Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά η κρακ είναι απεχτη μόλις φλασαρα.

Για κερνελ τι λέτε συμπαθώ πολύ τον speedmode αλά είναι και notecore ;;;;

Κάνω λαθώς η νομίζω ότι ο notecore σπατάλαει περισσότερη μπαταρία;;;;

Είμαι λάθος;;

 

Είμαι με speed mod και πάει σφαίρα το κινητό...

Σε θέμα μπαταρίας πρέπει να το δούμε σε Μία δύο μέρες άλλα έχω την εντύπωση ότι ίσως να είναι λίγο καλύτερος σε αυτονομία σε σχέση με τον notecore...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια που η χθεσινή ALBA v1 μου έκατσε στραβά, ξεκινάω να την περάσω.

 

Αυτό τον δρόμο θα πάρω:

Abyss 4.2

CM9 AniDroid (χρειάζεται καθώς η CM10 είναι 'Update')

CM10

 

Αναφέρω αποτελέσματα σε λίγο..

 

Περιμένουμε feedback, εγω δεν κάνω κίνηση ακόμα.

Για kernels παιδιά ο notecore v7 ex είναι απλα ο ταχύτερος.

Ο πιο smooth και με οριακά καλύτερη μπαταρία είναι ο speedmode...

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε feedback, εγω δεν κάνω κίνηση ακόμα.

Για kernels παιδιά ο notecore v7 ex είναι απλα ο ταχύτερος.

Ο πιο smooth και με οριακά καλύτερη μπαταρία είναι ο speedmode...

 

Τελευταίος speedmode είναι ο 3-9 έτσι δεν είναι γιατί κάτι διάβασα και για 10 αλλά μαλό λάθος θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίος speedmode είναι ο 3-9 έτσι δεν είναι γιατί κάτι διάβασα και για 10 αλλά μαλό λάθος θα είναι.

 

Έχει βγει και o 10 άλλα είναι test...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίος speedmode είναι ο 3-9 έτσι δεν είναι γιατί κάτι διάβασα και για 10 αλλά μαλό λάθος θα είναι.

 

Εχει βγει και Version: K3-10 TEST 2 (25-July-2012)

http://touristinparadise.blogspot.gr/2012/05/samsung-galaxy-note-ics-download.html

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Έτοιμος σε CM10 pre.

Πέρασε μια χαρά με τον τρόπο που έγραψα παραπάνω.

Βλέπω ήδη τις πρώτες διαφορές του JBean.

Έτσι και αλλιώς είναι μεγάλη διαφορά το να πηγαίνεις από τις full custom TW ROM, σε CM... Σπαρτιάτικη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και o 10 άλλα είναι test...

 

Οπότε βάζω 9 για σίγουρα και μόλις είναι οκ ο 10 τον βλέπουμε και αυτόν μια χαρά χερομαι παω διακοπές το σάββατο και θα εχω μια καλή ρομ για να αντέξω 20 μέρες χωρίς φλάσινγκ χαχαχα μέχρι να γυρίσω θα έχει βγει κερνελ πυρηνικός αντιδραστήρας.

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Έτοιμος σε CM10 pre.

Πέρασε μια χαρά με τον τρόπο που έγραψα παραπάνω.

Βλέπω ήδη τις πρώτες διαφορές του JBean.

Έτσι και αλλιώς είναι μεγάλη διαφορά το να πηγαίνεις από τις full custom TW ROM, σε CM... Σπαρτιάτικη έκδοση.

 

Στο θεμα browsing πως παει φιλε? Εχει ακομα θεμα με το scrollarisma σε ιστοσελιδες?

Γιατι ειναι ο μονος λογος που δεν εχω σταθει σε καμμια CM μιας και το δουλευω πολυ

στο ιντερνετ το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

CM10:

Default browser: μια χαρά παίζει. Scrollaρει και το εσωτερικό των iframe (δες στο http://www.bankingnews.gr δεξιά.)

 

ΥΓ: Με βλέπω να μένω σε JB για λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου κολλήματα σε Scrolling / Browsing...ίσως κατι δεν πήγε καλα με την δικιά σου
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

CM10:

Default browser: μια χαρά παίζει. Scrollaρει και το εσωτερικό των iframe (δες στο http://www.bankingnews.gr δεξιά.)

 

ΥΓ: Με βλέπω να μένω σε JB για λίγο.

 

Διαβαζα τωρα στο xda τα σχολια. Εχει τα θεματακια της ακομα και ειναι λογικο

μιας και ειναι πολυ νωρις. Οποτε θα κανω λιγο υπομονη και θα δοκιμασω με το

που ωριμασει λιγο.:)

 

Προς το παρον Chracks και ξερο ψωμι. Το κινητο απλα πεταει οπως εχουν δηλωσει

και τα αλλα παιδια.:happy:

 

Επισης διαβαζα για τον Speedmode K-9 οτι εχει θεματακια με το μαυρο(το κλασσικο ξεθωριασμα)

συγκριτικα με τον Κ-7. Αλλα λογω του οτι παω απο εκδοση σε εκδοση Notecore δεν μπορω

να το επιβεβαιωσω. Εχει παρατηρησει καποιος κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

CM10

Η φωτογραφική είναι άλλη φάση:

βγάζεις φωτογραφία, και την βλέπεις να πηγαίνει 'δεξιά', αν scrollάρεις προς τα αριστερά την βλέπεις χωρίς να χρειάζεται να πας στο 'gallery' για να κάνεις share κλπ

Και για να γυρίσεις στην live φωτογραφική, scrollάρεις πάλι προς τα αριστερά..

Όταν το δοκιμάσετε, είναι πολύ 'φυσικό'.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου κολλήματα σε Scrolling / Browsing...ίσως κατι δεν πήγε καλα με την δικιά σου

 

Ναι το σκεφτηκα και γω οτι μαλλον δεν εκατσε καλα. Αλλα τωρα που το επιβεβαιωσες, αναψες φωτιες:lol:

Παντως thanks για το guide, για να την δοκιμασουν και παιδια που δεν το ειχαν επιχειρησει η που δεν

μπαινουν xda.

 

Eγω παω να την ξαναπερασω...:)

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου κολλήματα σε Scrolling / Browsing...ίσως κατι δεν πήγε καλα με την δικιά σου

 

εχει κολλήματα...η cm9 γενικοτερα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4209587#post4209587

Link to comment
Share on other sites

εχει κολλήματα...η cm9 γενικοτερα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4209587#post4209587

 

Δέν ξέρω τι λές εσυ φίλε μου , εγω σε S2 και Note ψηφίζω Paranoid Android ΔΑΓΚΩΤΟ.

Μονο που στο S2 δεν τρέχω Tablet mode.

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Εχω κρακ αν θέλω να ξαναβρώ την ρομ και να τρέξω το ακόμα για να σβήσω την γραμματόσημα JB που δεν μου αρέσει τι πρέπει να κάνω. αν βάλω abya και τα κάνω όλα από την αρχή πολύ στήσιμο πάλι......
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον Chracks και ξερο ψωμι. Το κινητο απλα πεταει οπως εχουν δηλωσει

και τα αλλα παιδια.:happy:

Mε ποιον kernel? Notecore?

 

Εχω κρακ αν θέλω να ξαναβρώ την ρομ και να τρέξω το ακόμα για να σβήσω την γραμματόσημα JB που δεν μου αρέσει τι πρέπει να κάνω. αν βάλω abya και τα κάνω όλα από την αρχή πολύ στήσιμο πάλι......

 

πιωμενο εισαι ρε? :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω κρακ αν θέλω να ξαναβρώ την ρομ και να τρέξω το ακόμα για να σβήσω την γραμματόσημα JB που δεν μου αρέσει τι πρέπει να κάνω. αν βάλω abya και τα κάνω όλα από την αρχή πολύ στήσιμο πάλι......

 

Την επαθα και εγω με την γραμματοσειρα:). Εγω απλα τα εστησα παλι απο την αρχη γιατι ειδικα στον

browser σου ποναγαν τα ματια για να δεις με το ιδιο level zoom που ηθελα και με τα παλια fonts.

 

Mε ποιον kernel? Notecore?

 

Με Notecore v7 ειμαι αλλα και με Speedmode K-9 το ιδιο smooth εχει. Για μπαταρια

δεν μπορω να πω πολλα γιατι την εχω ολη κι ολη μια μερα την ρομ με τον κερνελ πακετο

αλλα φαινεται να πηγαινει πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια σας παρακαλω, μαλλον brikare το Note Μου!!:( ειχα την τελευταια ics crak, και ειπα να δοκιμασω την cm10 4.1.1. περναω το zip στην sd, μπαινω CWM, κανω wipe και επιλέγω το zip. γραφει οτι ξεκιναει το Install, αλλα δεν προχωρούσε και μετα απο λίγο εσβησε η οθόνη. απο τοτε και μετα δεν ξανανοιγει το κινητο. εβγαλα μπαταρία, προσπαθησανα με volume down η volume up και δεν ανοιγει :( τι κανω τωρα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια σας παρακαλω, μαλλον brikare το Note Μου!!:( ειχα την τελευταια ics crak, και ειπα να δοκιμασω την cm10 4.1.1. περναω το zip στην sd, μπαινω CWM, κανω wipe και επιλέγω το zip. γραφει οτι ξεκιναει το Install, αλλα δεν προχωρούσε και μετα απο λίγο εσβησε η οθόνη. απο τοτε και μετα δεν ξανανοιγει το κινητο. εβγαλα μπαταρία, προσπαθησανα με volume down η volume up και δεν ανοιγει :( τι κανω τωρα?

 

Service.:(

Τις οδηγιες δεν τις διαβασες;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Nα φανταστώ ότι ούτε σε download mode ούτε σε recovery μπαίνει ... ;

 

EDIT

Τώρα το είδα ότι ούτε εκεί μπαίνει ...

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια σας παρακαλω, μαλλον brikare το Note Μου!!:( ειχα την τελευταια ics crak, και ειπα να δοκιμασω την cm10 4.1.1. περναω το zip στην sd, μπαινω CWM, κανω wipe και επιλέγω το zip. γραφει οτι ξεκιναει το Install, αλλα δεν προχωρούσε και μετα απο λίγο εσβησε η οθόνη. απο τοτε και μετα δεν ξανανοιγει το κινητο. εβγαλα μπαταρία, προσπαθησανα με volume down η volume up και δεν ανοιγει :( τι κανω τωρα?

 

Βρε φίλε και στο ίδιο το λινκ για την cm10 ΟΥΡΛΙΑΖΟΥΝ από το πρώτο post..

Abyss kernel πρώτα η γενικά GB ROM και μετά wipe..

Τι να πω κρίμα πραγματικά

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

δεν κανει απολυτως τιποτα, ειναι νεκρο! υπαρχει κατι που μπορώ να κανω? JIG ισως? εδω διαβασα και αυτο εδω, προσπαθησα να το κανω αλλα και παλι δε το αναγνωρίζει το odin. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1612753&page=2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...