Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation XE


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το BatteryMod Circle και το Kernel: Sebastian σε τι χρησιμευουν?ενταξει το Kernel εχω μια ιδεα,βλεπεις διαφορα?το αλλο mod τι κανει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το BatteryMod Circle και το Kernel: Sebastian σε τι χρησιμευουν?ενταξει το Kernel εχω μια ιδεα,βλεπεις διαφορα?το αλλο mod τι κανει?

 

Το κερνελ χρησιμεύει στην διαχείριση των δεδομένων και παίζει μεγάλο ρόλο στην ζωή της μπαταρίας, πολύ καλύτερο από το stock κατά την γνώμη μου, η διάφορα κάνει μπαμ, άμα το δοκιμάσεις από μόνος σου σε 2-3 μέρες θα καταλάβεις. Το battery mod απλά αλλάζει το στυλ της μπαταρίας πάνω δεξιά στην οθόνη του κινητού σου και έχει και άλλες επιλογές όπως animations και battery percentage.

 

Δεν θέλω να φορτώσω το κινητό με αλλά mods. Προς το παρών αυτό που με νοιάζει είναι να έχει μια ελαφριά ROM για να έχω καλή μπαταρία επειδή χρησιμοποιώ 24/24 το τηλέφωνο.

 

Ε μα ναι ρε παιδιά. ;)

Βάλε την 6.5.2 ΧΕ - βγήκε σήμερα. ;)

 

Sorry για το double post αλλά δεν γίνετε να κάνω πολλά quote από την εφαρμογή που είμαι τώρα :-/

 

Δεν βλέπω κάποια σημαντική διαφορά, ούτε το changelog αναφέρει κάτι, τι έχει αλλάξει;

Edited by Villis
Συνένωση συνεχόμενων posts

Phone: HTC Sensation XE

ROM: Charmeleon 5.1

Recovery: 4EXT

Kernel:Bricked @1.78

MODS:

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάποια σημαντική διαφορά, ούτε το changelog αναφέρει κάτι, τι έχει αλλάξει;

 

Δε μπορώ να καταλάβω που κοιτάς. Ολόκληρο "Changelog" στη μέση της σελίδας στο πρώτο Post. Αναφέρει τι αλλάζει (όχι κάτι σπουδαίο βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω που κοιτάς. Ολόκληρο "Changelog" στη μέση της σελίδας στο πρώτο Post. Αναφέρει τι αλλάζει (όχι κάτι σπουδαίο βέβαια).

 

Ναι εννοούσα πως δεν έχει κάποια διαφορά που θα ωφελήσει εμένα! :)

Phone: HTC Sensation XE

ROM: Charmeleon 5.1

Recovery: 4EXT

Kernel:Bricked @1.78

MODS:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
κανείς φίλος που να έχει πάρει το official update?κολλητός μου με απλό sensation την πήρε χθες... το δικό μου ακόμα τίποτα... :(

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη τιποτα

 

ευχαριστώ για την απάντηση... είπα μήπως είμαι ο μόνος...

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Το upadate έρχεται τις επόμενες μέρες σύμφωνα με την Htc Greece και την απάντηση της σε μέλος στο fan page του facebook σε ερώτηση του σχετικά με την αναβάθμιση του ΧΕ.

"Καλημέρα Δημήτρη! Μερικές ημέρες απέμειναν ακόμη μέχρι να διατεθεί το update του HTC Sensation XE σε ICS "

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Guest bazile
Δοκίμασα επιτέλους ICS :) Το τηλέφωνο είναι σημαντικά πιό γρήγορο από προηγουμένως! Παρ όλα αυτά θα το φλασάρω με κάποια rom γιατί έμεις (σειρά Sensation) δεν προβλέπεται να πάρουμε επισήμως Sense 4.
Link to comment
Share on other sites

αντε επιτελους και σε μας, ξερεις τι CID εχεις??

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

αντε επιτελους και σε μας, ξερεις τι CID εχεις??

Όχι, δεν ξέρω. Πώς το βλέπεις αυτό; Πάντως, το είχα πάρει από Expansys.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

ε τοτε λογικα δεν αρχισε ακομα στα Ελληνικα...:wacko:

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...αντι για το one-x αγορασα τελικα το sensation xe και μετα απο αρκετο κοπο (γιατι μεχρι τωρα ειχα το Hd2 και μονο wm ξερω) περασα την revolution Hd 6.6.1.. δεν μπορω να βρω πουθενα να απενεργοποιησω την δονηση οταν γραφω sms..στις αλλες εφαρμογες δεν μου το κανει...καμια βοηθεια;..και κατι ακομα..οταν κατεβασα την ρομ ελεγε μετα να κατεβασω και το radio που πρεπει...ειχε πολλα ομως και δεν το εκανα...βλεπω ασθενες σημα στο κεντρο της Αθηνας(λιγες μπαρες μονο)....δεν αλλαξα radio μην κανω καμια πατατα(ξερω απο το hd2...)...εσεις ποιο μου προτεινεται σαν καλυτερο; κανενα link;
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...αντι για το one-x αγορασα τελικα το sensation xe και μετα απο αρκετο κοπο (γιατι μεχρι τωρα ειχα το Hd2 και μονο wm ξερω) περασα την revolution Hd 6.6.1.. δεν μπορω να βρω πουθενα να απενεργοποιησω την δονηση οταν γραφω sms..στις αλλες εφαρμογες δεν μου το κανει...καμια βοηθεια;..και κατι ακομα..οταν κατεβασα την ρομ ελεγε μετα να κατεβασω και το radio που πρεπει...ειχε πολλα ομως και δεν το εκανα...βλεπω ασθενες σημα στο κεντρο της Αθηνας(λιγες μπαρες μονο)....δεν αλλαξα radio μην κανω καμια πατατα(ξερω απο το hd2...)...εσεις ποιο μου προτεινεται σαν καλυτερο; κανενα link;[/quote

 

 

για το πρώτο θα πας στις ρυθμίσεις και μετά θα επιλέξεις κάπου που λέει ανάδραση.

όσο για το radio δες αυτό το thread

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1202867

 

η δεύτερη μέθοδος είναι πιο εύκολη νομίζω

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστο φιλε....στραβομαρα...νομιζα οτι το ειχα ξετσεκαρει και σε αυτη τη rom..αλλα μονο στην ''μαμα'' το ειχα κανε....κατι αλλο αν μπορειτε....υπαρχει καποιο αρχειο οπως βαζαμε σε win για τον καιρο για να περασουμε τις πολεις που θελουμε εμεις....και να σβησουμε αυτες που δε θελουμε...
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστο φιλε....στραβομαρα...νομιζα οτι το ειχα ξετσεκαρει και σε αυτη τη rom..αλλα μονο στην ''μαμα'' το ειχα κανε....κατι αλλο αν μπορειτε....υπαρχει καποιο αρχειο οπως βαζαμε σε win για τον καιρο για να περασουμε τις πολεις που θελουμε εμεις....και να σβησουμε αυτες που δε θελουμε...

 

 

Φιλε δες εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1559881&highlight=weather

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ARHD έχω με LeeDroid Tweaks και stock battery % mod και δουλεύει άψογα. Κανένα θέμα. ;)

 

 

καλημερα.. αν δεν σου κανει κοπο..θελω να βαλω και εγω το stock battery % mod .....καμια βοηθεια πως θα το βαλω (link και τι πρεπει να προσεξω) γιατι απο android ειμαι πολυ ''φρεσκος''..εχω και γω revolution hd 6.6.1 σε sensation xe...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.. αν δεν σου κανει κοπο..θελω να βαλω και εγω το stock battery % mod .....καμια βοηθεια πως θα το βαλω (link και τι πρεπει να προσεξω) γιατι απο android ειμαι πολυ ''φρεσκος''..εχω και γω revolution hd 6.6.1 σε sensation xe...

 

Δες εδώ και ψάξε το stock battery percentage

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=14191947&postcount=2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

χθες το μεσημέρι ήρθε η αναβάθμιση του XE μου και πλέον δουλεύει με την ICS 4.0.3 με Sense 3.6 και software 3.32.468.112

Μέχρι στιγμής δείχνει καλά σημεία ανταπόκρισης σε σχέση με την προηγούμενη... Να σημειώσω ότι το δουλεύω με Go Launcher EX... μου κίνησαν την περιέργεια σχόλια φίλων πιο πάνω στο thread βέβαια και σκοπεύω να δοκιμάσω και τον Apex Launcher... Aυτό το lag που έχει το Sense δεν φαίνεται να διορθώθηκε (μετά από κάποιες ώρες χρήσης μετά από reset κολλάει και σαν να κάνει reboot όταν επιστρέφεις στην Home Page γεγονός εκνευριστικό όταν επείγεσαι για μία κλήση ή κάτι αντίστοιχο...)

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Ναι,δυστυχως τα reboots του sense συνεχιζουν να υφιστανται,τα εχω και γω με το απλο sensation σε ics. Πιστευω οτι φταιει πως το sense δεν μπορει να τρεξει καλα στα 768mb,ειδικα στις εκδοσεις 3.0 και 3.6,που παιζει και να ειναι βαρυτερες απο την 4.0 . Εγω παντως εβαλα τον apex και ησυχασα,το κινητο ειναι πολυ σταθερο πια. Σημειωτεον,η ics κανει πολυ καλυτερη διαχειριση μνημης απο την gingerbread,εχω παντα 115-120mb ελευθερα (εφαρμογη διαχειρισης μνημης της htc), ενω πριν συχνα πυκνα επεφτα στα 70-80

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2 Beta-6

Link to comment
Share on other sites

σ εμενα παντως ενω ειχα συνεχεια reboots με 2.3 τωρα με το παγωτο δεν το εχει κανει καθολου να μην το ματιασω..και επιτελους ειναι πολυ πιο smooth πολυ βασικο...

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μερικές ερωτήσεις.

Το έχω βρει απο έναν seller σε Αμερική αλλά φυσικά δεν ξέρω απο που κρατά η σκούφια του.Μου έχει δώσει το ΙΜΕΙ που είναι: 359118040966084 .Ξέρετε που μπορώ να δω από που έιναι;Επίσης λίγο με την εγγύηση τι παίζει;Π.χ. αν λέω εγώ είναι απο Αγγλία θα ισχύει η εγγύηση;

Τώρα μερικές πληροφορίες.

1)Αν δεν έχει Ελληνικά (ο seller μου είπε δεν τα βρίσκει) μπορώ να βάλω και πως, ή τα αναγνωρίζει μόλις βάλεις sim όπως διάβασα.

2)Το 2 ήταν για την εγγύηση.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest bazile
Καλησπέρα.Μερικές ερωτήσεις.

Το έχω βρει απο έναν seller σε Αμερική αλλά φυσικά δεν ξέρω απο που κρατά η σκούφια του.Μου έχει δώσει το ΙΜΕΙ που είναι: 359118040966084 .Ξέρετε που μπορώ να δω από που έιναι;Επίσης λίγο με την εγγύηση τι παίζει;Π.χ. αν λέω εγώ είναι απο Αγγλία θα ισχύει η εγγύηση;

 

Δοκίμασε παρακάτω.

 

http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...