Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβασε εδω.Αν δε προλαβει καποιο αλλο παιδι,οταν βρω χρονο θα το γραψω αναλυτικοτερα.

 

το βρηκα και αυτο και αυτο εκανα!αλλα το τριγωνακι τριγωνακι!και μου περασε και το CWM το οποιο δεν ειχα πριν με το root απο odin!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το βρηκα και αυτο και αυτο εκανα!αλλα το τριγωνακι τριγωνακι!και μου περασε και το CWM το οποιο δεν ειχα πριν με το root απο odin!

 

Δε ξέρω αν έχει σημασία, αλλά επέλεξε το rooted already και όχι το non rooted yet αφού ήσουν root;

Τι cwm ούτως η αλλιώς στο περνάει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν έχει σημασία, αλλά επέλεξε το rooted already και όχι το non rooted yet αφού ήσουν root;

Τι cwm ούτως η αλλιώς στο περνάει.

 

επελεξα το rooted!

να δοκιμασω και το unrooted μηπως και γινει?

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

επελεξα το rooted!

να δοκιμασω και το unrooted μηπως και γινει?

 

Δε νομίζω να έχει νόημα αφού είσαι ήδη root...ειλικρινά δε ξέρω φίλε μου...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πειραματισμους συνεχιζει να βγαζει τριγωνακι να μην ειμαι root πλεον(επειδη εκανα unroot) και το χειροτερο απολα ειναι οτι δεν μπορω να ξανακανω root!

τι αλλο να πω????οποιος μπορει να βοηθησει ειμαι ολοκληρος αυτια!!!!!!!!

Edited by themis636
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

μετα απο πειραματισμους συνεχιζει να βγαζει τριγωνακι να μην ειμαι root πλεον(επειδη εκανα unroot) και το χειροτερο απολα ειναι οτι δεν μπορω να ξανακανω root!

τι αλλο να πω????οποιος μπορει να βοηθησει ειμαι ολοκληρος αυτια!!!!!!!!

 

αυτο εδω το εχεις δοκιμασει ? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1354888

 

επισης ειδα και αυτο εδω χωρις jig αλλα δεν ξερω αν δουλευει http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1372510

 

το πρωτο παντως ειχα διαβασει οτι μηδενηζει και τον counter

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, μετα το περασμα της XXKL3 (απο xda) ειδα μια μικρη διαφορα στο wake up της συσκευης (ελαχιστα πιο γρηγορα οταν πατας home button/power button) και πλεον ο go launcher που δοκιμασα δουλευει αψογα χωρις lugs...;)

 

Αυτή πέρασες; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1393979&page=10

 

Εγώ που είμαι με official KKA και cf-rooted με CWM, μπορώ να την περάσω; Βαζω και ένα screenshot από τις πληροφορίες του τηλεφώνου.

http://img403.imageshack.us/img403/4018/sc20111217152226.png

Αυτο το deodexed και zipaligned τι ακριβώς είναι; Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι για να βάλεις μια Ρομ που είναι deodexed πρέπει και αυτή που έχεις ήδη να είναι deodexed; Επίσης λέει ότι πρόσθεσε κάποια CSC-files που έλειπαν, τι είναι πάλι αυτά. Όταν νομίζεις ότι μπορείς να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα θα ήθελα να μάθω εάν υπάρχει κάποια βελτίωση στην μπαταρία.

Αυτή η Ρομ είναι Ευρωπαική ή είναι για άλλο region και τι ρόλο παίζει αυτό;

Έυχαριστώ πολύ και συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πειραματισμους συνεχιζει να βγαζει τριγωνακι να μην ειμαι root πλεον(επειδη εκανα unroot) και το χειροτερο απολα ειναι οτι δεν μπορω να ξανακανω root!

τι αλλο να πω????οποιος μπορει να βοηθησει ειμαι ολοκληρος αυτια!!!!!!!!

 

 

 

το τριγωνακι εφυγε αλλα συνεχιζω να μην μπορω να το κανω ροοτ!ο su και CWM ειναι εγκατεστημενα κανονικα ομως!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

το τριγωνακι εφυγε αλλα συνεχιζω να μην μπορω να το κανω ροοτ!ο su και CWM ειναι εγκατεστημενα κανονικα ομως!

το τριγωνακι πωσ το εβγαλεσ?

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

το τριγωνακι πωσ το εβγαλεσ?

 

εκανα τοσα πολλα που δεν θυμαμαι.παντως με την βοηθεια ενος φιλου εκανα και ροοτ.το λαθος μου ηταν οτι εβαζα λαθος αρχειο στο zimage.ευχαριστω ολους για την βοηθεια και συγγνωμη για το πρηξιμο:):):)

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα την διαδικασία αυτη 2 φορές αλλα δεν εχω εικονιδιο superuser ουτε cwm..Ξέρετε γιατί?

 

αντιγραφη απο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1331784

 

DO NOT USE ODIN TO FLASH THE KERNEL !

 

1.2. If you are not rooted yet: Using the zergRush exploit

 

(while it still works on our firmwares, this exploit will probably be fixed soon! Known to work on KJ1 and KJ4 firmwares)

 

- Download the attached "InitialRootFlasher.zip" and extract it somewhere

- Download one of the CF-Root kernels, and extract it (repeat) until you end up with a zImage file

- Place the zImage file from the CF-Root kernel in the zImage folder from InitialRootFlasher

- Start "not-rooted-yet.bat" and follow the instructions

 

γενικα διαβαστε τα πρωτα ποστς του xda

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

Ποιο καλο παιδι θα μου δωσει τιμες για τον abyss 2.2

 

Λοιπον με την v9 απο χθες το βραδυ και η ρομ ειναι σαφος πιο γρηγορη απο την v8 και με καλυτερη διαχειρηση μπαταριας...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά έκανα την διαδικασία αυτη 2 φορές αλλα δεν εχω εικονιδιο superuser ουτε cwm..Ξέρετε γιατί?

 

Κάτι δεν έχεις κάνει σωστά. Η διαδικασία που περιγράφεται στο thread του chainfire είναι ακριβέστατη. Σιγουρέψου ότι ακολούθησες σωστά τη διαδικασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, (υπάρχει μια σύντομη απάντηση στο post 153) αλλά για να καταλάβω καλύτερα. Αν γίνει root το τηλ. με τη μέθοδο CF Root και δεν μετρήσει ο κρυφός μετρητής, μετά ό,τι custom rom περαστεί παραμένει μηδενισμένος;;;

Σε ποιές περιπτώσεις μετράει ο κρυφός μετρητής;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλοί απο εμάς έχουμε κάνει root μέσω odin και όχι cf-root που είναι ο σωστός τρόπος, αυτός είναι ένας τρόπος απλός, δοκίμασμένος απο μένα, για να αφαιρέσετε το κίτρινο τρίγωνο.

 

1) Κατεβάζουμε την παρακάτω εφαρμογή (.apk) και κάνουμε εγκατάσταση στη συσκευή μας μέσω κάποιου file explorer.

http://www.multiupload.com/BL9BNEXB7K

 

2) Ξεκινάμε την εφαρμογή και επιλέγουμε "Dump current kernel to SDcard'' .

 

3) Κάνουμε επανεκίνηση σε DOWNLOAD mode μεσω της cwm εφαρμογης ή χειροκίνητα (κλειστή συσκευη και πατάμε ταυτόχρονα volume down/home button/power button και μόλις εμφανιστει η εικόνα volume up).

 

4) Κατεβάζουμε τον stock kernel που ταριάζει στην έκδοση που έχουμε.

KKA

KL3

 

5) Κάνουμε εγκατάσταση του stock kernel μέσω ODIN.

 

6) Μετά την επαννεκίνηση μπαίνοουμε πάλι στην εφαρμογή που κατεβάσαμε στην αρχή και επιλέγουμε "Flash kernel from SDcard"

 

7) Κάνουμε μια επαννεκίνηση και είμαστε έτοιμοι.

 

Υ.Γ. Επειδή είμαι στην έκδοση XXKL3 και ο οδηγός υπάρχει με αυτόν τον kernel, δοκιμάστηκε απο μένα με τον συγκεκριμένο.Ο ΚΚΑ είναι απο το thread του CF-ROOT και δε τον δοκίμασα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλοί απο εμάς έχουμε κάνει root μέσω odin και όχι cf-root που είναι ο σωστός τρόπος, αυτός είναι ένας τρόπος απλός, δοκίμασμένος απο μένα, για να αφαιρέσετε το κίτρινο τρίγωνο.

 

Eγινε stiky στο πρώτο post :)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες βράδυ το συνδιασμό Rocket Rom 9.1 με Kernel Abyss 2.3

 

  • αίσθηση στο UI είναι τουλάχιστον ίδια με πριν, δηλαδή τέλεια

  • τα benchmarks απογειώθηκαν

  • το internal SD access είχε βελτίωση ~25%

  • όλες οι S-pen apps δουλεύουν ρολόι

 

Μένει να δω την απόδοση της μπαταρίας...και να το λιώσω στα test πριν γίνει το main τηλέφωνο μου :lol:

Edited by skritikos
typo
Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλοί απο εμάς έχουμε κάνει root μέσω odin και όχι cf-root που είναι ο σωστός τρόπος, αυτός είναι ένας τρόπος απλός, δοκίμασμένος απο μένα, για να αφαιρέσετε το κίτρινο τρίγωνο.

 

1) Κατεβάζουμε την παρακάτω εφαρμογή (.apk) και κάνουμε εγκατάσταση στη συσκευή μας μέσω κάποιου file explorer.

http://www.multiupload.com/BL9BNEXB7K

 

2) Ξεκινάμε την εφαρμογή και επιλέγουμε "Dump current kernel to SDcard'' .

 

3) Κάνουμε επανεκίνηση σε DOWNLOAD mode μεσω της cwm εφαρμογης ή χειροκίνητα (κλειστή συσκευη και πατάμε ταυτόχρονα volume down/home button/power button και μόλις εμφανιστει η εικόνα volume up).

 

4) Κατεβάζουμε τον stock kernel που ταριάζει στην έκδοση που έχουμε.

KKA

KL3

 

5) Κάνουμε εγκατάσταση του stock kernel μέσω ODIN.

 

6) Μετά την επαννεκίνηση μπαίνοουμε πάλι στην εφαρμογή που κατεβάσαμε στην αρχή και επιλέγουμε "Flash kernel from SDcard"

 

7) Κάνουμε μια επαννεκίνηση και είμαστε έτοιμοι.

 

Υ.Γ. Επειδή είμαι στην έκδοση XXKL3 και ο οδηγός υπάρχει με αυτόν τον kernel, δοκιμάστηκε απο μένα με τον συγκεκριμένο.Ο ΚΚΑ είναι απο το thread του CF-ROOT και δε τον δοκίμασα.

 

 

Αρχοντας οπως παντα, εφυγε το τριγωνακι

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Αρχοντας οπως παντα, εφυγε το τριγωνακι

 

Τα credits πηγαίνουν στο παιδί απο xda που το έφτιαξε.(δε θυμάσαι τι όνομα του αυτή τη στιγμή).

Εγώ απλώς το δοκίμασα πριν το postαρω..:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να καταλαβω...η v10 που ειναι πιο φρεσκια βασιζετε στο ΚΚΑ και η v9 στο KL3...

Πως γινεται αυτο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια για να καταλαβω...η v10 που ειναι πιο φρεσκια βασιζετε στο ΚΚΑ και η v9 στο KL3...

Πως γινεται αυτο...

 

Προφανώς είναι καθαρά θέμα προτίμησης του μάγειρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να καταλαβω...η v10 που ειναι πιο φρεσκια βασιζετε στο ΚΚΑ και η v9 στο KL3...

Πως γινεται αυτο...

 

Χωρίς να την έχω δει, πιθανόν να μη του κάνει η νέα base η να μην είναι συμβατή με κάποια από τα mods του.

Λάθος για μένα μιας και η KL3 είναι καλύτερη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να την έχω δει, πιθανόν να μη του κάνει η νέα base η να μην είναι συμβατή με κάποια από τα mods του.

Λάθος για μένα μιας και η KL3 είναι καλύτερη.

 

Αυτο μου κανει εντυπωση...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για οσους περιμεναν...darkyNOTE rom (με KKA base...:().

Επισης και ROMOW V4.1.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για οσους περιμεναν...darkyNOTE rom (με KKA base...:().

Επισης και ROMOW V4.1.

 

Ευχάριστα τα νεα αυτα!!! Ετσι οπως το πανε μια αυτοι μια ο γερμανος με την rocket θα φλασάρουμε 2 rom την ημερα !:lol:

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...