Jump to content

Ειδήσεις


Avior
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oi Kritikoi sfazontai metaksu tous oli tin ora. Giati prepei diladi na ginei eidisi afto? Otan Alvanoi sfazoun Ellines to peristatiko den pernaei oute teleftaio sta deltia, me to fovo mipos katigorithoume gia ratsistes. Tora giati eprepe na ginei proto thema?

 

An Alvanoi esfazan Ellina, tha "apaitouses" na ginei thema? Tha tous apokalouses mipos "Alvanarades"? H mipos o Ellinas/thuma tha theorountan proklitikos. Aplos antistrefo ta erotimata...

Εδώ όμως έχουμε ρατσιστικό έγκλημα, γιατί άλλος Αλβανός συμμετείχε στον καυγά κι άλλον σκότωσαν τελικά για εκδίκηση.

 

Δηλαδή το έκαναν με κριτήριο την κοινή χώρα προέλευσης... Πραγματικά μας ντροπιάζει όλους ως Έλληνες :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ όμως έχουμε ρατσιστικό έγκλημα, γιατί άλλος Αλβανός συμμετείχε στον καυγά κι άλλον σκότωσαν τελικά για εκδίκηση.

 

Δηλαδή το έκαναν με κριτήριο την κοινή χώρα προέλευσης... Πραγματικά μας ντροπιάζει όλους ως Έλληνες :(

Για την ιστορία ήταν κι αυτός στην παρέα. Το αν είχε ενεργή συμμετοχή δεν το ξέρω.

Το όλο θέμα ξεκίνησε όταν ένας Αλβανός εμφανίστηκε με την αλβανική σημαία στο μπλουζάκι του.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία ήταν κι αυτός στην παρέα. Το αν είχε ενεργή συμμετοχή δεν το ξέρω.

Το όλο θέμα ξεκίνησε όταν ένας Αλβανός εμφανίστηκε με την αλβανική σημαία στο μπλουζάκι του.

 

Το IQ αυτών των "Ελληναράδων", που επιτέθηκαν σε κάποιον επειδή είχε στο μπλουζάκι του την σημαία της πατρίδας του, δείχνει ότι πρέπει να ήταν ανύπαρκτο!!!

 

Με την ίδια λογική, θα έπρεπε να είχαν σκοτώσει τον Ρουβά η την Παπαρίζου στο εξωτερικό, επειδή είχαν την Ελληνική σημαία στην μπλούζα τους! Η Ρουσλάνα όμως που φόρεσε μπλουζάκι με Ελληνική σημαία και φώναζε "Go Greece", μας ήταν αξιαγάπητη!!!

 

Ας σοβαρευτούμε λίγο!!!!!

 

 

Υ.Γ. Εύχομαι οι δολοφόνοι να φάνε ισόβια και να μην την γλιτώσουν και μετά από λίγα χρόνια να τους έχουμε έξω, γιατί πολύ απλά ντροπιάζουν το Ελληνικό έθνος και τα Ελληνικά ιδεώδη!!!

Link to comment
Share on other sites

Το IQ αυτών των "Ελληναράδων", που επιτέθηκαν σε κάποιον επειδή είχε στο μπλουζάκι του την σημαία της πατρίδας του, δείχνει ότι πρέπει να ήταν ανύπαρκτο!!!

 

Με την ίδια λογική, θα έπρεπε να είχαν σκοτώσει τον Ρουβά η την Παπαρίζου στο εξωτερικό, επειδή είχαν την Ελληνική σημαία στην μπλούζα τους! Η Ρουσλάνα όμως που φόρεσε μπλουζάκι με Ελληνική σημαία και φώναζε "Go Greece", μας ήταν αξιαγάπητη!!!

 

Ας σοβαρευτούμε λίγο!!!!!

 

 

Υ.Γ. Εύχομαι οι δολοφόνοι να φάνε ισόβια και να μην την γλιτώσουν και μετά από λίγα χρόνια να τους έχουμε έξω, γιατί πολύ απλά ντροπιάζουν το Ελληνικό έθνος και τα Ελληνικά ιδεώδη!!!

Συμφωνώ για το IQ του "Κρητίκαρου" και σε καμιά περίπτωση δεν επικροτώ τέτοιες "παλληκαριές".

Ο άλλος όμως είχε υψηλότερο IQ όταν βγήκε με την αλβανική σημαία, ενώ ήξερε ότι κατά 99% θα προκαλούσε αντιδράσεις;

 

Κι ας ήμαστε ρεαλιστές και να μην αρχίσουμε τα αντιρατσιστικά.

Έχει σημασία ποιος, που και πότε κάνει μια ανάλογη κίνηση.

 

Αν τολμάς, πήγαινε με ελληνική σημαία στο μπλουζάκι σου, στην πλατεία των Τιράνων ή στο κέντρο της Άγκυρας. Είσαι βέβαιος ότι θα γυρίσεις αρτιμελής;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για το IQ του "Κρητίκαρου" και σε καμιά περίπτωση δεν επικροτώ τέτοιες "παλληκαριές".

Ο άλλος όμως είχε υψηλότερο IQ όταν βγήκε με την αλβανική σημαία, ενώ ήξερε ότι κατά 99% θα προκαλούσε αντιδράσεις;

 

Κι ας ήμαστε ρεαλιστές και να μην αρχίσουμε τα αντιρατσιστικά.

Έχει σημασία ποιος, που και πότε κάνει μια ανάλογη κίνηση.

 

Αν τολμάς, πήγαινε με ελληνική σημαία στο μπλουζάκι σου, στην πλατεία των Τιράνων ή στο κέντρο της Άγκυρας. Είσαι βέβαιος ότι θα γυρίσεις αρτιμελής;

 

Συμφωνω μαζι σου απολυτα ή ας παει καποιος Ελληνας με παρεα μεσα στα τιρανα και να κανει τσαμπουκα οπως καναν στη Κρητη τα αλβανα ουτε που θα τον βρουν απο εκει που θα τον εχουν πεταξει ή και αν θα βρουν τιποτα απο αυτον, μονο εδω ξερουνε να βγαινουνε καποιοι και να το παιζουν αντιρατσιστες εαν συνεβαινε ομως σε ολους αυτους σε κανενα συγγενικο τους προσωπο ή σε αυτους τους ιδιους κατι αντιστοιχο με αυτο που καναν στον Κρητικο τοτε πρωτοι θα ζηταγαν να παρουν την δικαιοσυνη στα χερια τους.........

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για το IQ του "Κρητίκαρου" και σε καμιά περίπτωση δεν επικροτώ τέτοιες "παλληκαριές".

Ο άλλος όμως είχε υψηλότερο IQ όταν βγήκε με την αλβανική σημαία, ενώ ήξερε ότι κατά 99% θα προκαλούσε αντιδράσεις;

 

Κι ας ήμαστε ρεαλιστές και να μην αρχίσουμε τα αντιρατσιστικά.

Έχει σημασία ποιος, που και πότε κάνει μια ανάλογη κίνηση.

 

Αν τολμάς, πήγαινε με ελληνική σημαία στο μπλουζάκι σου, στην πλατεία των Τιράνων ή στο κέντρο της Άγκυρας. Είσαι βέβαιος ότι θα γυρίσεις αρτιμελής;

 

Στα παλιά μας τα παπούτσια η κίνηση του ανεκδιήγητου αλβανού που βγήκε μόνο για να προκαλέσει και οι υποτιθέμενες κινήσεις των ομοεθνών του στα τύρρανα.

Εγώ γιατί να χαρακτηρίζομαι διεθνώς σαν αυτούς , μόνο και μόνο επειδή ένας μεθυσμένος τσατίστικε και έκανε το ίδιο;

Δεν είμαι στο επίπεδο ούτε του ενός, ούτε του άλλου. Κι όμως χαρακτηρίζομαι κι εγώ και όλοι μας. Αυτό μου τη σπάει.

Αυτοί στα τύραννα έχουν το δικό τους πολιτισμικό υπόβαθρο και δεν θα φύγουμε αρτιμελής. Να το χαίρονται. Εμείς γιατί γινόμαστε ίδιοι ;

 

Κι εμένα μου τη δίνει να βλέπω αλβανό με σημαία να κυκλοφορεί και να ζητωκραυγάζει για οποιοδήποτε λόγο μέσα στην χώρα μου και δεν είναι θέμα ρατσιστικό αλλά θέμα του τι μου τι δίνει και τι όχι, εμένα προσωπικά. Πρέπει να τον σκοτώσω;Αλλά πόσο σίγουρος είμαι ότι ο Κρητικάτσι, είτε είχε πιεί τα άντερα του και δεν ήξερε τι έκανε, ή δεν είχε πιεί τίποτα και από τη στέρηση του λάλησε.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αυτά θα γίνονται, όσο ένα τμήμα του ελληνικού πληθυσμού εξακολουθεί να έχει μια νοοτροπία που ανήκει σε περασμένες δεκαετίες.

Δεν θέλω να πω περισσότερα για την περίφημη και πολυδιαφημισμένη "κρητική λεβεντιά", γιατί θα ανάψω φωτιές.

Ο νοών νοείτω..

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

to kako me mas enai pos exoume megalh dosh politismou.px noiazomaste gia tous albanous k olous aftous otan skotonoun kai kleboun kathe mera.stelnoume boithia se olo ton kosmo pou exei anagh les kai den iparxoun ellines pou peinane.

den epikroto ton fono,alla poli iperadidrash exoun oi dmosiografoi mas,o spiliopoulos xtes tous taktopoihse pantos kala giati eixan parei poli aera alla den idrwnei to afti tous

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να επισυμάνω την απαράδεκτη έκταση που έδωσαν τα ΜΜΕ για το θέμα του Αλβανού και κυρίως στο σημείο της υπερβολής περι ρατσισμού. Αυτοί οι άνθρωποι δυστηχώς, συνεχως προσπαθούν απο μεμονωμένα γεγονότα να πιαστούν ωστε να βγάλουν ρατσιστική την κοινωνία μας. Εχετε ποτέ ακούσει για τις τόσες δολοφονίες των αλβανών προς τους Ελληνες, των αλβανών που ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΝΤΑΙ σε αυτή την χώρα (και που στον τόπο τους ήταν υπάνθρωποι, άρα θα έπρεπε να αγαπάνε την Ελλάδα που τους έδωσε ποιότητα στην ζωή τους) να σχολιαστεί ως ρατσισμός έναντι των Ελλήνων; Εγω ποτέ και κανείς βεβαίως. Μόνο στην αντίθετη περίπτωση που ειναι και σπάνια, αρχίζουν ενορχηστρωμένα οι "γνωστοί άγνωστοι Έλληνες" και φυσικά και οι ίδιοι οι ξένοι που ξεθαρεύουν άντί να προσπαθούν για την καλύτερη εικόνα και συμπεριφορά τους.
Link to comment
Share on other sites

Σάκη το ότι το κίνητρο ήταν ρατσιστικό είναι αυτονόητο νομίζω. Από κει πέρα αυτό που έχει σημασία να συζητήσουμε, είναι η βλακεία που δέρνει κάποιους και μάλιστα οικογενειακώς (αναφέρομαι στο συγκεκριμένο περιστατικό).

Καλά ο πιτσιρικάς, είχε το μυαλό πάνω απ' το κεφάλι. Αλλά εκείνος ο πατέρας πως μπορεί να χαρακτηριστεί;

Όσο για τα κανάλια, δεν τα ξέρεις;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

paidia kaneis den anefere ti proigithike gia na ginei afto.me apotelesma na tou anebei mallon to aima sto kefali.kai oi albanoi balan sto feretro th shmaia les kai epese ston polemo,pantws an den eixame to allo sthn kalabaka prwto thema tha to eixan.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για το IQ του "Κρητίκαρου" και σε καμιά περίπτωση δεν επικροτώ τέτοιες "παλληκαριές".

Ο άλλος όμως είχε υψηλότερο IQ όταν βγήκε με την αλβανική σημαία, ενώ ήξερε ότι κατά 99% θα προκαλούσε αντιδράσεις;

 

Κι ας ήμαστε ρεαλιστές και να μην αρχίσουμε τα αντιρατσιστικά.

Έχει σημασία ποιος, που και πότε κάνει μια ανάλογη κίνηση.

 

Αν τολμάς, πήγαινε με ελληνική σημαία στο μπλουζάκι σου, στην πλατεία των Τιράνων ή στο κέντρο της Άγκυρας. Είσαι βέβαιος ότι θα γυρίσεις αρτιμελής;

Thelw na pistevw oti oi Ellines ehoun kalyteri paideia apo tous Alvanous.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Που το ξέρεις φίλε μου Αίσωπε;

Ο πρώτος καβγάς ξεκίνησε σε ένα μπαράκι (ή κατι τέτοιο), όταν μπήκε η παρέα των Αλβανών στην οποία υπήρχε κάποιος (όχι αυτός που σκότωσαν) που φορούσε μπλουζάκι με φαρδιά πλατιά την αλβανική σημαία. Με αιτία αυτό έπεσαν τα πρώτα "μπουκέτα".

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Thelw na pistevw oti oi Ellines ehoun kalyteri paideia apo tous Alvanous.

Δυστυχώς, όχι όλοι απ' ότι φαίνεται..

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ο πρώτος καβγάς ξεκίνησε σε ένα μπαράκι (ή κατι τέτοιο), όταν μπήκε η παρέα των Αλβανών στην οποία υπήρχε κάποιος (όχι αυτός που σκότωσαν) που φορούσε μπλουζάκι με φαρδιά πλατιά την αλβανική σημαία. Με αιτία αυτό έπεσαν τα πρώτα "μπουκέτα".

Γιατί το έκανε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το έκανε αυτό;

Μήπως απαγορεύεται;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, όχι όλοι απ' ότι φαίνεται..

Kaneis megalo la8os kai prosvaleis pola atoma!Auto mas elipe na mas peis oti exoun kai kaliteri paidia!Ena memono gegonos itan enos anegkefalou kritikou!

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Kaneis megalo la8os kai prosvaleis pola atoma!Auto mas elipe na mas peis oti exoun kai kaliteri paidia!Ena memono gegonos itan enos anegkefalou kritikou!

Επέτρεψέ μου να πω, ότι η Κρήτη κατοικήται από αρκετούς ανεγκέφαλους και όχι μόνο από έναν.

Δεν καταλαβαίνω που σε πρόσβαλα..

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Λεω: Απαγορεύεται να φοράει κανείς μπλούζα με τη σημαία της χώρας του; Γιατί απορεί ο Σάκης;
Link to comment
Share on other sites

Ε, εντάξει τώρα.. Φυσικά και δεν απαγορεύεται, αλλά όπως είπα και πιο πάνω, έχει σημασία ποιος, που και πότε κάνει κάτι ανάλογο..

Ο αλβανός όταν το έκανε αυτό, ήξερε ότι κατά πάσα πιθανότητα θα προκαλούσε αντιδράσεις.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

File mou de me prosvales alla me to na leme oti i alvanoi pou katikoun stin Ellada exoun kaliteri pedia den pistuo oti antiprosopeui tin ali8ia.Den milao vavea gia olous giati panta iparxoun kai oi kaloi alla opos eipes kai poio pano o allos o alvanos gnorize oti 8a prokalouse kai idika ekei pou einai fanatika e8nikistes!!!

Einai san na pame as poume mesa stous gkrizous likous me tin elliniki simea as poume i mesa sta tirana stous antistixous e8nikistes tous! 8a mas trogane me poli xirotero tropo apo ton anegkefalo kritiko kai 8a tous kaliptane kiolas oi simpatriotes kai mporei kai i astinomia tous!

Ara pantou iparxoun autes oi ekdilosis vlakodes patriotismou alla kai ypervlakodes prokseniseis episodiou! O alvanos pou pige me tin simea tis patriadas tou stin cafeteria eimai 100000000% sigouros oti pige gia fasaria ekeini tin mera kai gia na prokalesi!!! I mipos den exei klapsi ellinida mana gious pou tous exoun steilei sto nosokomio alvani i kai ston 8anato!!!

Ara gia mia akoma fora anegkefali iparxoun patnou kai 8a iparxoun!!! I megaliteri vlakia pou 8a mporouse na kanei o kritikos tin ekane kai tora i zo tou 8a exei to stigma kai ta xronia pou 8a vaei varos gia na 8imizoun oti POTE den einai auti i lisi kai to vasikotero :!: POTE MA POTE DEN AFEREIS ZOI allou :!: sinan8ropou gia KANENA logo!!!

An kano kapoi la8os parakalo dior8oste me...

Tnks kai ta leme!!!

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...