Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες αξίζει τελικά από την goat να παω πχ στην τελευταία κρισκελο η αλβα?

Θα κερδίσω ουσιαστικά κατι η όχι ?

Υπάρχει δηλαδή αισθητή διαφορά σε κατι η να κάτσω στα αυγά μου?

Πως το βλέπετε όσοι τις δοκιμάσετε ?

Sent from my note

Καλημέρα , και για δεν κάνεις ένα backup την κατσίκα και μετά δοκίμασε του Αργεντινού την ρομ ,εγω που την έχω απο εχθές μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος και το εικαστικό της ειναι πολύ όμορφο,εχει κάνει καλη δουλίτσα .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους! Η δικιά μου άποψη σχετικά με αλλαγή rom είναι ότι με την goatrip είμαι πάρα πολύ καλυμμένος πλέον και δεν θα έφευγα από εδώ για να δοκιμάσω κάτι άλλο.. Όλα δουλεύουν ρολόι σε όλα τα επίπεδα που αφορούν στην προσωπική μου χρήση οπότε πρώτη φορά σε ics μπορώ να πω με σιγουριά ότι δεν με τρώει να δοκιμάσω κάτι άλλο..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , και για δεν κάνεις ένα backup την κατσίκα και μετά δοκίμασε του Αργεντινού την ρομ ,εγω που την έχω απο εχθές μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος και το εικαστικό της ειναι πολύ όμορφο,εχει κάνει καλη δουλίτσα .

 

Γιατί και εγώ είμαι ευχαριστημένος με την κατσίκα απλά το σκέφτομαι..

Μάλλον θα κάνω αυτό που λες..

Απλά ρωτάω αν η νέα ρομ έχει κάποια τρανταχτή διάφορα σε σχέση με την προηγούμενη βάση από την samsung που να αξίζει να μπεις στην διαδικασία:D

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Γιατί και εγώ είμαι ευχαριστημένος με την κατσίκα απλά το σκέφτομαι..

Μάλλον θα κάνω αυτό που λες..

Απλά ρωτάω αν η νέα ρομ έχει κάποια τρανταχτή διάφορα σε σχέση με την προηγούμενη βάση από την samsung που να αξίζει να μπεις στην διαδικασία:D

Sent from my note

 

Α ρε Freddaras θα μας την κάνεις πάλι την ζημιά!! Για δώσε link να δούμε τι παιζει

Λάθος ο άλλος από πάνω είναι ο "εμπρηστης"!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί και εγώ είμαι ευχαριστημένος με την κατσίκα απλά το σκέφτομαι..

Μάλλον θα κάνω αυτό που λες..

Απλά ρωτάω αν η νέα ρομ έχει κάποια τρανταχτή διάφορα σε σχέση με την προηγούμενη βάση από την samsung που να αξίζει να μπεις στην διαδικασία:D

Sent from my note

 

Σαν βάση απο οτι λέει και ο ηλιας είναι καλύτερη η lq2...

Αλλά σαν ρομ αμφιβάλω...

Μεσα στην ημερα θα την δοκιμάσω και ενημερώνω...bacup και αν δεν αρεσει επιστροφή στην κατσίκα!!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σαν βάση είναι καλύτερη.Βέβαια μη περιμένετε καμιά διάφορα αισθητή για να λέμε την αλήθεια.

Σαν ROM προτιμώ goatrip από criskelo, αλλά αυτό είναι προσωπική άποψη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σαν βάση απο οτι λέει και ο ηλιας είναι καλύτερη η lq2...

Αλλά σαν ρομ αμφιβάλω...

Μεσα στην ημερα θα την δοκιμάσω και ενημερώνω...bacup και αν δεν αρεσει επιστροφή στην κατσίκα!!!!

 

Οκ θα περιμένουμε και τις δικές σου εντυπώσεις γιατί για πρώτη φορά δεν μου κάνει αίσθηση να αλλάξω ρομ όσο απίστευτο και αν φαίνεται αυτό:)

 

Α ρε Freddaras θα μας την κάνεις πάλι την ζημιά!! Για δώσε link να δούμε τι παιζει

Λάθος ο άλλος από πάνω είναι ο "εμπρηστης"!!

 

Χάχα:p

Εμμμμ με τρώει το χέρι μου πάλι σήμερα

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι μήπως κάποιος απο εσάς έχει βάλει Καρτα μνημης 64gb στο κινητό γιατί σκέφτομαι να αγοράσω μια έχω βρει γύρω στα 65 δολάρια αλλα θέλω να ξέρω αν δουλεύει πρώτα

 

Κανείς δεν γνωρίζει ρε παιδιά εγώ λέω να την πάρω μιας και διαβασα ότι ειναι συμβατές

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα περιμένουμε και τις δικές σου εντυπώσεις γιατί για πρώτη φορά δεν μου κάνει αίσθηση να αλλάξω ρομ όσο απίστευτο και αν φαίνεται αυτό:)

 

 

 

Χάχα:p

Εμμμμ με τρώει το χέρι μου πάλι σήμερα

Sent from my note

 

δοκιμασα και κρισκελο και ροκετ την τελευταια , γιατι η κατσικα ειχε αρχισει και μου λαγκαριζε , ειναι λιγο καλυτερη η κρισκελο σε θεμα ταχυτητας και σμουθνες , σε παραμετροποιηση η κατσικα ειναι κορυφαια , τωρα κατεβασα και την καινουρια ελκιου2 να δοκιμασω ...

παντως η προσωπικη μου αισθηση ειναι οτι η κατσικα εχει μεινει λιγο πισω σε ταχυτητα απο της καινουριες ...

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και κρισκελο και ροκετ την τελευταια , γιατι η κατσικα ειχε αρχισει και μου λαγκαριζε , ειναι λιγο καλυτερη η κρισκελο σε θεμα ταχυτητας και σμουθνες , σε παραμετροποιηση η κατσικα ειναι κορυφαια , τωρα κατεβασα και την καινουρια ελκιου2 να δοκιμασω ...

παντως η προσωπικη μου αισθηση ειναι οτι η κατσικα εχει μεινει λιγο πισω σε ταχυτητα απο της καινουριες ...

 

Ok thanks.

Φαντάζομαι σε αυτό δεν φταίει η ίδια η κατσίκα όσο το ότι οι μεταγενέστερες βασίζονται στην νεότερη έκδοση παγωτού από την Samsung...

 

Να ρωτήσω κάτι μήπως κάποιος απο εσάς έχει βάλει Καρτα μνημης 64gb στο κινητό γιατί σκέφτομαι να αγοράσω μια έχω βρει γύρω στα 65 δολάρια αλλα θέλω να ξέρω αν δουλεύει πρώτα

 

Κανείς δεν γνωρίζει ρε παιδιά εγώ λέω να την πάρω μιας και διαβασα ότι ειναι συμβατές

Φίλε εγώ η 32αρα που έχω δουλεύει άψογα..

Φαντάζομαι ότι δεν θα υπάρχει θέμα..

Ψαξτο όμως λίγο καλύτερα στο google..

Και εγώ πριν την πάρω το έψαξα πολυ καλά..

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και κρισκελο και ροκετ την τελευταια , γιατι η κατσικα ειχε αρχισει και μου λαγκαριζε , ειναι λιγο καλυτερη η κρισκελο σε θεμα ταχυτητας και σμουθνες , σε παραμετροποιηση η κατσικα ειναι κορυφαια , τωρα κατεβασα και την καινουρια ελκιου2 να δοκιμασω ...

παντως η προσωπικη μου αισθηση ειναι οτι η κατσικα εχει μεινει λιγο πισω σε ταχυτητα απο της καινουριες ...

 

Ειναι θεμα βασης η καλυτερη αισθηση που σου δινουν...

 

Επισης ποια καινουρια LQ2 εννοεις οτι θα δοκιμασεις???Η criskelo που δοκιμασες βασιζεται στην LQ2...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτήσω κάτι μήπως κάποιος απο εσάς έχει βάλει Καρτα μνημης 64gb στο κινητό γιατί σκέφτομαι να αγοράσω μια έχω βρει γύρω στα 65 δολάρια αλλα θέλω να ξέρω αν δουλεύει πρώτα

 

Δουλεύει μια χαρά... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4071081#post4071081

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντως και για να βαζουμε τα πραγματα στην σωστη τους βαση ο μονος απροβληματιστος launger στο note χωρις ιχνος λαγκαρισματος ειναι ο tw...

Apex end Nova εχουν ακομα τα προβληματακια τους...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παντως και για να βαζουμε τα πραγματα στην σωστη τους βαση ο μονος απροβληματιστος launger στο note χωρις ιχνος λαγκαρισματος ειναι ο tw...

Apex end Nova εχουν ακομα τα προβληματακια τους...

 

δεν ειχα κανενα θεμα σε κατσικα με apex...

τωρα βαζω κρισκελο(αφου κρατησα μπακ απ την κατσικα ) και επιστρεφω με εντυπωσεις....:)

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεισ για να κανω root το νοτε μου που τα ριχνω οταν δεν εχω καρτα sd...τα πεταω χυμα μεσα,κανω τη διαδικασια 1)Reboot σε recovery και μετα 2)''apply update from external storage'' αλλα μου λεει error πως δε βρισκει καποιο αρχειο...τα πεταω οπως ειναι zipαρισμενα..δεν τα ανοιγω... κανω κατι λαθος ?
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεισ για να κανω root το νοτε μου που τα ριχνω οταν δεν εχω καρτα sd...τα πεταω χυμα μεσα,κανω τη διαδικασια 1)Reboot σε recovery και μετα 2)''apply update from external storage'' αλλα μου λεει error πως δε βρισκει καποιο αρχειο...τα πεταω οπως ειναι zipαρισμενα..δεν τα ανοιγω... κανω κατι λαθος ?

 

Δεν εχει επιλογη ''apply from internal storage''?

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει επιλογη ''apply from internal storage''?

 

Οχι μονο external storage μου εχει...ξερεις καποιος κατι ? Ειμαι στη 4.0.3 ics Offiial

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με ALBA LQ2 εδω και Touchwiz UX3 1.5.1 (η τελευταια).

 

 

καλησπερα

τι λεει η alba??

εγω περασα σημερα την criskelo v5

αρκετα καλη . να δουμε τι λεει και η μπαταρια

 

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Είσαι rooted??

 

Θελω να γινω rooted βασικα αλλα επειδη δεν εχω sd καρτα τα πεταω χυμα μεσα στην εσωτερικη μνημη τα δυο αρχεια zip αλλα δεν μου εχει ενδειξη για update μεσω internal storage..μονο external...Ξερεις κατι εσυ efthimi?

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Θελω να γινω rooted βασικα αλλα επειδη δεν εχω sd καρτα τα πεταω χυμα μεσα στην εσωτερικη μνημη τα δυο αρχεια zip αλλα δεν μου εχει ενδειξη για update μεσω internal storage..μονο external...Ξερεις κατι εσυ efthimi?

 

Αν θες δες λίγο τον οδηγό στην υπογραφή του Elthis για το rooting.. Νομίζω πάντως ότι πρέπει να τα βλέπεις κανονικά τα αρχεια δεν υπάρχει διαχωρισμός για την εσωτερική ή εξωτερική sd.. Διαβασε με προσοχή τον οδηγό βήμα βήμα για να καταλάβεις το πρέπει να κάνεις..

Τα αρχεία μου κάνει εντύπωση αν δεν τα βλέπει.. κάνε ένα reset to factory defaults (όπως λέει και ο Ηλίας στον οδηγό του) αφού πάρεις backup ότι πρέπει να σώσεις και ξαναδοκίμασε

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329997

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Αν θες δες λίγο τον οδηγό στην υπογραφή του Elthis για το rooting.. Νομίζω πάντως ότι πρέπει να τα βλέπεις κανονικά τα αρχεια δεν υπάρχει διαχωρισμός για την εσωτερική ή εξωτερική sd.. Διαβασε με προσοχή τον οδηγό βήμα βήμα για να καταλάβεις το πρέπει να κάνεις..

Τα αρχεία μου κάνει εντύπωση αν δεν τα βλέπει.. κάνε ένα reset to factory defaults (όπως λέει και ο Ηλίας στον οδηγό του) αφού πάρεις backup ότι πρέπει να σώσεις και ξαναδοκίμασε

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329997

Εκανα reset πριν απο καμμια ωρα περιπου...και ξεκινησα να το κανω root αλλα επειδη δεν εχω sd καρτα θα το κανω με την εσωτερικη μνημη..Κατεβαζω τα αρχεια που λεει ο οδηγος..τα πεταω χυμα οπως ειναι zip μεσα στο κινητο με copy paste..και μετα του κανω reboot σε recovery...και μου βγαζει μονο αυτες τις επιλογες...

1)reboot system now

2)apply update from external storage

3)wipe data/factory reset

4)wipe cache pertition

5)apply update from cache ... Μηπως ειναι το 5ο βημα ?

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Εκανα reset πριν απο καμμια ωρα περιπου...και ξεκινησα να το κανω root αλλα επειδη δεν εχω sd καρτα θα το κανω με την εσωτερικη μνημη..Κατεβαζω τα αρχεια που λεει ο οδηγος..τα πεταω χυμα οπως ειναι zip μεσα στο κινητο με copy paste..και μετα του κανω reboot σε recovery...και μου βγαζει μονο αυτες τις επιλογες...

1)reboot system now

2)apply update from external storage

3)wipe data/factory reset

4)wipe cache pertition

5)apply update from cache ... Μηπως ειναι το 5ο βημα ?

 

Το 2ο βήμα το δοκίμασες? Αυτό είναι, δεν εννοεί ακριβώς εξωτερική μνήμη αλλά μνήμη τηλεφώνου ;)

Λογικά θα τα δεις τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...