Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη οπως ειπα δεν εχει δοκιμαστει απο μενα λογω ΠΟΛΥ περιορισμενου χρονου, καντε ενα backup πρωτα τη rom που εχετε και δοκιμαστε τη.Καλυτερο ειναι να τη περασουν τα πιο εμπειρα παιδια απο εδω και αν ολα πανε καλα θα τη βαλω στη Βιβλο...:)

Εκει που εχω επεμβει εγω ειναι στη μπαταρια, τα tweaks, καποια λιγα sg3 προσθετα κτλ...

 

Αφού έχει δοκιμαστεί από τον «επίσημο δοκιμαστή ρομ» (κάτι σαν δοκιμαστής F1 :)) ratanplan δηλαδή, νομίζω o λόγος του μετράει...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανε αυτα τα βηματα και εισαι οκ...;)

 

 

Λοιπον παιδια, για οποιον θελει να δοκιμασει:

https://www.wuala.com/eliashadow/Beta/?key=cUfEKBu7BQmb

 

Δεν εχει δοκιμαστει πληρως ακομα αλλα ο rataplan τη βρηκε πολυ καλη...:)

LQ3 λοιπον με ολα τα καλουδια του Γκοα και καποια εξτρα απο μενα...:)

 

Την περναμε κανονικα οπως ολες ή εχει καποια ιδιαιτεροτητα?

Link to comment
Share on other sites

Την περναμε κανονικα οπως ολες ή εχει καποια ιδιαιτεροτητα?

 

Καμιά ιδιαιτερότητα.

Αν άλλωστε είχε αλλάξει κάτι θα το ανέφερα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σφαίρα χωρίς κολλήματα , και με όλα τα κόλπα της goa.

 

Δεν ξέρω γιατί αλλά αγαπάω γκοατ. Επειδή φεύγω σουκου δεν προλαβαίνω να την βάλω τώρα αλλά Κυριακή βραδάκι θα μπει σίγουρα. Η προηγούμενη ήταν σουπέρ πάντως αλλά μετά ήρθε new base και πήγα σε lq3 alba by elthis

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με βλέπω να μένω με την τελευταία του Ηλία μέχρι να έρθει μια 4.0.4 ή μια 4.1 (Jelly Bean)....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Κανε αυτα τα βηματα και εισαι οκ...;)

 

Όλα πήγαν μια χαρά, σφαίρα φάινεται με μια πρώτη ματιά, μπράβο elthis:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με βλέπω να μένω με την τελευταία του Ηλία μέχρι να έρθει μια 4.0.4 ή μια 4.1 (Jelly Bean)....

 

Εγω απ την αλλη θα σου λεγα να τη βαλεις! ειναι ομορφη, με ολα τα καλουδια της goa και ταχυτατη.. το smoothness σε ολο του το μαγαλειο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω απ την αλλη θα σου λεγα να τη βαλεις! ειναι ομορφη, με ολα τα καλουδια της goa και ταχυτατη.. το smoothness σε ολο του το μαγαλειο!

 

Και να την βάλω θα περάσω το Theme μου, οπότε θα έχω πάλι την ομορφιά της τωρινής μου ROM...

Όσο αφορά τα καλούδια, οκ καλά είναι αλλά αφού παίξεις λίγο μαζί τους δεν τα ξανα-χρησιμοποιείς, οπότε....

Μένω εδώ.... Alba by ηλίας....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το πρωί την rom του elthis, και κάθομαι και την ψαχουλεύω, βλέπω πως το gps ουσιαστικά δεν δουλεύει. Με το gps test plus βρίσκει 2 δορυφόρους με το ζόρι και δεν λοκάρει, ενώ χθές στο ίδιο σημείο με την stock ics rom εβρισκε με την πρώτη 12-13 και μετά απο λίγο πήγαινε και στους 16 δορυφόρους.... καμιά ιδέα τι γίνεται???
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το πρωί την rom του elthis, και κάθομαι και την ψαχουλεύω, βλέπω πως το gps ουσιαστικά δεν δουλεύει. Με το gps test plus βρίσκει 2 δορυφόρους με το ζόρι και δεν λοκάρει, ενώ χθές στο ίδιο σημείο με την stock ics rom εβρισκε με την πρώτη 12-13 και μετά απο λίγο πήγαινε και στους 16 δορυφόρους.... καμιά ιδέα τι γίνεται???

 

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα στην αρχή.τώρα χωρίς να πειραξω κάτι κλειδώνει σε2 3 λεπτά.πάλι πολύ είναι αλλά από τα 10 λεπτά που εκανε στη αρχή όταν πέρασα την ρομ καλυτερα τώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το πρωί την rom του elthis, και κάθομαι και την ψαχουλεύω, βλέπω πως το gps ουσιαστικά δεν δουλεύει. Με το gps test plus βρίσκει 2 δορυφόρους με το ζόρι και δεν λοκάρει, ενώ χθές στο ίδιο σημείο με την stock ics rom εβρισκε με την πρώτη 12-13 και μετά απο λίγο πήγαινε και στους 16 δορυφόρους.... καμιά ιδέα τι γίνεται???

 

 

 

 

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα στην αρχή.τώρα χωρίς να πειραξω κάτι κλειδώνει σε2 3 λεπτά.πάλι πολύ είναι αλλά από τα 10 λεπτά που εκανε στη αρχή όταν πέρασα την ρομ καλυτερα τώρα.

 

Αν έχετε στον υπολογιστή σας την modded AlBa, ανοίξτε το zip, πηγαίνετε στο/system/etc, βάλτε χύμα στη κάρτα σας τα 2 αρχεία Gps που έχει, ανοίξτε κάποιον file explorer στη συσκευή σας και αντικαταστήστε τα ίδια 2 αρχεία που έχει στην ίδια διαδρομή.δοκιμάστε πάλι μετά..

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το πρωί την rom του elthis, και κάθομαι και την ψαχουλεύω, βλέπω πως το gps ουσιαστικά δεν δουλεύει. Με το gps test plus βρίσκει 2 δορυφόρους με το ζόρι και δεν λοκάρει, ενώ χθές στο ίδιο σημείο με την stock ics rom εβρισκε με την πρώτη 12-13 και μετά απο λίγο πήγαινε και στους 16 δορυφόρους.... καμιά ιδέα τι γίνεται???

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα στην αρχή.τώρα χωρίς να πειραξω κάτι κλειδώνει σε2 3 λεπτά.πάλι πολύ είναι αλλά από τα 10 λεπτά που εκανε στη αρχή όταν πέρασα την ρομ καλυτερα τώρα.

Μαλλον ειμαι ο τυχερος της παρεας. δεν το ειχα δοκιμασει μεχρι που διαβασα τα 2 post, Με data on ανοιξα sygic και εκανε 10-15 δευτερολεπτα να κλειδωσει. εκανα επανεκινηση το κινητο και το ξανανοιξα με data off. 20 sec..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ηλια ειναο το ιδιο καλη με την δικια σου σε θεμα μπαταριας;

Υπαρχει καπου να δω την goa ποια ειναι τα καλουδια της παντα σε σχεση με την εκπληκτικη δικια σου.

Οπιως μπορει ασ απαντησει ενοητε οτι δεν ρωταω μονο τον ηλια..

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε στον υπολογιστή σας την modded AlBa, ανοίξτε το zip, πηγαίνετε στο/system/etc, βάλτε χύμα στη κάρτα σας τα 2 αρχεία Gps που έχει, ανοίξτε κάποιον file explorer στη συσκευή σας και αντικαταστήστε τα ίδια 2 αρχεία που έχει στην ίδια διαδρομή.δοκιμάστε πάλι μετά..

 

Παίζει λίγο καλύτερα, αλλά και πάλι υστερεί παρα πολυ σε σχέση με την stock ics που είχα πριν. Είναι σαν να έχει χάσει το 50% της δύναμης του το gps.

Τώρα δεν πιάνει μέσα στο σπίτι (δίπλα στο παράθυρο), και έξω απο το σπίτι βρίσκει 10 δορυφόρους και λοκάρει περίπου τους 6-7 με χαμηλό σήμα όμως.

 

edit....

 

Λέω να κατεβάσω την stock ics german update που είχα πριν και να κάνω copy/paste τα δύο αρχεία του gps απο το system/etc

Να το δοκιμάσω ή δεν θα δουλέψει ???

Edited by vkostas
Link to comment
Share on other sites

Και γω έχω πρόβλημα με το gps...

Ηλία δεν ανεβάζεις κάπου κάτι αρχεία που είχες φτιάξει παλιότερα και κλείδωνε αμέσως να τα περάσουμε?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι άλλο για την rom του elthis, προσπαθώ να βάλω ένα home screen walpaper κατακόρυφο 800χ1280 και δεν μου το κάνει, αλλά πάντα μου το ζουμάρει και το κάνει να πηγαίνει δεξιά-αριστερά σαν να έχω επιλέξει την οριζόντια επιλογή του walpaper.

Το κάνει αυτό σε κάποιον απο εσάς???

Link to comment
Share on other sites

Eξακολουθώ να πιστεύω ότι με GB το GPS ήταν καλύτερο. Τώρα πέρασα την Goatrip. Μια χαρά με βρήκε μέσα στο σπίτι. Ηλία πείραξες το GPS και σε αυτή τη rom ;
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποιο changelog της νεας Goatrip? Ιδανικα οχι στα Γερμανικα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι προβλημα εχετε με το gps?

προσπαθειτε να συνδεθείτε με data η χωρις data?

τεσπα η ρομ ειναι απιστευτα γρηγορη!

επαθα πλακα και παλι!

 

 

ρε elthis τι εκανες παλι ρε φιλε !!!

ζωγραφισες...!!!

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...:)

 

Παιδια εχω βαλει το ιδιο gps config με τις προηγουμενες εκδοσεις.Δε ξερω γιατι εχετε προβλημα μιας και εμενα κλειδωνει αμεσα...:(

 

Επισης θελω να σας πω οτι με κρυα καρδια δινω το note μου μιας και με εφαγε η αρρωστια του gadgetακια και παω αλλου...:(

Ευχαριστω ολους σας γιατι αψογη παρεα και, να σας πω την αληθεια, περισσοτερο θα μου λειψετε εσεις παρα η συσκευη...

Θελω κι ευχομαι ειληκρινα να τα πουμε και στο μελλον αλλα επισης να κανονισουμε καποια συναντηση να τα γνωριστουμε απο κοντα.

 

Βεβαια, μιας και το Note μου εχει παρει το μυαλο, μπορει να με ξαναδειτε εδω στο αμεσο μελλον...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το περίμενα αυτό να το κάνεις!!. Και για ποιο μοντέλο πηγαίνεις;. Samsung S III ;

 

Ναι...δε ξερω γιατι το κανω...Πανω στη τρελα ηταν!lol

 

Με εφαγε κι ο Ευθυμης επισης!Παντως επειδη παρακολουθω το thread του sgiii, δεν εχει καμια σχεση με εδω!Και αυτος ειναι ενας λογος παραπανω για εμενα που φευγω με κρυα καρδια!

 

Παντως ακομα το Note πιστευω δεν εχει πιασει ταβανι!Σε λιγο που ερχεται η 4.0.4 θα ανεβει κι αλλο!Επισης οι devs πλεον ξερουν τι κανουν και δημιουργουν καλες ROM.

 

Θα ειμαι εδω να παρακολουθω κι αν μπορω να βοηθαω.Και οπως ειπα, θα τα πουμε κι απο κοντα!!!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Να κανονίσουμε τότε συνάντηση. Βασικά θα τα ξαναπούμε σε forum σύντομα. Στου Note 2 :) . Άντε και καλά φλασαρίσματα !!. Και κάτι σημαντικό. Να μας στέλνεις την goat οπότε υπάρχει αναβάθμιση μπορείς ;
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι προβλημα εχετε με το gps?

προσπαθειτε να συνδεθείτε με data η χωρις data?

τεσπα η ρομ ειναι απιστευτα γρηγορη!

επαθα πλακα και παλι!

 

 

ρε elthis τι εκανες παλι ρε φιλε !!!

ζωγραφισες...!!!

 

Και με data και με wifi...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...