Jump to content

E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα αυτά βεβαια εννοείται οτι ειναι επικίνδυνα σε περιπτωση που προκύψει προβλημα με τον πωλητή και χρειαστεί να κανεις dispute στο paypal.

Το καλυτερο θα ηταν να μιλήσεις με το πωλητη και να στο στειλει με δικια του ευθύνη, το εχω κανει, ζητάνε κατι παραπανω αλλα εισαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι είδους πρόβλημα θα μπορούσε να δημιουργηθεί;

 

πχ πες οτι δεν το πήρες ποτε, ποιος ευθύνεται και απο που θα πάρεις τα χρηματα σου, ασε που αυτο που λες για 30 ημέρες αναμονής ειναι οριακό γιατι το paypal exei 45 ημερες προθεσμία την διεκδίκηση των χρημάτων.

 

Τεσπα δικα σου τα χρηματα οτι θελεις τα κανεις, εγω παντως δεν θα το εκανα ποτε αυτο και στην τελικη τι ειναι αυτο που δεν μπορεις να το βρεις σε αλλο πωλητη που το στελνει Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι υποχρεωμένος να τα αφήσεις να κάθονται στην αποθήκη για 30 ημέρες. Μπορείς να ζητήσεις να σου τα στείλουν απ'ευθείας. Η Borderlinx δεσμεύεται ότι από τη στιγμή που θα τα στείλουν, σε 48 ώρες θα έχεις το προϊόν στα χέρια σου.

 

Τώρα αν γίνει κουτσουκέλα και δε σου έρθουν ποτέ, υπάρχουν και πάλι αποδείξεις για τις πληρωμές και θα τα πάρεις σίγουρα τα λεφτά σου. Ό,τι ρίσκο παίρνεις για το ebay και για τα διάφορα e-shops του εξωτερικού, το παίρνεις κι εδώ.

 

Τι μπορείς να βρεις που δε το βρίσκεις αλλού; Διάφορες προσφορές που απευθύνονται μόνο σε πολίτες των Η.Π.Α. ή της Μεγάλης Βρετανίας. Γιατί, παραδείγματος χάρην, να μην επωφεληθώ την ευκαιρία να αγοράσω κάτι στη μισή τιμή, την οποία χάνω επειδή κατοικώ στην Ελλάδα; Οτιδήποτε κι αν είναι αυτό.

 

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να μπεις και στην ιστοσελίδα τους.

Think of me long enough to make a memory...
Link to comment
Share on other sites

an parageilo 1 laptop apo amazon se poses meres tha einai ellada??

 

Αν θελεις pc παρε απο "eComputers" ειναι πολυ αξιοπιστος. Αγγλος στο ebay me paypal.

http://stores.shop.ebay.co.uk/eComputers-LTD__W0QQ_armrsZ1

Link to comment
Share on other sites

Να πω την άριστη εμπειρία μου από το emimikos. Άψογοι. (Λεπτομέρεια: Μόλις πάτησα το κουμπί να σταλεί η παραγγελία, μέσα σε 1 πραγματικά λεπτό μου τηλεφώνησαν για επιβεβαίωση ότι έλαβαν την παραγγελία)

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την άριστη εμπειρία μου από το emimikos. Άψογοι. (Λεπτομέρεια: Μόλις πάτησα το κουμπί να σταλεί η παραγγελία, μέσα σε 1 πραγματικά λεπτό μου τηλεφώνησαν για επιβεβαίωση ότι έλαβαν την παραγγελία)

Κι εγώ μια φορά που παράγγειλα δεν πρόλαβα να στείλω την παραγγελία και με πήραν τηλέφωνο!

Πολύ σωστοί!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εψαχνα ενα προϊον σε ολο τον κοσμο και τελικα το βρηκα στο παραρτημα του e-shop στην κυπρο!! Με πολυ χαρα μου απαντησαν οτι μπορουν να με εξυπηρετησουν αλλα πρεπει να πληρωσω την ACS. Λογικο αυτο. Ξερει κανεις ποσο θα μου κοστισει για ενα πακετακι βαρος ουτε 0.5 κιλου??
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εψαχνα ενα προϊον σε ολο τον κοσμο και τελικα το βρηκα στο παραρτημα του e-shop στην κυπρο!! Με πολυ χαρα μου απαντησαν οτι μπορουν να με εξυπηρετησουν αλλα πρεπει να πληρωσω την ACS. Λογικο αυτο. Ξερει κανεις ποσο θα μου κοστισει για ενα πακετακι βαρος ουτε 0.5 κιλου??

 

δεν ειναι ακριβα κανενα 20Ε το πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! Επεσες μεσα ;) Μου απαντησε σημερα η ACS στο email μου (προς τιμην τους, να πω την αληθεια δν το περιμενα) και μου ειπαν 18.8€.
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ξέρει κανείς κατά πόσο αξιόπιστο είναι αυτό το κατάστημα; Έπεσα πάνω του μετά από αναζήτηση στο skroutz.gr.
Think of me long enough to make a memory...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ξέρει κανείς κατά πόσο αξιόπιστο είναι αυτό το κατάστημα; Έπεσα πάνω του μετά από αναζήτηση στο skroutz.gr.

 

Αμα πληρώσεις με αντικαταβολή τι ανησυχείς; Αν δεν στον στείλουν, δεν θα πάρουν και τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα φτηνο καταστημα που να στελνει και Κυπρο για κινητα, εκτος απο το το ebay?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα φτηνο καταστημα που να στελνει και Κυπρο για κινητα, εκτος απο το το ebay?

εγω αγοραζω απο τον "απιαστο" και απο το you αμα εχει καμια προσφορα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sorry που δεν είδα το θέμα... το μεταφέρω εδώ!

 

Τελευταία πολλά καταστήματα απο Κίνα μου στέλνουν διαφημιστικά mail. Ισως επειδή πήρα κάποια πραγματάκια κάποτε απο Κίνα.

Ενα που μου έκανε εντύπωση είναι αυτό : http://ebtradew.com/

Τί "πονηρό" μπορεί να κρύβει και έχει τόσο χαμηλές τιμές!? Κάποιος είπε οτι δε τα στέλνουν ποτέ, όμως οι πληρωμές γίνονται με paypal οπότε θα υπάρχει κάποια ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

Sorry που δεν είδα το θέμα... το μεταφέρω εδώ!

 

Τελευταία πολλά καταστήματα απο Κίνα μου στέλνουν διαφημιστικά mail. Ισως επειδή πήρα κάποια πραγματάκια κάποτε απο Κίνα.

Ενα που μου έκανε εντύπωση είναι αυτό : http://ebtradew.com/

Τί "πονηρό" μπορεί να κρύβει και έχει τόσο χαμηλές τιμές!? Κάποιος είπε οτι δε τα στέλνουν ποτέ, όμως οι πληρωμές γίνονται με paypal οπότε θα υπάρχει κάποια ασφάλεια.

Όταν σου στέλνουν mail για κινέζικα μαγαζιά να τα αγνοείς.

Το συγκεκριμένο μαγαζί φαίνεται ύποπτο γιατί δεν είναι γνωστό, αν ψάξεις γι' αυτό στο Google δε θα βρεις τίποτα. Υπάρχει μια μικρή περίπτωση να είναι εντάξει, αλλά δεν θες να είσαι εσύ αυτός που θα βγάλει να κάστανα από τη φωτιά. Προτίμησε δοκιμασμένες λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι στο google δε βρίσκω τίποτα. Τους έστειλα mail με ερώτηση για τελική τιμή 1ος κινητού με μεταφορικά και φόρους! Και περιμένω απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Sorry που δεν είδα το θέμα... το μεταφέρω εδώ!

 

Τελευταία πολλά καταστήματα απο Κίνα μου στέλνουν διαφημιστικά mail. Ισως επειδή πήρα κάποια πραγματάκια κάποτε απο Κίνα.

Ενα που μου έκανε εντύπωση είναι αυτό : http://ebtradew.com/

Τί "πονηρό" μπορεί να κρύβει και έχει τόσο χαμηλές τιμές!? Κάποιος είπε οτι δε τα στέλνουν ποτέ, όμως οι πληρωμές γίνονται με paypal οπότε θα υπάρχει κάποια ασφάλεια.

 

Το μαγαζι που λες δεν εχει προβλημα γιατι απλα οι πληρωμες γινονται με paypal, μην το φοβασαι παρε οτι σου αρεσει, αρκει να εισαι σιγουρος οτι ειναι πραγματι αυτο που θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Sorry που δεν είδα το θέμα... το μεταφέρω εδώ!

 

Τελευταία πολλά καταστήματα απο Κίνα μου στέλνουν διαφημιστικά mail. Ισως επειδή πήρα κάποια πραγματάκια κάποτε απο Κίνα.

Ενα που μου έκανε εντύπωση είναι αυτό : http://ebtradew.com/

Τί "πονηρό" μπορεί να κρύβει και έχει τόσο χαμηλές τιμές!? Κάποιος είπε οτι δε τα στέλνουν ποτέ, όμως οι πληρωμές γίνονται με paypal οπότε θα υπάρχει κάποια ασφάλεια.

 

φιλε μου δεν εχει paypal για επιλογη...Εχει αυτες τις επιλογες οποτε μακρια Western Union

MoneyGram

Bank Wire Transfer (T/T)

Link to comment
Share on other sites

Στη 1η σελίδα λέει οτι έχει πληρωμή με paypal! Στο mail που έστειλα απάντησε άμεσα για 1 κινητό οτι τα έξοδα αποστολής με ασφάλιση είναι 25ευρω.

Περιμένω όμως απάντηση αν πράγματι έχει PayPal.

Edited by ermis1975
Link to comment
Share on other sites

Απάντησε και πάλι άμεσα στο mail αλλά... δεν εχει paypal. Οπότε απορρίπτεται!

 

Τελικά ο τυπος πρεπει να ειναι ο ορισμος του απατεωνα, ενω λεει οτι εχει παιπαλ οταν πας να πληρωσεις δεν σου δινει αυτη την δυνατοτητα.

 

 

Edit

Εστειλα αναφορα στο paypal.

Edited by nikos_kallithea
Link to comment
Share on other sites

Για το παρακάτω site γνωρίζει κανείς κάτι????Μου έστειλε διαφημιστικό το ebay...

 

www.buyincoins.com

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

εγω αγοραζω απο τον "απιαστο" και απο το you αμα εχει καμια προσφορα.;)

απιαστος και you??? εχεις λινκς?:lol:

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...