Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eγώ παιδιά με αυτό που βλέπω στην superbean στο θέμα της απόδοσης,συν το καλύτερο touch και τη μικρότερη υπερθέρμανση ρίχνω άκυρο στην cm.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eγώ παιδιά με αυτό που βλέπω στην superbean στο θέμα της απόδοσης,συν το καλύτερο touch και τη μικρότερη υπερθέρμανση ρίχνω άκυρο στην cm.

 

αξιζει να αφησω την asylum??

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Για μενα ναι αξιζει.Eν τω μεταξύ για κάποιο λόγο οι cm roms ξεκινούν με συνολική μνήμη ram 771mb,ενώ οι tw jb roms με 862mb.Αυτά τα σχεδόν 100mb ραμ δεν ξέρω γιατί δεν υπάρχουν στην cm αλλά βλέπω ότι κάνοντας ίδια χρήση και στις 2 περιπτώσεις,ειμαι συνήθως στα 150mb ελεύθερα.Αν αυτά τα 100mb υπήρχαν ως ελεύθερα και στην cm,θα έδιναν άλλο αέρα στο multitasking αλλά δυστυχώς δεν υπάρχουν..Και το zram που ενεργοποιεί π.χ. ο nx kernel πιο πολλά προβλήματα δημιουργεί,παρά βοηθά σε κάτι Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αν σας άρεσε η superbean, αξίζει να δοκιμάσετε την τελευταία pristine.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2023907

Είναι ακόμη πιο smooth και lagfree

N7000 SlimWizz
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει κανα update για την asylum?και αν ναι απο που κατεβαζω???

 

Η τελευτάια είναι 19/4

Κατεβαζεις απο εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2051904

Η στουνερ είναι καλητερη θα έλεγα εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2071669

Αν την βάλεις να ξέρεις οτι θέλει και ενα Φιξ για τον μπροουσερ αυτό

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=40469372&postcount=71

Βαλτην θα με θυμηθείς...

Link to comment
Share on other sites

Απο ρυθμισεις ιδιο με την stunner με καποια extra. Την εχω απο χθες, το μονο κακο ειναι οτι βλεπω μεγαλο drain μπαταριας. Με οθονη ανοιχτει 30 λεπτα εφαγε 25% μπαταρια. Απο αυτα τα 10 ειναι τα Μεσα, που το διορθωσα και μπαινει deep sleep βαζοντας το google play mustic στο greenify, και παιζοντας 10 λεπτα το agent dash. Γενικα αυτο το παιχνιδι και στην stunner και στην vanillia τρωει υπερβολικα πολυ μπαταρια και δεν ξερω τον λογο.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2239337

 

Ειναι αναγκαιο να εγκαταστησω καποιο modem?

Edited by overpower
Link to comment
Share on other sites

Επισης, thor vs nx. Ποιες ειναι οι διαφορες τους και ποιος ειναι καλυτερος?

 

Εγώ τους δοκιμάσα και τους δυο ίδιους τους είδα... Και άφησα nx που είναι και στο xba..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους δοκιμάσα και τους δυο ίδιους τους είδα... Και άφησα nx που είναι και στο xba..

 

Λες να την κανουμε την αλλαγη δηλαδη και να παμε σε stunner???επειδη ειναι η πρωτη φορα που φλασαρα οταν εβαλα asylum μπορεις να μου πεις τα βηματα για να βαλω αλλη ρομ???

Link to comment
Share on other sites

Λες να την κανουμε την αλλαγη δηλαδη και να παμε σε stunner???επειδη ειναι η πρωτη φορα που φλασαρα οταν εβαλα asylum μπορεις να μου πεις τα βηματα για να βαλω αλλη ρομ???

Εχει οδηγιες στο αρχικο ποστ στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Αν σας άρεσε η superbean, αξίζει να δοκιμάσετε την τελευταία pristine.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2023907

Είναι ακόμη πιο smooth και lagfree

 

ποποποποποποπο!!!

επαθα πλακα !!!!!:blink::blink:

με διαφορά οτι καλυτερο παιδες...

η superbean εμενα μου δημιούργησε θεματα...

στην επαναφορα απο το τιτανιουμ κτλ...!

και ειχα και restarts χωρις λογο κτλ...

 

η pristine ειναι απλα απίστευτη...:blink:

τοσο γρηγορη τοσο καθαρη τοσο απροβλημάτιστη επαθα σοκ!!!:)

εκτος cm οτι καλυτερο εκει εξω απο sammy jb....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Λες να τη βαλω και γω? Πεθυμησα τις tw και απο τη stunner δεν ειμαι ικανοποιημενος. Το dpi per app δημιουργει κσποια θεματακια και τρωει κολλήματα. Ποια εβαλες? Αυτη που λεει all languages? Σκεφτομουν την slim που ειναι 294mb Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Λες να τη βαλω και γω? Πεθυμησα τις tw και απο τη stunner δεν ειμαι ικανοποιημενος. Το dpi per app δημιουργει κσποια θεματακια και τρωει κολλήματα. Ποια εβαλες? Αυτη που λεει all languages? Σκεφτομουν την slim που ειναι 294mb

 

βαλτην χωρις δευτερη σκεψη..

επαθα πλακα..

και νομιζα οτι με asylum χτυπησα ταβάνι..

εβαλα αυτην που ειναι 462 mb...

και το κινητο πεταει...:blink::blink:

φαντασου να βάλεις την slim...:lol:

το βασικοτερο μου επανέφερε το τιτανιουμ μπακ απ χωρις ουτε ενα restart...

Με την superbean ειχα πολλα restarts και πολλα προβλήματα..!

 

ειναι αυτο που λεμε λιγα και καλα!

εντύπωση επισης μου εκανε οτι ανοιξε η καμερα με την μια!

δεν ειχε δηλαδη το κλασσικό προβλημα που εχει η καμερα στην καθε στοκ/custom Jb rom..!

την πρωτη φορα δηλαδη κολλάει και μετα ανοίγει ..

εδω ανοιξε με την μια..!

γενικα φοβερη ρομ!..αξιζει!

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

βαλτην χωρις δευτερη σκεψη..

επαθα πλακα..

και νομιζα οτι με asylum χτυπησα ταβάνι..

εβαλα αυτην που ειναι 462 mb...

και το κινητο πεταει...:blink::blink:

φαντασου να βάλεις την slim...:lol:

το βασικοτερο μου επανέφερε το τιτανιουμ μπακ απ χωρις ουτε ενα restart...

Με την superbean ειχα πολλα restarts και πολλα προβλήματα..!

 

ειναι αυτο που λεμε λιγα και καλα!

εντύπωση επισης μου εκανε οτι ανοιξε η καμερα με την μια!

δεν ειχε δηλαδη το κλασσικο προβλημα που εχει η καμερα στην καθε στοκ/custom Jb rom..!

την πρωτη φορα δηλαδη κολλάει και μετα ανοίγει ..

εδω ανοιξε με την μια..!

γενικα φοβερη ρομ!..αξιζει!

Σε εμένα η superbean λειτουργεί άψογα αλλά με έψησες για την pristine.Προσωπικά με την superbean ήδη βλέπω από χθες,ότι η cm απλά υπολειτουργεί.Δεν ξέρω αν φταίει η νέα samsung βάση ή έκαναν οι chef κανένα μαγικό αλλά οι νέες αυτές ρομ,απογειώνουν το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα η superbean λειτουργεί άψογα αλλά με έψησες για την pristine.Προσωπικά με την superbean ήδη βλέπω από χθες,ότι η cm απλά υπολειτουργεί.Δεν ξέρω αν φταίει η νέα samsung βάση ή έκαναν οι chef κανένα μαγικό αλλά οι νέες αυτές ρομ,απογειώνουν το κινητό

 

ολα μαζί φιλε...:)

αλλα στην τελικη νομίζω οτι ειναι η νεα βαση...(που μεταξύ μας αν δεν σας διάβαζα εδω δεν θα μάθαινα ποτε οτι βγηκε!!!!!)

κρατα την superbean σε back up και βαλε pristine:)

επιτέλους μια στοκ/custom rom "σε cm10 remix"...:p

περιμενω εντυπώσεις....

 

Ελληνικα εχει? Κατεβαζω τη slim

 

ναι κανονικα ελληνικα παντου...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Καλά εγώ έβαλα τη δεύτερη pristine removed apps και τώρα κατάλαβα ότι δεν είναι η rom αλλα οι εφαρμογες που ειχα γινει remove. Και προσπαθουσα να καταλαβω γιατι ειχα bootloop.ετσι κατεβαζω ξανα την πρωτη 460mb. Ειδα και στο theard του philz κατι νεους περιεργους κερνελς με overclock αλλαδεν καταλαβα τι παιζει.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην τρελαίνεστε με αυτές τις Roms... Όλες το ίδιο προσφέρουν. Μετά από 4-5 μερες βαραίνουν. Το μόνο που κάνει ο κάθε μάγειρας είναι να αφαιρεί 10-20. Apks, να αλλάζει το θέμα, να προσθέτει 2-3 Mods και fixes και αυτό ήταν .Μην ενθουσιαζεστε τόσο ευκολα, είναι απλό Placebo. Αφήστε την ρομ να κάτσει μια εβδομάδα στο κινητό και μετά αναφέρετε. Edited by ibanezman192
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν ενθουσιαστηκα.αφαιρεσα κι αλλες εφαρμογες και εφτασα σχεδον τα 500mb free στο system αλλα δε μετρελανε με την ταχυτητα της.μια απο τα ιδια μου φανηκε. Εβαλα και tegrak overclock καιανενασα στα 1600 εβαλα background στο framework multi dpi playstore 4.0.26, το κλασικο blue system ui που χρησιμοποιω απο την lsc και τωρα κανω restore τις εφαρμογες. Θα βαλω και κανα πληκτρολογιο και splanner απο note 8 και ειναι σχεδον κομπλε
Link to comment
Share on other sites

Η pristine δεν θέλει το κινητό μου.Επαναφορά των εφαρμογών μου με titanium,reboot και κόλλησε στο λογότυπο.Επιστροφή στην superbean που μέχρι στιγμής δε μου έκανε κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την vanillia ειπα να ξαναγυρισω στην stunner αλλα στην 2.4.2 και οχι στην καινουργια με τον 1.0.9 kernel του neo. Ολοι εχουν προβλημα με την μπαταρια. Πιστευω 2.4.2 και 1.0.9 nx ειναι ο καλυτερος συνδιασμος μεχρι στιγμης.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...