Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψιλοαπαγοητευση η ρομ του Pier ενω εχει πολλες κουστουμιες μου εκανε κατι παγωματα οταν πηγα στις προσθαφαιρεσεις προγραματων,εκανα ριμπουτ παλι τα ιδια για να φορτισεις την μπαταρια περασε κανενα τριωρο και βαλε δεν με βλεπω να την κραταω μαλλον ξαναγυρναω σε cm9...
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

... για να φορτισεις την μπαταρια περασε κανενα τριωρο και βαλε

 

Παίζει ρόλο η rom για το πόσο χρόνο χρειάζεται η συσκευή μας να φορτίσει??

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο η rom για το πόσο χρόνο χρειάζεται η συσκευή μας να φορτίσει??

 

o kernel παιζει ρολο και ο φορτιστης που χρησιμοποιεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997

 

Fred, βάλε το call. rec ακριβώς με τον τρόπο που λέει ο γιατρός και θα σου δουλέψει Κανονικά! Μόλις το πέρασα έχοντας Cf kernel.

Μάλλον λόγο NoteCore δεν σου πέρναγε...:)

 

Σωστός φίλε

Με cf δουλεύει ρολόι:)

Να είσαι καλά..

Τώρα είμαι κομπλέ

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Να ενημερώσω πως βγήκε ο notecore v14.1. Μάλλον ο καλυτερος, τουλαχιστον όπως έχει κάτσει στο τλφ μου. Αν το περάσει κάποιος σε στοκ ας πει εντυπώσεις γιατι με τρώει πολύ να βάλω και εγώ.
spada
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Να ενημερώσω πως βγήκε ο notecore v14.1. Μάλλον ο καλυτερος, τουλαχιστον όπως έχει κάτσει στο τλφ μου. Αν το περάσει κάποιος σε στοκ ας πει εντυπώσεις γιατι με τρώει πολύ να βάλω και εγώ.

 

Stock XLR1, με Notecore 14.1 oc. Απίστευτη αίσθηση ταχύτητας...όλα ανοίγουν αστραπιαία! Διόρθωσε και το cwm recovery που έμπαινε σαν χελώνα. Τώρα μπουταρει σε νορμάλ χρόνο.:)

 

 

 

 

 

Σωστός φίλε

Με cf δουλεύει ρολόι:)

Να είσαι καλά..

Τώρα είμαι κομπλέ

Sent from my note

 

14.1 φίλε...αστραπή...και εξακολουθεί και δουλεύει το call. rec. αφού ήταν ήδη εγκατεστημένο...:D

Link to comment
Share on other sites

o kernel παιζει ρολο και ο φορτιστης που χρησιμοποιεις..

 

Καλήμερα στο φόρουμ μάλλον ο κερνελ που έχει η ρομ του Πιερ γιατί ο φορτιστής μου είναι ο οριτζιναλ

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Να ενημερώσω πως βγήκε ο notecore v14.1. Μάλλον ο καλυτερος, τουλαχιστον όπως έχει κάτσει στο τλφ μου. Αν το περάσει κάποιος σε στοκ ας πει εντυπώσεις γιατι με τρώει πολύ να βάλω και εγώ.

 

Το έχω από χθες το βράδυ. Δε μπορώ να πιστέψω ότι ακόμα και τώρα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης. Απίστευτος kernel...

Link to comment
Share on other sites

Chrack + Νotecore14.1

συνδυάζεται πολύ όμορφα όπως ήταν άλλωστε αναμενόμενο

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Τον εχω με τη KingDroid 7.2 και είναι όντως αισθητή η διαφορά συγκριτικά με τη v14. Να προσθέσω πως χρησιμοποιώ την standard έκδοση του kernel. Το μόνο που μένει είναι να δούμε την απόδοση της μπαταρίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Τον εχω με τη KingDroid 7.2 και είναι όντως αισθητή η διαφορά συγκριτικά με τη v14. Να προσθέσω πως χρησιμοποιώ την standard έκδοση του kernel. Το μόνο που μένει είναι να δούμε την απόδοση της μπαταρίας.

 

και που να βάλεις και την 7.4 :):)

Link to comment
Share on other sites

και που να βάλεις και την 7.4 :):)

 

Δεν μπήκα καν στη διαδικασία μιας και διάβασα πολλές αναφορές για κόλλημα κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης και δε νομίζω πως η διαφορά άμεσα στις δύο άξιζε τον κόπο.

 

Ασε την KingDroid τώρα,έχουμε αλλά τρεξίματα πάλι... Μόλις διάβασα πως σήμερα θα ανεβεί η νέα Chrack's V13. :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Αμα την βάλεις σωστά δεν έχεις προβλήματα. Εαν βάλεις ένα σωρό mods και tweaks ενδεχομένως να έχεις θέματα. Έμενα μου έκαστε όνειρο από την πρώτη στιγμή και έκτοτε δεν την αλλάζω με τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

Οσοι φοράμε chrack12 δεν νομίζω να χρειαστεί wipe για την αναβάθμιση σε 13 έτσι δεν είναι? Α επισης βοήθησα τον chrack για την μετάφραση του installer.. Οποτε 99% στην νεα έκδοση θα υπάρχει επιλογη εγκατάστασης μέσω Aroma και στα ελληνικά :-)
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έχετε να προτείνετε καμιά rom για το Note? Έχω περασμένο το Android 4.0.3 Baseband N7000XXLPT, Build IML74K.XXLPY με την οποία είναι πολύ ευχαριστημένος απλά νιώθω ότι άρχισε να μου αργεί και κολλάει αρκετά. Επίσης τραβάω φώτο και δεν τις κρατάει όλες.. :/ πάνε οι διακοπές μου φέτος.. ούτε αναμνήσεις δεν έχω :D χεχε

Link to comment
Share on other sites

Οσοι φοράμε chrack12 δεν νομίζω να χρειαστεί wipe για την αναβάθμιση σε 13 έτσι δεν είναι? Α επισης βοήθησα τον chrack για την μετάφραση του installer.. Οποτε 99% στην νεα έκδοση θα υπάρχει επιλογη εγκατάστασης μέσω Aroma και στα ελληνικά :-)

 

Διάβασα πως ο Chrack προτείνει wipe για να περαστεί η V13. Ελληνικά στο Aroma? Τι άλλο να ζητήσουμε από αυτόν τον άνθρωπο?!:D

Φίλε c0rpse, μπράβο και σε εσένα φυσικά για την συμβολή σου!

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έχετε να προτείνετε καμιά rom για το Note? Έχω περασμένο το Android 4.0.3 Baseband N7000XXLPT, Build IML74K.XXLPY με την οποία είναι πολύ ευχαριστημένος απλά νιώθω ότι άρχισε να μου αργεί και κολλάει αρκετά. Επίσης τραβάω φώτο και δεν τις κρατάει όλες.. :/ πάνε οι διακοπές μου φέτος.. ούτε αναμνήσεις δεν έχω :D χεχε

 

Κατέβασε την τελευταία Ελληνική απο εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πως ο Chrack προτείνει wipe για να περαστεί η V13. Ελληνικά στο Aroma? Τι άλλο να ζητήσουμε από αυτόν τον άνθρωπο?!:D

Φίλε c0rpse, μπράβο και σε εσένα φυσικά για την συμβολή σου!

 

Την ν13 πότε θα την,έχουμε παιδιά???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Stock XLR1, με Notecore 14.1 oc. Απίστευτη αίσθηση ταχύτητας...όλα ανοίγουν αστραπιαία! Διόρθωσε και το cwm recovery που έμπαινε σαν χελώνα. Τώρα μπουταρει σε νορμάλ χρόνο.:)

 

14.1 φίλε...αστραπή...και εξακολουθεί και δουλεύει το call. rec. αφού ήταν ήδη εγκατεστημένο...:D

 

Πολυ ευχαριστο που εχουμε τις επιλογες αυτες. Μαλλον θα καταληξω σε stock αφου παρω μια γευση απο την νεα του chrack. Μακαρι να τοποθετησει τη διαδικασια συνεχους ληψης στη φωτογραφια οπως εχει το S3, αν ειναι αυτο εφικτο. Το θετικο ειναι πως το κινητο μας εχει ανεβει αρκετα.

 

Ευγε φιλε c0rpse, σε ευχαριστουμε πολυ.

Edited by spada
spada
Link to comment
Share on other sites

Την ν13 πότε θα την,έχουμε παιδιά???

 

Απ' ότι ανακοίνωσε ο Chrack, σήμερα θα την έχει έτοιμη και θα την ανεβάσει. Ελπίζω να προλάβει μέχρι το απόγευμα γιατί αλλιώς μας βλέπω να ξενυχτάμε φλασάροντας! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι ανακοίνωσε ο Chrack, σήμερα θα την έχει έτοιμη και θα την ανεβάσει. Ελπίζω να προλάβει μέχρι το απόγευμα γιατί αλλιώς μας βλέπω να ξενυχτάμε φλασάροντας! :p

 

Απο οτι ειπε προηγουμενως εχει προβλημα στο ιντερνετ για upload ανεβαζει με μικρη ταχυτητα

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

chrack quote: (αυριο θα εχουμε την v13)

Short Answer, i have now to go work.

 

No updaate Today!

Found a bug and have to fix them.

 

 

V13 coming in 24h, sorry!

 

και ενα ακομα quote στην εικονα απο κατω ;)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

LRI ελληνικη. Ρωτω ωστε αν υπαρχουν διαφορες να την περασω και εγω

γιατι προτιμω στοκ καταστασεις αν δεν υπαρχει χαωτικη διαφορα με custom.

 

Edit: @pandrits Ευχαριστω:). Παω για κατεβασμα να την περιεργαστω και εγω.

 

Αν έχεις ακόμα στοκ και netcore 14.1 δοκίμασε.

Up-threshold 50

Power-save bias 95

Πάντα on demand

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ακόμα στοκ και netcore 14.1 δοκίμασε.

Up-threshold 50

Power-save bias 95

Πάντα on demand

 

Που ακριβώς είναι αυτές οι ρυθμίσεις φίλε;

Και τι κερδίζεις από αυτό;

Εγώ είμαι με στοκ lri και notecore 14.1

Έχω την στάνταρ έκδοση όμως..

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Download (793MB) V13: Chrack_XXLRK_DBT_v13.zip ---> LINK

Follow changes are in V13:

- CF LRK Kernel

- Fixed MTP/Massstorage (new App inside for change the Mode)

- Aroma fixed and now Multi Language

- OTA Updater v6 now in 2 language (english/German)

- New Apps in Settings and delete from Drawer:

noFrill / OTA Updater / Quickpanel Settings / CPU Spy / Fast Dormancy

- Multi CSC Files add

- Themed Gmail and Google Play (thx @ enimnick009)

- Extreme video quality ,1080p: 22mbps, 720p: 15mbps (thx @ badge2033)

- Walkman App for Aweasome Beats (no Covers) fixed

- CF Kernel only in my Rom now(no Notecore)

- AdAway update

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...