Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για θέματα παρόχων υπηρεσιών adsl αρμόδιο είναι το Ευρυζωνικά Σταθερά Δίκτυα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως με το emule που το έχω 2 χρόνια δεν είχα ποτέ πρόβλημα με spy ή κάτι παρόμοιο.. Ψάξε μίπως η αιτία ήταν από κάποιο άλλο πρόγραμμα.
.!.
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε γιατι στο Limewire δεν μπορω να κατεβασω ταυτόχρονα πάνω απο 5 torrent?

πρεπει να κανεις ρυθμιση εσυ μεσα απο το προγραμμα,ποσα downloads να κανεις!

συνηθως ολα τα`προγραμματα αυτα εχουν μια τετοια ρυθμιση :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι στην ρυθμιση το εχω βαλει να κατεβαζει 12 αλλα αυτο γινεται μονο οταν κατεβαζει αρχεια που τα εχω βρει μεσω της αναζητησης του προγραμματος.Οταν κατεβαζω torrent που τα βρισκω απο websites τοτε κατεβαζει μεχρι 5!
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε γιατι στο Limewire δεν μπορω να κατεβασω ταυτόχρονα πάνω απο 5 torrent?

για torrent παντως το Limewire δεν ειναι και οτι καλυτερο, εγω θα σου προτεινα καποιο αλλο προγραμμα οπως το utorrent οπου μπορεις και πιο ευκολα να αλλαξεις τις ρυθμισεις και να το διαμορφωσεις οπως εσυ θελεις.

 

The music mixing device.

Youtube Channel

Blog

Check it out.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μικρό προβληματάκι με το emule. Εδώ και 1 βδομάδα είχα περίπου 5-6 servers από τους οποίους επέλεγα σε ποιον θα μπω για να κατεβάσω τραγούδια.

 

Μέσα σε μία βδομάδα έμεινα με 1 server ο οποίος είναι νεκρός και δεν μπορώ να συνδεθώ ούτε σε αυτόν.

 

Μήπως ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για βρω servers? Η από που μπορώ να βρω ip, ή γενικότερα servers.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

.!.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μικρό προβληματάκι με το emule. Εδώ και 1 βδομάδα είχα περίπου 5-6 servers από τους οποίους επέλεγα σε ποιον θα μπω για να κατεβάσω τραγούδια.

 

Μέσα σε μία βδομάδα έμεινα με 1 server ο οποίος είναι νεκρός και δεν μπορώ να συνδεθώ ούτε σε αυτόν.

 

Μήπως ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για βρω servers? Η από που μπορώ να βρω ip, ή γενικότερα servers.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αστο το emule και ασχολησου με τα φορουμ που εχουν πολυ μουσικη και κυριως καινουργια cd :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το emule έχει πολλά προβλήματα εδώ και αρκετό καιρό. Οι αξιόπιστοι servers μειώνονται διαρκώς και πλέον έχουν μειωθεί κατά πολύ τα αρχεία που μπορείς να βρεις.
Link to comment
Share on other sites

Προγραμμα; DC++

Αν θες να μην χρειάζεσαι προγραμμα όμως, γράψου σε κανα φόρουμ όπως το ellinadiko.com και κατέβαζε απο rapidshare :)

 

EDIT: Το οποίο ellinadiko είναι down απο ότι βλέπω;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κανένα άλλο φόρουμ (ελληνικό ή ξένο) που να έχει μεγαλύτερη μουσική συλλογή με λινκ απο rapidshare; Καλά τα ελληνικά αλλά δεν έχουν πολύ ποικιλία στην μουσική που ακούω (metal, epic, power). Πάντως, αυτά τα φόρουμ, έχεις δεν έχεις λογαριασμό σε rapidshare, είναι ένας πάρα πολύ καλός, εύκολος και γρήγορος τρόπος κατεβάσματος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει, αλλά και εκεί, παρόλο που διαθέτει τεράστια ποικιλία, πολύ δύσκολα βρίσκω αυτά που ψάχνω.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα που να γίνεται ad-onn στο utorrent έτσι ώστε να μπορώ να διαλέγω πολλά αρχεία μαζί για download; Επειδή συνήθως βρίσκω μια σελίδα με πολλά αποτελέσματα και είμαι αναγκασμένος να τα κάνω download ένα-ένα

Αφιερωμένο στους ερωτευμένους του myphone.

I believe i can fly

www.youtube.com/

watch?v=AYq6bdJF4ts

Μαρία είσαι το άλλο μου μισό. :love:

Link to comment
Share on other sites

ποιο προγραμμα χρησιμοποιειτε για direct connect? dc++, strongdc....?

ποιο προτεινετε για καλυτερο?

Εμ... γούστα είναι αυτά, εγώ προτιμώ το RevConnect πάντως, κυρίως για το multisourcing του. Κατά τ' άλλα είναι ίδιο με το κλασικό DC++.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω το μtorrent εδω κ κατι χρονια αλλα δεν εχω καταλαβει ακομα τι σημαινει οταν κοκκινιζει το torrent....λογικα οταν κοκκινιζει δεν κατεβαζει αλλα πολλες φορες μουχει τυχει να κατεβαινει κιολας...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω το μtorrent εδω κ κατι χρονια αλλα δεν εχω καταλαβει ακομα τι σημαινει οταν κοκκινιζει το torrent....λογικα οταν κοκκινιζει δεν κατεβαζει αλλα πολλες φορες μουχει τυχει να κατεβαινει κιολας...

 

Άμα κοκκινίζει το εικονίδιο δίπλα στο torrent απλά δεν κατεβάζει (έχει τύχει όμως και να κατεβάζει αλλά με πολύ μικρή ταχύτητα). Σε τέτοια περίπτωση δεν έχεις σύνδεση με τον tracker.

 

Αν πρόκειται για ιδιωτικό tracker, καλό θα είναι να σταματάς το κατέβασμα να σβήνεις το torrent απ' τη λίστα (προσοχή, μόνο το torrent όχι και το υλικό που έχεις κατεβάσει ως τότε) και να ξαναπαίρνεις το torrent αρχείο από τον tracker σου και να το ξανατρέχεις (πριν καλό θα είναι να κάνεις flush το torrent και από τον tracker σου, ώστε να μηδενίζει, να μην σε βλέπει ως κόκκινο και να ξαναρχίσει να σε βλέπει κανονικά).

 

Αν πρόκειται για δημόσιο tracker.... απλά υπομονή και κάποια στιγμή θα εμφανίσει αρκετούς peers κσι θα επανέλθει το πράσινο χρώμα... Και δω ισχύει η διαγραφή του αρχείου torrent και το ξανακατέβασμα και ξανατρέξιμό του, μπας και διορθωθεί έτσι το πρόβλημα (αρκετές φορές πετυχαίνει).

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό κοκκίνισμα λες;

Αν εννοείς το κόκκινο δίπλα σε συγκεκριμένο torrent, είναι αυτό που λέει ο Nickvog.

Αν εννοείς το κόκκινο κάτω κάτω στη μέση δίπλα στο status του DHT, σημαίνει πως δεν έχεις κάνει σωστό portforward.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ηθελα την βοηθεια σας. Θα ηθελα να μου προτεινετε μερικα προγραμματα peer to peer για να καταβαζω ελληνικη μουσικη κυριως, μιασ και το limewire αργοπεθαινει:)

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...