Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ακουσατε τι εγινε με καποιον που κατεβαζε τετοιο υλικο?Απο τορεντ κτλ.. δηλαδη?

Οριστε http://www.adslgr.com/forum/thread13772-0-asc-0.html

 

Τελικα τι να συμβαινει?....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια ακουσατε τι εγινε με καποιον που κατεβαζε τετοιο υλικο?Απο τορεντ κτλ.. δηλαδη?

Οριστε http://www.adslgr.com/forum/thread13772-0-asc-0.html

 

Τελικα τι να συμβαινει?....

Και γιατί δεν πας στο θέμα που έχει γίνει εδώ στο Myphone? :rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=56245&page=1&pp=20

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό γιατί φαίνεται να μη δίνει σημασία κανείς;; :confused: Εμένα πάντως με ενοχλεί και δεν το έχω βάλει. Και μ'αρέσει που λέει στη σελίδα του ότι δεν έχει malware

Yπάρχει και το exeem lite

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν πας στο θέμα που έχει γίνει εδώ στο Myphone? :rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=56245&page=1&pp=20

 

 

Σορρυ φιλε τωρα το ειδα!Δε παρακολουθω ολα τα τοπικς. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω DSL Vivodi και εδώ και μερικές μέρες δεν μπορώ με ΤΙΠΟΤΑ να κατεβάσω. Χρησιμοποιούσα Shareaza το οποίο θεωρούσα πολύ καλό για τις ανάγκες μου (βάζω μερικά στη λίστα και το αφήνω για μέρες). Ξαφνικά (δεν θυμάμαι αν έγινε κάτι συγκεκριμένο) ενώ συνδέεται με G2 δεν βρίσκει τίποτα στο Search και ψάχνει μόνο 5-6 hubs!! Δοκίμασα/έλεγξα τα εξής:

Στο Router (speedtouch 530) στο NAPT έχω βάλει την port 6346 για UDP/TCP

Στο firewall των XP SP2 είδα να επιτρέπεται η επικοινωνία του Shareaza με το νετ και να είναι ανοιχτή η port 6346

Εγκατάσταση ξανά του Shareaza

Εγκατάσταση της τελευταίας alpha έκδοσης.

 

Μετά από αυτά το πρόβλημα παρέμεινε κανονικά! Δοκίμασα στη συνέχεια άλλους clients (eXeem lite, gnucleus, MyNapster, Klite) και σχεδόν κανένας δε συνδέεται!!! Σε όλους δίνω στις ρυθμίσεις την ίδια port (6346) που είναι ανοιχτή.

 

Καμία ιδέα;;

Looks like the sun is going down.

I wanter will i dream....

- Mitch Connor

Link to comment
Share on other sites

Έχω DSL Vivodi και εδώ και μερικές μέρες δεν μπορώ με ΤΙΠΟΤΑ να κατεβάσω. Χρησιμοποιούσα Shareaza το οποίο θεωρούσα πολύ καλό για τις ανάγκες μου (βάζω μερικά στη λίστα και το αφήνω για μέρες). Ξαφνικά (δεν θυμάμαι αν έγινε κάτι συγκεκριμένο) ενώ συνδέεται με G2 δεν βρίσκει τίποτα στο Search και ψάχνει μόνο 5-6 hubs!! Δοκίμασα/έλεγξα τα εξής:

Στο Router (speedtouch 530) στο NAPT έχω βάλει την port 6346 για UDP/TCP

Στο firewall των XP SP2 είδα να επιτρέπεται η επικοινωνία του Shareaza με το νετ και να είναι ανοιχτή η port 6346

Εγκατάσταση ξανά του Shareaza

Εγκατάσταση της τελευταίας alpha έκδοσης.

 

Μετά από αυτά το πρόβλημα παρέμεινε κανονικά! Δοκίμασα στη συνέχεια άλλους clients (eXeem lite, gnucleus, MyNapster, Klite) και σχεδόν κανένας δε συνδέεται!!! Σε όλους δίνω στις ρυθμίσεις την ίδια port (6346) που είναι ανοιχτή.

 

Καμία ιδέα;;

 

Για δοκίμασε να πατήσεις F9 και να κάνεις όλους τους servers που σου δίνει query.

 

Eπίσης πήγαινε

Επιλογές->Power Mode

Και μετά πάτα

Εργαλεία->Οι επιλογές του shareaza->Δίκτυα->Εdonkey2000->Kατέβασε

Ώστε να γίνει ανανέωση της serverlist σου!

 

Kαλή τύχη!

 

ΕDIT

 

Τώρα είδα ότι έβαλες την alpha version

Kαλό θα ήταν να την βγάλεις μιας και δεν είναι έτοιμη ακόμα, απευθήνετε ποιο πολύ σε BetaTesters και δεν είναι έτοιμη για mass download:)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορείτε να μου προτεινετε κάποιο καλλό P2P client για να κατεβάζω γρήγορα ;

Επίσης μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο site με torrents τηλεοπτικών σειρών ;

Τώρα χρησιμοποιώ το Sharezza και για torrents μπαίνω στο crystalshare.com και συνήθως κατεβάζω με 10-12 ΚΒ/s

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορείτε να μου προτεινετε κάποιο καλλό P2P client για να κατεβάζω γρήγορα ;

Επίσης μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο site με torrents τηλεοπτικών σειρών ;

Τώρα χρησιμοποιώ το Sharezza και για torrents μπαίνω στο crystalshare.com και συνήθως κατεβάζω με 10-12 ΚΒ/s

ΓΡΗΓΟΡΑ κατεβάζεις τα torrents. Εγώ χρησιμοποιώ τον ABC και συνήθως κατεβάζω επεισόδια σειρών από το h**p://btefnet.net

Τώρα περισσότερο υλικό θα βρεις σίγουρα στο emule αν και μέχρι να ξεκινήσει ένα download θα πρέπει να περιμένεις αρκετά. Θα έρθει όμως.

Στο DC++ θα χρειαστεί να ψάξεις λίγο περισσότερο αν αυτό που ψάχνεις είναι σπάνιο αλλά μόλις βρεις χρήστη με ελεύθερο slot θα σου έρθει αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

exo to SpeedTouch USB me tin psiloteri sindesi pou iparxei edo 1Mbps opos oloi oi Kypros alla exo ena provlima parolo pou xero oti i etereia mou exei filters gia file sharing warez programs entountis katevazo me megales taxitites apo to Warez P2P,to provlima mou einai oti tora me to neo version den ginete connect,episis dokimasa ola ta kazaa... alla katevazo me taxitites opos 0.5 os 2.2 to poly,dokimasa k to Shareazaa alla k se ekino to idio xamiles taxitites.Ti mporo na kano?A xexasa na po oti me ta torrents oi taxitites mou ine panta xalia
Link to comment
Share on other sites

mporei kapoios na mou pei tis rithmiseis gia to eMule i akoma kalitera tis rithimises tou gia to router Zyxel 652H?

 

efxaristo

Δεν ξέρω συγκεκριμένα τι να κάνεις για το router σου, φρόντισε όμως να το ρυθμίσεις να κάνει forward τα εξής ports:

 

4662: TCP incoming and outgoing

4672: UDP incoming and outgoing

4661: TCP outgoing

4665: UDP outgoing

4711: TCP incoming

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, ξέρει κανείς πως γίνεται το port forwarding στο μοντεμ crypto f200? θέλω να χρησιμοποιήσω το emule και το dc++. στο firewall που χρησιμοποιώ έχω κάνει τις ανάλογες ρυθμίσεις με τα ports. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, ξέρει κανείς πως γίνεται το port forwarding στο μοντεμ crypto f200? θέλω να χρησιμοποιήσω το emule και το dc++. στο firewall που χρησιμοποιώ έχω κάνει τις ανάλογες ρυθμίσεις με τα ports. ευχαριστώ

Στο Crypto F200 δεν γίνεται Port Forwarding γιατί δεν είναι NAT Router αλλά απλό usb modem ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το shareaza αλλά δεν βλέπω να έχει και πολύ κίνηση... Δεν βρίσκω σχεδόν τίποτα, εμείς και εμείς πρέπει να είμαστε. :p Έκανα κάτι λάθος; Άνοιξα την πόρτα που μου έλεγε στο router μου, έχω το Alcatel Speedtouch 530. Με το F9 που είπε ο φίλος μου βγάζει μια λίστα με σέρβερς αλλά πολλά μηδενικά εκεί. Πρέπει να μπω σε όλους; Και αν ναι μπαίνω στον καθένα χωριστά; Κάτι δεν κάνω σωστά, είμαι σίγουρος... Είναι μεγάλο δίκτυο το shareaza, αν έχω και το e-mule είναι το ίδιο; :confused: :worry:
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το shareaza αλλά δεν βλέπω να έχει και πολύ κίνηση... Δεν βρίσκω σχεδόν τίποτα, εμείς και εμείς πρέπει να είμαστε. :p Έκανα κάτι λάθος; Άνοιξα την πόρτα που μου έλεγε στο router μου, έχω το Alcatel Speedtouch 530. Με το F9 που είπε ο φίλος μου βγάζει μια λίστα με σέρβερς αλλά πολλά μηδενικά εκεί. Πρέπει να μπω σε όλους; Και αν ναι μπαίνω στον καθένα χωριστά; Κάτι δεν κάνω σωστά, είμαι σίγουρος... Είναι μεγάλο δίκτυο το shareaza, αν έχω και το e-mule είναι το ίδιο; :confused: :worry:

 

 

Για αρχή να σου πω ότι το shareaza χρησιμοποιεί όλα τα γνωστά και μεγάλα δίκτυα p2p όπως είναι το kazaa,e-donkey-gnutella1-2,bittorent oπότε δεν είναι μικρό :)

 

Τώρα...

 

Όταν θα πατήσεις το F9 καλό θα είναι να κάνεις όλα τα address που σου έχει, query.

Επίσης θα πρέπει να πας και στο

Εργαλεία->Οι επιλογές του shareaza->Δίκτυα->Εdonkey2000->Kατέβασε

Για να σου βάλει καινουριους servers απο το Εdonkey

 

Για να σιγουρευτείς ότι τα port σου είναι ανοικτά και τα βλέπει το shareaza δοκίμασε ΑΥΤΟ το test.

Την πόρτα σου θα την βρεις απο το

Εργαλεία->Οι επιλογές του shareaza->Internet->Σύνδεση

 

Επίσης σιγουρέψου ότι στην ίδια καρτέλα έχεις τσεκάρει το

Μπορώ να δεχτώ εισερχόμενες συνδέσεις.

 

Kαλή τύχη :)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση σχετικα με το DC++. Εκανα τις ρυθμισεις απο το angelos0.com αλλα οταν συνδεομαι το μονο που γραφει ειναι αυτο...

 

*** Connecting to angelos0dc.no-ip.info:1411...

*** Connected

<-O_Arxhgos-> YHub version: Beta 0.388[t1] written by Yoshi, manhandled by Nev.

<-O_Arxhgos-> Current user count: 1678 after 02:11:53:59 uptime

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα πρεπει να περιμενεις. Αλλα αμα αργει πολυ, δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

ektos apo to dc++ to opoio mou protinate k den mporw na bgalw akri...uparxei k kanena allo p2p programm pio eyxristo k kalo??

 

 

Δες το ακριβώς απο πάνω, απο το μήνυμά σου :) :D

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

katebasa kapoio torrent agent sugkekrimena to h**p://pingpong-abc.sourceforge.net/

 

 

epeidh exei grafiko peribalon ktl dioti apo to epishmo site to egkatesthsa alla tipota

 

apo kei kai pera link apo pou brisko???

 

prepei na exo kapoio account kapou???

 

8elo na psakso gia ellhniko soft

 

euxaristo

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

 

Λοιπόν μπαίνω στο θέμα...έχω το USR 9106 και έχω σετάρει τόν παρακάτω

virtual server για το DC...

----------------------------------------------------------------------------

Virtual Server allows you to direct incoming traffic from the WAN side (identified by Protocol and External port) to an Internal server with a private IP address on the LAN side. If you need to convert an external port you need to enter an internal port. Maximum 32 entries can be configured.

 

Server Name External Port Start External Port End Protocol Internal Port Start Internal Port End Server IP Address Remove

DC 1412 1412 Both 1412 1412 192.168.1.2

-----------------------------------------------------------------------------

 

Μέχρι εχθές που είχα ένα demo της Forthnet μπορούσα να συνδεθώ κανονικά στο DC όπως και να κάνω search...κτλ...

 

Απο σήμερα...αφού άλλαξα demo και είμαι με OTENET πιά ...ακριβώς με τα ίδια settigns ναι μεν συνδέομαι στο DC αλλά δεν παίρνω αποτελέσματα στο search..

Εχω αλλάξει IP και την έχω βάλει σωστά στα settings...μήπως γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει?????

 

Δεν κάνω Port triggering όπως δεν έκανα και πρίν με Forthnet..και έxω ενεργοποιήμενο τον DHCP server...όπως και το IP Qos...

 

Thanks..

Samsung Galaxy S running Slim ICS 3.5 + Semaphore ICS 1.2.2s kernel Android 4.0.4 ICS
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

...ναι μεν συνδέομαι στο DC αλλά δεν παίρνω αποτελέσματα στο search..

Είσαι Passive ή Active;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...