Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο asylum πως την περασες??

 

για φουλ γουαιπ χρησιμοποιώ τον hyndracore 7 αλλά και κατευθείαν δεν έχεις πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σου έχω απαντήσει στο άλλο, αλλά το βάζω και εδώ μήπως χρειαστεί και κανένας άλλος..http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2072932

 

Οποτε λες να περασω πρωτα την 2.3 και λογικα θα κολλαει στο logo της samsung την πρωτη φορα και να κανω τοτε wipe απο recovery για να ανοιξει ετσι; Μετα αν περασω την ics κανονικα απο odin ή και απο kies θα ειναι παλι επιφοβο με στοκ κερνελ να κανω wipe ή οχι....μεχρι τωρα στην στοκ ics που ειχα πριν την jelly ειχα κανει καμια 6 wipes και ποτε δεν ειχα προβλημα.

 

Edit: Επισης αν κατεβασω ρομ με 3 αρχεια λες να κανω και το βημα με το repartition ή δε χρειαζεται;

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα. Ειναι με μια απο τις πρωτες jb roms MKALTER. .Δεν την εχω αλλαξει διοτι εμεινα ευχαριστημενος σχεδον σε ολα τα features. Απο χτες ομως οταν με καλουν χτυπαει μια φορα μονο και μετα ειναι σε σιγη ενω δειχνει στην οθονη το καλουντα αριθμο . Τι να κανω;
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα. Ειναι με μια απο τις πρωτες jb roms MKALTER. .Δεν την εχω αλλαξει διοτι εμεινα ευχαριστημενος σχεδον σε ολα τα features. Απο χτες ομως οταν με καλουν χτυπαει μια φορα μονο και μετα ειναι σε σιγη ενω δειχνει στην οθονη το καλουντα αριθμο . Τι να κανω;

 

Δοκίμασε από ρεικοβερι ένα γουαιπ κασέ και νταλβικ που είναι ανώδυνο μπας και..

Αν όχι η φουλ γουαιπ και την ξαναστήνεις από την αρχή την ρομ που έχεις

η βάζεις μια ποιο καινούργια

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη ή κερνελ που να αλλαζει τα χρωματα της οθονης;

 

πχ στο nexus αλλαζε με trinity kernel ή με την εφαρμογη trickster αν ειχες καποιον αλλο custom kernel.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Της ρίχνει για πλάκα σε smoothness. Κάμα και έτσι, δηλαδή με το leaked λογισμικό, είναι σαν ένα note 2 στα χέρια μας σε smoothness. Σχεδόν... για να μην είμαι και ιεροσυλος :)

 

Φιλε μου τελικα ειχες δικιο.

Με διαφορα η καλυτερη ρομ tw jelly.:O

Smooth & fast ειμαι και 1.6 GHz με tegrak.

Ο μονη ρομ που με εκανε να αφησω την asylum.

Μια ερωτηση μονο.AccuWeather widget καιρου πως το βαλατε;

Εγω εβαλα απο team union που ειχα προχειρη τα 3 apk στο system/app

Με ιδιοτητες οκ.

Ομως οταν εβαζα το widget μου κρασαρε το touch wiz.

Μηπως εχει καποιος καποια apk που να δουλευουν σιγουρα;

Ευχαριστω συμφορουμιτες.:cool:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τελικα ειχες δικιο.

Με διαφορα η καλυτερη ρομ tw jelly.:O

Smooth & fast ειμαι και 1.6 GHz με tegrak.

Ο μονη ρομ που με εκανε να αφησω την asylum.

Μια ερωτηση μονο.AccuWeather widget καιρου πως το βαλατε;

Εγω εβαλα απο team union που ειχα προχειρη τα 3 apk στο system/app

Με ιδιοτητες οκ.

Ομως οταν εβαζα το widget μου κρασαρε το touch wiz.

Μηπως εχει καποιος καποια apk που να δουλευουν σιγουρα;

Ευχαριστω συμφορουμιτες.:cool:

 

Έκανες fix permissions??

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τελικα ειχες δικιο.

Με διαφορα η καλυτερη ρομ tw jelly.:O

Smooth & fast ειμαι και 1.6 GHz με tegrak.

Ο μονη ρομ που με εκανε να αφησω την asylum.

Μια ερωτηση μονο.AccuWeather widget καιρου πως το βαλατε;

Εγω εβαλα απο team union που ειχα προχειρη τα 3 apk στο system/app

Με ιδιοτητες οκ.

Ομως οταν εβαζα το widget μου κρασαρε το touch wiz.

Μηπως εχει καποιος καποια apk που να δουλευουν σιγουρα;

Ευχαριστω συμφορουμιτες.:cool:

 

 

Για ποια μιλαμε ρε παιδια?? δωστε και απο δω λιγο... :)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Έκανες fix permissions??

 

Απο cwm??

Επισης ποιον κερνελ εχετε 3.91 philz?

Edit: thnx CH_makis

Λειτουργει αψογα τωρα :)

Edited by jimpsar

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

+1 και από μένα για burt... πολύ καλή δουλειά.. όσο για την μπαταρία μου έβγαλε 3 ώρες και 22 λεπτά με το Wi-Fi μόνιμα συνδεδεμένο και πολλά Μηνύματα και ομιλία..

 

Όταν λες πως σε έβγαλε 3 ώρες εννοείς πως ήταν η μπαταρία σου 100% και πήγε που μετά από 3 ώρες και 22 λεπτά;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες πως σε έβγαλε 3 ώρες εννοείς πως ήταν η μπαταρία σου 100% και πήγε που μετά από 3 ώρες και 22 λεπτά;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4466188#post4466188

Link to comment
Share on other sites

-1 από μένα για την Burt. Αφού δούλεψε μια χαρά για 10 ώρες, έκανε μονό του επανεκκίνηση και δεν λέει να ξεκινήσει (κολλάει στο αρχικό logo)

Μπαίνω recovery, ξαναφλασάρω τη ρομ το ίδιο, δεν ξεκολάει από το logo. Eυτυχώς έχω backup από asylum. Επιστρέφω στη σιγουριά και στις καθημερινές ενημερώσεις...

N7000 SlimWizz
Link to comment
Share on other sites

-1 από μένα για την Burt. Αφού δούλεψε μια χαρά για 10 ώρες, έκανε μονό του επανεκκίνηση και δεν λέει να ξεκινήσει (κολλάει στο αρχικό logo)

Μπαίνω recovery, ξαναφλασάρω τη ρομ το ίδιο, δεν ξεκολάει από το logo. Eυτυχώς έχω backup από asylum. Επιστρέφω στη σιγουριά και στις καθημερινές ενημερώσεις...

 

αυτο μου το ειχε κανει με αλλες 2 rom ΧΧLC και επεστρεψα με backup.:confused:

εγω ενα 24ωρο την εχω .Εβαλα και το τελευταιο philz kernel 3.99 και παμε καλα.

φυσικα asylum ειναι σε backup και αδημονει για "στραβοπατημα" της Burt :p:p

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έβαλε την burt και δεν του εμφανίζει τις φώτο και τα βίντεο των ρωτάει να συνχρωνισει με bropbox υπάρχει τρόπος γιατί δεν θέλει να τις έχει στο bropbox;

Και εγώ με cm και ο φίλος σε ρεισταρτ χάνουμε μπαταρία από 60-70 μετά πάει στο 10-15 το έχει κανένας άλλος;

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

-1 από μένα για την Burt. Αφού δούλεψε μια χαρά για 10 ώρες, έκανε μονό του επανεκκίνηση και δεν λέει να ξεκινήσει (κολλάει στο αρχικό logo)

Μπαίνω recovery, ξαναφλασάρω τη ρομ το ίδιο, δεν ξεκολάει από το logo. Eυτυχώς έχω backup από asylum. Επιστρέφω στη σιγουριά και στις καθημερινές ενημερώσεις...

 

Ωχχχχ αυτό που φοβόμουν..

Ότι χειρότερο.. μην σου τύχει στην δουλειά πχ χωρίς back up.. την έβαψες.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

 

Τόσο μεγάλη κατανάλωση, πολύ περίεργο. Πάντως εγώ με Asylum έχω ανοικτό το wifi συνεχώς ακόμη και τα βράδια που κοιμάμαι και είμαι αυτή την στιγμή 30 ώρες από την τελευταία φόρτιση με πολύ χρήση στα 42% η μπαταρία μου. Απ' όλες τις rom που έχω βάλει η asylum έχει την καλύτερη μπαταρία με διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες πως σε έβγαλε 3 ώρες εννοείς πως ήταν η μπαταρία σου 100% και πήγε που μετά από 3 ώρες και 22 λεπτά;

 

Έσβησε το κινητό.. ξεκίνησε από 95 % και ήθελα να δω πόση ώρα οθόνης θα μου έβγαζε..

@chvet.. ανοιχτό Wi-Fi εννοείς μονίμως συνδεδεμένο με sync κλπ ή απλά στο on ;;

Edited by ch_makis
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο google play απο τον υπολογιστή και βλέπω αντί του δικού μου τηλεφώνου, ενα άλλο που εγώ δεν είχα ποτέ. Το δικό μου δεν εμφανίζεται. Το πρόβλημα εμφανίστηκε μόλις πέρασα την Burt. Ξέρει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο google play απο τον υπολογιστή και βλέπω αντί του δικού μου τηλεφώνου, ενα άλλο που εγώ δεν είχα ποτέ. Το δικό μου δεν εμφανίζεται. Το πρόβλημα εμφανίστηκε μόλις πέρασα την Burt. Ξέρει κανείς κάτι?

 

Εισαι συνδεδεμένος με το δικό σου gmail..; μήπως μπήκε κάποιος άλλος από τον υπολογιστή σου ;;

Δοκίμασε αποσύνδεση- επανασύνδεση..

Link to comment
Share on other sites

Εισαι συνδεδεμένος με το δικό σου gmail..; μήπως μπήκε κάποιος άλλος από τον υπολογιστή σου ;;

Δοκίμασε αποσύνδεση- επανασύνδεση..

 

Με το δικό μου gmail. Δεν μπήκε κανένας στον υπολογιστή μου. Εκανα σύνδεση αποσύνδεση αλλα τίποτα. Και μάλιστα η συσκευή που δείχνει είναι αραβική. Και μου έχει σβήσει απο το ιστορικό τα περισσότερα τηλέφωνα που είχα (συσκευές) στο ιστορικό. Παράξενο

Link to comment
Share on other sites

Με το δικό μου gmail. Δεν μπήκε κανένας στον υπολογιστή μου. Εκανα σύνδεση αποσύνδεση αλλα τίποτα. Και μάλιστα η συσκευή που δείχνει είναι αραβική. Και μου έχει σβήσει απο το ιστορικό τα περισσότερα τηλέφωνα που είχα (συσκευές) στο ιστορικό. Παράξενο

οντως παράξενο..δοκίμασε να κάνει εκκαθάριση δεδομένων απο το πλαυ στορε και των υπηρεσιών google απο τις εφαρμογές σου μήπως και βοηθήσει..

Link to comment
Share on other sites

Έσβησε το κινητό.. ξεκίνησε από 95 % και ήθελα να δω πόση ώρα οθόνης θα μου έβγαζε..

@chvet.. ανοιχτό Wi-Fi εννοείς μονίμως συνδεδεμένο με sync κλπ ή απλά στο on ;;

 

Θα σου πω τι έχω

φωτισμός: auto

Wifi: πάντα ON

data: πάντα ΟΝ και σε 3G μάλιστα γιατί ως γνωστό το 3G τρώει πολύ περισσότερο από 2G

Sync: πάντα ΟΝ αυτό το έχω αναγκαστικά γιατί αλλιώς στο Gmail νομίζω δεν μου έρχονται email

GPS: off μόνο αν είναι να χρησιμοποιήσω το Navigator

Bluetooth: off

Κάνω πάρα πολύ χρήση το whatsapp - viber και αρκετά τηλεφωνήματα. Αυτά

 

τώρα είμαι στις 35 ώρες και στο 25% θα το βάλω να φορτίσει.

http://i.imgur.com/Hf6sP.png

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω τι έχω

φωτισμός: auto

Wifi: πάντα ON

data: πάντα ΟΝ και σε 3G μάλιστα γιατί ως γνωστό το 3G τρώει πολύ περισσότερο από 2G

Sync: πάντα ΟΝ αυτό το έχω αναγκαστικά γιατί αλλιώς στο Gmail νομίζω δεν μου έρχονται email

GPS: off μόνο αν είναι να χρησιμοποιήσω το Navigator

Bluetooth: off

Κάνω πάρα πολύ χρήση το whatsapp - viber και αρκετά τηλεφωνήματα. Αυτά

 

τώρα είμαι στις 35 ώρες και στο 25% θα το βάλω να φορτίσει.

Εγώ με τέτοιους χρόνους θέλω την μαμά μου να κλάψω....

Αύριο το πρωί θα πάω να αγοράσω μπαταριά το αποφάσισα.

Κάτι δεν πει καλά η με το δικό μου η με το δικό σου

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...