Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μην κουνηθεις ...το δικο μου ειναι και official brick ...παει για service..

 

Αμάν ρε φιλε γιατί ;;:confused:

Φταίει σε κάτι η ρομ η εσύ δεν έκανες κάτι σωστά ;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και μην κουνηθεις ...το δικο μου ειναι και official brick ...παει για service..

Πω πω... Τι έγινε??!! Σίγουρα? Δεν μπαίνει καθόλου recovery?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο φορουμ,περασα λοιπον του IMILKA την νεα,επειδη ειχα την cm το μονο που εκανα ηταν τα 2wipe,ετρεξε κανονικα και τωρα το τλφ εγινε ταμπλετακι,τι να πω για εμενα ενα κουκλι ...μερικα screenshots..

[ATTACH]25293[/ATTACH]

[ATTACH]25294[/ATTACH]

 

[ATTACH]25295[/ATTACH]

 

[ATTACH]25296[/ATTACH]

 

[ATTACH]25297[/ATTACH]

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Γιατί? :p

Τοσο χαλια ηταν?

Sent from my note

επρεπε να σου βγουν τα ματια να διαβασεις σε browser , τα togles κατω ...

και μονο αυτα τα 2 για μενα φτανουν

official taiwan μεχρι να βγαλουν κατι σε lpf

βαρεθηκα λιγο να αλλαζω ....

 

Και μην κουνηθεις ...το δικο μου ειναι και official brick ...παει για service.. 

τι να πω ρε φιλε , ελπιζω να ειναι συντομα στα χερια σου πάλι.:(

Edited by ratanplan
Link to comment
Share on other sites

Και μην κουνηθεις ...το δικο μου ειναι και official brick ...παει για service..

 

Πως το επαθες αυτο για δωσε εαν μπορεις μερικες διευκρινησεις

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Πως το επαθες αυτο για δωσε εαν μπορεις μερικες διευκρινησεις

 

Ημουν σε ics crisckelo v3 ειπα να παω σε kingdroid μια που ειχε τον νεο κερνελ..εκανα απο recovery flash τον abyss αλλα δεν εκανα rebοοt to recovery(αν και δεν ειμαι σιγουρος αν γινεται)..αρα οτι εκανα μετα (wipe flash κλπ) ηταν με lpy kernel..αφου δεν καθοταν σωστα η kingdroid,δηλαδη ειχαν μεινει καταλοιπα και του crisckelo , ειπα μεσω pc odin να βάλω την καινουργια lpf και αφου ειναι φουλ wipe να μου τα καθαρισει ολα..και εκει εμεινε στο 70% περιπου..προσπαθησα ξανα αλλα τιποτα.τα ιδια.πηγα να βαλω και official GB αλλα κολαει στο τελος..μαλλον καταστραφηκε καποιος τομος απο τον lpy kernel.. Του τεστιν παμε για αλλαγη motherboard ..Δηλαδη οτι κανεται απο recovery με LPY την κατσατε την βαρκα..

Edited by skoj
Link to comment
Share on other sites

Ημουν σε ics crisckelo v3 ειπα να παω σε kingdroid μια που ειχε τον νεο κερνελ..εκανα απο recovery flash τον abyss αλλα δεν εκανα rebοοt to recovery(αν και δεν ειμαι σιγουρος αν γινεται)..αρα οτι εκανα μετα (wipe flash κλπ) ηταν με lpy kernel..αφου δεν καθοταν σωστα η kingdroid,δηλαδη ειχαν μεινει καταλοιπα και του crisckelo , ειπα μεσω pc odin να βάλω την καινουργια lpf και αφου ειναι φουλ wipe να μου τα καθαρισει ολα..και εκει εμεινε στο 70% περιπου..προσπαθησα ξανα αλλα τιποτα.τα ιδια.πηγα να βαλω και official GB αλλα κολαει στο τελος..μαλλον καταστραφηκε καποιος τομος απο τον lpy kernel.. Του τεστιν παμε για αλλαγη motherboard ..Δηλαδη οτι κανεται απο recovery με LPY την κατσατε την βαρκα..

 

Ρε γ@μωτο γι αυτό λέγαμε install abyss από mobile odin κι όχι recovery ώστε να μην γίνει τίποτα με αυτόν τον kernel σε recovery.. Reboot to recovery θα έκανε κανονικά.. Δεν μπαίνεις με τίποτα recovery? Ούτε download mode??

Link to comment
Share on other sites

Ρε γ@μωτο γι αυτό λέγαμε install abyss από mobile odin κι όχι recovery ώστε να μην γίνει τίποτα με αυτόν τον kernel σε recovery.. Reboot to recovery θα έκανε κανονικά.. Δεν μπαίνεις με τίποτα recovery? Ούτε download mode??

 

download ναι.recovery οχι.

Link to comment
Share on other sites

download ναι.recovery οχι.

 

Αν μπαίνεις download δοκίμασες από pc odin να περάσεις κάποια official pre-rooted? Κατσε να δούμε τι θα πουν και οι πιο έμπειροι για το τι μπορεί να γίνει..

Link to comment
Share on other sites

download ναι.recovery οχι.

 

Αν μπαίνει Download Mode χρησιμοποίησε το PC-Odin για να φλασάρεις μία στοκ! Η συσκευή σου δεν έιναι bricked!:)

 

Edit: Sorry για το διπλό ποστ, αλλά τρέχουμε όλοι να βοηθήσουμε!

Edit 2: Εδώ και οι οδηγίες!

Edited by sotiris_rez

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Αν μπαίνει Download Mode χρησιμοποίησε το PC-Odin για να φλασάρεις μία στοκ! Η συσκευή σου δεν έιναι bricked!:)

 

Edit: Sorry για το διπλό ποστ, αλλά τρέχουμε όλοι να βοηθήσουμε!

Edit 2: Εδώ και οι οδηγίες!

 

αυτο εξηγω..οτι καταστραφηκε καποιο μερος της μνημης για την ρομ..προσπαθησα να φλασαρω οτι official υπαρχει απο pc odin και κολαει αναλογα το μεγεθος της ρομ..δεν...διαβασα και sto xda για αυτο..kernel LPY..γ@*^&%%$

Link to comment
Share on other sites

αυτο εξηγω..οτι καταστραφηκε καποιο μερος της μνημης για την ρομ..προσπαθησα να φλασαρω οτι official υπαρχει απο pc odin και κολαει αναλογα το μεγεθος της ρομ..δεν...διαβασα και sto xda για αυτο..kernel LPY..γ@*^&%%$

 

Λυπάμαι.

Ίσως κάποιος με μεγαλύτερη εμπειρία σε τέτοιες "καταστάσεις" να μπορεί να σου προτείνει μια αναλλακτική.:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι.

Ίσως κάποιος με μεγαλύτερη εμπειρία σε τέτοιες "καταστάσεις" να μπορεί να σου προτείνει μια αναλλακτική.:(

 

Αν περάσει μόνο τον abyss από pc οdin και δοκιμάσει μήπως μπαίνει στο recovery του abyss?? Πάλι κι εγώ χωρίς να είμαι σίγουρος.. :( Αν θες περίμενε λιγάκι να δούμε τι έχουν να πουν κι άλλα παιδιά γιατί κι εγώ επίσης δεν έχω εμπειρία από τέτοιο σκηνικο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο φορουμ,περασα λοιπον του IMILKA την νεα,επειδη ειχα την cm το μονο που εκανα ηταν τα 2wipe,ετρεξε κανονικα και τωρα το τλφ εγινε ταμπλετακι,τι να πω για εμενα ενα κουκλι ...μερικα screenshots..

 

Κι εγω εδω ειμαι πλεον, απλα πανεμορφη rom - την περιμενα καιρο τωρα και εμφανιστηκε με πολυ λιγα προβληματα...

Link to comment
Share on other sites

Την περίμενα πως και πως!:rolleyes: Σαν πρώτo release φαίνεται να έχει ελάχιστα "θεματάκια".

Κατεβάζω και εγώ τώρα, μάλλον θα την περάσω αύριο.

Να ρωτήσω. Έχω πάρει backup από τη CM9 που έχω τώρα. Αν αλλάξω Rom (π.χ. αν περάσω την paranoid), μπορώ να κάνω restore και αν ναι με ποιον τρόπο;

 

Edit: Μετά από λίγο ψάξιμο τη βρήκα την απάντηση! ;)

 

Επειδη ειμαι σε paranoid ηδη και ειχα την ιδια απορια, μπορεις να μου πεις και μενα την απαντηση...να γλυτωσω το ψαξιμο :p

Link to comment
Share on other sites

αυτο εξηγω..οτι καταστραφηκε καποιο μερος της μνημης για την ρομ..προσπαθησα να φλασαρω οτι official υπαρχει απο pc odin και κολαει αναλογα το μεγεθος της ρομ..δεν...διαβασα και sto xda για αυτο..kernel LPY..γ@*^&%%$

 

χμμμ, νομιζω οτι πραγματι πλεον δε μπορεις να κανεις πολλα πραγματα. Ελπιζω να το εχεις συντομα πισω...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι σε paranoid ηδη και ειχα την ιδια απορια, μπορεις να μου πεις και μενα την απαντηση...να γλυτωσω το ψαξιμο :p

 

H Paranoid έχει ως βάση τη CM9, αυτό πολύ απλά πάει να πει πως δεν υπάρχει πρόβλημα ούτε στα backups ούτε στο restore. Φυσικά "κληρονομεί" και όλα σχεδός τα bugs της CM9!

Επίσης το σημαντικότερο σε όλα αυτά είναι πως ο Kernel είναι ασφαλής. Δε χρειάζεται να μας βγαίνει η ψυχή κάθε φορά που θέλουμε να κάνουμε ένα Wipe! :happy:

 

Ελπίζω να σου έλυσα τις απορίες!

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εδω ειμαι πλεον, απλα πανεμορφη rom - την περιμενα καιρο τωρα και εμφανιστηκε με πολυ λιγα προβληματα...

 

Βαγγελη πρεπει να εχουμε σχεδον τα ιδια γουστα,ειχα φλασαρει πριν απο 2-3 μηνες αυτες τις ρομ που τις ειχαν κανει port,η μια εξ αυτων ηταν σε μορφη ταμπλετ και θυμαμαι πως ειχα παθει πλακα μου αρεσαι παρα πολυ,οπως βεβαια και τωρα πολυ ομορφη και λιγα προβληματα για τις δικες μου αναγκες επομενως μενουμε εδω...:)

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ημουν σε ics crisckelo v3 ειπα να παω σε kingdroid μια που ειχε τον νεο κερνελ..εκανα απο recovery flash τον abyss αλλα δεν εκανα rebοοt to recovery(αν και δεν ειμαι σιγουρος αν γινεται)..αρα οτι εκανα μετα (wipe flash κλπ) ηταν με lpy kernel..αφου δεν καθοταν σωστα η kingdroid,δηλαδη ειχαν μεινει καταλοιπα και του crisckelo , ειπα μεσω pc odin να βάλω την καινουργια lpf και αφου ειναι φουλ wipe να μου τα καθαρισει ολα..και εκει εμεινε στο 70% περιπου..προσπαθησα ξανα αλλα τιποτα.τα ιδια.πηγα να βαλω και official GB αλλα κολαει στο τελος..μαλλον καταστραφηκε καποιος τομος απο τον lpy kernel.. Του τεστιν παμε για αλλαγη motherboard ..Δηλαδη οτι κανεται απο recovery με LPY την κατσατε την βαρκα..

 

Αμάν ρε φιλε λυπάμαι πραγματικά.

Για αυτό εγώ πάντα πριν κάνω κάτι περνούσα με pc Odin οφισιαλ gb την ρουταρα έκανα φουλ γουαιπ φορματ κτλ και μετά πάλι με pc Odin περνούσα παγωτό από πάνω.

Έκανα άπειρες φορές αυτή την διαδικασία και δεν έπαθα ποτέ τίποτα .

Τι να πω καλή υπομονή και εύχομαι να πάρεις το κινητό σου πίσω σύντομα

 

Κι εγω εδω ειμαι πλεον, απλα πανεμορφη rom - την περιμενα καιρο τωρα και εμφανιστηκε με πολυ λιγα προβληματα...

 

Αυτά τα λίγα προβλήματα που λέτε ρε παίδες σε γενικές γραμμές ποια είναι ?

Πάνω κάτω τα ίδια με αυτά της cm9?

 

 

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Αμάν ρε φιλε λυπάμαι πραγματικά.

Για αυτό εγώ πάντα πριν κάνω κάτι περνούσα με pc Odin οφισιαλ gb την ρουταρα έκανα φουλ γουαιπ φορματ κτλ και μετά πάλι με pc Odin περνούσα παγωτό από πάνω.

Έκανα άπειρες φορές αυτή την διαδικασία και δεν έπαθα ποτέ τίποτα .

Τι να πω καλή υπομονή και εύχομαι να πάρεις το κινητό σου πίσω σύντομα

 

 

 

Αυτά τα λίγα προβλήματα που λέτε ρε παίδες σε γενικές γραμμές ποια είναι ?

Πάνω κάτω τα ίδια με αυτά της cm9?

 

 

Sent from my note

 

Ναι τα γνωστα προβληματακια με την cm9 παντως η ρομ σχεδον τα σπαει δεν την αλλαζω με τιποτα

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

μόλις μπρίκαρα το Note .. :lol: .. πηγα να περάσω μέσω του odin την official Germany ICS και το τηλ μπρίκαρε... έχουμε κάποιο tip για το πως να το ξεμπρικάρω?

 

κόλλησε στο σημείο εγγραφής της NAND. Επειδή σε galaxy SII φίλου επιλέγαμε πάντα re-partition + pit file , το έκανα και στο Note . Ήταν αυτός ο λόγος? Μπορώ να κάνω κάτι πέρα απο το να το πάω στο official service?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

μόλις μπρίκαρα το Note .. :lol: .. πηγα να περάσω μέσω του odin την official Germany ICS και το τηλ μπρίκαρε... έχουμε κάποιο tip για το πως να το ξεμπρικάρω?

 

κόλλησε στο σημείο εγγραφής της NAND. Επειδή σε galaxy SII φίλου επιλέγαμε πάντα re-partition + pit file , το έκανα και στο Note . Ήταν αυτός ο λόγος? Μπορώ να κάνω κάτι πέρα απο το να το πάω στο official service?

 

Μπαίνει σε Download Mode;

Κράρα πατημένα:

Power+Home+Volume Down

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει σε Download Mode;

Κράρα πατημένα:

Power+Home+Volume Down

 

μπαίνει κανονικά. Έκανα και reset τα factory kai user settings με το αντιστροφο του download mode

 

δοκίμασα και διαφορετικές θύρες USB, restart το pc/laptop, τα παντα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

μπαίνει κανονικά. Έκανα και reset τα factory kai user settings με το αντιστροφο του download mode

 

Ωραία!

Δες τον οδηγό εδώ και μην επιλέξεις ξανά κάτι εκτός από αυτά που δείχνει!

Ελπίζω να το προλάβαμε το κακο!!! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

μόλις μπρίκαρα το Note .. :lol: .. πηγα να περάσω μέσω του odin την official Germany ICS και το τηλ μπρίκαρε... έχουμε κάποιο tip για το πως να το ξεμπρικάρω?

 

κόλλησε στο σημείο εγγραφής της NAND. Επειδή σε galaxy SII φίλου επιλέγαμε πάντα re-partition + pit file , το έκανα και στο Note . Ήταν αυτός ο λόγος? Μπορώ να κάνω κάτι πέρα απο το να το πάω στο official service?

 

Ρε παιδιά, είδατε καμιά φώτο με το repartition τικαρισμενο;;;

Μόνο όταν το λένε τα παιδιά με τους οδηγός στο xda το κάνουμε!

Στη τελευταία από ταϊβάν χρειάζεται γιατί αλλάζει και bootloader.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...