Jump to content

E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου πρότεινα να το πάρεις απο Ευρώπη και οχι ΗP αλλα DELL.

Η DELL είναι μακρα ολων άλλων των άλλων στην εξυπηρέτηση πελατών και το σερβις

 

Δεν υπάρχει κάποιο Dell που να ανταποκρίνεται στα requirements που έχω θέσει.

Ευχαριστώ για την απάντηση σου, εν προκειμένω γνωρίζει κάποιος τι γίνεται

με αγορά laptop από USA και τελωνείο;

Ευχαριστώ,

Μάνος

Edited by manos the greek

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γνωριζετε παιδια αν αυτο εδω το καταστημα ειναι οκ αξιοπιστο? http://www.twiinshop.gr/

Εγω προσωπικα :worry: δεν το ξερω αυτο το καταστημα!! πρωτη φορα το :blink: :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μονο απο το e-shop αγοραζα μια ζωη εγω ηταν και διπλα το point μια χαρα σιγουρα πραγματα!Αυτα τα αλλα e-shops τωρα, ποτε δεν μου πολυγεμιζαν το ματι!Αλλα ενδιαφερομαι για κινητακι τωρα τελευταια και το χω ψαξει το θεμα και εχω πετυχει παρα πολυ χαμηλες τιμες σε μερικα οπως στο twinshop που ανεφερα..Και στην τελικη η αξιοπιστια ενος e-shop με τι εχει να κανει?Με το service,την εγγυηση?Να σου στειλουν το κινητο χτυπημενο δεν νομιζω..
Link to comment
Share on other sites

Μονο απο το e-shop αγοραζα μια ζωη εγω ηταν και διπλα το point μια χαρα σιγουρα πραγματα!Αυτα τα αλλα e-shops τωρα, ποτε δεν μου πολυγεμιζαν το ματι!Αλλα ενδιαφερομαι για κινητακι τωρα τελευταια και το χω ψαξει το θεμα και εχω πετυχει παρα πολυ χαμηλες τιμες σε μερικα οπως στο twinshop που ανεφερα..Και στην τελικη η αξιοπιστια ενος e-shop με τι εχει να κανει?Με το service,την εγγυηση?Να σου στειλουν το κινητο χτυπημενο δεν νομιζω..

Πολυ καλες τιμες και εχω παρει ηδη 2 κινητα απο εκει ειναι ο apiastos ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει αγοράσει κανείς από ipmart?

 

Έχει καλές τιμές σε μερικά προϊόντα, το ipod touch για παράδειγμα βγαίνει 300€ μαζί με μεταφορικά περίπου.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς από ipmart?

 

Έχει καλές τιμές σε μερικά προϊόντα, το ipod touch για παράδειγμα βγαίνει 300€ μαζί με μεταφορικά περίπου.

 

Πανω κατω τοσο εχει!!

 

Με μια γρηγορη αναζητηση στο skroutz για δες υπαρχει και φθηνοτερα!! Ασε που με 300€ το εχει Multirama και Πλαισιο με δωρεαν μεταφορικα!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ένα παράδειγμα έφερα, για το 64άρι έλεγα.

 

Σε αρκετά προϊόντα έχει καλές τιμές.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρά.

Θέλω να κάνω παραγγελία ένα βιβλίο από amazon.co.uk

Επειδή δεν έχω παραγγείλει ποτέ από e-shop στο εξωτερικό θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα.

Προσπαθώντας να βρω πόσο θα πάνε τα μεταφορικά , κοίταξα σε αυτή τη σελίδα.

Εγώ θέλω να έρθει με ταχυδρομείο , κανονικά.

Άρα κοιτάω στην κατηγορία Standard delivery rates--Europe 2 (GBP).Σωστά;

Εγώ διαλέγω αν θέλω per item/per delivery?

Τέλος , θέλω να πάρω βιβλίο ισπανικών και στον τίτλο εμφανίζει κάτι γερμανικά ενώ κοιτάω στο αγγλικό amazon.:wacko::wacko: Μήπως είναι στα γερμανικά;

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε παραγγελία χρεώνεσαι και το per delivery και το per item. Για 1 βιβλίο δηλαδή θα χρεωθείς 4,49+0,99=5,48 στερλίνες.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έχει χαλάσει το κατάστημα e-shop ή είναι ιδέα μου?

Παρατηρώ αρκετές καθυστερήσεις.. Την τελευταία παραγγελία την έκανα την προηγούμενη πέμπτη η οποία θα ήταν διαθέσιμη κατόπιν παραγγελίας μέσα σε 1-2 μέρες.. και ακόμα περιμένω να ρθει. Είχα στείλει email στο κατάστημα το σάββατο και μου απάντησαν χθες (πάλι καλά.. συνήθως δεν απαντούν στα mails..) και μου έγραφε ένας υπάλληλος ότι έχω δίκιο για την συγκεκριμένη παραγγελία αλλά γενικώς δεν βλέπουν να είχα άλλες καθυστερήσεις σύμφωνα με το ιστορικό μου.... Μάλλον οι επιστροφές που έχω κάνει από ελαττωματικά προϊόντα δεν φαίνονται στο ιστορικό.. όπως και οι απαντήσεις που δεν πήρα ποτέ από παλιότερα mails που είχα στείλει.

 

Τί να πω!! Ο μόνος λόγος που κάνω αγορές ακόμα από το συγκεκριμένο κατάστημα είναι επειδή έχει σχετικά καλές τιμές και δεν υπάρχει κάτι καλύτερο στην πόλη μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μηπως γνωριζεται την εν λογο σελιδα??

http://www.ebyjouw.com εχει αγορασει κανεις απο δω η ειναι απάτη?

"objects in mirror are losing" gatos-cupra
Link to comment
Share on other sites

Όταν payment βλέπεις ΜΟΝΟ κατάθεση το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να την "κάνεις" με "ελαφρά" πηδηματάκια... :)

 

STORM >>>>> EUR 265 :lol::lol::lol:

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες, μηπως ξερουμε αν η λιρα αγγλίας θα πεσει μεσα στο μηνα κιαλλο απο 1.11 που ειναι περιπου σημερα ακουσα καποιες εκτιμίσεις για 1=1 με το ευρώ αν υπαρχει και καποιο ανάλογο σαιτ με προβλέψεις (?) Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες, μηπως ξερουμε αν η λιρα αγγλίας θα πεσει μεσα στο μηνα κιαλλο απο 1.11 που ειναι περιπου σημερα ακουσα καποιες εκτιμίσεις για 1=1 με το ευρώ αν υπαρχει και καποιο ανάλογο σαιτ με προβλέψεις (?) Ευχαριστώ :)

 

Κατ' αρχάς, είναι πολύ δύσκολο να φτάσει σε αυτό το σημείο η ισοτιμία. Κατά δεύτερον, είναι ακόμη πιο δύσκολο να κάνει κάποιος ασφαλείς προβλέψεις για την ισοτιμία. Οπότε, δεν ξέρουμε. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες, μηπως ξερουμε αν η λιρα αγγλίας θα πεσει μεσα στο μηνα κιαλλο απο 1.11 που ειναι περιπου σημερα ακουσα καποιες εκτιμίσεις για 1=1 με το ευρώ αν υπαρχει και καποιο ανάλογο σαιτ με προβλέψεις (?) Ευχαριστώ :)

 

Aν το ξεραμε αυτο τώρα θα ήμασταν εκατομμυριούχοι, ολοι οι επενδυτες του πλανητη μια τετοια πληροφορία θελουν να εχουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Το e-shop.γρ έχει φτιάξει και facebook το οποίο υπάρχει στην ιστοσελίδα τους κάτω από το αριστερό μενού. Αν είναι δυνατόν!!
Link to comment
Share on other sites

Το e-shop.γρ έχει φτιάξει και facebook το οποίο υπάρχει στην ιστοσελίδα τους κάτω από το αριστερό μενού. Αν είναι δυνατόν!!

μα σχεδον τα περισσοτερα ηλεκτρονικα καταστηματα εχουν σελιδα στο facebook! το e-shop αργησε να φτιαξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν το κοτσαρουν στην επίσημη ιστοσελίδα. Αντί να κοιτάξουν να έχουν καλύτερη εξυπηρέτηση η οποία χάνεται όλο και περισσότερο.. ασχολούνται με το fb!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το fb για το e-shop είναι αστείο με το ήδη υπάρχον πελατολόγιο που έχει, μπορεί να μαζέψει χιλιάδες κόσμο για πλάκα, χωρίς καν να προσπαθήσει, για αυτό βλέπετε τους άλλους να παλεύουν με το Facebook και το e-shop να μην το προβάλει ούτε στη σελίδα του.
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να απαντήσει κανείς, αν γνωρίζει, τί παίζει με το http://www.edel-optics.com/;

Εχει πολύ καλές τιμές και σκέφτομαι να παραγγείλω κάτι. Είναι αυθεντικά κτλ, ή θα τα κλαίω τα ευρά;:cry:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να απαντήσει κανείς, αν γνωρίζει, τί παίζει με το http://www.edel-optics.com/;

Εχει πολύ καλές τιμές και σκέφτομαι να παραγγείλω κάτι. Είναι αυθεντικά κτλ, ή θα τα κλαίω τα ευρά;:cry:

αυτο το ηλεκτρονικο μαγαζι δεν το ξερω.

ομως δες και αυτο που εχω παραγγειλει 2 φορες και σε 2 μερες ειχα τα γυαλια.

http://www.eye-shop.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα

 

εκανα μια αγορα απο το emarkt με εναν πωλητη που ειναι απο εξωτερικο και πληρωμη γινεται μεσο paypal

 

συγκεκριμενα αγορασα το ipad αυτο

 

http://www.emarket.gr/item.php?id=20452834

 

το προβλημα τωρα... με το που εκανα την αγορα απο το emarket μου βγηκε η φορμα απο κατω πληρωστε με paypal και εκεινη την στιγμη δεν πληρωσα και εκλισα την σελιδα... αλλα τωρα που ξανα μπαινω στην σελιδα του προιοντος που αγορασα δεν μου βγαζει την επιλογη για πληρωμη με paypal.

 

Τωρα τι κανω? Αν μου δωσει προσωπικα τον λογαριασμο του στο paypal για να του βαλω τα χρηματα και στο τελος αποδειχτει οτι ηταν απατεωνας και δεν το στειλει, θα με καλυψει το paypal? η θα πρεπει η αγορα να γινει μεσο paypal αλλα μεσα απο την φορμα που εβγαζε στο emarket? αν καταλαβενετε τι ενοω...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα διαφημιστηκό mail του PayPal, αναφερόταν το παρακάτω site, το οποίο διευκολύνει τις online αγορές από καταστήματα των Η.Π.Α. και της Μεγάλης Βρετανίας τα οποία δυστυχώς δε στέλνουν τα προϊόντα τους σε άλλες χώρες.

 

Αυτό που το κάνει τόσο ιδιαίτερο είναι ότι δημιουργεί δύο "εικονικές" ταχυδρομικές διευθύνσεις (μία στις Η.Π.Α. και μία στη Μ. Βρετανία) τις οποίες μπορείτε να τις χρησιμοποιήσετε για τα e-shops που δε δίνουν τη δυνατότητα για worldwide shipping.

 

Πως γίνεται;

1. Αγοράζετε το προϊόν, το οποίο όμως δεν έρχεται Ελλάδα (κρίμα...).

2. Δηλώνετε την "εικονική" διεύθυνση (είτε Η.Π.Α., είτε Μ. Βρετανία, ανάλογα με την περίπτωση).

3. Ο πωλητής στέλνει το προϊόν εκεί.

4. Ο υπάλληλος της bordelinx παραλαμβάνει το προϊόν και μας δίνει τις δύο εξής δυνατότητες:

 

i. Στέλνει το δέμα στην πραγματική μας διεύθυνση, ή

ii. Το κρατάνε σε αποθήκη για 30 ημέρες δωρεάν, ώστε εάν θελήσουμε να πάρουμε κι άλλα πράγματα, τα στέλνουν όλα μαζί σαν ένα δέμα κι έτσι τα μεταφορικά έξοδα είναι πιο οικονομικά.

 

Κι είμαστε όλοι ευτυχισμένοι!

 

Εκτός αυτών, μας προσφέρει κι άλλα εργαλεία όπως είναι το Total cost calculator με το οποίο υπολογίζουμε πόσα χρήματα θα μας κοστίσει το προϊόν στο σύνολο, και το Ebay Tool το οποίο κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά απευθείας από το Ebay.

 

Μπορείτε να επισκευθείτε τη σελίδα και για περισότερες πληροφορίες.

 

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα αλλά μου φαίνεται πολύ καλό και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας!

Think of me long enough to make a memory...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...