Jump to content

Ειδήσεις


Avior
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

R.I.P

 

Πραγματικά κρίμα :(

Τεράστιος άνθρωπος.Εκπληκτικός.Άς είναι ελαφρύ το χώμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κρίμα, μεγάλο κρίμα. Δυσαναπλήρωτο το κενό που αφήνει πίσω του. Και όχι μόνο πρωτοπόρος σε αυτό που έκανε, αλλά και πολύ καλός άνθρωπος. Τον συμπαθούσα ιδιαίτερα. Καλό ταξίδι Ευγένιε. :(
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έτυχε χθες και περπάτησα την Στουρνάρη και είναι μαύρα χάλια! Τα περισσότερα μαγαζιά είναι καμμένα ή κλειστά με σιδερένιες προσόψεις!

Παντού γκράφιτι και βρισιές για ότι μπορείτε να φανταστείτε ...

Μέχρι και κομμένα μυρίζει ακόμα ...

Πάντως, επειδή και εγώ ήμουν στη Στουρνάρη χτες το μεσημέρι, δεν διαπίστωσα όλα αυτά που λες.

Τα περισσότερα καταστήματα λειτουργούν κανονικά. Κλειστό είναι ακόμα το Πλαίσιο, και ίσως και κανα 2-3 μικρομάγαζα. Και φυσικά δεν μύρισα πουθενά καμμένο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, επειδή και εγώ ήμουν στη Στουρνάρη χτες το μεσημέρι, δεν διαπίστωσα όλα αυτά που λες.

Τα περισσότερα καταστήματα λειτουργούν κανονικά. Κλειστό είναι ακόμα το Πλαίσιο, και ίσως και κανα 2-3 μικρομάγαζα. Και φυσικά δεν μύρισα πουθενά καμμένο.

 

Πλάκα κάνεις φυσικά ε!!! ... μιας και περνάω συχνά από εκεί δίπλα και επειδή δεν μου αρέσει να λέω αερολογίες ... θα τραβήξω μερικές φώτο !

Τουλάχιστον 5-6 είναι κλειστά! Άσε που έχει πέσει και η κίνηση τρελά!!!

Έπαιρνα κάτι DVD (DL) από ένα συγκεκριμένο μαγαζί σε μια ικανοποιητική τιμή ... τώρα που πήγα πάλι , τα είχε ένα 2 ευρώ παραπάνω!

Εννοείτε τον ρώτησα γιατί και μου εξήγησε την κατάσταση ... ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ! Έχει πέσει η πελατεία του ΠΑΝΩ από 50% μετά από το συμβάν εκείνο (αλλά φυσικά συνεχίζονται περιστασιακά τα "Happenings" ) - μέχρι και συγνώμη μου ζήτησε! (pm να σας πω το μαγαζί να πάτε να ρωτήσετε και σεις ..)

Anyway ... δεν έχω όρεξη να το συνεχίσω μιας και έτσι το βλέπω εγώ και ούτε είμαι άτομο που θέλει να δημιουργεί καταστάσεις ή να λέει κάτι έτσι για να το πει !!! ... τώρα αν εσύ φίλε Mercyful_Fate σ' αρέσει έτσι όπως κατάντησε ο δρόμος εκείνος είναι δικαίωμά σου ... !

Προφανώς σ' αρέσει να βλέπεις το Πολυτεχνείο και γενικά την περιοχή να είναι έρμαιο του κάθε καραγκι@ζη αλητήριου-πρέζα δήθεν επαναστάτη ... δικαίωμά σου και πάλι! Όσο για το που δεν μύρισες καμμένο... να το κοιτάξεις το θέμα , υπάρχουν στα φαρμακεία ρινικά εκνεφώματα (ξεβουλωτήρια κοινώς)

Φιλικά ...:)

Συγνώμη και από τους mod για το οφ τόπικ , αλλά απάντησα μιας και ο εμπαιγμός ήταν για μένα!!

Και στο θέμα μας...

Οικιακή βοηθός "σκηνοθέτησε" με τον σύντροφό της ληστεία στο σπίτι όπου εργαζόταν

Στη σύλληψη της οικιακής βοηθού διαμερίσματος της Καλαμαριάς προχώρησαν αστυνομικοί του Τμήματος Δίωξης Εγκλημάτων κατά της Ιδιοκτησίας της Διεύθυνσης Ασφάλειας Θεσσαλονίκης, καθώς όπως προέκυψε είχε "σκηνοθετήσει" με τρεις συνεργούς ληστεία στο σπίτι όπου εργαζόταν.

 

Η 25χρονη αλλοδαπή την Παρασκευή βρέθηκε φιμωμένη και δεμένη από τους ιδιοκτήτες του σπιτιού. Όπως κατήγγειλε, άγνωστοι μπήκαν στο σπίτι και, αφού την έδεσαν και τη φίμωσαν, αφαίρεσαν κοσμήματα και χρήματα.

 

Κατά τη διάρκεια της προανάκρισης οι αστυνομικοί αντιλήφθηκαν ότι κάτι δεν πήγαινε καλά, καθώς η νεαρή οικιακή βοηθός έπεφτε σε αντιφάσεις.

 

Μετά από έρευνα, λοιπόν, προέκυψε ότι η 25χρονη "σκηνοθέτησε" εικονική ληστεία με τον 28χρονο ομοεθνή μνηστήρα της και δύο ακόμη αλλοδαπούς.

 

Συγκεκριμένα, οι τρεις άνδρες μπήκαν σαν... κύριοι από την βασική είσοδο του σπιτιού, φίμωσαν κι έδεσαν την 25χρονη για να παραπλανήσουν τους ιδιοκτήτες, και πήραν ένα μεγάλο χρηματικό ποσό και κοσμήματα μεγάλης αξίας.

 

Το ζευγάρι συνελήφθη, ενώ διεξάγονται έρευνες για τον εντοπισμό και τη σύλληψη των συνεργών τους. ...συνέχεια...

 

Υ.γ. καλό σου ταξίδι Ευγένιε.... :-(

Link to comment
Share on other sites

Πέντε αλλοδαποί τραυματίες μετά από ρατσιστική συγκέντρωση

 

Πέντε αλλοδαποί διακομίστηκαν τραυματισμένοι στο νοσοκομείο, μετά από επιθέσεις μελών ρατσιστικών οργανώσεων. Μερικοί από αυτούς είναι από τους αλλοδαπούς που έχουν βρει προσωρινό καταφύγιο στο κτίριο του παλιού Εφετείου στην οδό Σωκράτους. Η είδηση έκανε την Κυριακή το "γύρο του κόσμου" καθώς δημοσιεύεται σε πολλά ξένα ΜΜΕ.

 

http://www.cosmo.gr/images/Racists_10.jpg

 

Ολόκληρη η είδηση...

 

Κάλυψη από το BBC.

 

Η Χρυσή Αυγή πανηγυρίζει...

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, επειδή και εγώ ήμουν στη Στουρνάρη χτες το μεσημέρι, δεν διαπίστωσα όλα αυτά που λες.

Τα περισσότερα καταστήματα λειτουργούν κανονικά. Κλειστό είναι ακόμα το Πλαίσιο, και ίσως και κανα 2-3 μικρομάγαζα. Και φυσικά δεν μύρισα πουθενά καμμένο.

 

μαλλον δεν παρατηρησες καλα....κλειστα ακομα ειναι ο Παπασωτηριου...η Cosmodata και η Vodafone.....τα οποια βεβαια δεν ηταν μικρομαγαζα....

 

...απο την αλλη σχετικα με τα ρατσιστικα-αντιρατσιστικα...κατα εμε ολοι ειναι καραγκιοζηδες και παιζουν το παιχνιδι τους....

 

...η ουσια ειναι οτι η χωρα δεν μπορει να δεχετε μεταναστες επ' απειρον....ενω εχει ηδη ξεπερασει εδω και πολυ καιρο το οριο των μεταναστων που μπορει να δεχθει/αφομοιωσει.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν παρατηρησες καλα....κλειστα ακομα ειναι ο Παπασωτηριου...η Cosmodata και η Vodafone.....τα οποια βεβαια δεν ηταν μικρομαγαζα....

 

...απο την αλλη σχετικα με τα ρατσιστικα-αντιρατσιστικα...κατα εμε ολοι ειναι καραγκιοζηδες και παιζουν το παιχνιδι τους....

 

...η ουσια ειναι οτι η χωρα δεν μπορει να δεχετε μεταναστες επ' απειρον....ενω εχει ηδη ξεπερασει εδω και πολυ καιρο το οριο των μεταναστων που μπορει να δεχθει/αφομοιωσει.....

 

 

Η ουσία είναι ότι η Χρυσαυγίτες είναι ρατσιστές και extremist καθ*κια. Τέλος.

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Ολόκληρη η είδηση... Link Fixed

 

Κάλυψη από το BBC.

 

Η Χρυσή Αυγή πανηγυρίζει...

 

Είναι μια από τις παρενέργειες της «δεκεμβριανής επανάστασης», ότι η Χρυσή Αυγή και άλλες παρεμφερείς οργανώσεις πολλαπλασίασαν τους νεοσύλλεκτούς τους. Από εκεί που είχαν ξεπέσει και δεν τους έδινε κανείς σημασία και τους θεωρούσαν όλοι γραφικούς, έγινε το ακατόρθωτο, σηκώθηκαν πάλι στα πόδια τους και μάλιστα έχουν και κοινωνικό έρεισμα. Λογικό, η αντίδραση φέρνει και άλλη αντίδραση.

 

Και η παραπάνω είδηση δεν είναι τίποτα. Πολύ φοβάμαι ότι έρχονται και χειρότερα. Θα πληρώνουμε τις ταξικές «ανησυχίες» του κάθε κακομοίρη «επαναστάτη» για καιρό ακόμα.

 

Η ουσία είναι ότι η Χρυσαυγίτες είναι ρατσιστές και extremist καθ*κια. Τέλος.

 

Η αλήθεια είναι ότι σε αυτήν την χώρα δεν έχουμε έλλειψη από καραγκιόζηδες, ούτε κ*θ*κια. Άσχετα με το καπέλο που φοράνε.

 

Edit: Μου αρέσει ο τρόπος που καταλήγει το άρθρο του BBC: "Human rights in Greece don't exist." Τι συγκινητικό.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις φυσικά ε!!! ... μιας και περνάω συχνά από εκεί δίπλα και επειδή δεν μου αρέσει να λέω αερολογίες ... θα τραβήξω μερικές φώτο !

Τουλάχιστον 5-6 είναι κλειστά! Άσε που έχει πέσει και η κίνηση τρελά!!!

Έπαιρνα κάτι DVD (DL) από ένα συγκεκριμένο μαγαζί σε μια ικανοποιητική τιμή ... τώρα που πήγα πάλι , τα είχε ένα 2 ευρώ παραπάνω!

Εννοείτε τον ρώτησα γιατί και μου εξήγησε την κατάσταση ... ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ! Έχει πέσει η πελατεία του ΠΑΝΩ από 50% μετά από το συμβάν εκείνο (αλλά φυσικά συνεχίζονται περιστασιακά τα "Happenings" ) - μέχρι και συγνώμη μου ζήτησε! (pm να σας πω το μαγαζί να πάτε να ρωτήσετε και σεις ..)

Anyway ... δεν έχω όρεξη να το συνεχίσω μιας και έτσι το βλέπω εγώ και ούτε είμαι άτομο που θέλει να δημιουργεί καταστάσεις ή να λέει κάτι έτσι για να το πει !!! ... τώρα αν εσύ φίλε Mercyful_Fate σ' αρέσει έτσι όπως κατάντησε ο δρόμος εκείνος είναι δικαίωμά σου ... !

Προφανώς σ' αρέσει να βλέπεις το Πολυτεχνείο και γενικά την περιοχή να είναι έρμαιο του κάθε καραγκι@ζη αλητήριου-πρέζα δήθεν επαναστάτη ... δικαίωμά σου και πάλι! Όσο για το που δεν μύρισες καμμένο... να το κοιτάξεις το θέμα , υπάρχουν στα φαρμακεία ρινικά εκνεφώματα (ξεβουλωτήρια κοινώς)

Όπα, κάτσε λίγο. Σου είπα ότι "δεν διαπίστωσα αυτά που λες", και αρπάχτηκες λες και σε έβρισα. "Κουλάρισε" λίγο, δεν θα τσακωθούμε για το ποια μαγαζιά έχουν κλείσει στη Στουρνάρη... :rolleyes:

Όσο για το "προφανές" της τελευταίας σου διαπίστωσης (εκείνης που λέει ότι μ'αρέσει να βλέπω το Πολυτεχνείο και γενικά την περιοχή να είναι έρμαιο του κάθε καραγκι@ζη αλητήριου-πρέζα δήθεν επαναστάτη), αν κοιτάξεις δημοσιεύσεις μου σε παλαιότερα αντίστοιχα θέματα, μάλλον θα αλλάξεις γνώμη...

Anyway, δεν το συνεχίζω άλλο, γιατί έχω την εντύπωση ότι δεν έχω και την... συμπάθειά σου και ότι και να πω μάλλον δεν έχει σημασία.

 

μαλλον δεν παρατηρησες καλα....κλειστα ακομα ειναι ο Παπασωτηριου...η Cosmodata και η Vodafone.....τα οποια βεβαια δεν ηταν μικρομαγαζα....

Για Παπασωτηρίου έχεις δίκιο, για Vodafone δεν έχω ιδέα, δεν πρόσεξα, ωστόσο για το Cosmodata δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να είναι κλειστό όταν οι πωλητές του ήταν κλασικά έξω στην πόρτα και μάλιστα ρώτησα έναν εκ αυτών για κάτι συγκεκριμένο... :confused: Εκτός και αν έχει κλεισει το κεντρικό και έχουν μείνει ανοιχτά τα 2 διπλανά μαγαζάκια, οπότε μάλλον με έχει πιάσει σχετική στραβομάρα τελευταία. :D Αλλά και πάλι μου κάνει εντύπωση για το Cosmodata.

Link to comment
Share on other sites

Όπα, κάτσε λίγο. Σου είπα ότι "δεν διαπίστωσα αυτά που λες", και αρπάχτηκες λες και σε έβρισα. "Κουλάρισε" λίγο, δεν θα τσακωθούμε για το ποια μαγαζιά έχουν κλείσει στη Στουρνάρη... :rolleyes:

Όσο για το "προφανές" της τελευταίας σου διαπίστωσης (εκείνης που λέει ότι μ'αρέσει να βλέπω το Πολυτεχνείο και γενικά την περιοχή να είναι έρμαιο του κάθε καραγκι@ζη αλητήριου-πρέζα δήθεν επαναστάτη), αν κοιτάξεις δημοσιεύσεις μου σε παλαιότερα αντίστοιχα θέματα, μάλλον θα αλλάξεις γνώμη...

Anyway, δεν το συνεχίζω άλλο, γιατί έχω την εντύπωση ότι δεν έχω και την... συμπάθειά σου και ότι και να πω μάλλον δεν έχει σημασία.

 

 

Για Παπασωτηρίου έχεις δίκιο, για Vodafone δεν έχω ιδέα, δεν πρόσεξα, ωστόσο για το Cosmodata δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να είναι κλειστό όταν οι πωλητές του ήταν κλασικά έξω στην πόρτα και μάλιστα ρώτησα έναν εκ αυτών για κάτι συγκεκριμένο... :confused: Εκτός και αν έχει κλεισει το κεντρικό και έχουν μείνει ανοιχτά τα 2 διπλανά μαγαζάκια, οπότε μάλλον με έχει πιάσει σχετική στραβομάρα τελευταία. :D Αλλά και πάλι μου κάνει εντύπωση για το Cosmodata.

Το Cosmodata το είχαν κάψει από τον Δεκέμβρη, επειδή ο ιδιοκτήτης τόλμησε να διαμαρτυρηθεί όταν οι επαναστάτες πέταγαν πέτρες στο μαγαζί του. Τελευταία φορά που πέρασα πάντως, το διπλανό μαγαζί που λειτουργεί σαν stock house της ίδιας επιχείρησης, ήταν ανέγγιχτο και ανοιχτό΄.

Link to comment
Share on other sites

....Anyway, δεν το συνεχίζω άλλο, γιατί έχω την εντύπωση ότι δεν έχω και την... συμπάθειά σου και ότι και να πω μάλλον δεν έχει σημασία.....

 

Όχι βρε συ , ΟΛΑ καλά!!!:) ίσως και γω απάντησα λάθος με τον τρόπο αυτό ...- είχα και τα νεύρα μου με μια τράπεζα που πήγε να μου κάει π@υστιά!!!:mad:

 

ANyway ... συνεχίζουμε με μια ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ ιδέα για γαμήλιο δώρο!!!

 

Της έστειλε χειροβομβίδα… ως γαμήλιο δώρο:ninja:

http://www.thelo.gr/wirdnews/articleimages/00231.jpg

Μια χειροβομβίδα ήταν το γαμήλιο δώρο ενός 37χρονου καθηγητή σε μια πρώην μαθήτριά του, με την οποία είχε σχέση.

 

Η αστυνομία, μετά τη σύλληψη του, ανακοίνωσε ότι ο 37χρονος Μουνγκ Τσάβρι παραδέχτηκε πως ήταν ο ίδιος που έστειλε το «εκρηκτικό» δώρο στην πρώην του σύντροφο.

 

Από τη μεριά της, η 21χρονη νύφη, θορυβημένη από την τρομακτική αυτή κίνηση, αποκάλυψε στην αστυνομία ότι η αλλόκοτη συμπεριφορά του εξηγείται από το γεγονός πως παλαιότερα, όταν της είχε ζητήσει να συνάψουν δεσμό, τον είχε απορρίψει.

Ο παρανοϊκός καθηγητής αντιμετωπίζει πλέον 20ετή ποινή κάθειρξης. ...συνέχεια....

Link to comment
Share on other sites

Για Παπασωτηρίου έχεις δίκιο, για Vodafone δεν έχω ιδέα, δεν πρόσεξα, ωστόσο για το Cosmodata δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να είναι κλειστό όταν οι πωλητές του ήταν κλασικά έξω στην πόρτα και μάλιστα ρώτησα έναν εκ αυτών για κάτι συγκεκριμένο... :confused: Εκτός και αν έχει κλεισει το κεντρικό και έχουν μείνει ανοιχτά τα 2 διπλανά μαγαζάκια, οπότε μάλλον με έχει πιάσει σχετική στραβομάρα τελευταία. :D Αλλά και πάλι μου κάνει εντύπωση για το Cosmodata.

 

...αυτο ακριβως....η cosmodata ειχε 3 μαγαζια....το ενα ηταν ισογειο ειχε laptop, το αλλο ηταν stock house και το 3 ηταν το μεγαλυτερο (διοροφο) ειχε ολα τα υπολοιπα....αυτο εκαψαν....και δεν ξανανοιξε....

 

σημειωση...το μαγαζι με τα λαπτοπ το ειχαν "απαλοτροιωσει" μερικους μηνες πριν τα γεγονοτα ...οπου ειχαν δειρει και υπαλληλους και καποιον απο τους ιδιοκτητες που τολμησε να αντισταθει....για αυτο και η αντιδραση που βεβαια ειχε συνεπεια το καψιμο....

 

...η κατασταση στην Στουρναρη δεν ειναι και η καλυτερη.....ισως αυτο να ειναι και το επιδιωκόμενο....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τρομοκρατική επίθεση στη Eurobank

http://www.zougla.gr/news/data/upimages/image.php?image=eurobank923bc74.jpg&width=490

Ισχυρότατη έκρηξη σημειώθηκε στις 4:07 τα ξημερώματα σε υποκατάστημα της Eurobank,

που βρίσκεται στη συμβολή της λεωφόρου Βουλιαγμένης με την οδό Γερουλάνου, στην Αργυρούπολη.

 

Στην περιοχή βρίσκονται άνδρες της Αντιτρομοκρατικής Υπηρεσίας και δυνάμεις του Τμήματος Εξουδετέρωσης Εκρηκτικών Μηχανισμών,

που προσπαθούν να μαζέψουν υπολείμματα του εκρηκτικού μηχανισμού.

Οι δράστες είχαν τοποθετήσει στον προθάλαμο της τράπεζας μια βαλίτσα, μέσα στην οποία εκτιμάται ότι υπήρχε ωρολογιακός μηχανισμός.

 

Από την έκρηξη προκλήθηκαν μεγάλες υλικές ζημιές στην τράπεζα, στα διπλανά κτίρια και σε σταθμευμένα αυτοκίνητα.

Χαρακτηριστικό είναι ότι μια τσιμεντένια κολώνα που βρίσκεται δίπλα ακριβώς από την Eurobank κόπηκε στα δύο.

 

Νωρίτερα, άγνωστος τηλεφώνησε στην εφημερίδα «Ελευθεροτυπία», προειδοποιώντας για το «χτύπημα».

Μέχρι στιγμής, καμία οργάνωση δεν είχε αναλάβει την ευθύνη για την επίθεση.

 

Τετ α τετ με τους τρομοκράτες;

 

Το πρώτο περιπολικό που προσέγγισε το σημείο της έκρηξης, εντόπισε τέσσερα άτομα, που φορούσαν κράνη. Μάλιστα, ο ένας κρατούσε στα χέρια του έναν μεγάλο σάκο.

 

Όταν το πλήρωμα του περιπολικού τους σταμάτησε για έλεγχο, ο ένας από τους τέσσερις τράβηξε όπλο και το έστρεψε προς το μέρος τους, ακινητοποιώντας τους. :!:

Στη συνέχεια ανέβηκαν σε μοτοσικλέτες που είχαν σταθμεύσει δίπλα από το κτίριο και τράπηκαν σε φυγή. ...συνέχεια...

 

Υ.γ. Αφού ρε σεις ΔΕΝ έχετε εκπαιδευμένους αστυνομικούς! Αφού όλο το σύστημα της Greek L.A.P.D. είναι για τα μπάζα .... τι βάζετε τους καημένους και κάνουν περιπολίες !!!!??? Από θαύμα ζούνε οι καημένοι ...

Ας κάτσουν στα γραφεία τους να λύσουν κάνα γρίφο , ή ας πάνε καλύτερα στην Ερμού τα σαΐνια μας και να κάνουν αυτό που ξέρουν και έχουν εκπαιδευτεί άρτια... Να συλλαμβάνουν τους άμοιρους αλλοδαπούς που πουλάνε τσάντες και τις χλαπάτσες εκείνες που τις χτυπάς στο πάτωμα και "απλώνουν" ...:p ...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τρεις αθίγγανοι παρασύρθηκαν από διερχόμενο αυτοκίνητο στη Θεσσαλονίκη

Ενδιαφερον εχει και η συνεχεια της ειδησης, συμφωνα με το τρωκτικο, οτι μετα το συμβαν οι υπολοιποι αθιγγανοι επιτεθηκαν και κατεστρεψαν το αυτοκινητο που παρεσυρε τους αλλους τρεις, ενω η οδηγος του βρισκοταν μεσα σε αυτο σε κατασταση σοκ.

Μολις 2 μερες πριν "αγελη" αθιγγανων μπηκε σε νοσοκομειο και ξυλοκοπησε αρκετους γιατρους και νοσηλευτικο προσωπικο γιατι ο παππους της οικογενειας δεν εξυπηρετηθηκε σωστα...Παρομοιες ιστοριες μπορει να βρει καποιος αρκετες.

 

Ελεος πια με τους αθιγγανους, κατι πρεπει να γινει ωστε να ξεπερασουν τα αρχεγονα φυλετικα τους συνδρομα και να καταλαβουν οτι ειναι μελη μιας συγχρονης κοινωνιας.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως μαν, κάνεις λάθος (νόου οφφένς :p ). Δεν είναι μέλη μιας σύγχρονης κοινωνίας, είναι νομαδική φυλή που προστατεύεται από την συνθήκη της Γενεύης. Σε αυτό πατάνε και παρανομούν ασύστολα και δεν μπορεί να τους πει κανείς τίποτα. Οι καταυλισμοί τους είναι απαραβίαστο άβατο, οπότε το μόνο που έχουν να κάνουν αφού κλέψουν κτλ είναι να επιστρέψουν μέσα.

 

Κυριλλέ ολέ. Και έχεις μετά το κάθε BBC να σου λέει ότι η Ελλάδα δεν έχει ανθρώπινα δικαιώματα.

 

Another one bites the dust.

Link to comment
Share on other sites

Και έχεις μετά το κάθε BBC να σου λέει ότι η Ελλάδα δεν έχει ανθρώπινα δικαιώματα.

 

Another one bites the dust.

 

Ήθελα να στο πω και χθες- Είναι παραπλανητικό αυτό που λες :O Το BBC λέει στην τελευταία πρόταση:

 

Fouad, a 33-year-old Moroccan immigrant living in the building, told AP that he could not understand why the protesters had attacked.

 

"We didn't do anything. Why do they treat us like this?" he said.

 

"The police did nothing. Here in Greece, human rights don't exist."

 

Είναι ξεκάθαρο ότι είναι λόγια του Φουάντ (είναι με quotations!) και ότι δεν εκφράζει άποψη ο αρθρογράφος. Ακόμα και το κομμάτι που λέει για τις άθλιες συνθήκες διαβίωσης ("hundreds of immigrants live in squalid conditions in the building, amid piles of fetid rubbish and human waste without electricity or running water"), δίνει την πηγή ("The Associated Press news agency reports"). Αυτό ΔΕΝ είναι άποψη, αλλά fact που προέρχεται από πηγή του δημοσιογράφου. Αν ΔΕΝ ανέφερε την πηγή, πάσο, θα ήταν γνώμη.

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να στο πω και χθες- Είναι παραπλανητικό αυτό που λες :O Το BBC λέει στην τελευταία πρόταση:

 

 

 

Είναι ξεκάθαρο ότι είναι λόγια του Φουάντ (είναι με quotations!) και ότι δεν εκφράζει άποψη ο αρθρογράφος. Ακόμα και το κομμάτι που λέει για τις άθλιες συνθήκες διαβίωσης ("hundreds of immigrants live in squalid conditions in the building, amid piles of fetid rubbish and human waste without electricity or running water"), δίνει την πηγή ("The Associated Press news agency reports"). Αυτό ΔΕΝ είναι άποψη, αλλά fact που προέρχεται από πηγή του δημοσιογράφου. Αν ΔΕΝ ανέφερε την πηγή, πάσο, θα ήταν γνώμη.

Και εγώ ήθελα να το πω από χθες, αλλά δεν ήθελα να βγούμε off-topic (ξανά). Αλλά αφού επιμένεις... :p

 

Λοιπόν, πέρα από το ΠΡΟΦΑΝΕΣ (προφανές: αυτό που φαίνεται) οξύμωρο του να παραπονιέται ένας Μαροκινός (κάτοικος του Μαρόκου, όπου π.χ. οι γυναίκες είναι ελάχιστα πάνω από τα ζώα και η παιδική εργασία είναι νόμιμη) για τα ανθρώπινα δικαιώματα, δεν απόρησες για ποιον λόγο το BBC δεν παραθέτει και τις δηλώσεις ενός χρυσαυγίτη για την εγκληματικότητα των μεταναστών σε κεντρικές περιοχές της Αθήνας, αλλά μόνο ενός ταπεινού πλην τίμιου λαθρομετανάστη για το πόσο αφιλόξενος αισθάνεται;

 

Τέλος, για να το πάω λίγο πιο μακριά, τον ξέρεις αυτόν τον Φουάντ; Τον έχεις δει με τα μάτια σου; Ποιος σου λέει ότι δεν είναι η φαντασία του συντάκτη, ειδικά όταν οι δηλώσεις βγάζουν μάτι ότι είναι στημένες;

 

Οπότε σόρυ, αλλά το BBC είναι που λέει ό,τι λέει, ακόμα και αν ο Φουάντ είναι υπαρκτό πρόσωπο.

 

Σε αυτήν την περίπτωση, το BBC ενέργησε όπως ακριβώς θα ενεργούσε το τρωκτικό. Yellow mode on.

 

Υ.Γ. Ελπίζω να μην φανταστείς ούτε για αστείο εσύ ή κανένας άλλος ότι επιδοκιμάζω την ενέργεια των χρυσών αυγών. Αλλά δεν λέω ότι βρέχει όταν με φτύνουν.

Link to comment
Share on other sites

Καρπούζια σε μέγεθος… ελιάς

http://www.zougla.gr/news/data/upimages/image.php?image=pepquino982356.jpg&width=490http://www.zougla.gr/news/data/upimages/fridakis/pepquino41254.jpg

Όλοι έχουμε αντιμετωπίσει το πρόβλημα του χώρου που καταλαμβάνει στο ψυγείο μας το διασημότερο καλοκαιρινό φρούτο,

το καρπούζι, αλλά κάποιοι Ολλανδοί φρουτοπαραγωγοί καλλιέργησαν με επιτυχία στη χώρα τους μια σπάνια ποικιλία από τη Νότια Αμερική, σε μέγεθος… καραμέλας!

 

Πρόκειται για την ποικιλία «Πεπκίνο» η οποία στην πραγματικότητα είναι ποικιλία πεπονιού,

αλλά το πολύ μικρό της μέγεθος (μόλις τρία εκατοστά) και το χρώμα του καρπού παραπέμπουν σε «μίνι» καρπούζια.

 

Οι καλλιεργητές του συγκεκριμένου φρούτου ευελπιστούν ότι θα γίνει πολύ δημοφιλές στους λάτρεις των φρούτων,

αλλά και στους σεφ των ακριβών εστιατορίων, που θα μπορούν να δημιουργήσουν εξαιρετικά επιδόρπια με βάση τα πεπόνια «Πεπκίνο». ...συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα πει αναγνώριση προϊόντος:

 

50.000 αρνιά για τους… Άραβες!

(12/05/2009)

 

Περισσότερα από 50.000 αρνιά, βάρους έως 50 κιλά το καθένα, έχουν ζητήσει οι αραβικές χώρες από τους κτηνοτροφικούς συλλόγους Κρήτης, ενόψει του ραμαζανιού.

 

Συνέχεια: http://news.ert.gr/local/localmapDet.asp?id=456155

Link to comment
Share on other sites

...η ουσια ειναι οτι η χωρα δεν μπορει να δεχετε μεταναστες επ' απειρον....ενω εχει ηδη ξεπερασει εδω και πολυ καιρο το οριο των μεταναστων που μπορει να δεχθει/αφομοιωσει.....

 

Το όριο; Πως ορίζεται αυτό το όριο;

 

Τρεις αθίγγανοι παρασύρθηκαν από διερχόμενο αυτοκίνητο στη Θεσσαλονίκη

Ενδιαφερον εχει και η συνεχεια της ειδησης, συμφωνα με το τρωκτικο, οτι μετα το συμβαν οι υπολοιποι αθιγγανοι επιτεθηκαν και κατεστρεψαν το αυτοκινητο που παρεσυρε τους αλλους τρεις, ενω η οδηγος του βρισκοταν μεσα σε αυτο σε κατασταση σοκ.

Μολις 2 μερες πριν "αγελη" αθιγγανων μπηκε σε νοσοκομειο και ξυλοκοπησε αρκετους γιατρους και νοσηλευτικο προσωπικο γιατι ο παππους της οικογενειας δεν εξυπηρετηθηκε σωστα...Παρομοιες ιστοριες μπορει να βρει καποιος αρκετες.

 

Ελεος πια με τους αθιγγανους, κατι πρεπει να γινει ωστε να ξεπερασουν τα αρχεγονα φυλετικα τους συνδρομα και να καταλαβουν οτι ειναι μελη μιας συγχρονης κοινωνιας.

 

Την πρώτη είδηση του ποντικο-site δεν την σχολιάζω γιατί αυτό το site έχει συντάκτη τον Πινόκιο. Για την δεύτερη είδηση εγώ αυτό το λέω απλά αλληλεγγύη. Η βία είναι ( ; ) η απάντηση στην αδικία και στον ρατσισμό που δέχονται οι μειονότητες.

.
Link to comment
Share on other sites

Τρίγωνο των… βερμούδων!

 

Μυστήριο δεν είναι μόνο το «πώς» και το «γιατί» εξαφανίζονται πράγματα στο περίφημο «Τρίγωνο των Βερμούδων». Απίστευτο είναι κι αυτό που συνέβη στην πόλη των Τρικάλων! Η αυλαία των μαθημάτων στο 1ο Λύκειο, έπεσε με επεισοδιακό τρόπο. Είκοσι μαθητές έκαναν την εμφάνισή τους πρωί-πρωί με βερμούδες!

 

Η αντίδραση του –συντηρητικού όπως φάνηκε, λυκειάρχη, ήταν άμεση...συνεχεια

 

Δεν ηξερα αν επρεπε να το βαλω εδω(η sτο Fashion & Style!!!) καθως δεν αποτελει "ειδηση" αλλα με εξεπληξε το οτι υπαρχουν ακομα τετοιες διακρισεις στα σχολεια.Σας εχει τυχει ποτε κατι τετοιο;Επισης θελω να πω respect στη Διευθυνση Δευτεροβαθμιας Εκπαιδευσης.

Link to comment
Share on other sites

Χα χα!!!!Αυτον τον λυκειαρχη τον ειχε πετυχει φιλος του ξαδερφου μου οταν πηγαινε λυκειο(αλλα δεν θεμαμαι αν ηταν στα Τρικαλα η σε καποιο χωριο).Παντως η δικαιολογια του ηταν οτι με τη βερμουδα φαινονται οι τριχες των αγοριων και προκαλουν(ερωτικα)τις κοπελες:lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...