Jump to content

Ειδήσεις


Avior
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλός ήταν ο αραφάτ και απο μικρο παιδί που ήμουν πάντα τον θυμόμουν σαν ηγέτη.

αιωνία του η Μνημη...

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία του πνοή άφησε αργά το βράδυ της Παρασκευής ο γνωστός ηθοποιός Μίμης Χρυσομάλλης.

 

Ο σπουδαίος ηθοποιός του θεάτρου, της τηλεόρασης και του κινηματογράφου πρωταγωνιστούσε -για δεύτερη χρονιά- στη θεατρική παράσταση Ένα παράξενο ζευγάρι στο Θέατρο Βασιλάκου, υποδυόμενος τον Φέλιξ, πλάι στον Γιώργο Μιχαλακόπουλο (Όσκαρ).

 

Κατά τη διάρκεια της βραδινής παράστασης την Παρασκευή, ο Χρυσομάλλης ένιωσε έντονη δυσφορία και πόνους στο στήθος. Μεταφέρθηκε εσπευσμένα στο Γενικό Κρατικό Νοσοκομείο Αθηνών, όπου παρά τις προσπάθειες των γιατρών λίγο αργότερα εξέπνευσε.

 

Σύμφωνα με δημοσιογραφικές πληροφορίες, ο θάνατός του οφείλεται σε ανακοπή καρδιάς.

 

O Mίμης Χρυσομάλλης γεννήθηκε το 1938 στην Αθήνα και σπούδασε στη δραματική σχολή του Θεάτρου Τέχνης. Υπηρέτησε το θέατρο για περισσότερα από 40 χρόνια. Σε αυτή τη μακρά πορεία του ερμήνευσε από έργα του Ουίλιαμ Σαίξπηρ μέχρι του Χάρολντ Πίντερ, κινούμενος με χαρακτηριστική άνεση από την επιθεώρηση στο δράμα, από την αρχαία κωμωδία στην πιο μοντέρνα πρόζα, από τις μπουάτ της Πλάκας στην Επίδαυρο.

 

Και στο σινεμά όμως η παρουσία και η προσφορά του Μίμη Χρυσομάλλη υπήρξε ιδιαιτέρως σημαντική, καθώς πρωταγωνίστησε σε ταινίες όπως οι Βαρύ πεπόνι, Αρπα κόλλα, Safe sex, Βαριετέ, Ένας κι ένας κ.α.

 

Εξίσουν σημαντική πορεία είχε και στην τηλεόραση. Η τελευταία του εμφάνιση στη μικρή οθόνη ήταν τη σεζόν 2003-2004, στη σειρά της ΝΕΤ Λίστα γάμου, του Νίκου Κουτελιδάκη, σε σενάριο Λευτέρη Καπώνη, όπου συμπρωταγωνιστούσε με τους Γιάννη Μπέζο, Γιώργο Κοτανίδη, Χρήστο Βαλαβανίδη και Δημήτρη Μαυρόπουλο.

 

Ο πρωθυπουργός και υπουργός Πολιτισμού Κώστας Καραμανλής εξέφρασε τα συλληπητήριά του για το θάνατο του Μίμη Χρυσομάλλη και δήλωσε: «To σπουδαίο ταλέντο, το ήθος και η σεμνότητα του Μίμη Χρυσομάλλη τον καθιέρωσαν στους ομοτέχνους του και στη συνείδηση του κοινού ως έναν από τους σημαντικότερους σύγχρονους Έλληνες ηθοποιούς του θεάτρου, του κινηματογράφου και της τηλεόρασης».

 

Ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ Γιώργος Παπανδρέου έκανε την ακόλουθη δήλωση για το θάνατο του Μίμη Χρυσομάλλη: «Εκφράζω τα θερμά μου συλλυπητήρια για το θάνατο του Μίμη Χρυσομάλλη, ενός ηθοποιού, που υπηρέτησε με συνέπεια, σεμνότητα και ήθος την τέχνη του, σε μια πραγματικά δημιουργική πορεία».

 

Από τον ΣΥΝ εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση: «Ο Μίμης Χρυσομάλλης έφυγε για πάντα. Η είδηση απίστευτη, η θλίψη μας απέραντη. Σπουδαίος ηθοποιός, ανατρεπτικός, στοχαστής, βαθιά δημοκρατικός, αγαπημένος φίλος παίρνει μαζί του στο μακρύ ταξίδι τη σκέψη και την αγάπη μας για παντοτινή συντροφιά. Αντίο καλέ μας φίλε».

 

news.in.gr, με πληροφορίες από ΑΠΕ

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει? Δελτίο θανάτων θα γίνει το thread? :worry:

 

Κρίμα, άλλος ένας ηθοποιός μας άφησε. Σοβαρός κύριος φαινόταν, δεν ήταν και το νούμερο ένα αλλά είχα θετική άποψη για τον Μίμη Χρυσομάλλη. Το θέατρο φτωχότερο. Αιωνία του η μνήμη... :(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στεναχωρέθηκα πάρα πολύ όταν το άκουσα. :cry:

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν τα όργανα.

 

Ένας άντρας των παλαιστινιακών δυνάμεων ασφαλείας σκοτώθηκε την Κυριακή και άλλοι πέντε άνθρωποι τραυματίστηκαν, σε επίθεση Παλαιστίνιων μαχητών κατά του Μαχμούντ Αμπάς, που βρέθηκε στη Γάζα για να προσευχηθεί στη μνήμη του Γιασέρ Αραφάτ.

 

Ο νέος αρχηγός της Οργάνωσης για την Απελευθέρωση της Παλαιστίνης (PLO) επισκέφθηκε την τέντα που έχουν στήσει οι παλαιστινιακές αρχές για όσους θέλουν να προσευχηθούν στη μνήμη του νεκρού ηγέτη τους, Γιασέρ Αραφάτ. Ο Αμπάς δεν έπαθε τίποτα, αλλά, σύμφωνα με ιατρικές πηγές, άλλοι πέντε άνθρωποι τραυματίστηκαν.

 

Σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες που μίλησαν στο Reuters, οι Παλαιστίνιοι μαχητές εισέβαλαν στην τέντα ντυμένοι στα πράσινα και έχοντας καλυμμένα τα πρόσωπά τους, ενώ φώναζαν συνθήματα όπως «ο Αμπάς και ο Νταχλάν (ο ισχυρός άνδρας της Γάζας) είναι πράκτορες των Αμερικανών».

 

Όι άνδρες των παλαιστινιακών δυνάμεων ασφαλείας περικύκλωσαν άμεσα τον Αμπάς και κατάφεραν να τον φυγαδεύσουν από το σημείο της επίθεσης, ενώ λίγο αργότερα έγινε γνωστό ότι μεταφέρθηκε στο αρχηγείο των Παλαιστινίων.

 

 

Πηγή

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί μια ζωή αυτά θα έχουν. Μέχρι να δοθεί μια λύση, αλλά ακόμα και να βρεθεί θα γίνονται εχθροπραξίες...

 

Η Μέση Ανατολή είναι ενεργό ηφαίστειο που δε λέει να ηρεμήσει ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Και μια δυσαρεστη ειδηση απο την αλλη πλευρα του Ατλαντικου.....Μας αφηνει ο Παουελ :up: ......ουστ!

 

Εχω και μια ακαδημαικη απορια.....ολα αυτα τα κοπροσκυλα πως μπορουν και κοιμουνται τα βραδυα γνωριζοντας οτι ευθυνονται για το θανατο συμπολιτων τους η μη...!:angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kukukali (16 Νοέ. 2004 , 09:26)

 

Και μια δυσαρεστη ειδηση απο την αλλη πλευρα του Ατλαντικου.....Μας αφηνει ο Παουελ :up: ......ουστ!

 

Εχω και μια ακαδημαικη απορια.....ολα αυτα τα κοπροσκυλα πως μπορουν και κοιμουνται τα βραδυα γνωριζοντας οτι ευθυνονται για το θανατο συμπολιτων τους η μη...!:angry: :angry:

 

 

Ναι και φημολογείτε ότι αναλαμβάνει η Κοντολίζα Ράιτ. Ο Πάουελ ήταν πολύ πιο μετριοπαθής από τον Μπους και την Παρέα του.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λέει ο death angel είναι.

 

Κάθε αλλαγή δυστυχώς απ' ό,τι φαίνεται θα είναι προς το χειρότερο....

Link to comment
Share on other sites

Παντως το πρωι που εβλεπα CNN σε συνεντευξεις (μου φαινεται Ν.Υ.)ολοι ηταν χαρουμενοι για την αποχωριση του :whistle:

Τι να πεις!Αλλος κοσμος!

Link to comment
Share on other sites

Ξάνθη

Τελευταία ενημέρωση 21:00

 

Απρόσμενο επεισόδιο σημειώθηκε την Τρίτη στον Εχίνο Ξάνθης, ανάμεσα σε μουσουλμάνους κατοίκους της περιοχής και μέλη του τηλεοπτικού συνεργείου, αλλά και ηθοποιούς, γνωστής τηλεοπτικής σειράς που γυρίζεται εκεί. Οι κάτοικοι υποστηρίζουν ότι εντός τεμένους γυρίστηκαν σκηνές που προσβάλουν την ιερότητα του χώρου, ενώ οι συντελεστές της σειράς διαβεβαιώνουν ότι δεν είχαν πρόθεση να προσβάλουν τα θρησκευτικά ήθη.

 

Όλα άρχισαν όταν μία ή δύο γυναίκες ηθοποιοί που κρατούν πρωταγωνιστικούς ρόλους στο σίριαλ Αρχιπέλαγος, που προβάλλεται από την τηλεόραση του Alpha, γύριζαν κάποιες σκηνές, όταν ξέσπασε καταρρακτώδης βροχή. Καθώς οι ηθοποιοί ήταν «ελαφρά» ενδεδυμένες -όπως ειπώθηκε- φόρεσαν πανωφόρια και μπήκαν στο ένα από τα τρία τεμένη που υπάρχουν στον Εχίνο, προκειμένου να προστατευθούν από τη νεροποντή ή για τα γυρίσματα σκηνών σύμφωνα με καταγγελίες μειονοτικών στελεχών.

 

Μουσουλμάνοι που αντιλήφθηκαν τις ηθοποιούς να μπαίνουν στο τζαμί κινητοποιήθηκαν και αμέσως συγκεντρώθηκαν εκατοντάδες άτομα, που επιτέθηκαν σε ηθοποιούς και κάμεραμεν, τραυματίζοντας ελαφρά κάποιους από αυτούς, ενώ άλλοι μουσουλμάνοι, κρατώντας ξύλα και πετώντας πέτρες, συγκεντρώθηκαν στο κέντρο της ακριτικής πόλης, απειλώντας τα μέλη του τηλεοπτικού συνεργείου και τους ηθοποιούς.

 

 

Αστυνομικοί έσπευσαν να προστατεύσουν τους απειλούμενους και τους οδήγησαν στο αστυνομικό κτίριο, ενώ λίγο αργότερα κατέφθασαν και δυνάμεις της ΕΛ.ΑΣ. από την Ξάνθη, αλλά και από όμορες περιοχές, καθώς και δυνάμεις των ΜΑΤ, προκειμένου να επιβάλουν την τάξη.

 

 

Πληρες αρθρο απο το in.gr

Link to comment
Share on other sites

και νομιζω εδειξε την μουσουλμανα στο σηριαλ να πινει κρασι και μια αλλη να καπνιζει που νομιζω δεν τοτς επιτρεπετε
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

:eek: τωρα το ακουω. . .ας ελπισουμε να μην παρει μεγαλυτερες διαστασεις,και να παραμεινει ενα μεμονωμενο γεγονος...μονο κατι τετοιο δεν χρειαζομαστε τωρα...
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

οχι οτι εκαναν και σωστα στο σηριαλ!

αλλα εχεις δικιο...μακαρι να μεινει εδω

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Για να πουμε την αληθεια,αν μπηκαν στο τεμενος ''ελαφρα ενδεδυμενες'' οπως ακουστηκε,πηγαν γυρευοντας.Αλλιως,αν μπηκαν με ''κανονικα ρουχα'' οι προπηλακισμοι ηταν αδικοι.

 

Καμια ερωτικη σκηνη θα γυρισουν??lol

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE (17 Νοέ. 2004 , 09:38)

 

bomber exo thn entypohs pos h eisodos se tzami apo mh mousoulmanous apagoreyetai

 

 

Καμία σχέση :)

 

Εγώ τότε πώς μπήκα σε μία επίσκεψη μου στη Θράκη;

Link to comment
Share on other sites

Η εισοδος σε τζαμι επιτρεπετε και σε μη μουσουλμανους αρκει να βγαλουν τα παπουτσια και να τους ριξουν ενα λευκο μακρυ υφασμα απο πανω...

Αλλα αληθεια γιατι οι τουρκοι δεν λενε τιποτα για την Αγια Σοφια που την εχουν κανει μεσα "Το μεγαλο παζαρι" ή κατι προς λουλουδαδικο?

Σεβομαι την θρησκεια τους αλλα να σεβαστουν και αυτοι την δικια μας.

Στον μεσαίωνα έκαιγαν βιβλία,σήμερα καίνε μυαλά. :X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Santa Cruz (17 Νοέ. 2004 , 08:21)

 

Η εισοδος σε τζαμι επιτρεπετε και σε μη μουσουλμανους αρκει να βγαλουν τα παπουτσια και να τους ριξουν ενα λευκο μακρυ υφασμα απο πανω...

Αλλα αληθεια γιατι οι τουρκοι δεν λενε τιποτα για την Αγια Σοφια που την εχουν κανει μεσα "Το μεγαλο παζαρι" ή κατι προς λουλουδαδικο?

Σεβομαι την θρησκεια τους αλλα να σεβαστουν και αυτοι την δικια μας.

 

Μα τι λες τωρα αυτοι εχουν δικαιωμα να το κανουν! :p :mad: Ας οψωνται τα ζειμπεκικα,και οι κουμπαριες! :mad:

 

Υ.Γ.Οσο για τους μουσουλμανους οντως απαγορευεται το αλκοολ και το καπνισμα....αλλα τουλαχιστον εδω πολλοι λιγοι το εφαρμοζουν(και ειναι πολλοι περισσοτεροι απο οτι στην Ελλαδα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kukukali (17 Νοέ. 2004 , 10:45)

 

Μα τι λες τωρα αυτοι εχουν δικαιωμα να το κανουν! :p :mad: Ας οψωνται τα ζειμπεκικα,και οι κουμπαριες! :mad:

 

Υ.Γ.Οσο για τους μουσουλμανους οντως απαγορευεται το αλκοολ και το καπνισμα....αλλα τουλαχιστον εδω πολλοι λιγοι το εφαρμοζουν(και ειναι πολλοι περισσοτεροι απο οτι στην Ελλαδα)

 

 

Tι λέτε ρε παιδιά..αυτοί δεν τηρούν πλέον τίποτα.Εχω φίλους μου πάνω στην Κομοτηνή (φοιτητές) και μου λένε ότι τώρα στο ραμαζάνι τους που δεν πρέπει να τρώνε τίποτα, οι νέοι (κυρίως) τρώνε μέχρι και σάντουιτς με χοιρινό μέσα!

 

Μου λένε ότι περισσότερο οι γέροι είναι σκληροπυρηνικοί...οι νέοι ακολουθούν την ελληνική κοινωνία. :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Με λυπη μου διαπιστωνω πως πολλοι (ολοι σχεδον) απο τους Ελληνες μουσουλμανους που βγαινουν στα καναλια αυτοαποκαλουνται Τουρκοι..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 (17 Νοέ. 2004 , 19:41)

 

Με λυπη μου διαπιστωνω πως πολλοι (ολοι σχεδον) απο τους Ελληνες μουσουλμανους που βγαινουν στα καναλια αυτοαποκαλουνται Τουρκοι..

 

Οι βρισιές και όλα αυτά που λέγανε ήταν στα τουρκικά!!Μόνο το μπάτσοι γουρούνια δολοφόνοι και το π.....ήταν στα ελληνικά!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 (17 Νοέ. 2004 , 19:41)

 

Με λυπη μου διαπιστωνω πως πολλοι (ολοι σχεδον) απο τους Ελληνες μουσουλμανους που βγαινουν στα καναλια αυτοαποκαλουνται Τουρκοι..

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cocu (17 Νοέ. 2004 , 21:02)

 

Οι βρισιές και όλα αυτά που λέγανε ήταν στα τουρκικά!!Μόνο το μπάτσοι γουρούνια δολοφόνοι και το π.....ήταν στα ελληνικά!

 

 

Welcome to the real world. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...