Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aφου εχεις τη προηγουμενη, δοκιμασε πρωτα να τη περασεις no wipe, με wipe cache/dalvik μονο....Αν δε καθησει καλα, κανε full wipe...

elthis

να ρωτήσω για να μην κάνω καμιά π@π@ρια στο τέλος???

έχω ήδη την πρώτη ρομ σου φορεμένη και είναι ροοτ.

παίρνω ένα full backup με Titanium

Reboot σε recovery-cwm-wipe data & wipe cache-Wipe cache partition-wipe cache/dalvik και μετα install τη ρομ απο την κάρτα???

τα λέω σωστά???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

elthis

να ρωτήσω για να μην κάνω καμιά π@π@ρια στο τέλος???

έχω ήδη την πρώτη ρομ σου φορεμένη και είναι ροοτ.

παίρνω ένα full backup με Titanium

Reboot σε recovery-cwm-wipe data & wipe cache-Wipe cache partition-wipe cache/dalvik και μετα install τη ρομ απο την κάρτα???

τα λέω σωστά???

Κανε το backup σου και:

  • Install abyssnote 4.2 kernel
  • In recovery-advance-Reboot into Recovery (not reboot system!!!)
  • Wipe data/factory reset-wipe cache-wipe dalvik (twice is always better)
  • Install ROM
  • Wipe data/factory reset
  • Reboot system
  • After 1rst setup, go to SU app and update Binaries

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λείπει το live wallpaper από το S3 :(

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1660993

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ηλία νομίζω το mp3 player δεν λειτουργεί, λέει ανεπαρκής μνήμη.

 

Σε μένα λειτουργεί μια χαρά...

Δε σου ανοίγει καν; πότε σου βγάζει αυτό το μήνυμα;

Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις κάποιες εφαρμογές του συστήματος που δε χρειάζεσαι μέσω titanium backup και δοκίμασε πάλι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήγα να κάνω εγκατάσταση το power amp απο το μαγαζί και δεν μου το κάνει λέει ανεπαρκής μνήμη το έχει κανείς άλλος αυτό το προβλημα προτιμούν φορά μου το γράφει αυτό και δεν έχω πολλές εφαρμογές!κατα τα αλλά η ρομ είναι απίστευτη και με πολύ καλη διαχείριση ενέργειας σε ευχαριστούμε Ηλία για την προσπάθεια έχεις φέρει το νοτε σε απίστευτα επίπεδα
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήγα να κάνω εγκατάσταση το power amp απο το μαγαζί και δεν μου το κάνει λέει ανεπαρκής μνήμη το έχει κανείς άλλος αυτό το προβλημα προτιμούν φορά μου το γράφει αυτό και δεν έχω πολλές εφαρμογές!κατα τα αλλά η ρομ είναι απίστευτη και με πολύ καλη διαχείριση ενέργειας σε ευχαριστούμε Ηλία για την προσπάθεια έχεις φέρει το νοτε σε απίστευτα επίπεδα

 

Παιδιά, κάντε απεγκατάσταση σε κάποιες εφαρμογές του συστήματος που δε χρειάζεστε μέσω titanium backup! Μετά δε θα έχετε τέτοια προβλήματα...

Δεν είναι ελαφριά η ROM αυτή τη φορά.Κάντε τη εσείς όμως!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

με την πρώτη ρομ του φίλου elthis που έχω στη συσκευή παρατηρώ οτι εκεί που είναι σε αναμονή και κλειστή η οθόνη ανάβει και σβήνει 3-4 φορές μόνη της...έχει συμβεί σε κανέναν αυτό??μήπως πρέπει να ρυθμίσω κάτι???σκέφτηκα το σήμα του τηλεφώνου αλλά το έχω γυρίζει μόνο σε gsm...

 

Μου το εκανε καιμενα η cassies... ξετικαρε τον εντοπισμο θεσης απο την google..εγω ειδα διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ηλία νομίζω το mp3 player δεν λειτουργεί, λέει ανεπαρκής μνήμη.

 

Σοβαρά έχετε τέτοιο θέμα;

Σε μένα τα πάντα δουλεύουν ρολόι..

Η ρομ είναι βούτυρο.. Άψογη πραγματικά

(Και οι players δουλεύουν άψογα.)

Την έκανα καθαρή εγκατάσταση όμως. Φουλ γουαιπ κτλ.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά έχετε τέτοιο θέμα;

Σε μένα τα πάντα δουλεύουν ρολόι..

Η ρομ είναι βούτυρο.. Άψογη πραγματικά

(Και οι players δουλεύουν άψογα.)

Την έκανα καθαρή εγκατάσταση όμως. Φουλ γουαιπ κτλ.

Sent from my note

 

+1

Όλα τελεία και σε μένα, πολύ smooth και όλα λειτουργούν. Όπως είπε και ο freddaras από πάνω, την πέρασα με full wipe (όπως πάντα).

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Tελικά full wipe χρειάζεται. Και σε εμένα δεν κάθησε καλά. Όταν βρω χρόνο θα το κάνω το full wipe (εν ώρα εργασίας δλδ :p ). Γύρισα στην v2, και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος :)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια τελικα εκατσα το βραδακι κατα τις 11:30 και την εβαλα και γω την τελικη εκδοση της ρομ του Ηλια και μεχρι τωρα παει πολυ καλα εχει και ωραιο player μπραβο φιλε να εισαι καλα παντα τετοια.:)
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ρε παιδιά δεν την κατεβάζει τη ρομ του elthis (μετά από 24 ώρες λέει.) Τι κάνουμε τώρα;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ρε παιδιά δεν την κατεβάζει τη ρομ του elthis (μετά από 24 ώρες λέει.) Τι κάνουμε τώρα;;;

 

Προσθεσα κι αλλο link για κατεβασμα στη σελιδα των xda...

Τσεκαρε την υπογραφη μου...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά έχετε τέτοιο θέμα;

Σε μένα τα πάντα δουλεύουν ρολόι..

Η ρομ είναι βούτυρο.. Άψογη πραγματικά

(Και οι players δουλεύουν άψογα.)

Την έκανα καθαρή εγκατάσταση όμως. Φουλ γουαιπ κτλ.

Sent from my note

 

εγω απλα wipe cache / wipe davlik...

Link to comment
Share on other sites

Hλία καλημέρα...

Αν βάλω από το zip των missed apps τα apks που θέλω, στο κανονικό zip της Full Game Over, και κάνω install, θα γίνει κανονικά το install???

 

Επίσης κάτι άλλο (προς όποιον το έχει κάνει και γνωρίζει)... Αν μετά από full wipe περάσω την Elthis Game Over και μετά με το Titanium κάνω ΜΑΖΙΚΗ επαναφορά τις Data των εφαρμογών, θα έχω προβλημα??? Δεν το έχω ξανακάνει γιατί κάθε φορά που κάνω full wipe, ξανα-στήνω το κινητό από την αρχή manual...Αλλά επειδή βαριέμαι τώρα να το ξαναστήσω manual, σκέφτηκα να κάνω batch restore τις data των εφαρμογών με το Titanium...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Hλία καλημέρα...

Αν βάλω από το zip των missed apps τα apks που θέλω, στο κανονικό zip της Full Game Over, και κάνω install, θα γίνει κανονικά το install???

 

Επίσης κάτι άλλο (προς όποιον το έχει κάνει και γνωρίζει)... Αν μετά από full wipe περάσω την Elthis Game Over και μετά με το Titanium κάνω ΜΑΖΙΚΗ επαναφορά τις Data των εφαρμογών, θα έχω προβλημα??? Δεν το έχω ξανακάνει γιατί κάθε φορά που κάνω full wipe, ξανα-στήνω το κινητό από την αρχή manual...Αλλά επειδή βαριέμαι τώρα να το ξαναστήσω manual, σκέφτηκα να κάνω batch restore τις data των εφαρμογών με το Titanium...

 

Καλημερα Γιαννη...

Αν βαλεις οποια απο τα missing apps στο ζip της ρομ (system/app), θα γινουν κανονικα install.

 

Επισης, η επαναφορα απο titanium των εφαρμογων και των δεδομενων τους, λειτουργει μια χαρα και θα σου επαναφερει ολα τα δεδομενα των εφαρμογων.

Απο titanium το μονο που δε κανουμε ειναι επαναφορα δεδομενων συστηματος.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση binaries του superuser αλλά μου λέει ότι δεν μπορεί, σκέφτομαι ότι κάπου εκεί υπάρχει και το θέμα με το kalagas theme, τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

 

μια δυσκολη ερωτηση προς τους ειδήμονες. Υπαρχει τροπος να αποκλεισω μια εφαρμογή ή service απο το να κλεινει αυτοματα μεσω της εσωτερικής διαχείρισης μνήμης (RAM)? Δηλαδή ο σκοπός είναι να διατηρώ την συγκεκριμένη εφαρμογή / service συνέχεια στη RAM.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

 

μια δυσκολη ερωτηση προς τους ειδήμονες. Υπαρχει τροπος να αποκλεισω μια εφαρμογή ή service απο το να κλεινει αυτοματα μεσω της εσωτερικής διαχείρισης μνήμης (RAM)? Δηλαδή ο σκοπός είναι να διατηρώ την συγκεκριμένη εφαρμογή / service συνέχεια στη RAM.

 

Αν πατήσεις το Home αντί για υόρκη back ,αν δεν κάνω λάθος θα στη κρατήσει στη Ram, δεν τη κλείνει εντελώς. Δοκίμασε και πες μας. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Γιαννη...

Αν βαλεις οποια απο τα missing apps στο ζip της ρομ (system/app), θα γινουν κανονικα install.

 

Επισης, η επαναφορα απο titanium των εφαρμογων και των δεδομενων τους, λειτουργει μια χαρα και θα σου επαναφερει ολα τα δεδομενα των εφαρμογων.

Απο titanium το μονο που δε κανουμε ειναι επαναφορα δεδομενων συστηματος.

 

Εμ μα αυτό είναι που θέλω πιο πολύ...

Θέλω να επαναφέρω τα δεδομένα των Επαφών με όλα τα merge που έχω κάνει από skype, whatsapp κλπ, wifi acces points, ρυθμίσεις ήχων, wallpapers, λεξικών κλπ κλπ... Δεδομένα δηλαδή των εφαρμαγών του συστήματος....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις το Home αντί για υόρκη back ,αν δεν κάνω λάθος θα στη κρατήσει στη Ram, δεν τη κλείνει εντελώς. Δοκίμασε και πες μας. ;)

 

ευχαριστω για την απαντηση. Οταν κλεινει η οθονη ομως κανει καποιο task management και κλεινει κατα βουληση εφαρμογες. Απο οτι ειδα στο xda ειναι θεμα ram management του android.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αδέλφια επιτέλους άλλαξα ρομ και έβαλα την φουλ του Ηλία. Νασαι καλά, χίλια ευχαριστώ. Το μόνο που δεν δουλεύει είναι το Snote που δεν ξέρω τι κάνει και ούτε με ενδιαφέρει. Υπάρχει κάτι σαν το JKTools για να βγάλω συντομεύσεις στην οθόνη; Κάθε πληροφορία καλοδεχούμενη. Μετά από έξι μήνες αναβάθμιση πάλι. Συγχαρητήρια και πάλι Ηλία.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αδέλφια επιτέλους άλλαξα ρομ και έβαλα την φουλ του Ηλία. Νασαι καλά, χίλια ευχαριστώ. Το μόνο που δεν δουλεύει είναι το Snote που δεν ξέρω τι κάνει και ούτε με ενδιαφέρει. Υπάρχει κάτι σαν το JKTools για να βγάλω συντομεύσεις στην οθόνη; Κάθε πληροφορία καλοδεχούμενη. Μετά από έξι μήνες αναβάθμιση πάλι. Συγχαρητήρια και πάλι Ηλία.

 

Απο ότι γράφει και ο Ηλίας στο xda για να δουλέψει σωστά το snote χρειάζεται να κανείς full wipe διαφορετικά θα πρεπει να το διαγράψεις πριν κανείς εγκατάσταση.

Αν κανω κάτι λάθος Ηλία με διορθωνεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...