Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις με το odex me να κανεις odex αυτη που εχεις. Εγω ετσι έκανα αλλα δεν ειδα διαφορα σε ταχυτητα. Τωρα θα δοκιμασω και την odex απο το xda να δω αν ειναι διαφορετικη.

 

αν το κανείς πες μαε εντυπώσεις. ..και εαν εχει το ιδιο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν το κανείς πες μαε εντυπώσεις. ..και εαν εχει το ιδιο θεμα?

 

EΙναι ακριβως η ιδια και απο ταχυτητα ακριβως η ιδια. Μπορεις αν εχει ηδη την tu5 να δοκιμασεις με το odex me. Δε νομιζω οτι αξιζει να την ξαναπερασεις

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω...

 

επειδη μαλλον θα δωσω το τηλεφωνο, ειναι ο.κ. να διαγραψω χειροκινητα ολη την /sdcard??

 

εννοω και τα dcim,media, android ετσι ωστε ο επομενος να το βρει τελειως καθαρο ή θα υπαρχει προβλημα?

 

εχω την official γερμανικη..

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω...

 

επειδη μαλλον θα δωσω το τηλεφωνο, ειναι ο.κ. να διαγραψω χειροκινητα ολη την /sdcard??

 

εννοω και τα dcim,media, android ετσι ωστε ο επομενος να το βρει τελειως καθαρο ή θα υπαρχει προβλημα?

 

εχω την official γερμανικη..

 

Κανε format sd card ειτε απο το συστημα ειτε απο cwm recovery. OΧι δεν υπαρχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με Team Union Rom XXLSZ v5 odex.Το μονο προβλημα μου ειναι δεν γυριζει η οθονη οταν γυρναω το κινητ π.χ youtube.Eκανα calibration αλλα τιποτα.Καποια βοηθεια γιατι θελω να τη καρατησω μου αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με Team Union Rom XXLSZ v5 odex.Το μονο προβλημα μου ειναι δεν γυριζει η οθονη οταν γυρναω το κινητ π.χ youtube.Eκανα calibration αλλα τιποτα.Καποια βοηθεια γιατι θελω να τη καρατησω μου αρεσει.

 

Μηπως δεν έχεις ενεργοποιημένη την περιστροφή? Σε μενα δουλευει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με Team Union Rom XXLSZ v5 odex.Το μονο προβλημα μου ειναι δεν γυριζει η οθονη οταν γυρναω το κινητ π.χ youtube.Eκανα calibration αλλα τιποτα.Καποια βοηθεια γιατι θελω να τη καρατησω μου αρεσει.

 

Και εγώ με την odex είμαι και γυρνάει κανονικά..

(παιδιά εμένα πάντως η odex team κάθισε καλύτερα στο κινητό μου. Βούτυρο απίστευτο..την έβαλα βέβαια μετά από φουλ γοαιπ).

Πραγματικά η πρώτη jelly custom που χαίρομαι τόσο πολύ).

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με την odex είμαι και γυρνάει κανονικά..

(παιδιά εμένα πάντως η odex team κάθισε καλύτερα στο κινητό μου. Βούτυρο απίστευτο..την έβαλα βέβαια μετά από φουλ γοαιπ).

Πραγματικά η πρώτη jelly custom που χαίρομαι τόσο πολύ).

Sent from my note

 

Εγω την εχω περασει 4-5 φορες απο χθες με διαφορους συνδυασμους και ολες με full wipe. Μονο η slim odex αν και ειχε καποιο κολημα στο αρχικο setup μπορω να πω οτι με ψιλοικανοποιησε. Την εκανα ακομα πιο slim αλλαξα και αυτο το χαλια system ui και τρεχει ικανοποιητικα. Εκπληξη ηταν ο boat browser mini ο οποιος ειναι πολυ ωραιος και γρηγορος. Ετσι πάει ο στοκ

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τη odexed Team Union. Έβαλα την slim εκδοχή και μέχρι σήμερα δεν έχει το παραμικρό κόλλημα. Πολύ smooth κατάσταση. Το μόνο που είδα ότι λείπει είναι το ραδιόφωνο. Δεν θυμάμαι αν το είχε επιλογή στην εγκατάσταση η φταίει που τρέχω την rom στα 240dpi. Μου λέτε πως λέγεται το αρχείο να το περάσω χειροκίνητα. Ευχαριστώ.

Α και κάτι ακόμα, σε σχέση με την team η Sweet v5 τι λέει αν κάποιος τις έχει δοκιμάσει?

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τη odexed Team Union. Έβαλα την slim εκδοχή και μέχρι σήμερα δεν έχει το παραμικρό κόλλημα. Πολύ smooth κατάσταση. Το μόνο που είδα ότι λείπει είναι το ραδιόφωνο. Δεν θυμάμαι αν το είχε επιλογή στην εγκατάσταση η φταίει που τρέχω την rom στα 240dpi. Μου λέτε πως λέγεται το αρχείο να το περάσω χειροκίνητα. Ευχαριστώ.

Α και κάτι ακόμα, σε σχέση με την team η Sweet v5 τι λέει αν κάποιος τις έχει δοκιμάσει?

 

FMradio.apk. Εγώ το επανεφερα με titanium απο καποια παλιοτερη ισως και την lsc και δουλευει μια χαρα. Δςν παρατηεησα απολυτως καμια διαφορα αναμεσα στην odex και deodex. Δεν ειδα ας πουμε το Snote η οι επαφες να ανπιγουν γρηγοροτερα.ισως φορτωνει λιγο πιο γρηγορα στην αρχη ιδιατερα μετα απο clear cache

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω βαρεθεί με τη μέτρια μπαταρία των custom αλλά και το ''project butter'' των tw jelly bean έχω σκεφτεί να βάλω rocketrom v12..υπάρχει κάποιος να μου πει εντυπώσεις για ταχύτητα και μπαταρία.. μόνο καλά πράγματα έχω διαβάσει..:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα μια βοηθεια.αγορασα το τιτανιουμ προ αλλα θελω να αλλαξω ρομ πωσ θα γινει να μην χαθει το κλειδι?ειμαι σε jb και θα γυρισω σε ics.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα μια βοηθεια.αγορασα το τιτανιουμ προ αλλα θελω να αλλαξω ρομ πωσ θα γινει να μην χαθει το κλειδι?ειμαι σε jb και θα γυρισω σε ics.

 

Δε χανεται. Οταν βαλεις αλλη ρομ και βαλεις τους κωδικους του gmail θα σου το βγαλει το play aore σαν αγορασμένο

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγει κανονικα και καπου κολλαει η μενει στο logo της samsung?

 

Ανοιγει κανονικα δεν εχει θεμα λειτουργει σχετικα καλα αν εξαιρεσεις μερικα λαγκαρισματα κ εκει που το χρησιμοποιεις κολλαει κ δεν κανει τιποτα κ μετα θελει να βγαλω την μπαταρια. Μπορει να το κανει οποιαδηποτε στιγμη κ αν το κανει μια φορα θα το κανει αλλη μια στο καπακι το λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι την νεα team union και μπορω να πω πως εχει αρκετα θεματακια κολλαει το androidPhone δεν επαναφερει τα μηνυματα κολαει καποιες φορεςτο πληκτρολογιοΚαι το hot reboot μενει στo logo της samsung εκανα καθαρο install εχει κανεις απο εσας παρομοια θεματακια με την συγκεκρημενη ρομ??
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω βαρεθεί με τη μέτρια μπαταρία των custom αλλά και το ''project butter'' των tw jelly bean έχω σκεφτεί να βάλω rocketrom v12..υπάρχει κάποιος να μου πει εντυπώσεις για ταχύτητα και μπαταρία.. μόνο καλά πράγματα έχω διαβάσει..:)

 

Πραγματικά join the club. Έχω σκεφτεί πολλές φορές να γυρίσω. Project butter με 1 gb ram και redraws του launcher δεν γίνεται και δεν νομίζω να δούμε σε αυτή τη συσκευή. Αν θυμάμαι καλά θα έχεις καλύτερη μπαταρία σε αναμονή. Δυστυχώς όμως δεν νομίζω ότι θα κερδίσεις κάτι ιδιαίτερο σε μπαταρία. Αν δοκιμάσεις, δώσε εντυπώσεις να κάνω και εγώ πάλι το βήμα.

 

Για ταχύτητα είναι λιγότερο smooth αλλά δεν την θεωρώ πιο αργή. Ο μόνος λόγος που δεν έχω γυρίσει είναι το απίστευτο smoothness στον browser γιατί δουλεύω πολύ το ίντερνετ. Από εκεί και πέρα αυτή η υλοποίηση του project butter στη συσκευή μας δεν με απασχολεί καθόλου.

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά join the club. Έχω σκεφτεί πολλές φορές να γυρίσω. Project butter με 1 gb ram και redraws του launcher δεν γίνεται και δεν νομίζω να δούμε σε αυτή τη συσκευή. Αν θυμάμαι καλά θα έχεις καλύτερη μπαταρία σε αναμονή. Δυστυχώς όμως δεν νομίζω ότι θα κερδίσεις κάτι ιδιαίτερο σε μπαταρία. Αν δοκιμάσεις, δώσε εντυπώσεις να κάνω και εγώ πάλι το βήμα.

 

Για ταχύτητα είναι λιγότερο smooth αλλά δεν την θεωρώ πιο αργή. Ο μόνος λόγος που δεν έχω γυρίσει είναι το απίστευτο smoothness στον browser γιατί δουλεύω πολύ το ίντερνετ. Από εκεί και πέρα αυτή η υλοποίηση του project butter στη συσκευή μας δεν με απασχολεί καθόλου.

 

Φίλε μου το έκανα το μεγάλο βήμα πίσω..Μία χαρά είναι για τα γούστα μου, σίγουρα λιγότερο smooth από αυτό που είχα συνηθίσει...θα περιμένω μερικές μέρες να δω πως θα πάει και από μπαταρία..το μόνο που μου λείπει μέχρι στιγμής είναι το 240dpi interface..

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι την νεα team union και μπορω να πω πως εχει αρκετα θεματακια κολλαει το androidPhone δεν επαναφερει τα μηνυματα κολαει καποιες φορεςτο πληκτρολογιοΚαι το hot reboot μενει στo logo της samsung εκανα καθαρο install εχει κανεις απο εσας παρομοια θεματακια με την συγκεκρημενη ρομ??

 

Έχω την odexed έκδοση της Team Union, και δεν έχω κανένα πρόβλημα, για μένα δουλεύει τέλεια. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι πως είχα συνηθίσει να φλασάρω συνέχεια καινούριες rom και τώρα μου λείπει αυτή η διαδικασία.

N7000 SlimWizz
Link to comment
Share on other sites

Έχω την odexed έκδοση της Team Union, και δεν έχω κανένα πρόβλημα, για μένα δουλεύει τέλεια. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι πως είχα συνηθίσει να φλασάρω συνέχεια καινούριες rom και τώρα μου λείπει αυτή η διαδικασία.

 

Θα συμφωνήσω..

Και σε μένα είναι βούτυρο η ρομ.

Έχει κάτσει απίστευτα ομαλά.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Και γω στην odex εμεινα τελικά. Δεν αντεξα και αγορασα τελικα και το tegrak overclock ultimate και παίζει μια χαρα στα 1600 με 400gpu max freq με μια πολυ μικρη αυξηση ρευματων. Βεβαια δε νομιζω να αντεξω πανω απο 48ωρες χωρις να φλασαρω τη νεα stunner με τον DH 1.4
Link to comment
Share on other sites

όπως είναι πλέον η official rom τόσο καλά στημένη, + root και αφαίρεση "σκουπιδιών" της Samsung, αξίζει τον κόπο να του κάνουμε overclock ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

όπως είναι πλέον η official rom τόσο καλά στημένη, + root και αφαίρεση "σκουπιδιών" της Samsung, αξίζει τον κόπο να του κάνουμε overclock ?

 

Καλα δεν παει και σφαιρα. Τρωει και τα κολληματακια του. Τωρα για το overclock μαλλον ειναι πιο πολυ ψυχολογικό παρα ουσιαστικο. Θα ηθελα βέβαια να εχω tw rom που να τρεχει οπως η stunner με DH kernel αλλα χρειαζεται ένας καλος custom kernel και σιγπυρα αυτος σεν ειναι ο speedmode. Τελειωσαν οι εποχες του hydracore. Και δε βλεπω και μελλον για κατι αξιολογο γιατι οι κορυφαιοι developers οπως ειχε αναφερθει πηγαν στο note2.

Καποια ενδιαφεροντα για το overclock αναφερονται στο παρακατω ποστ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν παει και σφαιρα. Τρωει και τα κολληματακια του. Τωρα για το overclock μαλλον ειναι πιο πολυ ψυχολογικό παρα ουσιαστικο. Θα ηθελα βέβαια να εχω tw rom που να τρεχει οπως η stunner με DH kernel αλλα χρειαζεται ένας καλος custom kernel και σιγπυρα αυτος σεν ειναι ο speedmode. Τελειωσαν οι εποχες του hydracore. Και δε βλεπω και μελλον για κατι αξιολογο γιατι οι κορυφαιοι developers οπως ειχε αναφερθει πηγαν στο note2.

Καποια ενδιαφεροντα για το overclock αναφερονται στο παρακατω ποστ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=

 

απο το λινκ σου λείπει κάτι. Ναι, σφαίρα δεν πηγαίνει, αλλά κατά 85-90% με ικανοποιεί . Και έλεγα αν το ρύθμιζα στα 1.6 αν θα έβλεπα διαφορά.. Π.χ όταν ανοίγω το S-notes να μην του παίρνει 6-7 δευτερόλεπτα να ανοίξει..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

φορεσε κανεις την νεα TeamPassion-n7000-Stunner-2.3.19 ????

ειναι καλυτερη απο την asylum??

αξιζει να παω εκει και να αφησω την asylum??

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

απο το λινκ σου λείπει κάτι. Ναι, σφαίρα δεν πηγαίνει, αλλά κατά 85-90% με ικανοποιεί . Και έλεγα αν το ρύθμιζα στα 1.6 αν θα έβλεπα διαφορά.. Π.χ όταν ανοίγω το S-notes να μην του παίρνει 6-7 δευτερόλεπτα να ανοίξει..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1617219

Δεν εχει καμια διαφορα το snote. Oτι και να κάνεις παλι θελει 5-6second να ανοίξει. Ασχολιαστο το ποσο καλογραμμενη ειναι η εφαρμογη και οι περισσοτερες στοκ της samsung οπως οι επαφες. Υποτιθεται με το odex αρχεία θα ανοιγαν πιο γρηγορα αλλα καμμια διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...