Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mπλε θέμα, με cyrcle battery.

Νetcore kernel, ποιο γρήγορος (ίδια μπαταρία)

Διαφορά Kingdroid με chrack...μου κάθησε ποιο καλά η chrack...δεν έχω να πω συγκεκριμένες διαφορές.

 

http://kikis-home.de/chrack/lrg/Chrack_XXLRG_DBT_AromaInstall_v8.zip

 

Και από εδώ να δεις το νήμα για την chrack...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1665208

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η fusionrom 2.5 ειναι πολυ καλη !

η παρανοιντ το μονο που με χαλασε και την χαλασε , ειναι οτι ειναι δυσκοίλια

στο σκρολαρισμα στο φουμπου και στον μπροουζερ .

Link to comment
Share on other sites

η fusionrom 2.5 ειναι πολυ καλη !

η παρανοιντ το μονο που με χαλασε και την χαλασε , ειναι οτι ειναι δυσκοίλια

στο σκρολαρισμα στο φουμπου και στον μπροουζερ .

 

fusionrom 2.5 οταν λες καλη δλδ σε σχεση με κιντροιντ 5.1;

Αξιζει να δοκιμασω η τα ιδεια θα ειναι απο μπαταρια ταχυτητα ;;;

Ειμαι σχετικα νεοπας σε τετοια και ξερεις..

Για κερνελ τι λες υπαρχει κανενας στα 1600 που να λεει;;

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

.... ειναι οτι ειναι δυσκοίλια

στο σκρολαρισμα στο φουμπου και στον μπροουζερ .

 

Πραγματικα καμια δυσκολια σε μενα...οσο smooth μπορει να ειναι.:)

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ερώτηση μόνο. Γνωρίζεις αν υπάρχει επιλογή για να βλέπω πότε η ρομ έχει update?

Sent from my note

 

Goo.im στο play store

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.s0up.goomanager

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην κιντροιντ ειχα ενα γουιτζετ ψιφιακο ρολοι μπλε απλο διαστασεων ( 5-1 )μετα απο την εγκατασταση της 5.1 δεν το βλεπω μπας και ξερει κανενας αν μπορω να το βρω;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είχε κανείς πρόβλημα με την netcore 5.1 ?

 

Από χτες αργά που την έβαλα όλο προβλήματα μου κάνει ! Η ext version μου κολλάει συχνά στο lock screen περιμένω λίγο για να ξεκολλήσει η standard δεν μου το κάνει καθόλου αυτό το πρόβλημα αλλά μου κολλάει το internet και στα δεδομένα και wifi !

 

Προς το παρόν έχω γυρίσει στην 4 που εκεί δεν μου κάνει το παραμικρό ! Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα στην 5.1 ?

 

Μόλις στο xda υπάρχει ανακοίνωση πως σε 20 λεπτά θα βγει η 5.2

Οπότε σε λίγο θα είναι πάνω να την δοκιμάσω και να δω μήπως μου φτιάξει αυτά τα προβλήματα. Πάντως όπως πάει το πράγμα καθημερινά στην notecore θα βγάζουν και από μια αναβάθμιση

 

εδώ θα links για όποιον τα θέλει:

http://hecubus.com/xda/kernel/test/GL_NOTECORE_V5-2.zip

http://hecubus.com/xda/kernel/test/GL_NOTECORE_V5-2_EX.zip

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

η fusionrom 2.5 ειναι πολυ καλη !

η παρανοιντ το μονο που με χαλασε και την χαλασε , ειναι οτι ειναι δυσκοίλια

στο σκρολαρισμα στο φουμπου και στον μπροουζερ .

 

Πραγματικα αυτο με χαλασε και μενα. Αν και εξαιρετικη

ρομ με πολυ customization, αυτη η δυσκοιλιοτητα στο

browsing με εκανε να γυρισω στην chracks γιατι το τηλεφωνο

το δουλευω πολυ στο browsing.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα έκδοση 5.1.1 του KingDroid

 

http://i.imgur.com/LVfiN.jpg

 

DOWNLOAD: http://content.wuala.com/contents/kingdroid/ROMs/ROMs%20ICS%20GALAXY%20NOTE/KingDroid_ICS_NoteMania_v5.1.1_FINAL.zip

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα έκδοση 5.1.1 του KingDroid

 

http://i.imgur.com/LVfiN.jpg

 

DOWNLOAD: http://content.wuala.com/contents/kingdroid/ROMs/ROMs%20ICS%20GALAXY%20NOTE/KingDroid_ICS_NoteMania_v5.1.1_FINAL.zip

 

Να την περάσω χωρίς full wipe πάνω από την 5.1???

Μόλις χθες έβαλα την 5.1 και έχει κάτσει εκπληκτικά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Να την περάσω χωρίς full wipe πάνω από την 5.1???

Μόλις χθες έβαλα την 5.1 και έχει κάτσει εκπληκτικά...

 

Ναι μπορεις να την περασεις βεββεα βαλε adys κερνελ μην το ξεχασεισ και κανε γαιπ κασε και νταλβιν μονο μετα νο γαιπ απο το αρομα και περνατην απο πανω χωρις να χασεις τυποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με τη kernel εχετε περασει την kindroid 5.1 παιδες??Εγω με cf εχω lag στην καμερα μερικες φορες!!!
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Με σπειντνοτε 3-9 εμενα δουλεβε αψογοτατα

Αν θες για ακομα πιο γρηγορα νοτεκορε 5.2 εξτρημ

Αλα δεν το προτηνω για καλοκαιρι.

Το καλητερο ειναι να τους δοκιμασειςς ολους μονο σου ξεκινα εναν εναν και οποιως σου αρεσει μηνε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εχω το εξης θεμα..

 

πηρα απο μια αγγελια στο insomnia ενα note σε καλη τιμη επειδη το παιδι που το ειχε, ωντας σε ics, εκανε wipe και το κινητο δεν ανοιγε.

ομως εγραφε πως μπαινει σε download mode κανονικα. (μου εστειλε και φωτογραφιες και το επιβεβαιωσα). το κινητο το παραλαμβανω τη

Δευτερα και μεχρι πριν λιγο ημουν σιγουρος πως απλα φλασαροντας μια στοκ μεσω οdin πως θα λυθει το προβλημα...

 

ειδα ομως αυτο εδω το comment και ανησυχησα λιγο...

ξερει κανεις στα σιγουρα αν χρειαζεται να ακολουθησω καποια συγκεκριμενη διαδικασια η απλα με το odin και μια stock rom θα 'μαι οκ?

 

ευχαριστω

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εχω το εξης θεμα..

 

πηρα απο μια αγγελια στο insomnia ενα note σε καλη τιμη επειδη το παιδι που το ειχε, ωντας σε ics, εκανε wipe και το κινητο δεν ανοιγε.

ομως εγραφε πως μπαινει σε download mode κανονικα. (μου εστειλε και φωτογραφιες και το επιβεβαιωσα). το κινητο το παραλαμβανω τη

Δευτερα και μεχρι πριν λιγο ημουν σιγουρος πως απλα φλασαροντας μια στοκ μεσω οdin πως θα λυθει το προβλημα...

 

ειδα ομως αυτο εδω το comment και ανησυχησα λιγο...

ξερει κανεις στα σιγουρα αν χρειαζεται να ακολουθησω καποια συγκεκριμενη διαδικασια η απλα με το odin και μια stock rom θα 'μαι οκ?

 

ευχαριστω

 

Εγω παντος στο δικο μου ειχα custom rom ice ξαφνικα εχασα το ρουτ και δεν ηταν πια. Δεν μπορουσα να το φτιαξω και αποφασισα να κανω το κινητο μου οπως το ειχα αγορασει κενουργιο. Σε νταουνλοαντ μοντ περασα.οφισιαλ ρομ ice την τελευτεα και ολα μια χαρα

Υ.Γ αυτο πριν 15 μερες απο τοτε.εχω αλλαξει καμια 10αρια ρομ....

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος στο δικο μου ειχα custom rom ice ξαφνικα εχασα το ρουτ και δεν ηταν πια. Δεν μπορουσα να το φτιαξω και αποφασισα να κανω το κινητο μου οπως το ειχα αγορασει κενουργιο. Σε νταουνλοαντ μοντ περασα.οφισιαλ ρομ ice την τελευτεα και ολα μια χαρα

Υ.Γ αυτο πριν 15 μερες απο τοτε.εχω αλλαξει καμια 10αρια ρομ....

οποτε η αρχική μου σκέψη πως αν φλασαρω μέσω Odin μια στοκ θα πανε όλα καλα, ηταν σωστη έτσι? Εκεί είναι το όλο θέμα :-)
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

οποτε η αρχική μου σκέψη πως αν φλασαρω μέσω Odin μια στοκ θα πανε όλα καλα, ηταν σωστη έτσι? Εκεί είναι το όλο θέμα :-)

 

Κι εγώ μόνο έτσι κατάφερα να έχω root σε custom ics, να περάσω πρώτα από stock rooted ics και μετά σε custom.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

Τελικα μαλλον η kingdroid 5.1.1 ειναι η τελευταια. Δεν θα ξαναβγει αλλη:( Κριμα και ηταν η καλυτερη για εμενα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

Τελικα μαλλον η kingdroid 5.1.1 ειναι η τελευταια. Δεν θα ξαναβγει αλλη:( Κριμα και ηταν η καλυτερη για εμενα

αφου ειναι Final σημαινει οτι ειναι και stable και δεν χρειαζεται να βγει νεα εκδοση.

εκει αποσκοπουν οι συνεχεις ανανεωσεις κυριως, στο να επιτυχουν full stability :happy:

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εβαλα την κινγκ 5.1.1 και δεν εμεινα ευχαριστημενος απο την ευαισθησια στο άγγιγμα της οθονης , δηλαδη οταν παταγα απαλα δεν το αναγνωριζε , εχετε το ιδιο προβλημα ?

ξερετε που αλλαζει η ευαισθησια ?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εβαλα την κινγκ 5.1.1 και δεν εμεινα ευχαριστημενος απο την ευαισθησια στο άγγιγμα της οθονης , δηλαδη οταν παταγα απαλα δεν το αναγνωριζε , εχετε το ιδιο προβλημα ?

ξερετε που αλλαζει η ευαισθησια ?

 

Δοκίμασε να περάσεις τον Notecore V6 μήπως ς δεις διαφορά... Αν και μου φαΐ.εται περίεργο να έχει τέτοια θέματα η King.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτην τη στιγμη εχω την Goatrip 2.1 και σκεφτομαι επιτελους να αλλαξω. Αναμεσα σε Chraks και Kingdroid ποια θεωρειται η πιο παραμετροποιησιμη? Επισης επειδη εχω χασει το link του forum για τη Goat (και ο γουγλης δεν βοηθησε ιδιαιτερα) μπορει καποιος να το παραθεσει? Ευχαριστω :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτην τη στιγμη εχω την Goatrip 2.1 και σκεφτομαι επιτελους να αλλαξω. Αναμεσα σε Chraks και Kingdroid ποια θεωρειται η πιο παραμετροποιησιμη? Επισης επειδη εχω χασει το link του forum για τη Goat (και ο γουγλης δεν βοηθησε ιδιαιτερα) μπορει καποιος να το παραθεσει? Ευχαριστω :)

 

ιδια παραμετροποιηση ελαχιστα πιο γρηγορη η κρακ αλα εγω θα ελεγα πιο σταθερη την κινγκ με κρακ για να δουλευει σφερα εβαλα νοτκορε εχτρα στα 1600 ενο με τιν κινγκ οτι κερνελ και να βαλω τα.σπαει και σμουθ και η μπαταρια

Γνομη μου ειναι κινγκ με σπειντνοτε κερνελ χανεις ελαχιστα ταχυτητα αλα με αυτα το κινητο μου πεταει σε ολλα. η νοτεκορε κερνελ τον απλο.

 

διορθωνο οτι κρακ με νοτεκορε 6 την απλη το τηλ.ειναι οκ και πιο γρυγορο και απο κινγκ

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...