Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα χθες φλασαρα την pistine και εχω καποιες παρατηρησεις και καποιες ερωτησεις.

κατ αρχας δοκιμασα και εγω 2 φορες να κανω backup με titanium kai τισ 2 φορες κολλησε στο λογοτυπο οπως ειπε ειπε και ο φιλος απο πανω και δεν ανοιξε ποτε.

gapps δε βρηκα στο link δε χρειαζονται?

ποιον κερνελ απο thor kai nx να βαλω?ειχα thor πριν με asylum και ειμουν πολυ ευχαριστημενος,να βαλω αυτον?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα χθες φλασαρα την pistine και εχω καποιες παρατηρησεις και καποιες ερωτησεις.

κατ αρχας δοκιμασα και εγω 2 φορες να κανω backup με titanium kai τισ 2 φορες κολλησε στο λογοτυπο οπως ειπε ειπε και ο φιλος απο πανω και δεν ανοιξε ποτε.

gapps δε βρηκα στο link δε χρειαζονται?

ποιον κερνελ απο thor kai nx να βαλω?ειχα thor πριν με asylum και ειμουν πολυ ευχαριστημενος,να βαλω αυτον?

 

Κανέναν από τους δύο κερνελ. Και οι δύο είναι για cm rom. Αν βάλεις κάποιον από αυτούς θα σου κολλήσει στο λογότυπο το κινητό. Κερνελ άσε αυτόν που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την vanillia ειπα να ξαναγυρισω στην stunner αλλα στην 2.4.2 και οχι στην καινουργια με τον 1.0.9 kernel του neo. Ολοι εχουν προβλημα με την μπαταρια. Πιστευω 2.4.2 και 1.0.9 nx ειναι ο καλυτερος συνδιασμος μεχρι στιγμης.

 

Εγώ είμαι με την τελευταία και είμαι πολύ κομπλε απο μπαταρία δεν καταλαυενω τι λες

Link to comment
Share on other sites

Κανέναν από τους δύο κερνελ. Και οι δύο είναι για cm rom. Αν βάλεις κάποιον από αυτούς θα σου κολλήσει στο λογότυπο το κινητό. Κερνελ άσε αυτόν που έχει.

 

Σε ευχαριστω φιλε.ειμαι λιγο ασχετος ακομα με ολα αυτα.

Εχω βελτιωθει πολυ,απο εκει που οτι διαβαζα για ρουτ ρομς και ολα αυτα μου φαινοντουσαν κινεζικα πλεον μπορω και τα κανω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και τον τελευταίο speedmod στην pristine αλλα δεν την αντεξα πανω απο μια μερα. Ο developer εχει βαλει lsz kernen ενω ο philz εβγαλε και νεο lt4 π οποιπς μου φανηκε χειροτερος απο αυτόν που ειχε η ρομ. Οποτε εβαλα hellybeam+thor και ειμαι μια χαρα. Γενικα δε βρίσκω κανενα απολυτως λογο να ασχολούμαι με tw roms. Οταν βγει η επισημη 4.2.2 κατα το φθινοπορο υποθετω θα ξανασχοληθω με tw. Αν βεβαια μεχρι τοτε δεν εχω δωσει το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και τον τελευταίο speedmod στην pristine αλλα δεν την αντεξα πανω απο μια μερα. Ο developer εχει βαλει lsz kernen ενω ο philz εβγαλε και νεο lt4 π οποιπς μου φανηκε χειροτερος απο αυτόν που ειχε η ρομ. Οποτε εβαλα hellybeam+thor και ειμαι μια χαρα. Γενικα δε βρίσκω κανενα απολυτως λογο να ασχολούμαι με tw roms. Οταν βγει η επισημη 4.2.2 κατα το φθινοπορο υποθετω θα ξανασχοληθω με tw. Αν βεβαια μεχρι τοτε δεν εχω δωσει το κινητο

 

+1000 :!::!::)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και τον τελευταίο speedmod στην pristine αλλα δεν την αντεξα πανω απο μια μερα. Ο developer εχει βαλει lsz kernen ενω ο philz εβγαλε και νεο lt4 π οποιπς μου φανηκε χειροτερος απο αυτόν που ειχε η ρομ. Οποτε εβαλα hellybeam+thor και ειμαι μια χαρα. Γενικα δε βρίσκω κανενα απολυτως λογο να ασχολούμαι με tw roms. Οταν βγει η επισημη 4.2.2 κατα το φθινοπορο υποθετω θα ξανασχοληθω με tw. Αν βεβαια μεχρι τοτε δεν εχω δωσει το κινητο

 

Είμαι με στουνερ και nx θα δω καμια διάφορα με Θορ ή μια απο τα ίδια.. Για ποιών Θορ λες τον

v0.36.9-4 αν είναι άλλος μπορείς να δώσεις λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Eγώ βρήκα την υγειά μου με την superbean.Το κινητό δουλεύει όπως πρέπει.Ρύθμισα και με το kernel tuner τα όρια μνήμης σε 512 aggressive και είμαι σούπερ.Το κινητό μου θεωρώ πως δουλεύει όσο καλύτερα γίνεται να δουλέψει αυτο το κινητό.Αυτόν τον μήνα έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα στο κινητό.Απο gingerbread μέχρι cm10.1.Ε 100% σωστά δε δουλεύει με καμμία ρομ.Ολο κάτι υπάρχει για να χαλάσει την τέλεια εικόνα.Ναι μεν σαν συσκευή υπήρξε πρωτοπόρα αλλά η υλοποίηση της samsung έπρεπε και μπορούσε να ειναι σαφώς καλύτερη.Αν έκαναν το "λάθος" και του έβαζαν μια λιγότερο ενεργοβόρα οθόνη,μπαταρία 3000mah και ραμ 1,5gb πιστεύω ότι θα ήταν αρκετοί αυτοί που δε θα πήγαιναν σε note 2 και το κινητό θα είχε σαφώς μεγαλύτερη υποστήριξη απο την κοινότητα μιας και ειναι αρκετοί οι dev που πήγαν στο 2 λόγω των μειονεκτημάτων του 1.Με τίποτε αυτή η συσκευή κρίνοντάς τη κατά την προσωπική μου γνώμη από άποψη απόδοσης και μόνο δεν άξιζε την 600αρα+ που έκανε όταν κυκλοφόρησε.Σε αντίθεση με το s2 που με gingerbread απλά πατούσε κάτω οτιδήποτε κυκλοφορούσε εκείνη την εποχή Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με την τελευταία και είμαι πολύ κομπλε απο μπαταρία δεν καταλαυενω τι λες

Ισως εσυ, παντως αλλα λενε στο τοπικ του νεο.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=40576527&postcount=1449

 

Τελος η rom του neo. Αρα βλακεια που εβγαλα την vanillia (αυτην εννοει στο ποστ). Τεσπα θα κρατησω την 2.4.2 μεχρι να μου αρεσει κατι απο την αλλη rom για να αναβαθμισω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε.ειμαι λιγο ασχετος ακομα με ολα αυτα.

Εχω βελτιωθει πολυ,απο εκει που οτι διαβαζα για ρουτ ρομς και ολα αυτα μου φαινοντουσαν κινεζικα πλεον μπορω και τα κανω.

 

Πίστεψε με, όλοι περάσαμε αυτό το στάδιο ;-).

Link to comment
Share on other sites

Eγώ βρήκα την υγειά μου με την superbean.Το κινητό δουλεύει όπως πρέπει.Ρύθμισα και με το kernel tuner τα όρια μνήμης σε 512 aggressive και είμαι σούπερ.Το κινητό μου θεωρώ πως δουλεύει όσο καλύτερα γίνεται να δουλέψει αυτο το κινητό.Αυτόν τον μήνα έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα στο κινητό.Απο gingerbread μέχρι cm10.1.Ε 100% σωστά δε δουλεύει με καμμία ρομ.Ολο κάτι υπάρχει για να χαλάσει την τέλεια εικόνα.Ναι μεν σαν συσκευή υπήρξε πρωτοπόρα αλλά η υλοποίηση της samsung έπρεπε και μπορούσε να ειναι σαφώς καλύτερη.Αν έκαναν το "λάθος" και του έβαζαν μια λιγότερο ενεργοβόρα οθόνη,μπαταρία 3000mah και ραμ 1,5gb πιστεύω ότι θα ήταν αρκετοί αυτοί που δε θα πήγαιναν σε note 2 και το κινητό θα είχε σαφώς μεγαλύτερη υποστήριξη απο την κοινότητα μιας και ειναι αρκετοί οι dev που πήγαν στο 2 λόγω των μειονεκτημάτων του 1.Με τίποτε αυτή η συσκευή κρίνοντάς τη κατά την προσωπική μου γνώμη από άποψη απόδοσης και μόνο δεν άξιζε την 600αρα+ που έκανε όταν κυκλοφόρησε.Σε αντίθεση με το s2 που με gingerbread απλά πατούσε κάτω οτιδήποτε κυκλοφορούσε εκείνη την εποχή

 

Δεν συμφωνώ απόλυτα. Καταρχήν όταν βγήκε η συσκευή με τα 2500 mah μπαταρία, πατούσε κάτω οτιδήποτε από τον ανταγωνισμό. Από s2 προέρχομαι. Πίστεψε με, όταν το έδωσα για να πάρω το note, και το άνοιξα, βρήκα το φως μου. Μεγάλη διαφορά και σε αυτονομία από το τότε s2 και οτιδήποτε άλλο.

 

Πέρασε από στάδια με κάποιες ics που πέταγε. Επίσης όταν παταγε πάνω σε gb, δούλευε πολύ καλύτερα από s2 με gb.

 

Για οθόνη δεν το συζητώ συγκριτικά με s2. Δεν αναφέρομαι καθόλου στις ίντσες. Ανάλυση και απόδοση χρωμάτων πολύ ανώτερη. Μπορεί να είναι pentile, αλλά ο κορεσμός των χρωμάτων και η αλλοίωση ήταν πιο έντονη στο s2. Το πούλησα σε δικό μου άνθρωπο και μέχρι και σήμερα τα έχω συχνά δίπλα δίπλα σε όλα τα στάδια της εξέλιξης τους.

 

Κάμερα επίσης αρκετά καλύτερη από s2 και από αρκετά άλλα που έπεσαν στα χέρια μου.

 

Θα συμφωνήσω ίσως στο ότι από ένα σημείο και μετά οι ρομ για note δεν ήταν προσεγμένες, ενώ αντίστοιχα στο s2 πήγαιναν καλύτερα. Επίσης όσο βαραίνουν οι tw rom τόσο το κινητό θα δείχνει τα χρόνια του. Το ίδιο ισχύει και για το s2. Απλώς το s2 σαν πιο mainstream συσκευή από το πρώτο note λογικό είναι να μην συγκρίνεται σε development με το δικό μας.

 

Με τα σημερινά δεδομένα η μπαταρία δεν αντέχει. Συμφωνώ απόλυτα. Αντέχει όμως του s2 και οποιουδήποτε άλλου ίδιας ηλικίας; Δεν νομίζω.

 

Είναι δυνατόν η beta συσκευή Note 1 να έχει τον ίδιο αριθμό από developers με το s2? Σε καμία περίπτωση. Είμαι απόλυτα καλυμμένος με τους developers που ασχολήθηκαν και μου έδωσαν μια συσκευή που χαιρόμουν να δουλεύω μέχρι που βγήκαν οι tw ics rom με tw launcher 5. Chrack, speedmod, eybee, Franco και όλοι οι άλλοι που ασχολήθηκαν, για να μην τους απαριθμω έναν έναν, δεν περίμενα σε καμία περίπτωση όταν πήρα τη συσκευή, ότι θα τους δώ από το s2 εδώ. Απο την αλλη οι απλά τραγικές jelly που μου δείχνουν ότι το κινητό ή Samsung το έχει παρατήσει και μου κάνει νόημα να πάρω άλλη συσκευή. Γιατί optimization απλά δεν έχει υπάρξει.

 

Εν κατακλείδι, πήρες την συσκευή σε μια εποχή που είχε ψιλοκανει τον κύκλο της, άρχισε η κατηφόρα λόγω απαιτήσεων των ρομ και μηδενικού optimization για 1 gb ram. Μέχρι και το s3 έχει θέματα λόγω ram. Πχ το να βάλεις την gb τώρα, σαφώς και θα φριξεις. Αν την είχες όταν όλοι ήταν στην gb τότε θα έβλεπες ότι οι υλοποιήσεις των τότε tw ρομ κάθε άλλο παρά υπολείπονταν σε κάτι. Απλά ήρθε το πλήρωμα του χρόνου και χρειάζεται απόσυρση γιατί δεν μπορεί να συνεχίσει στο επίπεδο που θέλουμε οι power users.

 

Όλα αυτά, πάντα φιλικά, απλώς με αφορμή το post σου, και έχοντας τις ίδιες ανησυχίες για μη ολοκληρωμένες ρομ πλέον, έκανα μια σούμα της εμπειρίας που προσέφερε η συσκευή σε όλον το κύκλο της και για το αν άξιζε τα λεφτά της.

 

Ps. Αν γύρναγα τον χρόνο πίσω, με τον τότε ανταγωνισμό, αυτή τη συσκευή θα έπαιρνα με κλειστά μάτια.

 

PS2. Να με διορθώσω στο θέμα των gb. Οι πρώτες gb που κυκλοφόρησαν με την συσκευή μας ήταν απαράδεκτες. Απλά το αποδίδω στο ότι το concept της συσκευής ήταν νέο για την Samsung. Συσκευή που έβγαλε για να δει τη απήχηση θα έχει. Το note 2 στην εκκίνηση ήταν perfect out of the box.

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

 

Για οθόνη δεν το συζητώ συγκριτικά με s2. Δεν αναφέρομαι καθόλου στις ίντσες. Ανάλυση και απόδοση χρωμάτων πολύ ανώτερη. Μπορεί να είναι pentile, αλλά ο κορεσμός των χρωμάτων και η αλλοίωση ήταν πιο έντονη στο s2. Το πούλησα σε δικό μου άνθρωπο και μέχρι και σήμερα τα έχω συχνά δίπλα δίπλα σε όλα τα στάδια της εξέλιξης τους.

 

Κάμερα επίσης αρκετά καλύτερη από s2 και από αρκετά άλλα που έπεσαν στα χέρια μου.

 

 

 

Ps. Αν γύρναγα τον χρόνο πίσω, με τον τότε ανταγωνισμό, αυτή τη συσκευή θα έπαιρνα με κλειστά μάτια.

 

PS2. Να με διορθώσω στο θέμα των gb. Οι πρώτες gb που κυκλοφόρησαν με την συσκευή μας ήταν απαράδεκτες. Απλά το αποδίδω στο ότι το concept της συσκευής ήταν νέο για την Samsung. Συσκευή που έβγαλε για να δει τη απήχηση θα έχει. Το note 2 στην εκκίνηση ήταν perfect out of the box.

Eίχα και εγώ το s2 και το πούλησα σχεδόν 1 μήνα μετά.Για τα άθλια πλαστικά του,τον άθλιο ήχο στα ακουστικά,το κακό gps και την κακή απόδοση των χρωμάτων στην οθόνη του,το ασθενές wifi.Το note σε αυτά υπερέχει από πολύ εως ελάχιστα .Αλλά σε απόδοση νομίζω ότι χάνει ξεκάθαρα.Το s2 δεν το πρόλαβα με την ics αλλά με την gingerbread,άνοιγες εφαρμογές και άνοιγες και δεν γονάτιζε με τίποτε.Το note όμως παρά το 1gb ram έχει ακόμη και με gingerbread λίγο καλύτερο multitasking από αυτό που έχει μια τυπική συσκευή με 2.3 και 512mb ram.Επρεπε να του βάλουν 1,5gb ραμ και όλοι θα είμασταν ευχαριστημένοι.Την συσκευή την πήρα 280€ και μαζί με τις έξτρα μπαταρίες και μια θήκη μου κόστισε 305€.Για αυτά τα χρήματα ειναι σαφώς value for money.Οχι όμως για πολλά παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εδωσα το galaxy s1για να παρω το note και πραγματικά ακομα το σκεφτομαι. Με απογοητευσε λιγο το note. Eιτε γιατι το πηρα ακροβουτσικο, ειτε με την μπαταρια(το s1 εβγαζε 5ωρες), ειτε γιατι περίμενα καλυτερες roms (το πηρα τα Χριστούγεννα που κυκλοφορούσαν οι leak tw). To s1 το ειχα περιπου 1χρονο και κατι και φλασαρα πανω απο 150 φορες με μια διαρκη βελτιωση στις roms.
Link to comment
Share on other sites

Eίχα και εγώ το s2 και το πούλησα σχεδόν 1 μήνα μετά.Για τα άθλια πλαστικά του,τον άθλιο ήχο στα ακουστικά,το κακό gps και την κακή απόδοση των χρωμάτων στην οθόνη του,το ασθενές wifi.Το note σε αυτά υπερέχει από πολύ εως ελάχιστα .Αλλά σε απόδοση νομίζω ότι χάνει ξεκάθαρα.Το s2 δεν το πρόλαβα με την ics αλλά με την gingerbread,άνοιγες εφαρμογές και άνοιγες και δεν γονάτιζε με τίποτε.Το note όμως παρά το 1gb ram έχει ακόμη και με gingerbread λίγο καλύτερο multitasking από αυτό που έχει μια τυπική συσκευή με 2.3 και 512mb ram.Επρεπε να του βάλουν 1,5gb ραμ και όλοι θα είμασταν ευχαριστημένοι.Την συσκευή την πήρα 280€ και μαζί με τις έξτρα μπαταρίες και μια θήκη μου κόστισε 305€.Για αυτά τα χρήματα ειναι σαφώς value for money.Οχι όμως για πολλά παραπάνω.

 

Το note όμως ειχε και το snote

πακέτο μεταξύ άλλων, και γενικότερα οι ρομς του ήταν πάντα πιο γεμάτες από το s2. Επίσης είχε να διαχειριστεί 720p οθόνη με το τότε top hardware. Σε γενικές γραμμές είχε πολύ περισσότερο bloatware. Σε cooked rom χωρίς σαβούρα δεν νομίζω πως ήταν ίδια τα πράγματα. Για 720p χονδρικά οθόνη, μια χαρά το κόντραρε το s2. Στις τελευταίες gb rom είχε φύγει λίγο μπροστά από s2. Σε multitasking όμως όχι με όλο το πακέτο που κουβαλούσε. Συμφωνούμε σε αυτό.

 

Για τα πλαστικά, πονεμένη ιστορία με την Samsung γενικότερα και πιθανότερα ο λόγος που θα φύγω εγώ. Όπως και ο τρισαθλιος ήχος που τραβάει σε video σε χώρους με δυνατή μουσική ας πούμε. Το Θυμήθηκα και αυτό. Μακάρι να έβαζε τα υλικά του hd2 και δεν θα είχα παράπονο.

 

 

 

 

Εγω παντως εδωσα το galaxy s1για να παρω το note και πραγματικά ακομα το σκεφτομαι. Με απογοητευσε λιγο το note. Eιτε γιατι το πηρα ακροβουτσικο, ειτε με την μπαταρια(το s1 εβγαζε 5ωρες), ειτε γιατι περίμενα καλυτερες roms (το πηρα τα Χριστούγεννα που κυκλοφορούσαν οι leak tw). To s1 το ειχα περιπου 1χρονο και κατι και φλασαρα πανω απο 150 φορες με μια διαρκη βελτιωση στις roms.

 

Το ίδιο ίσχυε για τις ρομ και για το note. Μέχρι ενός σημείου όμως. Μετά άρχισε η κατηφόρα. Μόνο ο Fred έχει μείνει εδώ από τους παλιούς για να το επαληθευσει. V@gelis και λοιποί είναι στο note 2. Θεωρώ, παραβλέποντας την τιμή τα Χριστούγεννα, ότι ήταν στην χειρότερη φάση του στο θέμα development. Παρατημένο θα έλεγα από την έλευση του 2 εκτός από κάποιους που συνεχίζουν. Ιεροσυλία να συγκρίνουμε το note 1 με τέρατα στο development όπως s1,s2.:-) .

 

Sorry για το offtopic vs που έχω κάνει, απλώς, δυστυχώς δεν έχουν μείνει και πολλά πράγματα στο development της συσκευής για να συζητήσουμε όπως τον παλιό καλό καιρό. Έχουμε καταλήξει να αναφέρουμε τις asylum κάθε μέρα ενώ δεν αλλάζει τίποτα απολύτως στη εμπειρία χρήσης, μόνο και μόνο γιατί δεν υπάρχει κάτι άλλο. :(

 

@giokspy Έχεις δοκιμάσει κανέναν άλλο governor σε thor εκτός του pegasus? Τρομερός κερνελ σε ταχύτητα smoothness και δεν παίζει να τον αλλάξω με τίποτα, αλλά η μπαταρία δεν μου βγάζει ούτε 2 30 ώρες. Τωρα έβαλα smartass μπας και, και έλεγα μήπως έχεις δοκιμάσει τίποτα με καλύτερα αποτελέσματα. Conservative δεν πάω γιατί πέφτει αρκετά σε απόδοση.

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

smartassv2 ειναι αρκετα καλο. με οθονη και παιχνιδια wifi on κτλ με κραταει κανα 5 ωρες το κινητο. Μειωσε και λιγο τα ρευματα, εγω τα εχω παει εως και -50 mv, και θα εισαι ενταξη.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με στουνερ και nx θα δω καμια διάφορα με Θορ ή μια απο τα ίδια.. Για ποιών Θορ λες τον

v0.36.9-4 αν είναι άλλος μπορείς να δώσεις λινκ?

 

Απάντηση παρακαλώ για να δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση παρακαλώ για να δοκιμασω

 

Nαι αυτος ειναι ο τελευταίος thor. Δεν εχει μεγαλη διαφορα απο τον NX. Αν τον βαλεις θυμησου να διαγραψεις τα script απο το system/etc /unit.d

Link http://db.tt/Ahw3UZww

Και για οσους εχουν cm10.1 με s4 η κάποιο αλλο theme ωραιο invert mms.apk ειναι αυτο http://db.tt/JMhbY80P

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτος ειναι ο τελευταίος thor. Δεν εχει μεγαλη διαφορα απο τον NX. Αν τον βαλεις θυμησου να διαγραψεις τα script απο το system/etc /unit.d

Link http://db.tt/Ahw3UZww

Και για οσους εχουν cm10.1 με s4 η κάποιο αλλο theme ωραιο invert mms.apk ειναι αυτο http://db.tt/JMhbY80P

 

Να σβισω όλα τα σκριπτς και ποτε πριν η μετα το φλασαρισμα?

Αυτό το MMS.apk το ακριβώς είναι θέμα για την εφαρμογή στα μυνηματα

Στον Θορ τι γκοβερνο να βάλω?

Link to comment
Share on other sites

Πριν το φλασαρισμα μπες στο system/etc/unit.d και διεγραψε τα ολα. Μετά clear cache και dalvik και φλασαρεις τον κερνελ.

Το παραπανω apk ειναι η εφαρμογή των μηνυματων με διαφανο(μαυρο) baground +κατι ωραιες επιλογες

Εγω δουλευω τον thor ολα default

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα την εγκατάσταση της sandroid extreme.Για μένα δεν υπάρχει πλέον γυρισμός σε cm.Για κινητά 3-4 χρόνων όπως το hd2 ειναι άριστη η cm και ο μόνος τρόπος για να έχεις πρόσφατη έκδοση android.Το note αδικείται με την cm κατά την γνώμη μου
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα την εγκατάσταση της sandroid extreme.Για μένα δεν υπάρχει πλέον γυρισμός σε cm.Για κινητά 3-4 χρόνων όπως το hd2 ειναι άριστη η cm και ο μόνος τρόπος για να έχεις πρόσφατη έκδοση android.Το note αδικείται με την cm κατά την γνώμη μου

 

Δλδ είναι το ίδιο γρήγορη ? Τι είναι αυτό που σε κανει να λες οτι είναι καλητερη απο cm ρωταω γιατί απο το απόγευμα που έβαλα και Thor kernel έχω πάθει την πλάκα μου...

Link to comment
Share on other sites

Με απόλυτη σύγκριση και φορτωμένη με όλα τα προγράμματά μου όχι δεν έχει τον ίδιο "αέρα".Αλλά σε όλα τα άλλα δεν βλέπω να υστερεί σε κάπου.Μπορεί να λαγκάρει περισσότερο στο launcher αλλά π.χ. στο browsing δε βλέπω να υστερεί.Αντίθετα τουλάχιστον στο δικό μου κινητό με την ίδια χρήση,η tw ζεσταίνεται σαφώς λιγότερο κατά την χρήση.Eπειτα επειδή δε θέλω να φορτώνω την συσκευή με έξτρα dialers με την cm έχω σοβαρό θέμα όταν προσπαθώ να πάρω τηλέφωνο.Δε ξέρω ρε παιδιά,είμαι ο μόνος που στον dialer χάνω πατήματα; Που νιώθω ότι δεν μπορώ να πληκτρολογήσω; Που πατάω στην οθόνη και δεν "ακούει";Αντίθετα στις tw rom αγγίζω το χέρι μου στον dialer και σαν να πηγαίνει μόνο του εκει που θέλω.Και ας πούμε ότι βάζω άλλον dialer.Δε βρήκα κάποιον που να έχει την εκπληκτική λειτουργία "με ένα χέρι" που έχει ο default.Και τέλος παρόλο που η cm δεν έχει όλη τη "σαβούρα" της samsung δεν έχει "αέρα" για multitasking.Για όλα αυτά λοιπόν,δεν έχω λόγο να τρέχω cm Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

@bbbb αστην να στρώσει καμιά βδομάδα και μετά να δούμε εάν θα έχει τα ίδια αποτελέσματα. Δε νομίζω μέσα σε 5 ώρες να μπορεί να βγει σωστό συμπέρασμα :) Edited by ibanezman192
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...