Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα δούλευε ρολόι με Chrack αλλά επειδή υπάρχει το μικρόβιο, πήρα backup και είπα να σπρώξω λίγο την ώρα μου...:)...τώρα το τηλέφωνο δουλεύει σαν ελβετικό ρολόι...:D

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-4

 

Χάχα έτοιμος είμαι μιλάμε..

Αν σε ζοριζα να μου πεις σε τι είναι καλύτερη από Chrack (έστω ρε παιδί μου και σε αυτό το λίγο) θα μπορούσες να απαντήσεις.. ;

Επίσης γενικά κάτι που να σου δημιούργησε εντύπωση κάποιο πρόβλημα η οτιδηποτε τέλος πάντων ;:p

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χάχα έτοιμος είμαι μιλάμε..

Αν σε ζοριζα να μου πεις σε τι είναι καλύτερη από Chrack (έστω ρε παιδί μου και σε αυτό το λίγο) θα μπορούσες να απαντήσεις.. ;

Επίσης γενικά κάτι που να σου δημιούργησε εντύπωση κάποιο πρόβλημα η οτιδηποτε τέλος πάντων ;:p

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-3

 

Με τις ίδιες ακριβώς εφαρμογές και τις ίδιες ρυθμίσεις στην Rocket μου τρέχει πιο γρήγορα το Note. Ακόμα και το tapatalk ανοίγει αμέσως χωρίς καμία καθυστέρηση.

Με Nemus Launcher είχα ένα μικρό lag στο άνοιγμα του μενού (λόγω των φακέλων με τις πολλές εφαρμογές ) τώρα δεν έχω κανένα!

Από αισθητικής άποψης μου αρέσει περισσότερο το μαύρο χρώμα από το μπλε...

http://imageshack.us/photo/my-images/535/sc20120330211227.jpg/

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-4

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Με τις ίδιες ακριβώς εφαρμογές και τις ίδιες ρυθμίσεις στην Rocket μου τρέχει πιο γρήγορα το Note. Ακόμα και το tapatalk ανοίγει αμέσως χωρίς καμία καθυστέρηση.

Με Nemus Launcher είχα ένα μικρό lag στο άνοιγμα του μενού (λόγω των φακέλων με τις πολλές εφαρμογές ) τώρα δεν έχω κανένα!

Από αισθητικής άποψης μου αρέσει περισσότερο το μαύρο χρώμα από το μπλε...

http://imageshack.us/photo/my-images/535/sc20120330211227.jpg/

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-4

 

Σε ευχαριστώ φιλε..

Με μπριζωσες άσχημα τώρα :D

Αύριο θα την περάσω και εγω και θα σου πω εντυπώσεις..

Να το δω το κινητό πιο γρήγορο από ότι είναι με την Chrack τώρα και ας μην φάω παγωτό μέχρι το καλοκαίρι :p

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-3

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φιλε..

Με μπριζωσες άσχημα τώρα :D

Αύριο θα την περάσω και εγω και θα σου πω εντυπώσεις..

Να το δω το κινητό πιο γρήγορο από ότι είναι με την Chrack τώρα και ας μην φάω παγωτό μέχρι το καλοκαίρι :p

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-3

 

Φίλε μου μην το λες, έβαλα το παγωτό στο SGS 2 και έγινε «άλλη» κλάση το τηλέφωνο. Φαντάζομαι πως θα γίνει το Note!

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-4

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μην το λες, έβαλα το παγωτό στο SGS 2 και έγινε «άλλη» κλάση το τηλέφωνο. Φαντάζομαι πως θα γίνει το Note!

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-4

 

Ετσι ακριβώς...οπως τα λες είναι...

Με παγωτο το νοτε θα απογειωθει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα...

 

είμαι με stock lc1

 

κάπου ειχε αναφερθεί ενα app που τακτοποιεί με αλφαβητική σειρά τις home screens...

 

θυμάται κανεις ποιο είναι??

Link to comment
Share on other sites

Φιλε pandrits πάντως διαβάζω αρκετούς χρήστες να έχουν παράπονα με την ροκετ 23..

Ότι δεν τους δουλεύουν σωστά πολλές εφαρμογές και κάτι τέτοια χαριτωμένα..

Υπάρχουν βέβαια και αυτόι που λένε ότι η ρομ πετάει :confused:

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-3

Link to comment
Share on other sites

Φιλε pandrits πάντως διαβάζω αρκετούς χρήστες να έχουν παράπονα με την ροκετ 23..

Ότι δεν τους δουλεύουν σωστά πολλές εφαρμογές και κάτι τέτοια χαριτωμένα..

Υπάρχουν βέβαια και αυτόι που λένε ότι η ρομ πετάει :confused:

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-3

 

Εγώ την περασα αλλά την έβγαλα και γύρισα σε Chrack.. Μου έσκαγε συνέχεια ο Opera και από Titanium είχα κάποια θέματα με αρκετές εφαρμογές όπου δεν έτρεξε το back up.. Οπότε γύρισα και μένω εδώ που είμαι πλήρως λειτουργικός

 

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Φιλε pandrits πάντως διαβάζω αρκετούς χρήστες να έχουν παράπονα με την ροκετ 23..

Ότι δεν τους δουλεύουν σωστά πολλές εφαρμογές και κάτι τέτοια χαριτωμένα..

Υπάρχουν βέβαια και αυτόι που λένε ότι η ρομ πετάει :confused:

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-3

 

Εγω μετα απο χρήση 3 ωρών την εβγαλα και ξαναγύρισα στου chracks. Eκανε κατι κουλα η rocket οπως το οτι δεν ξυπναγε οταν πατουσα το home κουμπι. Και σε ταχυτητα δεν ειναι το ιδιο γρηγορη όπως του chrack.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα απο χρήση 3 ωρών την εβγαλα και ξαναγύρισα στου chracks. Eκανε κατι κουλα η rocket οπως το οτι δεν ξυπναγε οταν πατουσα το home κουμπι. Και σε ταχυτητα δεν ειναι το ιδιο γρηγορη όπως του chrack.

 

Απο ταχύτητα καλή μου φανηκε αλλά δεν παίρνω και όρκο αφού την έστειλα μετά από λίγο... Chracks και περιμένουμε για παγωτακι αναγκαστικά!!

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα, ούτε στην επαναφορά εφαρμογών από titanium ούτε στην κάμερα που ανέφεραν στους Xda.

Η πλάκα είναι πως είναι η πρώτη Rocket που μου κάθισε τόσο καλά και κρατάω! Όλες οι προηγούμενες σε εμένα σερνόντουσαν...:p

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-4

Link to comment
Share on other sites

Έγινε παίδες ευχαριστώ για τις απαντήσεις..

Οπότε παραμένω και εγω με Chrack.. Όχι τίποτα άλλο αλλά τον Φράνκο κερνελ τον φοβάμαι λίγο.. Και αφού μου δούλεψε σωστά για πρώτη φορά με την συγκεκριμένη ρομ σωστά καλύτερα να μην το πειράξω.. :)

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-3

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω μια ερώτηση μήπως ξέρετε? Αν φλασαρω κάποιο mod (πχ ένα θεμα) και μετά θέλω να το αφαιρέσω πως το κάνω αυτό? Δηλαδή να απεγκαταστησω το mod που πέρασα και δεν το θέλω πια... Πχ βάζω ένα battery theme και δεν μου αρέσει και θέλω να γυρίσω σε αυτό που είχε η rom.. Γίνεται? Πως το κάνω?

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω μια ερώτηση μήπως ξέρετε? Αν φλασαρω κάποιο mod (πχ ένα θεμα) και μετά θέλω να το αφαιρέσω πως το κάνω αυτό? Δηλαδή να απεγκαταστησω το mod που πέρασα και δεν το θέλω πια... Πχ βάζω ένα battery theme και δεν μου αρέσει και θέλω να γυρίσω σε αυτό που είχε η rom.. Γίνεται? Πως το κάνω?

 

Sent from my Galaxy Note

 

Flashαρεις κάποιο άλλο ή τη ROM χωρίς full wipe...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια η διαφορά της chraks v17 με την v18 που βγηκε σημερα???

 

Sent from my GT-N7000

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Flashαρεις κάποιο άλλο ή τη ROM χωρίς full wipe...

 

Ευχαριστώ Ηλία αυτό φαντάστηκα αλλά δεν ήμουν και σιγουρος..

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια ποια η διαφορά της chraks v17 με την v18???

 

Σωστή η απορία μιας και ο συγκεκριμένος δεν γνωρίζει τι σημαίνει change log!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια η διαφορά της chraks v17 με την v18 που βγηκε σημερα???

 

Sent from my GT-N7000

 

Την έβγαλε για να μην βαρεθεί o freddaras το weekend!:D::p

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-4

Link to comment
Share on other sites

Την έβγαλε για να μην βαρεθεί o freddaras το weekend!:D::p

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-4

 

Απο τα λιγα που καταλαβαινω πρεπει να εβγαλε καινουρια ρομ για να διορθωσει το μαρκετ και τον ηχο στα ακουστικα...

Τρελα πραγματα...

 

Sent from my GT-N7000

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια η διαφορά της chraks v17 με την v18 που βγηκε σημερα???

 

Sent from my GT-N7000

 

Πλήρως λειτουργικό μάρκετ(κάποιοι είχαν θέμα να αγοράσουν εφαρμογές),beats audio, κάποια smooth patches.

 

Αν είστε οκ δε χρειάζεται να αλλάξετε.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πλήρως λειτουργικό μάρκετ(κάποιοι είχαν θέμα να αγοράσουν εφαρμογές),beats audio, κάποια smooth patches.

 

Αν είστε οκ δε χρειάζεται να αλλάξετε.

 

Απο οτι διαβάζω θέλει full wipe από v17.. Δοκίμασε κάνεις χωρίς wipe data?? Βαριέμαι να ξαναστηνω!! Κατά τα άλλα αν δεν είδατε κάτι αξιοπροσεκτο σε αποδοση άστο μένω εδώ βαριέμαι!!

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Εγινε port και η 4.0.4 απο imilka και το video recording δουλευει πλεον αψογα ως 1080p!

Νομιζω οσοι ειστε flash maniacs και δεν εχετε δοκιμασει pure aosp ειναι καιρος, εστω ετσι και για να δειτε πως ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει πως συνδεουμε,αν γινεται βεβαια,το ΝΟΤΕ με τηλεοραση που εχει HDMI εισοδο.? η αν υπαρχει αλλος τροπος συνδεσης?

 

Ευχαριστω

 

χρησιμοποιώντας mhl adapter (είναι το ίδιο με το sgs2)

http://www.handtec.co.uk/product.php/5914/samsung-galaxy-note-original-mhl-microusb-to-hdmi-adapter

Link to comment
Share on other sites

Εγινε port και η 4.0.4 απο imilka και το video recording δουλευει πλεον αψογα ως 1080p!

Νομιζω οσοι ειστε flash maniacs και δεν εχετε δοκιμασει pure aosp ειναι καιρος, εστω ετσι και για να δειτε πως ειναι...

 

Την δοκιμασα εχθες αλλα ειδα προβλήματα. Δεν μπορούσε να παίξει τα 1080p βιντεακια που ειχα τραβήξει με την καμερα του note! Ακομα και με mx player επαιζαν σε αργη κινηση. Δοκιμασα να τραβηξω βιντεο ξανα με την καμερα του note μηπως εφταιγε το οτι τα παλιά βιντεακια ηταν τραβηγμενα απο gb αλλα ακομα και τα δικα του μια τα επαιζε με σπασιματα μια κανονικα και μια ελεγε δεν μπορει να ανοιξει τα αρχεια. Επισης λειπει και το ραδιόφωνο και ειναι σημαντικό για εμενα εκτος και αν υπαρχει κατι για να φλασαρεις και να το εχεις πισω. Και για εμενα εκει θα ειναι η τελικη μορφη του note γιατι ειναι καθαρο αντροιντ και ειναι κατι διαφορετικο απο tw.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...