Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε φίλε από που πηγες να κανεις factory reset?

Από recovery της ice?

Ελπίζω να μην έκανες τέτοιο πράγμα...

Sent from my note

οντως αυτο εκανα!:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ίδιο έπαθα και εγώ πριν 20 ημέρες και το πήγα για service στη Samsung..μου ζήτησαν 192 ευρώ για επισκευή.έχεις κάψει την πλακέτα.κάποιες σελίδες πίσω έχω γράψει τι πρέπει να κανείς για να το φτιάξεις μόνος σου.(link).απλά θα χάσεις 3 GB από την εσωτερική σου μνήμη.αλλά από το να μην το έχεις καθόλου νομίζω ότι είναι καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

οντως αυτο εκανα!:cry::cry::cry:

Αμάν βρε φίλε τόσο καιρό δεν βλέπεις τι γράφουμε και τι ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ εδώ μέσα;

ΠΟΤΕ FULL WIPE με κερνελ παγωτού.. ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ

Τι να πω κρίμα πραγματικά..

Καλό είναι να διαβάζουμε πριν κάνουμε τέτοια πράγματα για να αποφεύγουμε τέτοιες ζημιές.

Τέλος πάντων δες τι σου γράφει ο φίλος πιο πάνω διαφορετικά το πας στην Samsung το παίζεις Κινέζος "μου έσβησε στα καλά καθούμενα κτλ" και ο θεός βοηθός..

Τι να πω και πάλι κρίμα :(

Πάντως και αυτοί στη Samsung θα πρέπει να κάνουν κάτι με αυτό το θέμα..

πραγματικά απαράδεκτοι

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Αμάν βρε φίλε τόσο καιρό δεν βλέπεις τι γράφουμε και τι ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ εδώ μέσα;

ΠΟΤΕ FULL WIPE με κερνελ παγωτού.. ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ

Τι να πω κρίμα πραγματικά..

Καλό είναι να διαβάζουμε πριν κάνουμε τέτοια πράγματα για να αποφεύγουμε τέτοιες ζημιές.

Τέλος πάντων δες τι σου γράφει ο φίλος πιο πάνω διαφορετικά το πας στην Samsung το παίζεις Κινέζος "μου έσβησε στα καλά καθούμενα κτλ" και ο θεός βοηθός..

Τι να πω και πάλι κρίμα :(

Πάντως και αυτοί στη Samsung θα πρέπει να κάνουν κάτι με αυτό το θέμα..

πραγματικά απαράδεκτοι

Sent from my note

 

Το θέμα είναι πως το παιδί πρέπει να είναι Ιταλία. Μάλλον θα πρέπει να το παλέψει μόνος του...με τη βοήθεια του φίλου skoj πιο πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Αμάν βρε φίλε τόσο καιρό δεν βλέπεις τι γράφουμε και τι ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ εδώ μέσα;

ΠΟΤΕ FULL WIPE με κερνελ παγωτού.. ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ

Τι να πω κρίμα πραγματικά..

Καλό είναι να διαβάζουμε πριν κάνουμε τέτοια πράγματα για να αποφεύγουμε τέτοιες ζημιές.

Τέλος πάντων δες τι σου γράφει ο φίλος πιο πάνω διαφορετικά το πας στην Samsung το παίζεις Κινέζος "μου έσβησε στα καλά καθούμενα κτλ" και ο θεός βοηθός..

Τι να πω και πάλι κρίμα :(

Πάντως και αυτοί στη Samsung θα πρέπει να κάνουν κάτι με αυτό το θέμα..

πραγματικά απαράδεκτοι

Sent from my note

 

Για να καταλάβω εκανε wipeData Factory απο τον ics recovery???Ενω επρεπε να πάει Abyys εκει να κάνει τα wipe κανονικά και να βάλει την ρομ!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως το παιδί πρέπει να είναι Ιταλία. Μάλλον θα πρέπει να το παλέψει μόνος του...με τη βοήθεια του φίλου skoj πιο πίσω...

Aκριβως.βρισκομαι Ιταλια οποτε θα χρειαστω βοηθεια..

Link to comment
Share on other sites

Aκριβως.βρισκομαι Ιταλια οποτε θα χρειαστω βοηθεια..

 

Aκολούθησε αυτόν τον οδηγό και πες μας.http://www.android.gs/easily-fix-bricked-samsung-galaxy-note-n7000/

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

εγω ηθελα να κανω μια ερωτηση.αντε και ξεμπρικαρισε το τηλεφωνο θα δουλευει κανονικα η θα πρεπει να δεχτω απο τωρα τυχον υπολειτουργίες?
Link to comment
Share on other sites

ειναι ασχετο αυτο που θα ανεβωασς αλλα μπορει να ενδιαφερει καποιον αμεσα.μολις το αγορασα (αν πρεπει να μεταφερθει καπου το συγκεκριμενω μνμ ας γινει) http://www.ebay.it/itm/140768177907?item=140768177907 :cool::D
Link to comment
Share on other sites

ειναι ασχετο αυτο που θα ανεβωασς αλλα μπορει να ενδιαφερει καποιον αμεσα.μολις το αγορασα (αν πρεπει να μεταφερθει καπου το συγκεκριμενω μνμ ας γινει) http://www.ebay.it/itm/140768177907?item=140768177907 :cool::D

 

Αυτού του τύπου τα θέματα πάνε στην Ενότητα Επίσημο - Samsung Galaxy Note :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4151002#post4151002

 

Παιδιά δοκίμασε κανείς την νέα base LQ3??

Link to comment
Share on other sites

Ενώ φόρτιζα πήγα να το βγάλω από τη φόρτιση και έκανε κάτι τρέλα χρώματα για λίγο...από τι είναι αυτό;;;;
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Ενώ φόρτιζα πήγα να το βγάλω από τη φόρτιση και έκανε κάτι τρέλα χρώματα για λίγο...από τι είναι αυτό;;;;

 

Μάλλον είχες εμπειρία από το λεγόμενο "pixel salad"... κι εμένα μου το έκανε ΜΙΑ ΜΟΝΟ φορά κάποτε (δεν θυμάμαι ακριβώς τι έκανα αλλά κάτι παρόμοιο ήταν) αλλά δεν υπήρξε δεύτερη... αν δεν συμβεί πάλι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω ηθελα να κανω μια ερωτηση.αντε και ξεμπρικαρισε το τηλεφωνο θα δουλευει κανονικα η θα πρεπει να δεχτω απο τωρα τυχον υπολειτουργίες?

 

Θα δουλεύει κανονικά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αυτού του τύπου τα θέματα πάνε στην Ενότητα Επίσημο - Samsung Galaxy Note :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4151002#post4151002

 

Παιδιά δοκίμασε κανείς την νέα base LQ3??

 

Θα την δοκιμάσω εγώ σε λίγο. Να κατέβει πρώτα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες!

Έτοιμη η τελευταία ελληνική BETA 3 της Rom μου!

Όσοι πιστοί προσέλθετε!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4152008#post4152008

Link to comment
Share on other sites

Θα δουλεύει κανονικά.
παιδες αμεση βοηθεια το κινητο δεν δεχετε τπτ:cry::cry::cry::sick: κανω οτι λεει το site αλλα το κινητο δεν αποκρινετε...παραμενει στο downloading....για πανω απο 10-15λεπτα και χωρις να αλλαζει κατι στο οντιν
Link to comment
Share on other sites

παιδες αμεση βοηθεια το κινητο δεν δεχετε τπτ:cry::cry::cry::sick: κανω οτι λεει το site αλλα το κινητο δεν αποκρινετε...παραμενει στο downloading....για πανω απο 10-15λεπτα και χωρις να αλλαζει κατι στο οντιν

 

Λέει ότι χρειάζεται να περιμένεις έως και 20λεπτά. Για περιμενε λίγο.Για λεπτομέρειες ζήτα βοήθεια από το φίλο που κατάφερε και το ξεμπρίκαρε από εδώ μέσα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδες αμεση βοηθεια το κινητο δεν δεχετε τπτ:cry::cry::cry::sick: κανω οτι λεει το site αλλα το κινητο δεν αποκρινετε...παραμενει στο downloading....για πανω απο 10-15λεπτα και χωρις να αλλαζει κατι στο οντιν

ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.......Το εχουμε το κινητο.Αναψε μπαινω σε ρικοβερι τωρα?????????????

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.......Το εχουμε το κινητο.Αναψε μπαινω σε ρικοβερι τωρα?????????????

 

Μπράβο φίλε ,είσαι ο δεύτερος που το ξεμπρικάρει με τον ίδιο τρόπο.Αυτά είναι καλά νέα και για τους υπόλοιπους .Φλασάρετε άφοβα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε ,είσαι ο δεύτερος που το ξεμπρικάρει με τον ίδιο τρόπο.Αυτά είναι καλά νέα και για τους υπόλοιπους .Φλασάρετε άφοβα.

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!περασα την Chrack ROM v18 που μου την ειχε συστησει ο KALAGAS.θα ριξωμια ματια να ενημερωσω πωσ παει.ευχαριστω και παλι.!!!:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πρέπει να γίνει με το μπρικαρισμα πάντως. Φοβάσαι να φλασαρεις ακόμα και αν ξέρεις τον τρόπο με τον abyss.... Εγώ παντος είμαι με goat και speed και δεν φεύγω αν δεν βγει άλλη Rom η κερνελ με σσημαντικές αναβαθμίσεις στην ταχύτητα η κάπου αλλού...

 

Φαντάζομαι πόσοι θα έχουν μπρικαρει τα τηλέφωνα τους γενικά στον κόσμο

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα πλέον ανοίξαμε και σας περιμένουμε!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336945

Link to comment
Share on other sites

Kαταστροφή...δεν μπορώ να κάνω root την LQ3 :mad:

 

Ok την έκανα. Φλάσαρα και το Supersu.zip

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!περασα την Chrack ROM v18 που μου την ειχε συστησει ο KALAGAS.θα ριξωμια ματια να ενημερωσω πωσ παει.ευχαριστω και παλι.!!!:D:D:D:D:D:D:D

 

Αυτό στο είχα προτείνει πολύ καιρό πριν...

Τώρα προτείνω την Ελληνική ICS...

 

 

 

 

 

Kαταστροφή...δεν μπορώ να κάνω root την LQ3 :mad:

 

Ok την έκανα. Φλάσαρα και το Supersu.zip

Προτείνω όταν κάποιος έχει κάποιο πρόβλημα και καταφέρνει να το λύνει, ας γράφει και την μεθοδολογία που το έκανε, γιατί μπορεί και άλλοι χρήστες να αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...