, o κάθε κερνελ θέλει δύο με τρεις φορτίσεις για δείξει σωστά την κατανάλωση μπαταρίας. Οι περισσότεροι έχουμε δύο μέρες την V10 και έχουμε αλλάξει τουλάχιστον τρεις κερνελ! Ότι και να πούμε για την μπαταρία δεν θα ισχύει...

Αν σου έχει κάτσει καλά το πακέτο απόδοση-μπαταρία με τον Cf κάτσε εκεί που είσαι...(καλύτερα κάνε καμία βουτιά στη θάλασσα και για εμάς τους μη αδειούχους...:p)

 

Ετσι ακριβως. Ο,τι και να γραψουμε για αυτονομια απλα δεν εχει υποσταση. Διαφορετικα profile χρησης, διαφορετικες συνθηκες, δεν εχει κανενα νοημα η συγκριση. Απο την εμπειρια μου μπορω να εκτιμησω οτι δεν υπαρχουν μεγαλες διαφορες στους τελευταιους kernels...

Link to comment
Share on other sites

Classic ROM v3

Πολύ καλή και χωρίς προβλήματα

 

Θα συμφωνήσω. Την έχω σήμερα από το πρωί.

Πολύ καλή ρομ και αυτή.

Απλά φίλε δεν μπόρεσα να βρω από που αλλάζουν σειρά οι συντομεύσεις πάνω στην μπάρα.

Η κρακ πχ είχε quick settings εδώ δεν βρήκα κάτι τέτοιο.

Σε όλα τα άλλα κορυφαία και αυτή η ρομ

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου ειναι οτι παιζουν στα ιδια επιπεδα ολοι οι τελευταιοι kernels (με εξαιρεση τον NC extreme edition που καταναλωνει λιγο περισσοτερο - φυσιολογικο).

 

Όταν λες όλους βάζεις μέσα και τον cf; για να καταλάβω περίπου τι εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...