Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με cm based roms και εγώ με το ζόρι φτάνω τις τρεις ώρες.με τις tw roms η μπαταρία μου παίρνει τα πάνω της.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπάρχει κάπου η original jb να την κατεβάσουμε και να τη φλασαρουμε μέσω cwm?

πρέπει να βάλω και τον ανάλογο κερνελ φαντάζομαι...εε?

 

Γιατι δε κατεβαζεις τη Γερμανικη την official απο το sammobile?Και ουτε ρουτ ουτε τιποτα!!Με odin βεβαια!!Kαι αν θελεις,ξαναπερνας-αν χρειαστει-την Ελληνικη 4.0.4.Φυσικα μιλαω για τη περιπτωση που εχεις Ελληνικο τηλεφωνο...;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σε λίγο θα έχει ανέβει η νέα Team Union V5, XXLSZ based, με όλα τα mods που κυκλοφορούν. Η εγκατάσταση γίνεται μέσω Aroma Installer, οπότε ο καθένας έχει την ελευθερία να ελαφρύνει και να στίσει τη Rom του όπως ακριβώς του ταιριάζει!

Λεπτομέρειες και download links ΕΔΩ

 

Καλή συνέχεια...:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε κατεβαζεις τη Γερμανικη την official απο το sammobile?Και ουτε ρουτ ουτε τιποτα!!Με odin βεβαια!!Kαι αν θελεις,ξαναπερνας-αν χρειαστει-την Ελληνικη 4.0.4.Φυσικα μιλαω για τη περιπτωση που εχεις Ελληνικο τηλεφωνο...;)

 

Κατεβαζεις το zip και το περνας εχοντας το τηλεφωνο σε recovery mode?

 

Βασικα δεν εχω καταλαβει ποια ειναι η διαδικασια να αλλαξω ΡΟΜ

Edited by doctor_pin
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο κανω και γω. 3φορες το φορτιζω τη μερα με stunner. Εβαλα και τον νεο κερνελ που αναφερω παραπανω αλλα δε βγαζει ουτε 2,5ωρες. Και το κατεβασα και στα 1400 με 1250volt (απο 1300). Πάντως ειμαι σχεδον απολυτα ικανοποιημενος με τη stunner. Θα τη δοκιμασω και με το στοκ κερνελ να δω πως ειναι. Εβαλα και acalendar+ που υποστηρίζει Spen. Δε με βλεπω νσ γυρναω σε στοκ

 

Εγώ με στουνερ έβαλα αυτον τον κερνελ δεν είναι oc και δείχνει καλός χάνει 1% την ωρα θα δείξει βέβαια.

http://www.mediafire.com/?wpqccbfplbtw6hs

Αλλά δεν περιμένω θαύματα είμαι βέβαιος πως φταίει η μπαταρία.

Έχει κανένας να προτηνει καμια καλή μπας και δω προκοπή αγορασα καινούρια γνήσια και δεν......

Ο φίλος που ανέφεραν σε προηγούμενο ποστ με σουιτ Ρομ ν4 χθες έβγαλε 5.30 ώρες οθόνη το είδα για να το πιστέψω.στην χρήση ειχαι και 3g και WiFi facebook κτλ. (ΚΛΑΊΩ)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με στουνερ έβαλα αυτον τον κερνελ δεν είναι oc και δείχνει καλός χάνει 1% την ωρα θα δείξει βέβαια.

http://www.mediafire.com/?wpqccbfplbtw6hs

Αλλά δεν περιμένω θαύματα είμαι βέβαιος πως φταίει η μπαταρία.

Έχει κανένας να προτηνει καμια καλή μπας και δω προκοπή αγορασα καινούρια γνήσια και δεν......

Ο φίλος που ανέφεραν σε προηγούμενο ποστ με σουιτ Ρομ ν4 χθες έβγαλε 5.30 ώρες οθόνη το είδα για να το πιστέψω.στην χρήση ειχαι και 3g και WiFi facebook κτλ. (ΚΛΑΊΩ)

 

βρε ηρεμησε δεν φταίει η μπαταρια!:lol::lol:

και εγω τα ιδια με σενα ειμαι!

για να μην τρελαίνεσαι..και να μην ξανασχοληθεις με το θεμα κανε αυτο..

Παιρνεις αυτο...(νομιζω το εχεις κιολας γιατι ηδη αλλαξες μπαταριά οποτε ηδη εχεις δυο)

http://www.expansys.com.gr/info.aspx?i=224752

και μετα αυτο

http://www.expansys.com.gr/info.aspx?i=224726 (επεσε η τιμη στα 15 εβρο πλεον!!!!!!!!!!!!!!!)

και καθαρισες!:)

δεν θα ξανασχοληθεις με το θεμα μπαταρία ποτε..πιστεψε με!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με στουνερ έβαλα αυτον τον κερνελ δεν είναι oc και δείχνει καλός χάνει 1% την ωρα θα δείξει βέβαια.

http://www.mediafire.com/?wpqccbfplbtw6hs

 

καλημερα

μπαινει σε asylum αυτος ο κερνελ??

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

βρε ηρεμησε δεν φταίει η μπαταρια!:lol::lol:

και εγω τα ιδια με σενα ειμαι!

για να μην τρελαίνεσαι..και να μην ξανασχοληθεις με το θεμα κανε αυτο..

Παιρνεις αυτο...(νομιζω το εχεις κιολας γιατι ηδη αλλαξες μπαταριά οποτε ηδη εχεις δυο)

http://www.expansys.com.gr/info.aspx?i=224752

και μετα αυτο

http://www.expansys.com.gr/info.aspx?i=224726 (επεσε η τιμη στα 15 εβρο πλεον!!!!!!!!!!!!!!!)

και καθαρισες!:)

δεν θα ξανασχοληθεις με το θεμα μπαταρία ποτε..πιστεψε με!

Και πως σε άλλους βγάζει 5 ώρες οθόνη? Τι να πω θα σε ακούσω δεν έχω δεύτερη μπαταρία αλλά μάλλον θα παρω

Εδώ βλέπω την μπαταρία 40€ και εγώ την πήρα γνήσια απο Ελλάδα 19€ Μπας και την πήρα φθηνά γιατί είναι μαπα?

Εγώ με στουνερ έβαλα αυτον τον κερνελ δεν είναι oc και δείχνει καλός χάνει 1% την ωρα θα δείξει βέβαια.

http://www.mediafire.com/?wpqccbfplbtw6hs

 

καλημερα

μπαινει σε asylum αυτος ο κερνελ??

 

Δεν το εχω κανει αλλά αφού είναι κερνελ για 10.1 ναι θα κανει.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

βρε ηρεμησε δεν φταίει η μπαταρια!:lol::lol:

και εγω τα ιδια με σενα ειμαι!

για να μην τρελαίνεσαι..και να μην ξανασχοληθεις με το θεμα κανε αυτο..

Παιρνεις αυτο...(νομιζω το εχεις κιολας γιατι ηδη αλλαξες μπαταριά οποτε ηδη εχεις δυο)

http://www.expansys.com.gr/info.aspx?i=224752

και μετα αυτο

http://www.expansys.com.gr/info.aspx?i=224726 (επεσε η τιμη στα 15 εβρο πλεον!!!!!!!!!!!!!!!)

και καθαρισες!:)

δεν θα ξανασχοληθεις με το θεμα μπαταρία ποτε..πιστεψε με!

 

Πρέπει να βάζεις και να βγάζεις μπαταρια δηλαδή...αυτο εννοεις ;

Link to comment
Share on other sites

Aλλο να αλλάζεις μπαταρία στις 3 ώρες και άλλο στις 5 παρά κάτι.Και εγώ έχω τον "εξοπλισμό" που γράφει ο freddaras αλλά αλλαγή μπαταρίας ανά 3 ώρες όταν το χρησιμοποιώ συνεχώς,δεν την παλεύω και με τις cm based rom και εγώ στο 3ωρακι είμαι ενώ με τις tw έχω φτάσει και τις 5
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάζεις και να βγάζεις μπαταρια δηλαδή...αυτο εννοεις ;

 

ενταξει ρε παιδια δεν σκάβεις κιολας....:lol::lol:

εισαι σπιτι σερφαρεις στον καναπε και σε παιρνουν να πας για καφε!./...:)

η μπαταρια τελειωνει...λες την πατησα...:D

την αλλαζεις βαζεις την "τελειωμένη" να φορτιζει πας για καφε κανεις ανω κατω το κινητο σου γυρνας σπιτι αλλαζεις μπαταρια και τελος..!!!!

δεν θα την βαζεις βγαζεις ολη την ωρα ...κρινεις και αναλογα..!:)

το θεμα ειναι οτι δεν θα κλεινει το κινητο σου ποτε!

Και πως σε άλλους βγάζει 5 ώρες οθόνη? Τι να πω θα σε ακούσω δεν έχω δεύτερη μπαταρία αλλά μάλλον θα παρω

.

 

κακως ψάχνεσαι και το ψαχνεις φιλε....

ΑΛΛΗ ΧΡΗΣΗ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΑΛΛΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΑΛΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΚΑΘΕ NOTE...

τζαμπα σπας το κεφαλι σου./...:)

αν θελεις να κρατησεις το note για καιρο ακομη κανε αυτο που σε ειπα!

αν οχι..κανε υπομονη και πανε στο note2..η οτιδήποτε!

δεν θα βγαλεις ακρη με αυτα πιστεψε με!

 

Καλημέρα!

Σε λίγο θα έχει ανέβει η νέα Team Union V5, XXLSZ based, με όλα τα mods που κυκλοφορούν. Η εγκατάσταση γίνεται μέσω Aroma Installer, οπότε ο καθένας έχει την ελευθερία να ελαφρύνει και να στίσει τη Rom του όπως ακριβώς του ταιριάζει!

Λεπτομέρειες και download links ΕΔΩ

 

Καλή συνέχεια...:D

 

την εχω εδω και μια ωρα!!!

Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Η οπως παντα!:)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

την εχω εδω και μια ωρα!!!

Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Η οπως παντα!:)

 

καλησπερα πατριδα..

εισαι ευχαριστημενος?? αξιζει να παω και να αφησω την asylum??

μπαταρια, ταχυτητα??

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις το zip και το περνας εχοντας το τηλεφωνο σε recovery mode?

 

Βασικα δεν εχω καταλαβει ποια ειναι η διαδικασια να αλλαξω ΡΟΜ

 

Φιλε μου αν εψαχνες και λιγο εδω θα εβλεπες οτι ειναι πανευκολη η συγκεκριμενη διαδικασια που δε θελει ρουτ...Απλως κατεβαζεις τη οφισιαλ Γερμανικη ρομ(τελευταια)απο το sammobile και τη περνας μεσω odin...ΠΡΟΣΟΧΗ:Οταν ανοιξεις το odin,κανεις κλικ στο pda,βρισκεις τη ρομ και τη βαζεις εκει.Τα υπολοιπα τα αφηνεις ως εχουν!Τωρα,πριν συνδεσεις το κιν.το βαζεις σε ρεκοβερι μοντ(volume down+home button+power button.Φυσικα,μολις εισαι ετοιμος,πατας continue ;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πατριδα..

εισαι ευχαριστημενος?? αξιζει να παω και να αφησω την asylum??

μπαταρια, ταχυτητα??

ευχαριστω

 

και η asylum μεγαλη λατρεια!:)

αν θελεις κατι κοντα σε στοκ smooth οσο τιποτα με ολα τα καλουδια ναι νομιζω ειναι η καλυτερη!...

απο μπαταρια δεν ξερω ακομη δεν με ενδιαφέρει και πολυ οπως σου εγραψα πιο πανω αλλα νομιζω οτι ειναι η πιο smooth custom jelly που υπαρχει αυτη την στιγμη!

ασε που με την επιλογη aroma στην αρχη βαζεις οτι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θελεις!

μεγαλη υποθεση!

Link to comment
Share on other sites

και η asylum μεγαλη λατρεια!:)

αν θελεις κατι κοντα σε στοκ smooth οσο τιποτα με ολα τα καλουδια ναι νομιζω ειναι η καλυτερη!...

απο μπαταρια δεν ξερω ακομη δεν με ενδιαφέρει και πολυ οπως σου εγραψα πιο πανω αλλα νομιζω οτι ειναι η πιο smooth custom jelly που υπαρχει αυτη την στιγμη!

ασε που με την επιλογη aroma στην αρχη βαζεις οτι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θελεις!

μεγαλη υποθεση!

 

Freddara stunner εχεις δοκιμάσει? Να ελεγες σύγκριση με asylum εγώ με στουνερ είμαι πολύ καλά σε όλα μα όλα αλλά όχι σε μπαταρία μην λέμε τα ίδια μπας και η asylum ειναι καλητερη?

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα κι εγω(Team Union V5, XXLSZ based),αλλα βλεπω οτι καποια πραγματα οπως ο καιρος στην αρχικη οθονη δε καλυπτει το μεγεθος που πρεπει!!!Ειναι πιο μικρο...!!Edit:Τη ξαναπερασα απο την αρχη και εστρωσε τελικα!!!!Θα τη δοκιμασω μεχρι αυριο μεθαυριο και μετα βλεπουμε... Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα κι εγω(Team Union V5, XXLSZ based),αλλα βλεπω οτι καποια πραγματα οπως ο καιρος στην αρχικη οθονη δε καλυπτει το μεγεθος που πρεπει!!!Ειναι πιο μικρο...!!Edit:Τη ξαναπερασα απο την αρχη και εστρωσε τελικα!!!!Θα τη δοκιμασω μεχρι αυριο μεθαυριο και μετα βλεπουμε...

 

Βαλε με root exploret τον tw απο αλλη ρομ. Αυτος πρεπει να εχει αλλαχτει για 240dpi η ακομα καλυτερα βαλα nova

Link to comment
Share on other sites

Βαλε με root exploret τον tw απο αλλη ρομ. Αυτος πρεπει να εχει αλλαχτει για 240dpi η ακομα καλυτερα βαλα nova

 

Οκ!Εβαλα και nova μαζι!!Αλλα μ'αρεσει καλυτερα η κανονικη μορφη!!Παντως δειχνει ενταξει η ρομ!Δεν εχω βρει κατι κακο!Και η μπαταρια σχετικα καλη...αλλα κακα τα ψεματα!Σαν τη μανισια(ise),δεν ειναι(για τη διαρκεια μπαταριας λεω)...!!Να δουμε ποτε στο καλο θα μας δωσουνε επισημα την JB Ελληνικη(για Ελληνικες συσκευες)...:mad: Αληθεια,εσεις που τα ψαχνετε περισσοτερο,πια ρομ λετε να ειναι καλυτερη?Απο γενικη αποψη.Και οκ,δε με ενδιαφερει να ειναι και λιγο φορτομενη...αρκει να εχει οσο γινεται μεγαλητερη διαρκεια μπαταριας...;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αντικατεστησα τον thor με τον νεο DH kernel και αν φτιαχτει το recovery o τελευταιος ειναι κορυφαίος. Προς το παρον είμαι σε helly beam μου φαινεται λιγο πιο απο τη stunner. Η νεα team union εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο Samsung?
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αντικατεστησα τον thor με τον νεο DH kernel και αν φτιαχτει το recovery o τελευταιος ειναι κορυφαίος. Προς το παρον είμαι σε helly beam μου φαινεται λιγο πιο απο τη stunner. Η νεα team union εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο Samsung?

 

ναι εχει κανονικα ελληνικά επιτέλους.

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει κανονικα ελληνικά επιτέλους.

 

Σε εμένα γιατί δεν έχει ελληνικά? Έπρεπε να εγκαταστήσω το πακέτο γλωσσών κατά την εγκατάσταση μήπως?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα γιατί δεν έχει ελληνικά? Έπρεπε να εγκαταστήσω το πακέτο γλωσσών κατά την εγκατάσταση μήπως?

 

Ε ναι....:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα γιατί δεν έχει ελληνικά? Έπρεπε να εγκαταστήσω το πακέτο γλωσσών κατά την εγκατάσταση μήπως?

 

ε λιγο το Ρωτάς? ??

τρεξε το αρομα και προσθεσετο

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η ρομ του κρακ σε μένα έχει τα θεματάκια της. Ξεκινάει με buggarismeno keyboard οπότε όταν πρέπει να βάλεις τα στοιχεία του Gmail δεν έχεις keyboard για να το κάνεις. Φθάνοντας στην αρχική οθόνη, διαπιστώνεις ότι εφαρμογές που είχες επιλέξει στο aroma όπως beats audio, Asus live wallpaper και κάμποσες άλλες δεν έχουν καν εγκατασταθεί. Και το κορυφαίο είναι ότι ξύπνησα το πρωί με σβηστό κινητό που δεν άνοιγε. Πως τα κατάφερε και έπεσε σε bootlop ένας Θεός ξέρει. Όμορφη ρομ αλλά για μένα μακριά. Η Jon Rom είναι πολύ μπροστά.

 

ΥΓ. Η κρακ συμπεριφερόταν έτσι σε τρία clean install και δύο downloads της ρομ. Ο ***** μετά από κάποιες εξαιρετικές ics που βάζαμε όλοι, κάπου σαν το έχασε για μένα στο beta testing των ρομ του.

 

Edit: Τελικά τα bootlop που έτρωγα πρέπει να ήταν από κάποιο από τα mods που έβαζα. Πιστεύω από το Xperia z lockscreen.

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...