Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα!

Εδώ και 1 εβδομάδα είμαι με SlimWizz. Παιδιά, δεν έχω λόγια. Μου θυμίζει τις πρώτες Roms του Chrack's ,πριν την έλευση του Aroma Installer. Οι "παλιοί" θυμούνται την small εκδοχή της που ήταν απίστευτα γρήγορη. Ακριβώς ίδια λογική έχει και η SlimWizz. Έχει μέγεθος μόλις 196MB και οτιδήποτε περισσότερο χρειάζεται κάποιος το προσθέτει μετά. Για τις δικές μου ανάγκες είναι ιδανική.

Για τη μπαταρία επίσης έχω πολύ καλή εικόνα μέχρι στιγμής. Δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό lag ή πρόβλημα.

Μακάρι να κυκλοφορήσει επιτέλους και η official JB, αλλά μέχρι τότε δε το βλέπω να το κουνάω από τη SlimWizz.

 

Εδώ και το link:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2079094

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

Εδώ και 1 εβδομάδα είμαι με SlimWizz. Παιδιά, δεν έχω λόγια. Μου θυμίζει τις πρώτες Roms του Chrack's ,πριν την έλευση του Aroma Installer. Οι "παλιοί" θυμούνται την small εκδοχή της που ήταν απίστευτα γρήγορη. Ακριβώς ίδια λογική έχει και η SlimWizz. Έχει μέγεθος μόλις 196MB και οτιδήποτε περισσότερο χρειάζεται κάποιος το προσθέτει μετά. Για τις δικές μου ανάγκες είναι ιδανική.

Για τη μπαταρία επίσης έχω πολύ καλή εικόνα μέχρι στιγμής. Δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό lag ή πρόβλημα.

Μακάρι να κυκλοφορήσει επιτέλους και η official JB, αλλά μέχρι τότε δε το βλέπω να το κουνάω από τη SlimWizz.

 

Εδώ και το link:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2079094

 

Ναι, βάλε φωτιές και εσύ τώρα ακόμα δεν σεταραμε το κινητό:).

 

Όσο για τον Thor, δεν βλέπω διαφορά στην κατανάλωση, και είναι πιο γρήγορος. Ίσως πιο μετά αρχίσει να καταπίνει αλλά μέχρι στιγμής δουλεύει υποδειγματικά .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εδώ και 1 εβδομάδα είμαι με SlimWizz. Παιδιά, δεν έχω λόγια. Μου θυμίζει τις πρώτες Roms του Chrack's ,πριν την έλευση του Aroma Installer. Οι "παλιοί" θυμούνται την small εκδοχή της που ήταν απίστευτα γρήγορη. Ακριβώς ίδια λογική έχει και η SlimWizz. Έχει μέγεθος μόλις 196MB και οτιδήποτε περισσότερο χρειάζεται κάποιος το προσθέτει μετά. Για τις δικές μου ανάγκες είναι ιδανική.

Για τη μπαταρία επίσης έχω πολύ καλή εικόνα μέχρι στιγμής. Δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό lag ή πρόβλημα.

Μακάρι να κυκλοφορήσει επιτέλους και η official JB, αλλά μέχρι τότε δε το βλέπω να το κουνάω από τη SlimWizz.

 

Εδώ και το link:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2079094

 

+1 και από εμένα, μόλις την έβαλα βέβαια, αλλά ποτέ δεν έχω δει το κινητό τόσο γρήγορο, πολύ πιο γρήγορη απο assylum, θα δείξει....

N7000 SlimWizz
Link to comment
Share on other sites

Ωραια εκανα και γω ενα nandroid backup την asylum και παω slimwizz. Ειναι safe kernel ο thor για wipe? Μετα μπορω με το nandroid backup να επανελθω στη asylum?
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στην asylum τον thor kernel και όντως το κινητό έγινε πιο γρήγορο αλλά μου χάλασε το multitasking.Μου άφηνε πολύ ram ελεύθερη,πάνω από 350mb και μια-μια οι εφαρμογές και το ui έδειχναν μεν πιο γρήγορα αλλά αν π.χ. έβλεπα ένα flash video στον browser μετά από κάποια ώρα μου έκλεινε τελειως,ο tsf φόρτωνε από την αρχή,lmt launcher και swipepad επίσης εκλειναν.Ξαναγύρισα στον cm και βρήκα την ησυχία μου.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν προγράμματα που ρυθμιζουν ποη μνημη πρεπει να μενει ελευθερη οπως το sustem tuner pro. Εφοσον βεβαια δεν υπαρχει αντιστοιχη εφαρμογη για τον kernel (αυτα βεβαια για τους developer's του note ειναι προχωρημένα, χωρις παρεξηγηση αλλα απο kernels δε λεει πολλα)
Link to comment
Share on other sites

Nαι γνωρίζω ότι μπορεί να πειραχτεί το όριο αλλά δε κάθησα να ασχοληθώ περαιτέρω μιας και με τον cm είμαι ευχαριστημένος
Link to comment
Share on other sites

Nαι γνωρίζω ότι μπορεί να πειραχτεί το όριο αλλά δε κάθησα να ασχοληθώ περαιτέρω μιας και με τον cm είμαι ευχαριστημένος

 

Μέχρι στιγμής μου φαίνεται ότι ο Thor έχει καλύτερο standby στο θέμα της κατανάλωσης. Για το multitasking δεν παρατήρησα κάτι να πω την αλήθεια αλλά για να το λες. Μία μέρα τώρα που τον έχω είμαι ευχαριστημένος στο θέμα ταχύτητας απόκρισης, γιατί η διάφορα φαίνεται αρκετά, αλλά με αυτό που ειπες με έβαλες σε σκέψεις. Θα προσπαθήσω να δω και εγώ τι παίζει από multitasking αφού δοκιμασω την slim wizz.

Link to comment
Share on other sites

Σας παρουσιασε προβλημα με το su binary στην slimwizz? Ποιον κερνελ συστηνετε?

 

Πριν φλασάρω τη rom, έβαλα τον philz 3.99 και μόλις τελείωσε το πέρασμα της rom, μέσα στο cwm με ρώτησε πως έχει χαθεί το root και αν θα ήθελα να διορθωθεί, απάντησα ναι, οπότε όταν άνοιξε όλα ήταν οκ.

 

ps Συνεχίζω να είμαι το ίδιο ενθουσιασμένος με την SlimWizz.

N7000 SlimWizz
Link to comment
Share on other sites

Πριν φλασάρω τη rom, έβαλα τον philz 3.99 και μόλις τελείωσε το πέρασμα της rom, μέσα στο cwm με ρώτησε πως έχει χαθεί το root και αν θα ήθελα να διορθωθεί, απάντησα ναι, οπότε όταν άνοιξε όλα ήταν οκ.

 

ps Συνεχίζω να είμαι το ίδιο ενθουσιασμένος με την SlimWizz.

 

Εχεις δοκιμάσει burt? Είναι καλύτερη??

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Δεν το προσεχα και την εγκατεστησα 2 φορες. Εβαλα και philz 3.99 αλλα το 240dpi ειναι πολυ ενοχλητικο. Το κακο ειναι οτι ο tw δεν εμφανιζεται καλα στο 320 dpi. Δοκιμασα να φλασαρω τον tw παλι αλλα δεν εγκατασταθηκε. Καλουτσικη rom, οχι βεβαια τρελη σε ταχυτητα αν και με τον hydracore nirvana 4 ειναι λιγο πιο γρηγορη αλλα ισως ςχει καποια lag. Οπως και να ναι θα θελα καποιες στοκ εφαρμογες κι αυτος ο naked browser ειναι τρισαθλιος. Γιτι τωρα δεν αφηνε τον στοκ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν το προσεχα και την εγκατεστησα 2 φορες. Εβαλα και philz 3.99 αλλα το 240dpi ειναι πολυ ενοχλητικο. Το κακο ειναι οτι ο tw δεν εμφανιζεται καλα στο 320 dpi. Δοκιμασα να φλασαρω τον tw παλι αλλα δεν εγκατασταθηκε. Καλουτσικη rom, οχι βεβαια τρελη σε ταχυτητα αν και με τον hydracore nirvana 4 ειναι λιγο πιο γρηγορη αλλα ισως ςχει καποια lag. Οπως και να ναι θα θελα καποιες στοκ εφαρμογες κι αυτος ο naked browser ειναι τρισαθλιος. Γιτι τωρα δεν αφηνε τον στοκ?

 

Aπαντησε μου αν θες κατι βασικο γιατι την εχω ετοιμη για φλασαρισμα.

SNote package εχει? Γιατι απ'οτι διαβασα δεν εχει, και ελπιζω να διαβασα λαθος.

Γιατι αν ειναι να βαλω μια tw rom για να μην εχει snote, μενω και σε cm.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμάσει burt? Είναι καλύτερη??

 

Την Burt την είχα φορεμένη κανα δυο μέρες, αλλά ξαναγύρισα στην assylum, γιατί μου φαινόταν πιο γρήγορη, όπως και τώρα μου φαίνεται πολύ πιο γρήγορη η Slimwizz, βεβαίως η άποψη μου είναι υποκειμενική, αλλα μου αρέσει η σπιρτάδα της ρομ( είμαι με nova)

Οσο για τον browser, πάντα δουλεύω τον dolphin.

N7000 SlimWizz
Link to comment
Share on other sites

Aπαντησε μου αν θες κατι βασικο γιατι την εχω ετοιμη για φλασαρισμα.

SNote package εχει? Γιατι απ'οτι διαβασα δεν εχει, και ελπιζω να διαβασα λαθος.

Γιατι αν ειναι να βαλω μια tw rom για να μην εχει snote, μενω και σε cm.

 

οχι δεν έχει snote.έχει το colournote..

Link to comment
Share on other sites

Aπαντησε μου αν θες κατι βασικο γιατι την εχω ετοιμη για φλασαρισμα.

SNote package εχει? Γιατι απ'οτι διαβασα δεν εχει, και ελπιζω να διαβασα λαθος.

Γιατι αν ειναι να βαλω μια tw rom για να μην εχει snote, μενω και σε cm.

 

Δεν έχει. Το δοκίμασα επαναφορά με το titanium αλλά δεν δούλεψε. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο flashable pack a κλασικό δεν νομίζω. Ειναι καλύτερη πάντως από asylum 4.2.1. Ποιο dpi είναι ιδανικό? Νομίζω στο 280 θα ήταν μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει. Το δοκίμασα επαναφορά με το titanium αλλά δεν δούλεψε. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο flashable pack a κλασικό δεν νομίζω. Ειναι καλύτερη πάντως από asylum 4.2.1. Ποιο dpi είναι ιδανικό? Νομίζω στο 280 θα ήταν μια χαρά

 

Nαι, τελικα την εγκατεστησα λογω ελευθερου χρονου ειπα να παιξω, αλλα θα ξαναφυγει ετσι οπως ηρθε

για να δοκιμασω την sva με την UBLS4 βαση που υποτιθεται δεν κολλαει στο samsung logo που τοσο μας

παιδεψε ορισμενους.

 

Σχετικα με την slimwiz, ειναι γρηγορη, ειδικα ο browser(dolphin) παει πολυ πιο γρηγορα απο cm, αλλα δεν νομιζω οτι ειναι

πιο γρηγορη απο burt rom. Παω να δω την sva, αν πιασει καμμια ταχυτητα για να κατεβει:D

Link to comment
Share on other sites

Aπαντησε μου αν θες κατι βασικο γιατι την εχω ετοιμη για φλασαρισμα.

SNote package εχει? Γιατι απ'οτι διαβασα δεν εχει, και ελπιζω να διαβασα λαθος.

Γιατι αν ειναι να βαλω μια tw rom για να μην εχει snote, μενω και σε cm.

 

δεν εχει τιποτα!

η ρομ ειναι γυμνη τελειως!

δεν ειχει ουτε τον browser:blink::blink:

(βασικα εδω κόλλησα και εγω...)..

αλλα πραγματικα ειναι οτι πιο γρηγορο εχω βαλει στο κινητο μου! παει σφαιρα! πιο γρηγορη και απο asylum

 

Nαι, τελικα την εγκατεστησα λογω ελευθερου χρονου ειπα να παιξω, αλλα θα ξαναφυγει ετσι οπως ηρθε

για να δοκιμασω την sva με την UBLS4 βαση που υποτιθεται δεν κολλαει στο samsung logo που τοσο μας

παιδεψε ορισμενους.

 

 

 

αυτο τι ειναι ρε φιλε!

νεα βαση?

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι ο φεκελος preload που εχει η slimwizz και γιατί δεν εμφανιζονται οι εφαρμογές που εχει μεσα?
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει τιποτα!

η ρομ ειναι γυμνη τελειως!

δεν ειχει ουτε τον browser:blink::blink:

(βασικα εδω κόλλησα και εγω...)..

αλλα πραγματικα ειναι οτι πιο γρηγορο εχω βαλει στο κινητο μου! παει σφαιρα! πιο γρηγορη και απο asylum

 

 

 

αυτο τι ειναι ρε φιλε!

νεα βαση?

 

Nομιζω πως ειναι νεα η βαση που μεχρι στιγμης δεν εχει δειξει να κολλαει στο logo συμφωνα με λεγομενα

καποιων στο xda. Απο την αλλη, με παραξενευει το γεγονος οτι δεν την εχουν βαλει και οι υπολοιποι, οποτε ισως

να μην εχει και καμμια διαφορα. Την εχω και θα την τεσταρω σημερα.

 

Οσο για την slim, την θεωρεις πιο γρηγορη απο burt? Απο asylum, συνηθως οι tw ειναι πιο γρηγορες. Αλλα

το να μην εχει snote και να μου εχει το colornote με ξενερωσε και την πεταξα κατευθειαν. Προτιμω cm, αν ειναι για

γυμνο.

 

Εχω βαλει στην σειρα μετα την slim, τις sva, alliance και τελευταια παλι την burt, για δοκιμη.

 

Fred, στην Burt σου ειχε κανει κολπα το youtube? Δηλαδη οταν εισαι σε fullscreen, να εμφανιζει το χρονο και ολο το

frame σαν να εβαλες το δαχτυλο στην οθονη και μετα να το εξαφανιζει παλι, αλλα συνεχομενα σαν κολλημενο.

Γιατι γιαυτο και μονο το λογο την ειχα στειλει, αφου την ειχα περασει 2 φορες μπας και λυθει.

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω πως ειναι νεα η βαση που μεχρι στιγμης δεν εχει δειξει να κολλαει στο logo συμφωνα με λεγομενα

καποιων στο xda. Απο την αλλη, με παραξενευει το γεγονος οτι δεν την εχουν βαλει και οι υπολοιποι, οποτε ισως

να μην εχει και καμμια διαφορα. Την εχω και θα την τεσταρω σημερα.

 

Οσο για την slim, την θεωρεις πιο γρηγορη απο burt? Απο asylum, συνηθως οι tw ειναι πιο γρηγορες. Αλλα

το να μην εχει snote και να μου εχει το colornote με ξενερωσε και την πεταξα κατευθειαν. Προτιμω cm, αν ειναι για

γυμνο.

 

Εχω βαλει στην σειρα μετα την slim, τις sva, alliance και τελευταια παλι την burt, για δοκιμη.

 

Fred, στην Burt σου ειχε κανει κολπα το youtube? Δηλαδη οταν εισαι σε fullscreen, να εμφανιζει το χρονο και ολο το

frame σαν να εβαλες το δαχτυλο στην οθονη και μετα να το εξαφανιζει παλι, αλλα συνεχομενα σαν κολλημενο.

Γιατι γιαυτο και μονο το λογο την ειχα στειλει, αφου την ειχα περασει 2 φορες μπας και λυθει.

 

δεν θυμαμαι καθολου για το youtube σε burt!

θυμαμαι μονο οτι κόλλησα στο αρχικο logo και την πεταξα με την μια!

η slim ειναι γυμνη αλλα την φτιαχνεις :)(πχ εγω εχω αγορασμενο το aqua mail το οποιο ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ..! δεν με ενδιαφερει τιποτα αλλο απο στοκ εδω..κτλ κτλ κτλ...)! οπως και πολλα αλλα ακομη...

με ξενερωσε ομως που δεν εχει τον στοκ browser...

θα κανω μερικες δοκιμες αν μπορω να περασω το snote και την κραταω back up για να δοκιμασω και εγω αυτην που πρότεινες πιο πανω!

παντως πραγματικα-λειπουν πολλα-αλλα το κινητο ειναι τοσο γρηγορο οσο ποτε...

με χαζεψε αυτη η ρομ σημερα.....!(παντα για την slim μιλαω...)

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι καθολου για το youtube σε burt!

θυμαμαι μονο οτι κόλλησα στο αρχικο logo και την πεταξα με την μια!

η slim ειναι γυμνη αλλα την φτιαχνεις :)(πχ εγω εχω αγορασμενο το aqua mail το οποιο ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ..! δεν με ενδιαφερει τιποτα αλλο απο στοκ εδω..κτλ κτλ κτλ...)! οπως και πολλα αλλα ακομη...

με ξενερωσε ομως που δεν εχει τον στοκ browser...

θα κανω μερικες δοκιμες αν μπορω να περασω το snote και την κραταω back up για να δοκιμασω και εγω αυτην που πρότεινες πιο πανω!

παντως πραγματικα-λειπουν πολλα-αλλα το κινητο ειναι τοσο γρηγορο οσο ποτε...

με χαζεψε αυτη η ρομ σημερα.....!(παντα για την slim μιλαω...)

 

Δεν την προτεινω, γιατι δεν νομιζω να δεις και καμμια διαφορα. Αφου εισαι ικανοποιημενος, απλα μενεις εκει;).

Απλως εγω εχω χρονο για σκοτωμα και παιζω με τις ρομ:happy:

Link to comment
Share on other sites

Δεν την προτεινω, γιατι δεν νομιζω να δεις και καμμια διαφορα. Αφου εισαι ικανοποιημενος, απλα μενεις εκει;).

Απλως εγω εχω χρονο για σκοτωμα και παιζω με τις ρομ:happy:

 

για πες μου λιγο?

s note κτλ λειτουργουν κανονικα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...