Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρομερή έκπληξη η σημερινή!

Η ΡΟΜ αυτή εχει μέσα το Νέο ALBUM (που θα έχει το ΝΟΤΕ 2), έχει βέβαια τον νέο LAUNCHER (όπως προείπα σε προηγούμενο μήνυμα), επιλογή για Camera Quick Access, Hovering Pen Icon (και αυτο θα το εχει το ΝΟΤΕ 2) και ακόμα πολλά νέα features τα οποία δεν προλαβαίνω ούτε να δώ ούτε να δοκιμάσω!

Αξίζει 100% η εγκατάσταση!

 

To Camera Quick Access τι ακριβώς είναι;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Camera Quick Access: Tap and Hold the screen while rotating the device to open camera

 

παιδιά η ΡΟΜ όχι απλά πετάει... απλά δεν υπάρχει κάτι πιο smooth και γρήγορο. Μέρος αυτού οφείλεται στην επιτελούς έκδοση του νέου launcher. Τύφλα να έχουν οι custom rom lol

Link to comment
Share on other sites

Τα 15 toggles δουλεύει ;

 

Σε μένα δουλεύει κανονικά. Και είναι τρομερά χρήσιμο :)

 

Τρομερή έκπληξη η σημερινή!

Η ΡΟΜ αυτή εχει μέσα το Νέο ALBUM (που θα έχει το ΝΟΤΕ 2), έχει βέβαια τον νέο LAUNCHER (όπως προείπα σε προηγούμενο μήνυμα), επιλογή για Camera Quick Access, Hovering Pen Icon (και αυτο θα το εχει το ΝΟΤΕ 2) και ακόμα πολλά νέα features τα οποία δεν προλαβαίνω ούτε να δώ ούτε να δοκιμάσω!

Αξίζει 100% η εγκατάσταση!

 

Αυτή είναι η Ιταλική; Burst Mode έχει η camera?

Edited by BestMan

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μολις την περασα και εγω..Μεσω ΟΤΑ..Νομιζω οτι ειναι μεγαλη βελτιωση σε σχεση με την προηγουμενη..Ειδα και εγω για το update και λεω ,ωπα ηρθαν τα καραμελακια...Αλλα η βελτιωση ειναι μεγαλη οποτε χαλαλι!:D
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Με ποιον κερνελ την έχετε την τελευταία ρομ παίδες;;

Ποοοοο δεν βλέπω την ώρα να πάω σπίτι να φλασάρω :D

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

α ρε ζημια ..

Με 2 Mbps συνδεση μαρτυριο να κατεβει και να βλεπεις τους αλλους ηδη να την χαιρονται!!:lol::lol:

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Camera Quick Access: Tap and Hold the screen while rotating the device to open camera

 

παιδιά η ΡΟΜ όχι απλά πετάει... απλά δεν υπάρχει κάτι πιο smooth και γρήγορο. Μέρος αυτού οφείλεται στην επιτελούς έκδοση του νέου launcher. Τύφλα να έχουν οι custom rom lol

 

Δεν μπορώ να το κάνω αυτό...εσύ μπόρεσες ;

 

ΕDIT

 

Οκ το ενεργοποίησα στα settings :)

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

To ενεργοποίησα αλλά ακόμα δεν έχω καταφέρει να το κάνω να παίξει... Με κρατημένο το δάχτυλο στην οθόνη μου βγάζει τις επιλογές για Wallpaper/Widgets κλπ...

 

EDIT: παίζει μια χαρά από locked screen βέβαια!

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Τρομερή έκπληξη η σημερινή!

Η ΡΟΜ αυτή εχει μέσα το Νέο ALBUM (που θα έχει το ΝΟΤΕ 2), έχει βέβαια τον νέο LAUNCHER (όπως προείπα σε προηγούμενο μήνυμα), επιλογή για Camera Quick Access, Hovering Pen Icon (και αυτο θα το εχει το ΝΟΤΕ 2) και ακόμα πολλά νέα features τα οποία δεν προλαβαίνω ούτε να δώ ούτε να δοκιμάσω!

Αξίζει 100% η εγκατάσταση!

θελω και εγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

και ακομα ειναι στο service ειναι το νοτακι μου μετα το hardbrick :X

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Σε όσυς πέρασαν την τελευταία γερμανική σας βγάζει μήνυμα για update, γιατί εγώ με το που άννοιξε το κινητό έχω μήνυμα για software update. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω την νεα γερμανικη με τα ολα τα ωραια απ'το Note 2 που λεει ο φιλος geovass!

αυτο που μου ξενιζει ειναι το N7000XXLRQ--4.0.4/12.08.28-N7000DBTLRQ---Download---Germany---Installation

...δηλαδη χρειαζεται κατι περα των γνωστων για να περαστει?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω την νεα γερμανικη με τα ολα τα ωραια απ'το Note 2 που λεει ο φιλος geovass!

αυτο που ξενιζει ειναι το N7000XXLRQ--4.0.4/12.08.28-N7000DBTLRQ---Download---Germany---Installation

...δηλαδη χρειαζεται κατι περα των γνωστων για να περαστει?

 

Πες μας εντυπώσεις

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα πολύ ευχάριστα νέα για το κινητό μας παίδες.

Σε λίγο πάω σπίτι και θα την περάσω και εγώ.. (την κατέβασα ήδη στην δουλειά)

Μου αρέσει που όλοι λένε ότι το κινητό γίνεται ακόμη πιο γρήγορο και πιο smooth με την νέα έκδοση.

Και περιμένουμε και jb..

Έχει το κινητακι μας ψωμιά ακόμη.. :)

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

To ενεργοποίησα αλλά ακόμα δεν έχω καταφέρει να το κάνω να παίξει... Με κρατημένο το δάχτυλο στην οθόνη μου βγάζει τις επιλογές για Wallpaper/Widgets κλπ...

 

EDIT: παίζει μια χαρά από locked screen βέβαια!

 

Από locked screen παίζει

Link to comment
Share on other sites

Φωτιές ανάψατε πάλι και μόλις ήρθα στη δουλειά και τα διάβασα. Δεν είναι λέω την ώρα να πάω σπίτι να φλασαρω!!

 

Παιδιά ο s3 launcher είναι αυτός που περιέχει; Γιατί σε παλιότερες ρομ δεν έτρεχε και πολύ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Νεος Hydracore 3.5..

Ο τυπος καθε μερα φτιαχνει καινουργιο kernell!

 

Changelog

v3.5 HydraCore

- Rebuilt from scratch

- Addressed lag problems

- Voltage Control apps / AOKP built in "performance" tab now fully working

- Android logger built in (not a module any more)

- Fixed Button lights in non TW roms

- Removed all undervolting from STD kernel - now completely stock frequencies and voltages

- OC kernel min GPU now set to 267mhz @ 925mv (barely more than old kernels @ 160mhz)

- Re added all standard kernel debugging for full application support (logging is not used by the kernel but is available for apps, particurlarly debugfs)

- Updates to hardcore's k3-11 MDNIE settings

- SLQB allocator

 

Link

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινα ενας κάτοχος Samsung Galaxy Note !!! Το περιμένω αύριο με courier! :w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::w00t:

 

Καλορίζικο :)

Στην καλύτερη φάση το πήρες.

Σήμερα μόλις είχαμε ένα πολύ δυνατό update και σύντομα περιμένουμε και jb.

Καλορίζικο και καλά φλασαρισματα :p

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια φλάσαρα τη νεα γερμανικη αλλά κολλάει στο λογότυπο της samsung χωρίς να μπορεί να μπουτάρει ,δεν έκανα βέβαια τα wipes στην αρχή και μάλλον φταιει αυτό .Τι μπορώ να κάνω τώρα για να ξεκολήσω;

Μήπως μπορώ φλασάροντας μια wipe rom και που θα τη βρώ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο :)

Στην καλύτερη φάση το πήρες.

Σήμερα μόλις είχαμε ένα πολύ δυνατό update και σύντομα περιμένουμε και jb.

Καλορίζικο και καλά φλασαρισματα :p

Sent from my note

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Ας το χαρώ λίγο stock πρώτα :p Αν πέσει root, flash, etc η εγγύηση πάπαλα; :cry:

 

ps Ώχχχ 500 σελίδες διάβασμα έχω να ρίξω; :P

Edited by Nerven
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια φλάσαρα τη νεα γερμανικη αλλά κολλάει στο λογότυπο της samsung χωρίς να μπορεί να μπουτάρει ,δεν έκανα βέβαια τα wipes στην αρχή και μάλλον φταιει αυτό .Τι μπορώ να κάνω τώρα για να ξεκολήσω;

Μήπως μπορώ φλασάροντας μια wipe rom και που θα τη βρώ;

 

Προσπάθησα να φλασάρω μια άλλη ics rom αλλά πάλι τα ίδια .Καμμια ιδέα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Ας το χαρώ λίγο stock πρώτα :p Αν πέσει root, flash, etc η εγγύηση πάπαλα; :cry:

 

ps Ώχχχ 500 σελίδες διάβασμα έχω να ρίξω; :P

 

Όχι φίλε μου μην τις διαβάζεις όλες. Την Βίβλο του Elthis διάβασε και όταν αποφασίσεις να ρουταρεις...εδώ είμαστε!:)

 

 

 

 

 

Ρε παιδια φλάσαρα τη νεα γερμανικη αλλά κολλάει στο λογότυπο της samsung χωρίς να μπορεί να μπουτάρει ,δεν έκανα βέβαια τα wipes στην αρχή και μάλλον φταιει αυτό .Τι μπορώ να κάνω τώρα για να ξεκολήσω;

Μήπως μπορώ φλασάροντας μια wipe rom και που θα τη βρώ;

 

Σε recovery δεν μπαίνει; Αν μπαίνει κάνε τα wipes με Abyss και μετά πέρνα την με pc odin. Αν δεν μπορέσεις να μπεις recovery πέρνα την ZLPF την Ταϊβανέζικη που έχει και αλλαγή bootloader. Αυτή τα κάνει σκούπα όλα...:)

 

http://www.hotfile.com/dl/156659285/3ff1360/N7000ZSLPF_N7000OZSLPF_BRI.zip.html

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...