Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες τρομερός και φοβερός ο Thor αλλά που και που τρώει κάτι κολλήματα..

Κολλάει το κινητό για μερικά δευτερόλεπτα και επανέρχεται.

Είναι έτσι η εγώ δεν έχω κάνει κάτι σωστά.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες τρομερός και φοβερός ο Thor αλλά που και που τρώει κάτι κολλήματα..

Κολλάει το κινητό για μερικά δευτερόλεπτα και επανέρχεται.

Είναι έτσι η εγώ δεν έχω κάνει κάτι σωστά.

Sent from my note

 

Μια απο τα ίδια. Για 5-6 δεύτερα κολλάει κ μετα επανέρχεται

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια. Για 5-6 δεύτερα κολλάει κ μετα επανέρχεται

 

Ναι έτσι είναι..

Ξαναγύρισα σε στοκ κερνελ στην ασυλουμ για αυτό το λόγο.

Sent from my n note

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως δεν το κανει. Ισως ειναι η αλληλεπιδραση απο αλλα script που έχει η asylum. Γι αυτο προτεινω να διαγραφούν ολα ταscript απο το unit.d και να ξαναπεραστει ο κερνελ. Επισης τρεχω μαι αυτο το script http://db.tt/5WKhgrRd πριν την αλλαγη κερνελ απο recovery(δεν ξερω βεβαια αν κανει κατι ουσιαστικο)
Link to comment
Share on other sites

Επισης τρεχω μαι αυτο το script http://db.tt/5WKhgrRd πριν την αλλαγη κερνελ απο recovery(δεν ξερω βεβαια αν κανει κατι ουσιαστικο)

 

Το μόνο που κάνει είναι διαγραφή Cache και Dalvik,καθώς και κάποιων script στο init.d.

Edited by ibanezman192
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως δεν το κανει. Ισως ειναι η αλληλεπιδραση απο αλλα script που έχει η asylum. Γι αυτο προτεινω να διαγραφούν ολα ταscript απο το unit.d και να ξαναπεραστει ο κερνελ. Επισης τρεχω μαι αυτο το script http://db.tt/5WKhgrRd πριν την αλλαγη κερνελ απο recovery(δεν ξερω βεβαια αν κανει κατι ουσιαστικο)

 

Μπορείς να μου πεις λίγο αναλυτικά τι εννοείς όταν λες να διαγραφούν όλα τα script;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως δεν το κανει. Ισως ειναι η αλληλεπιδραση απο αλλα script που έχει η asylum. Γι αυτο προτεινω να διαγραφούν ολα ταscript απο το unit.d και να ξαναπεραστει ο κερνελ. Επισης τρεχω μαι αυτο το script http://db.tt/5WKhgrRd πριν την αλλαγη κερνελ απο recovery(δεν ξερω βεβαια αν κανει κατι ουσιαστικο)

Απο εχθες και εγώ με ασυλουμ και Θορ όλα καλά δεν το έχω δουλέψει πολύ ακόμα αλλά αυτό που βλέπω είναι φανταστικό ντιπσλιπ. βέβαια με χρίση καταπίνει μπαταρία...

να διαγραφούν ολα ταscript απο το unit.d και να ξαναπεραστει ο κερνελ.

αυτά που τα βρίσκω?

Link to comment
Share on other sites

Μπες με root explorer στο /system/etc/init.d και Σβήσε τα 01,04,08 και τα 2 99 και κάνε reboot

 

Μάλιστα.

Μετά από αυτό όλα δουλεύουν ρολόι..

Τώρα τι να πω;

Θα γίνω γραφικός πάλι.αν εξαιρέσουμε την μπαταρία που πέφτει αρκετά γρήγορα σε όλα τα άλλα πλέον είναι σαν να έχεις αγοράσει άλλο κινητό..

Πραγματικά έχω δοκιμάσει άπειρες ρομ ποτέ κανένας συνδυασμός δεν ήταν τόσο smooth και γρήγορος όσο αυτός.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Ειχα ανεβάσει και πριν battery stats και μου βγαζει ίσως λιγο λιγότερο απο στοκ tw χωρις το παραμικρο bug 2βδομαδες τωρα που τη χρησιμοποιώ(εχω asylum 29/3). Βαζω κατα καιρους NX kernel για δοκιμη αλλα δεν τον κραταω ουτε μιση ώρα
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα script που έχει ο thor kernel.To 99epen_config ειναι τελικά χρήσιμο καθως ρυθμίζει το calibration της πένας και το χέρι που την χρησιμοποιείς.Επειδή είμαι αριστερόχειρας,ποτέ δεν κατάφερα μέχρι τώρα να γράψω κάτι ή να σχεδιάσω σωστά με την πένα,ούτε με την αντίστοιχη επιλογή που έχουν οι tw roms.Εδώ έκανα τις ρυθμίσεις στο script για αριστερό χέρι και offset 50 και πλέον γράφω σωστα.Πριν ήθελα να γράψω κάτι σε συγκεκριμένο σημείο και πάντα πήγαινε λιγο πιο εκει απο το σημείο που ήθελα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες ειμαι με την τελευταια team union κι εχω ενα θεματακι με τα sms ενω μου στελνουν sms τους ερχετε αναφορα οτι το εχω λαβει ενω δεν μου εχει ερθει τιποτα μολις ομως κανω ενα reboot τοτε μου ερχετε το μηνυμα εχει κανεις παρομοιο θεμα με την συγκεκριμενη rom?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετά από αρκετές δοκιμές,έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι το note 1 δουλεύει όπως πρέπει,είτε με 4.2.2 cm rom με ή χωρίς thor kernel,ειτε με gingerbread.Mε όλα τα υπόλοιπα απλά υπολειτουργεί
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετά από αρκετές δοκιμές,έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι το note 1 δουλεύει όπως πρέπει,είτε με 4.2.2 cm rom με ή χωρίς thor kernel,ειτε με gingerbread.Mε όλα τα υπόλοιπα απλά υπολειτουργεί

 

Συμφωνώ απόλυτα. Αυτό εννοούσα και εγώ σε προηγούμενο ποστ που είχα κάνει η σε αυτό η στο επίσημο thread. Η κακές ρομ της Samsung δείχνουν την ηλικία της συσκευής μας ενώ δεν θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες ειμαι με την τελευταια team union κι εχω ενα θεματακι με τα sms ενω μου στελνουν sms τους ερχετε αναφορα οτι το εχω λαβει ενω δεν μου εχει ερθει τιποτα μολις ομως κανω ενα reboot τοτε μου ερχετε το μηνυμα εχει κανεις παρομοιο θεμα με την συγκεκριμενη rom?

πάρε απο προηγούμενη Ρομ η απο αλλη το αρχείο secsms απο system/app και βαλτω και κάντο αντηκατασταση και λογικά θα είσαι οκ

εγώ με τειμγιουνιον 1 μήνα ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα ...τωρα δοκιμαζω ασυλουμ με θορ και εδω καλα τα πραγματα οχι κατι τρομερο ναι πιο γρηγοραη αλλα και η μπαταρια ε???

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Έχω από χθες ασυλουμ με τον original κερνελ της και πραγματικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Νομίζω ότι το κινητό είναι πιο σταθερό έτσι και ας χάνει ένα κλικ σε ταχύτητα..

Γενικά πάντως οι cm10 έχουν απογειώσει το νοτελι μας.

Μεγάλος αέρας ανανέωσης πράγμα που δεν είδαμε με τις στοκ jelly roms.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες ειμαι με την τελευταια team union κι εχω ενα θεματακι με τα sms ενω μου στελνουν sms τους ερχετε αναφορα οτι το εχω λαβει ενω δεν μου εχει ερθει τιποτα μολις ομως κανω ενα reboot τοτε μου ερχετε το μηνυμα εχει κανεις παρομοιο θεμα με την συγκεκριμενη rom?

 

flashare αυτο και θα εισαι οκ.

 

http://www.mediafire.com/?52gs89tgpatz9mu

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα για πρώτη φορά για δοκιμή gingerbread.Και ήταν αυτό που περίμενα.η συσκευή ταχύτατη, γρήγορο άνοιγμα των εφαρμογών.Αλλά όταν είδα ξανά αυτό το ανεξέλεγκτο άνοιγμα των εφαρμογών μου στο παρασκήνιο, μου έλειψε το greenify συν το ότι το browsing δεν είναι πιο γρήγορο.Από την άλλη με τις cm το κινητό το πιάνω να ζεσταίνεται πιο γρήγορα κατά την χρήση και έρχεται και καλοκαίρι.Το σώζει κάπως η χοντρή μπαταρία που αφήνει κάποιο κενό από το πίσω σώμα του κινητού και έτσι δεν νιώθω τόσο πολύ την θερμότητα στο χέρι μου.Τώρα τρέχω team union αλλά σε γενικές γραμμές έχω βρεθεί σε αδιέξοδο.τίποτε δε δουλεύει ακριβώς όπως Θέλω Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! (νέος στην παρέα, προφανώς)

 

Έχω φάει το XDA να βρω έναν σοϊκό οδηγό αλλά μάταια. Θέλω να κάνω revert από την CM10.1 latest nightly που είμαι τώρα, στην τελευταία stock που υπάρχει.

 

Για βοηθήστε λίγο την κατάσταση. Ένα thread που να ισχύουν αυτά που λέει; Διαβάζω στο XDA για κίτρινα τριγωνάκια, flash counts, πως πρπ να φλασάρεις την ROM Που αντιστοιχεί στην χώρα σου (προφανώς δεν υπάρχει τέτοιο link), και έχω πελαγώσει.

 

Γνωρίζω από rooting/roms/κτλ. αλλά είχα μόνο Sony στο παρελθόν, όπου έτρεχες το utility, πέταγες ένα αρχείο drag and drop και πατούσες flash. Ούτε συγκεκριμένους kernels ούτε τπτ, ΠΡΙΝ από την διαδικασία του reflash stock.

 

thanks προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα για πρώτη φορά για δοκιμή gingerbread.Και ήταν αυτό που περίμενα.η συσκευή ταχύτατη, γρήγορο άνοιγμα των εφαρμογών.Αλλά όταν είδα ξανά αυτό το ανεξέλεγκτο άνοιγμα των εφαρμογών μου στο παρασκήνιο, μου έλειψε το greenify συν το ότι το browsing δεν είναι πιο γρήγορο.Από την άλλη με τις cm το κινητό το πιάνω να ζεσταίνεται πιο γρήγορα κατά την χρήση και έρχεται και καλοκαίρι.Το σώζει κάπως η χοντρή μπαταρία που αφήνει κάποιο κενό από το πίσω σώμα του κινητού και έτσι δεν νιώθω τόσο πολύ την θερμότητα στο χέρι μου.Τώρα τρέχω team union αλλά σε γενικές γραμμές έχω βρεθεί σε αδιέξοδο.τίποτε δε δουλεύει ακριβώς όπως Θέλω

 

+1 Ο λόγος που δεν εχω βάλει ακόμα ginger είναι ότι οι browser είναι αρκετά πιο αργοί από ics και κομπιαζουν περισσότερο. Σε smoothness δηλαδή.. Αν θυμάμαι καλά..

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς.Με gingerbread κερδίζεις στην ταχύτητα ανοίγματος των καθημερινών εφαρμογών όπως π.χ. dialer-επαφές αλλά χάνεις σε smoothness σε browsing κτλ.Γενικά σε ότι έχει να κάνει με την χρήση της gpu,κερδίζει η ics/jb και χάνει σε καθημερινά πράγματα που ειναι ικανά να σπάσουν νεύρα με το περίμενε μέχρι να φορτώσει...
Link to comment
Share on other sites

Αν γινοταν dual boot gingerbread και cm 10.1 θα ηταν μια χαρα. Σημερα ειχα το πρωτο freeze με τον thor μετα απο δυο βδομαδες χρησηςω οταν ανοιξα την καμερα
Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωϊ έχω την live note 3 κάπως πιο smooth απο την team.Μου αρέσει πολύ η διάφανη μπάρα και έβαλα και supercharger v6 script με die hard στο launcher.Γλίτωσα αρκετά φορτώματα του launcher όταν βγαίνω από βαριές εφαρμογές αλλά μάλλον επειδή στο services.jar ενεργοποίησα και το ultimate multitasking,μετά από έντονο multitasking κόλλησε και χρειάστηκε να κάνω επανεκκίνηση,κρατώντας το power.Τώρα ξαναέφτιαξα το services.jar χωρίς το ultimate multitasking και περιμένω να δω πως θα πάει
Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωϊ έχω την live note 3 κάπως πιο smooth απο την team.Μου αρέσει πολύ η διάφανη μπάρα και έβαλα και supercharger v6 script με die hard στο launcher.Γλίτωσα αρκετά φορτώματα του launcher όταν βγαίνω από βαριές εφαρμογές αλλά μάλλον επειδή στο services.jar ενεργοποίησα και το ultimate multitasking,μετά από έντονο multitasking κόλλησε και χρειάστηκε να κάνω επανεκκίνηση,κρατώντας το power.Τώρα ξαναέφτιαξα το services.jar χωρίς το ultimate multitasking και περιμένω να δω πως θα πάει

 

Αναμένω εντυπώσεις γιατί ο λόγος που δεν πάω με τίποτα σε tw ρομ είναι τα φορτωματα του launcher. Και δεν είναι διαδικασία που γίνεται γρήγορα. Αν είναι κάθε φορά που πατάω home button να φορτώνει τρέχα γύρευε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ειναι και ο λόγος που δε χρησιμοποιώ πλέον tsf launcher.Ο χρόνος που έκανε να φορτώσει ήταν πραγματικά μεγάλος.Τώρα ξαναέκανα μια αλλαγή και έβαλα bulletproof.Δειχνει να δουλεύει άψογα με apex launcher που έχω τώρα.

edit

Τώρα ναι μεν δεν κλείνει ο launcher,αλλά παγώνει στα ξαφνικά η συσκευή.Δεν έχει νόημα να ασχολούμαι άλλο με την μπαχαντέλα της samsung..Ακόμη και το 4ετιας hd2 λιγότερο κολλάει με τον μονοπύρηνο cpu και την μισή μνήμη στην 4.2.2

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...