Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προβληματικη ως προς τι ? Ποια να περασω για σιγουρια ?

 

Καμια βοηθεια για εδω παιδες... :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια εχω βαλει τον novalauncher κ μερικα widget δεν μου τα βγαζει οπως του καιρου. Υπαρχει καμια λυση?

 

Όντως κάποια widget του Note (καιρός, Agenda widget κλπ) δεν είναι προσβάσιμα από τον Nova. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις widgets τρίτων, τα οποία μπορείς να βρεις στο Play.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Όντως κάποια widget του Note (καιρός, Agenda widget κλπ) δεν είναι προσβάσιμα από τον Nova. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις widgets τρίτων, τα οποία μπορείς να βρεις στο Play.

 

Εμ λεω κ εγω φλασαρα 3 διαφορετικες ρομ κ τα ιδια αυτα που αναφερεις δεν τα βγαζει. Τωρα σε αλλους πως τα δειχνει..

Link to comment
Share on other sites

Roccat:Καμια βοηθεια για εδω παιδες...

 

 

 

Περνα τη burt η slimwizz1 και βαλε και snote. Απλα αν δε σου αρεσει το 240dpi της slimwizz και το γυρισεις σε στοκ 320 πρεπει με root explorer να βαλεις tw launcher απο καποια αλλη rom. Θα συνιστουσα βεβαια apex launcher με tw theme ειναι πολυ πιο smooth. Τωρα αντι για weather widget εγω χρησιμοποιω 3d sense που ειναι 5x2 και πιο ελαφρυ

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω πανω LSA JellyBean . Αμα το συνδεσω στο Kies και κανω αναβαθμηση υλικολογισμικου τι παιζει να γινει ?
Link to comment
Share on other sites

Ηρθα από την team στην cm 10.1 αλλά πέρα από την ταχύτητα βρήκα πολλά προβλήματα. Δεν λειτουργεί η φωνητική αναζήτηση, το ttorrent δεν κατεβάζει, πέρα από τις λειτουργίες της πένας που είναι υποδιεστερες και η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα.

Επιστρέφω στην team που θεωρώ πως είναι πιο αξιόπιστη και πλούσια.

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες οθόνη σου βγάζει?

 

Η μπαταρία είνια καινούργια και έιναι στην τέταρτη φόρτιση (αφήνω το κινητό να κλείνει και ξεκινώ την φόρτιση).

Αυτή την στιγμή έχω 87% μπαταρία (7ω 45λ χωρίς φορτιση). Το 41% καταναλώθηκε σε κλήσεις (31λ 35δ), το 31% καταναλώθηκε στην οθόνη (26λ 39δ) και ακολουθούν αδράνεια 10%, αναμονή 9% λειτουργικό συστημα 5%, σύστημα 5% και συλλογή 2%.

 

Αυτά προς το παρόν.

Όταν αποφορτιστεί θα ξαναδώ τις μετρήσεις και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Καλα τι μπαταρια εχεις;εμενα με το ζόρι μια μερα βγαζει με πολυ χαλαρή χρήση. Εχω μόνιμα deep sleep battery saver και κραταει αρκετα η αναμονή. Και γω τη galactus εχω αφου αφαίρεσαν περίπου 300mb απο το system. Παρόλα αυτα δε μου φαίνεται πολυ γρηγορη.

 

Η μπαταρία είνια η κλασσική που φοράει το κινητό μας. Απλά είναι καινούργια (αναφέρω σε προηγούμενο ποστ) να φανταστείς ότι με την παλιά που είχε φουσκώσει σαν μαξιλαράκι δεν έβγαζα ούτε μισή μέρα!

Έχω ενεργοποιημένη την λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας και απενεργοποιημένο το Fast Dormancy (το κατέβασα από το play store).

 

Για περισσότερες πληροφορίες για το Fast Dormancy (αν καποιος δεν γνωρίζει)

http://www.xda-developers.com/xda-tv-2/fast-dormancy-save-your-battery-from-3g-drainage-xda-developer-tv/

http://natcoms.wordpress.com/fast-dormancy-umts-state-switching-on-the-air-interface/

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gokhanmoral.fastdormancytoggle.i9300&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5nb2toYW5tb3JhbC5mYXN0ZG9ybWFuY3l0b2dnbGUuaTkzMDAiXQ..

Link to comment
Share on other sites

Όντως κάποια widget του Note (καιρός, Agenda widget κλπ) δεν είναι προσβάσιμα από τον Nova. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις widgets τρίτων, τα οποία μπορείς να βρεις στο Play.

 

Για το widget του καιρού θα διαφωνήσω μαζί σου. Σε μένα δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Με πια ρομ εισαι?

 

Μόλις εχτές παρέλαβα το κινητό. Είμαι ακόμα με την stock ics rom δεν το έχω πειράξει.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω πανω LSA JellyBean . Αμα το συνδεσω στο Kies και κανω αναβαθμηση υλικολογισμικου τι παιζει να γινει ?

 

Λογικά δε θα γίνει κάτι. Το Kies δεν θα σου το αναγνωρίσει με αυτή το rom επειδή δεν είναι official.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

1) πως λύνουμε το πρόβλημα com.google.process.gapps; Δοκίμασα μια λύση που λένε να ενεργοποιήσουμε τον download manager και δεν γίνεται τίποτα

2) αν βάλουμε την asylum rom θύρα σβηστούν τα δεδομένα και οι εφαρμογές;

3) υπάρχει θέμα συμβατότητας με τις ρομ; Απ όλες τις asylum καλύτερα να βάλουμε την τελευταία;

Το note μου δεν το έχω πειράξει, μόνο root έχω γίνει

Αυτά είναι τα στοιχεία του

Android 4.0.4

Εκδοση βασ. φασματος Ν7000LRK

Kernel 3.0.15-1068447*se.infra@SEP-86#3SMP PREEMPT Thu Sep 6 21:49:19 KST 2012

Αρ κατασκευης IMM76D.XXLRT

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δε θα γίνει κάτι. Το Kies δεν θα σου το αναγνωρίσει με αυτή το rom επειδή δεν είναι official.

 

 

Αμα κανω ανακτηση λογισμικου αναγκης ? τι θα παιχτει ? θα το γυρισει στην GB ?

Link to comment
Share on other sites

Αμα κανω ανακτηση λογισμικου αναγκης ? τι θα παιχτει ? θα το γυρισει στην GB ?

 

Δε νομίζω. Μάλλον θα πρέπει να φλασάρεις μόνος σου αν θέλεις να γυρίσεις σε επίσημη stock rom.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. αγορασα προσφατα το ν7000 ητανε rootarismeno το γυρισα πισω απο αυτον που το πηρα και μου ειπε οτι το εκανε μαμα.το εκανα αυτο γιατι μου κολλουσε μια φορα την ημερα.μαυριζε η οθονη και ενω με περνανε τηλεφωνο οι κλησεις δεν φαινοτανε ενω για να επανελθει επρεπε να κανω φορματ και να ξαναπερασω τη ρομ.μου το εκανε μαμα και τωρα μου παρουσιασε το προβλημα αυτο μετα απο δυο εβδομαδες κανονικης λειτουργιας.απλα τωρα τουλαχιστον διορθωνεται με κανονικη επανεκκινηση.η ρομ που φοραω ειναι n7000xxlrk.Kernel 3.0.15-1068447*se.infra@SEP-86#3SMP PREEMPT Thu Sep 6 21:49:19 KST 2012.για τις εφαρμογες που εχω περασμενες ειναι οι ελαχιστες δυνατες που μπορει να εχει και τις ειχα περασμενες και σε htc desire hd χωρις ποτε να υπαρχει προβλημα. Edited by evagelak
Link to comment
Share on other sites

πφφφφφ...... το θεμα ειναι πως το γυρναω απο την συγκεκριμενη ρομ που εχω στην ics.....

 

Ρίξε μια ματιά εδώ. Ίσως σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Tο εχω διαβασει αυτο αλλα απο την beta που εχω δεν εχω καταλαβει πως περναμε ics :X

 

any help boys, μην το κανουμε τουβλακι το θηριακι......

 

update : Για να περασω την official 4.0.4 απο την beta jb που ειμαι, θελει root ? Η απλα την πεταω στο Odin συνδεω το κινητο και απλα φλασαρω ?

Edited by Roccat
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

1) πως λύνουμε το πρόβλημα com.google.process.gapps; Δοκίμασα μια λύση που λένε να ενεργοποιήσουμε τον download manager και δεν γίνεται τίποτα

2) αν βάλουμε την asylum rom θύρα σβηστούν τα δεδομένα και οι εφαρμογές;

3) υπάρχει θέμα συμβατότητας με τις ρομ; Απ όλες τις asylum καλύτερα να βάλουμε την τελευταία;

Το note μου δεν το έχω πειράξει, μόνο root έχω γίνει

Αυτά είναι τα στοιχεία του

Android 4.0.4

Εκδοση βασ. φασματος Ν7000LRK

Kernel 3.0.15-1068447*se.infra@SEP-86#3SMP PREEMPT Thu Sep 6 21:49:19 KST 2012

Αρ κατασκευης IMM76D.XXLRT

 

 

Καμμια απαντηση εδω εχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Λέω να δοκιμασω και θα πω την έχει βάλει κανένας;

JELLYBAM - v5.2.0 [31/01] [n7000] [AOKP | CM10.1 | DPIChanger]

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1996033

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Screenshot πως παίρνουμε στην asylum;

Ήθελα να στείλω ένα κομμάτι του Google maps για να δείξω την διαδρομή σε ένα φίλο και δεν μπορούσα. Ενώ στις official γίνεται κατευθείαν με το πενακι.

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις--->Σύστημα--->power menu--->Στιγμιότυπο Οθόνης.Μετά με κρατημένο το power εμφανίζεται και η σχετική επιλογή
Link to comment
Share on other sites

Από default το Nova έχει 4 σελίδες. μπήκα στο μενού του Nova και διέγραψα τις 2. εάν θέλω πάλι να τις ξαναδημιούργήσω ή έστω μια ακόμη τι πρέπει να κάνω ?
Link to comment
Share on other sites

Από default το Nova έχει 4 σελίδες. μπήκα στο μενού του Nova και διέγραψα τις 2. εάν θέλω πάλι να τις ξαναδημιούργήσω ή έστω μια ακόμη τι πρέπει να κάνω ?

 

 

από το home page πάτα μία φορά το home button..πάνω δεξιά έχει ένα '+'..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...