Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια για να περασω το kalagas theme πανω στην κρισκελο πρεπει να κανω τη διαδικασια με το zipthemer οπως γραφει? και τα wipe cache/dalvic cashe install from sd μπορουν να γινουν κανονικα απο cwm manager η θελει abyss? Δουλευει σε 240 dpi και nova launcher η μονο με touchwiz και στοκ 320 dpi? Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια για να περασω το kalagas theme πανω στην κρισκελο πρεπει να κανω τη διαδικασια με το ziptheme οπως γραφει? και τα wipe cache/dalvic cashe install from sd μπορουν να γινουν κανονικα απο cwm manager η θελει abyss?

 

Για τα wipes (όχι wipe data φυσικα) μπορείς να τα κάνεις από recovery κανονικά χωρίς πρόβλημα.. Για το θέμα του Kalagas κι εμένα με ενδιαφέρει να ξέρω πως γίνεται :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εβαλα χτες το kalagas ακολουθησα οτι λεει ο οδηγος κ μου επαιξε χαρτι!!!
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εβαλα χτες το kalagas ακολουθησα οτι λεει ο οδηγος κ μου επαιξε χαρτι!!!

 

Έχει κάνει και κάποιες αλλαγές νομίζω ο Γιάννης στο θέμα του ε? Από που ακολούθησες οδηγίες? Από το νήμα του Kalagas? Βασικά το v2.1 πέρασες? Τα άλλα τα βρήκα και τώρα θα δοκιμάσω κι εγώ!

 

Edit: Το πέρασα το θέμα σύμφωνα με τις οδηγίες είναι πολύ πολύ καλό!!! Άντε, μεγειά μας!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Νεο brick απο τύπο που φλασαρε PAranoid απο cfroot 5.6 ,που υποτιθεται είναι safe καθως αφαιρει το command για emmc erase.

Ελα που ομως το update script της PA (όπως και ολων που βασιζονται σε CM9 kernel) εχει εντολη να το ενεργοποιει.

Οπότε και παλι, μην φλασαρει κανεις απο οποιονδηποτε ICS kernel για να ειμαστε σιγουροι.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1720095

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει και κάποιες αλλαγές νομίζω ο Γιάννης στο θέμα του ε? Από που ακολούθησες οδηγίες? Από το νήμα του Kalagas? Βασικά το v2.1 πέρασες? Τα άλλα τα βρήκα και τώρα θα δοκιμάσω κι εγώ!

 

Edit: Το πέρασα το θέμα σύμφωνα με τις οδηγίες είναι πολύ πολύ καλό!!! Άντε, μεγειά μας!

 

Σε twlauncher η καποιο αλλο?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει και κάποιες αλλαγές νομίζω ο Γιάννης στο θέμα του ε? Από που ακολούθησες οδηγίες? Από το νήμα του Kalagas? Βασικά το v2.1 πέρασες? Τα άλλα τα βρήκα και τώρα θα δοκιμάσω κι εγώ!

 

Edit: Το πέρασα το θέμα σύμφωνα με τις οδηγίες είναι πολύ πολύ καλό!!! Άντε, μεγειά μας!

 

Ειναι super λεμε...εκανα κ battery calibration χτες το απογευμα στις 7..και ειμαι τωρα νε foul wifi,κλησεις,μηνυματα,ραδιο στι 64%!!!Δε το κουναω ρουπι λεμε!!!!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μεινει στη πρωτη goat απο την οποια ειμαι πολυ ευχαριστημενος.αξιζει η μεταβαση σε αλλη ρομ?
Link to comment
Share on other sites

πέρασα το kalagas και δουλεύει καλά σε nova και 240 dpi. όμως δεν μου άλλαξε όλο το status bar, δηλαδή εκεί που δείχνει το wifi, data, bt,gps κ.λ.π είναι όπως ήταν στην κρίσκελο. άλλαξαν όλα τα άλλα όπως οι ενδείξεις για wifi σημα, πόση μπαταρία υπολειπόμενη, και το σήμα του δικτύου... θα ήθελα και το status bar όμως!

 

φανταστική δουλειά κατά τα άλλα. πανέμορφο

 

http://oi49.tinypic.com/33abax4.jpg

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μεινει στη πρωτη goat απο την οποια ειμαι πολυ ευχαριστημενος.αξιζει η μεταβαση σε αλλη ρομ?

 

Εγω ημουν στη goa και πηγα στου elthis την alba με θεμα του kalagas...Απλα τα σπαει κ σε αποδοση κ ταχυτητα κ μπαταρια μετα απο καλιμπραρισμα!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει και κάποιες αλλαγές νομίζω ο Γιάννης στο θέμα του ε? Από που ακολούθησες οδηγίες? Από το νήμα του Kalagas? Βασικά το v2.1 πέρασες? Τα άλλα τα βρήκα και τώρα θα δοκιμάσω κι εγώ!

 

Edit: Το πέρασα το θέμα σύμφωνα με τις οδηγίες είναι πολύ πολύ καλό!!! Άντε, μεγειά μας!

 

καλησπερα παιδια

που βρισκουμε το θεμα του kalagas και που τις οδηγιες για να το περασουμε???

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

που βρισκουμε το θεμα του kalagas και που τις οδηγιες για να το περασουμε???

ευχαριστω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333202

 

Βήμα βήμα ότι λέει ακριβώς.. Είναι πολύ εύκολο κι εγώ σήμερα το έκανα πρώτη φορά (sorry Γιάννη!!!).. Πάντως το θέμα έχει απίστευτα εικονίδια και όντως πάει την εκπληκτική οθόνη της συσκευής μας σε άλλο επίπεδο!!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας τροπος να βλεπουμε στο Note μας tv ?

 

Tv tuner δεν έχει οπότε από εκεί και πέρα μόνο μέσω εφαρμογής από playstore.. Η κάθε εφαρμογή έχει φυσικά τα δικά της κανάλια.. Α και μέσω κάποιον site που έχουν live links

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333202

 

Βήμα βήμα ότι λέει ακριβώς.. Είναι πολύ εύκολο κι εγώ σήμερα το έκανα πρώτη φορά (sorry Γιάννη!!!).. Πάντως το θέμα έχει απίστευτα εικονίδια και όντως πάει την εκπληκτική οθόνη της συσκευής μας σε άλλο επίπεδο!!

 

μολις το περασα με βημα βημα τις οδηγιες

ειναι ΤΕΛΕΙΟ. συγχαρητηρια Γιαννη

 

 

Τον φακελλο που δημιουργηθηκε μεσα στην καρτα ( zip themer) να τον σβησω???

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

μολις το περασα με βημα βημα τις οδηγιες

ειναι ΤΕΛΕΙΟ. συγχαρητηρια Γιαννη

 

 

Τον φακελλο που δημιουργηθηκε μεσα στην καρτα ( zip themer) να τον σβησω???

 

αν θες σβήσε το update αφού το έκανες και το άλλο το undo είναι για να το τρέξεις αν θες να κάνεις απεγκατάσταση...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Θα πειτε καμια γνωμη για την AlBa modded ROM εδω???????????:O

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θα πειτε καμια γνωμη για την AlBa modded ROM εδω???????????:O

 

Εμ δεν ξέραμε ότι έχεις κάνει δικό σου νήμα... είχα μεινει στο ποστ εντός της Alba rom :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ηλια ειναι διαφορετικη αυτη ???

Modded Lite AlBa LQ3 Final απο αυτην AlBa_XXLQ3_Full_By_Elthis

η μονη διαφορα ειναι οτι ειναι lite η εχει και αλλες???

εγω φοραω την 2η.

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ηλια ειναι διαφορετικη αυτη ???

Modded Lite AlBa LQ3 Final απο αυτην AlBa_XXLQ3_Full_By_Elthis

η μονη διαφορα ειναι οτι ειναι lite η εχει και αλλες???

εγω φοραω την 2η.

 

Μεινε εκει...δεν εχει τραγικες διαφορες...;)

 

edit:Ευχαριστω οσα παιδια στηριζουν τη προσπαθεια.....:D

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

edit:Ευχαριστω οσα παιδια στηριζουν τη προσπαθεια.....:D

 

 

εμεις ΣΕ ευχαριστουμε για οτι κανεις ;)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Τόση διαφορά η LQ3 του Ηλία???

Διαβάζω διαβάζω κ εκεί που λέω θα φλασάρω κάθε 2μηνο με έχετε αναστατώσει...

Πριν καμιά βδομάδα έβαλα την Δραχμή, τώρα πάλι τα ίδια??? Πάλι φλασάρισμα???

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια για το Theme...

Για το παιδί που ρώτησε αν πρέπει να σβήσει το φάκελο ZipThemer, να μην το σβήσει γιατί αν θες να φλασάρεις κάποιο update του Mixed Theme, θα πρέπει να τον ξανά φτιάξεις...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Τόση διαφορά η LQ3 του Ηλία???

Διαβάζω διαβάζω κ εκεί που λέω θα φλασάρω κάθε 2μηνο με έχετε αναστατώσει...

Πριν καμιά βδομάδα έβαλα την Δραχμή, τώρα πάλι τα ίδια??? Πάλι φλασάρισμα???

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια για το Theme...

Για το παιδί που ρώτησε αν πρέπει να σβήσει το φάκελο ZipThemer, να μην το σβήσει γιατί αν θες να φλασάρεις κάποιο update του Mixed Theme, θα πρέπει να τον ξανά φτιάξεις...

 

Γιαννη βασικα τη (μικρη) διαφορα τη κανει η LQ3 base.

Δε θα δεις το Note σου να μεταμορφωνεται σε...Note2, αλλα νομιζω οτι η LQ3 ειναι η καλυτερη βαση μεχρι τωρα...

 

Οσο παμε βελτιωνομαστε...:)

 

Εντωμεταξυ, θα ηθελα πολυ να εχω ενα notification bar by kalagas, αλλα με τον τροπο που εχεις επιλεξει (και καλα κανεις.μη σου ζηταει ο καθενας τα δικα του), θα πρεπει να ''χτιστει'' εν πλω...:(

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...