Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ξερουμε αν εχει βγει GoaTrip 4.0.4; Δεν ξερω Γερμανικα οποτε δεν μπορω να τσεκαρω. Επισης, το προβλημα του kernel λυθηκε με το update ή ακομα;

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άρα έκανες wipe με ICS kernel=Βrick.

 

Για δες αυτό το λινκ και ο Θεός βοηθός.Έχει δουλέψει σε δυο παιδιά εδώ μέσα.

http://www.android.gs/easily-fix-bricked-samsung-galaxy-note-n7000/

 

μου βγάζει fail :/

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εβαλε κανεις την alba v3 να μας πει εντυπωσεις??

ξινεται το χερι μου... :) αν και η chrack v8 ειναι πολυ καλη μεχρι στιγμης και γρηγορη

 

Απόψε αργά θα την βάλω εγώ και αύριο θα σας πω εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

μου βγάζει fail :/

 

Δες το παλι το διορθωσα αν εισαι κοντα πειραια να κανονισω κανα καφε και με τον φιλο μου να το δοκιμασει μιας και το εχει ετοιμο. Αλλα αν το φτοαξεις μονος σου η οικανοποιηση θα ειναι τεραστεια ε;;

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Απόψε αργά θα την βάλω εγώ και αύριο θα σας πω εντυπώσεις

 

Εγω παντως που την εχω βαλει εχω αντιμετωπισει τρελλο lag...και ενα force close στο google + και στο titanium...μου φαινεται πολυ βαρια σς σχεση με την v2...Αν μπορει καποιος να επιβεβαιωσει μηπψς δεν μου εκατσε καλα....

Link to comment
Share on other sites

ΤελικΑ εχω την speed mod k3-8 οχι την 9. Σημερα την περασα νομιζα οτι ηταν η τελευταια
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Δες το παλι το διορθωσα αν εισαι κοντα πειραια να κανονισω κανα καφε και με τον φιλο μου να το δοκιμασει μιας και το εχει ετοιμο. Αλλα αν το φτοαξεις μονος σου η οικανοποιηση θα ειναι τεραστεια ε;;

 

δυστυχώς είμαι ηράκλειο κρήτη...

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς είμαι ηράκλειο κρήτη...

 

Είμαι σίγουρος πως θα έρθει Ηρακλείο, αν του κανείς τα έξοδα για μια εβδομάδα. :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που την εχω βαλει εχω αντιμετωπισει τρελλο lag...και ενα force close στο google + και στο titanium...μου φαινεται πολυ βαρια σς σχεση με την v2...Αν μπορει καποιος να επιβεβαιωσει μηπψς δεν μου εκατσε καλα....

 

Τι kernel ? cf ή κάποια άλλη ?

 

Αν είναι έτσι δεν με βιάζει, θα δω μερικά ακόμη posts και εδώ και στο xda και αν δω πως δεν έχουν προβλήματα τότε θα την περάσω, όντως με την 2 είμαι μια χαρά και γρήγορα και μπαταρία κρατάει ικανοποιητικά και για πολύ μεγάλη χρήση μιλάμε

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα πως βγήκε η GL-Notecore v3.30 για όποιον ενδιαφέρετε

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1749863

Edited by chvet
Link to comment
Share on other sites

Τι kernel ? cf ή κάποια άλλη ?

 

Αν είναι έτσι δεν με βιάζει, θα δω μερικά ακόμη posts και εδώ και στο xda και αν δω πως δεν έχουν προβλήματα τότε θα την περάσω, όντως με την 2 είμαι μια χαρά και γρήγορα και μπαταρία κρατάει ικανοποιητικά και για πολύ μεγάλη χρήση μιλάμε

 

Kernel cf....σε σχεση με την v2 και kernel notecore η μερα με την νυχτα...πολυ lag και σπασιματα στην εναλλαγη οθονων...δεν ξερω...πρωτη φορα μου συμβαινει...και εχω κανει και 4 restart μπας και βελτιωθει αλλα δεν...

Link to comment
Share on other sites

<OSM> N7000XXLRG_N7000DBTLRG_N7000XXLRB_HOME.tar.md5 is valid.

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<ID:0/004> Odin v.3 engine (ID:4)..

<ID:0/004> File analysis..

<ID:0/004> SetupConnection..

<ID:0/004> Initialzation..

<ID:0/004> Get PIT for mapping..

<ID:0/004> Firmware update start..

<ID:0/004> factoryfs.img

<ID:0/004> NAND Write Start!!

εκεί μένει...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσω τον καινούριο speedmod 3-9 με τη Chrack 's V8. Χωρίς υπερβολή είναι παρά πολύ γρήγορος! Για μπαταρία είναι πολύ νωρίς να πω, αλλά είμαι σίγουρος πως και σε αυτό το τομέα θα είναι εντυπωσιακός. Edited by sotiris_rez

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος πως θα έρθει Ηρακλείο, αν του κανείς τα έξοδα για μια εβδομάδα. :-)

 

Χαχα εισαι ωραιος μεγαλε αχχαα

Φιλε οκ δεν εχεις να χασεις τυποτα αυριο ξεκινα να το φτιαχνεις

 

Δοκιμάσω τον καινούριο speedmod 3-9 με τη Chrack 's V8. Χωρίς υπερβολή είναι παρά πολύ γρήγορος! Για μπαταρία είναι πόλη νωρίς να πω, αλλά είμαι σίγουρος πως και σε αυτό το τομέα θα είναι εντυπωσιακός.

 

Για πες μας αν δουλευει το μπλουτουθ.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Kernel cf....σε σχεση με την v2 και kernel notecore η μερα με την νυχτα...πολυ lag και σπασιματα στην εναλλαγη οθονων...δεν ξερω...πρωτη φορα μου συμβαινει...και εχω κανει και 4 restart μπας και βελτιωθει αλλα δεν...

 

Δεν βάζεις και την νέα notecore που βγήκε απόψε να μου πεις ? Έχω δώσει λίγο πιο πάνω το λινκ από που να την πάρεις

Link to comment
Share on other sites

Ας πει καποιως απο εμας αν την εχει δοκιμασει καλητερα γιατι ο hackfree λεει οτι δεν δουλευει;;;

μαγκες δουλευει κανονικα το ΒΤ εστειλα φωτο στο λαπτοπ μου :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζεις και την νέα notecore που βγήκε απόψε να μου πεις ? Έχω δώσει λίγο πιο πάνω το λινκ από που να την πάρεις

 

Θα το κοιταξω...αλλα ψηνομαι να δοκιμασω και μια official XLR2 που βγηκε Μαλαισια...

Link to comment
Share on other sites

μαγκες δουλευει κανονικα το ΒΤ εστειλα φωτο στο λαπτοπ μου :)

 

Για ποιων κερνελ μιλας τωρα μην γινει καμια παρεξηγηση και αν λες για 3-9 γενηκα σε ολακαλα πως τον βλεπεις;

Link to comment
Share on other sites

Για ποιων κερνελ μιλας τωρα μην γινει καμια παρεξηγηση και αν λες για 3-9 γενηκα σε ολακαλα πως τον βλεπεις;

εχω kingdroid 5 speedmod k3-9 ..Σαν πιο γρηγορο τον βλεπω και βελτιωσε το μαυρο στα βιντεο..

Link to comment
Share on other sites

Kernel cf....σε σχεση με την v2 και kernel notecore η μερα με την νυχτα...πολυ lag και σπασιματα στην εναλλαγη οθονων...δεν ξερω...πρωτη φορα μου συμβαινει...και εχω κανει και 4 restart μπας και βελτιωθει αλλα δεν...

 

Άκουσέ με λίγο ! Πήγα στο xda και διάβασα μερικά μηνύματα από άτομα που το έβαλαν ξένοι, όλοι γράφουν πως τρέχει πολύ γρήγορα κλπ και δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα ! Θα σου πω το εξής: Εγώ όταν ξεκίνησα με της roms έβαλα την Kingdroid και μόλις την πέρασα τις πρώτες 1-2 ώρες μου εκανε τα ίδια με σένα αυτή που έβαλες τώρα, σε πληροφορώ χωρίς να κάνω τίποτα μέχρι το πρωί είχε στρώσει για τα καλά, πάνε και τα lag πάνε και όλα ! Οπότε τι θέλω να σου πω, αν είναι βάλε και το τελευταίο kernel που σου είπα πως βγήκε απόψε ή το πολύ πολύ μείνε με την cf να στρώσει λίγο και μετά από 1-2 ημέρες βάλει και την notecore και πιστεύω θα στρώσει το πράγμα !

Εγώ απόψε θα την περάσω και την alba 3 και την notecore 3.3, θα την αφήσω να στρώσει λίγο και μέχρι το πρωί θα σου έχω νεότερα τι παίζει, αν είδα κάποια διαφορά κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εχουν καταντήσει οι ρομς και οι κερνελς σαν τα καινουργια ελαστικα του αυτοκινητου που θελουν πατημα κανα 1000αρι χιλιομετρα για να κατσουν καλα.Και σε εμενα δεν έμπαινε ο notecore με τιποτα!! Οταν καταφερα και τον εβαλα ολο lag και αηδιες ηταν το κινητο οσπου εβαλα τον speedmode και ολα καλα πλεον. Τσαμπα η προσπαθεια. Τι παραξενα κολπα ειναι αυτα...δεν τα καταλαβαίνω. Πως σε αλλους πανε ρολόι και σε αλλους σαν ξεκουρδιστο ρολοι ,αλλο ειναι παλι και τουτο... Ειναι μαλλον οπως ειπε και ενας φιλος σε πιο πισω ποστ οτι παει αναλογα με την διαθεση και του κινητου. :lol:

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Εχουν καταντήσει οι ρομς και οι κερνελς σαν τα καινουργια ελαστικα του αυτοκινητου που θελουν πατημα κανα 1000αρι χιλιομετρα για να κατσουν καλα.Και σε εμενα δεν έμπαινε ο notecore με τιποτα!! Οταν καταφερα και τον εβαλα ολο lag και αηδιες ηταν το κινητο οσπου εβαλα τον speedmode και ολα καλα πλεον. Τσαμπα η προσπαθεια. Τι παραξενα κολπα ειναι αυτα...δεν τα καταλαβαίνω. Πως σε αλλους πανε ρολόι και σε αλλους σαν ξεκουρδιστο ρολοι ,αλλο ειναι παλι και τουτο... Ειναι μαλλον οπως ειπε και ενας φιλος σε πιο πισω ποστ οτι παει αναλογα με την διαθεση και του κινητου. :lol:

 

Χαχα έτσι είναι Χρήστο. Για την ώρα πάρτε τη notecore v4 με τα πάντα να παίζουν όπως πρέπει...

http://www.hecubus.com/xda/kernel/GL_NOTECORE_V4_EX.zip

Link to comment
Share on other sites

Οι φαν της notecore να μας πουν μια πρωτη εικονα εγω ειμαι κιντροιντ 3-9και ειμαι παεα πολυ ευχαριατιμςνοςγια να δουμε;; Χαμος γυνετε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...