Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εφτιαξα ενα θεμα και καποιες εφαρμογες που θεματισα για οσους εχουν 2.2.2,, και θελουν να δοκιμασουν κατι αλλο,,, κατεβαστε αυτο...

ΠΡΟΣΟΧΗ ειναι μονο γι αυτους που εχουν 2.2.2

http://www.mediafire.com/?j7b6ba1o5yb4p7d

 

το zip το φλασαρουμε απο recovery

install zip from sd card

choose zip from sd card

επιλεγουμε το 2.2.2.theme1.zip

reboot system now

αν θελετε να το δειτε διαφανο πρεπει να αντικαταστησετε το services.jar απο το φακελο system/framework με αυτο ..

http://www.mediafire.com/?dn6hw7t142uc36t

θα περιμενετε λιγο παραπανω για να ξανανοιξει το τηλ..

 

εχω θεματισει επισης καποιες εφαρμογες (contacts.apk ,phone.apk και settings.apk)

τις αντικαθιστουμε με τις προηγουμενες (με root explorer),,αφου τις εχουμε φυλαξει πρωτα ,,στην περιπτωση που δεν μας αρεσουν οι καινουργιες..

επισης οι εφαρμογες contacts.apk και phone.apk ,πανε μαζι ,,,,,δεν μπορειτε να βαλετε μονο την μια απο τις δυο... (permissions rw- ,r-- ,r-- )

 

 

ΓΙΑ 2.3.5

επισης εσβησα τα background απο τα εικονιδια , απο τον hwlauncher3.apk

αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορει να δουλεψει

http://www.mediafire.com/?q1akrolrahcavfm

ΟΠΟΙΟΣ To δοκιμασει ,,πρεπει να εχει και αλλον launcher ,εγκατεστημενο στο τηλ.. του ,,γιατι αν κατι δεν παει καλα δεν θα μπορει να ανοιξει το τηλ..

παντως μπορει να μην δουλεψει,,,καλυτερα να τα αλλαζα παρα που τα εσβησα,,αλλα δεν ειχα καποιο διαφανο τελειως (background) για να μην φαινεται..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

πως θα βγαλω τον κινεζο RE?

 

Titanium??Αφου εφαγα και 1.5ωρα με το κινεζο εχτες στο φορουμ να καταλαβει οτι δεν εκανε ποστ το λινκ για την aurora!! :P παλι τσιφος με το wifi...στο xda ακομα πλενουνε στη βιλαριμπα? :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εγκατεστησα την εκδοση αυτη(aurora 4.0.3 1.8a) αλλα το wifi δεν δουλευει.εχω 5.0.2.7.πρεπει να βαλω την αλλη recovery για να δουλεψει η ειναι bug?αν ξερει καποιος ποια ειναι τα bugs αυτης της rom θα ηταν καλο να τα αναφερει.μεγαλο μπραβο για την προσπαθεια που κανετε!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εγκατεστησα την εκδοση αυτη(aurora 4.0.3 1.8a) αλλα το wifi δεν δουλευει.εχω 5.0.2.7.πρεπει να βαλω την αλλη recovery για να δουλεψει η ειναι bug?αν ξερει καποιος ποια ειναι τα bugs αυτης της rom θα ηταν καλο να τα αναφερει.μεγαλο μπραβο για την προσπαθεια που κανετε!

 

H aurora ειναι ακομα πολυ νεα και ομορφη και ειναι πορτ απο το απλο..δεν δουλευουν πολλα ειναι περισοτερο για να τη δουμε να χαρουμε και μετα να κλαψουμε παλι βαζοντας την 2.3!!μην την βαζετε ακομα περιμενουμε τα παιδια απο το xda να βρουν drivers για wifi και να διορθωσουν τα bugs!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ουτε bt δουλευει;

 

Ουτε bt ουτε wifi αργει να βρει σημα τη πρωτη φορα account δεν μπορεις να βαλεις δεν ξερω αν βαλεις gapps!το πορτ ειναι ευκολο απλα θελουμε drivers για wifi!! Υπομονη!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

στις επαφες δεν εχει επιλογες εμφανισης οπως ολες,τι εχει;

μπαχαλο,τι πανηγυριζουν!

νταξ...θα φτιαξει καποια στιγμη αλλα προς το παρον καλυτερα να μην ..... παρασυρθηκα και εγω,βαζεις και ics launcher και εισαι αερατος.

Link to comment
Share on other sites

στις επαφες δεν εχει επιλογες εμφανισης οπως ολες,τι εχει;

μπαχαλο,τι πανηγυριζουν!

νταξ...θα φτιαξει καποια στιγμη αλλα προς το παρον καλυτερα να μην ..... παρασυρθηκα και εγω,βαζεις και ics launcher και εισαι αερατος.

 

Δεν ξερω πως δουλευει στο απλο γιατι στο ποστ τους μονο για κατι bug στη μουσικη λενε και λιγο ενα προβλημα με το wifi...εχει παντος πολυ δουλεια μπροστα της!Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν κανουν μια port την ICS απο το Honor να δουνε τη θα βγει απο εκει!!

 

Ενταξη παλευουν με τα beta για το Non-pro και δεν ξερουν οτι η huawei εβγαλε για το honor 4αρα!!Καλα ειμαστε...για να δουμε τωρα αν βγαλουν τπτ καλυτερο με την ρομ απο το honor αν και αμφιβαλω οι κινεζοι θα την ειχαν βγαλει ηδη!!we will see!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ gkalen! Θα το δοκιμάσω! Είδα και την 4.0.8 πού έκανε ποστ ένα παλικάρι. Ανυπομονώ να την διορθώσουν να την περάσουμε και εμείς. Με εκείνο πού μου έλεγες για κάμερα και βίντεο τι έκανες τελικά?
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο περα απο CWM εχουμε για recovery??
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

MokeeOS.u8800pro.12.2.21 Ελληνικιά :p

Ενταξει εχει και λιγο αγγλικο μεσα..

Η αλλη, η valentines δεν θελει να μαθει ελληνικα, ειναι δυσκολα λεει..

 

Οριστε και το λεξικο αν θελει να προσπαθησει και κανενας αλλος και γενικα να μας βρισκεται γιατι οι κινεζοι δεν μας υπολογιζουν :p:p

http://dl.dropbox.com/u/32031800/DictionaryEnEl.csv

[ATTACH]24046[/ATTACH] [ATTACH]24047[/ATTACH] [ATTACH]24048[/ATTACH] [ATTACH]24049[/ATTACH] [ATTACH]24050[/ATTACH]

 

http://img845.imageshack.us/img845/8628/screenshot1330022372035.png

Edited by Sofoklas
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Βαλε βγαλε την sd την πεθανε...τα windows δεν μπορουν να την κανουν φορματ και τωρα 5 λεπτα στο κιν κανει erase...τη κανουμε τωρα?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Βαλε βγαλε την sd την πεθανε...τα windows δεν μπορουν να την κανουν φορματ και τωρα 5 λεπτα στο κιν κανει erase...τη κανουμε τωρα?

 

εγγυηση ;) καλα εφαγες δυο καρτες μεσα σε λιγες μερες?

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

εγγυηση ;) καλα εφαγες δυο καρτες μεσα σε λιγες μερες?

 

Ναι ****το...προσπαθουσα να βαλω μια official η Miui δεν την εβλεπε το Pc να περασω στην εσωτερικη...την εβαλα στην sd δεν εβλεπε την sd το CWM και αφου τα καταφερα τωρα δεν την κανει φορματ τπτ!!

 

AAAAA!!!Tωρα στο ρεσταρτ εβγαλε μπλε οθονη!!!Δεν ειχε τπτ σε ροζ οθονη εβαλα το image απο τη MIUI που ειχα backup και δουλεψε!Δεν τη παλευει!!

 

@gkalen σε μαμα θύμισε μου πως μπαινουν τα tweaks!!!ΤΗΧ

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

MokeeOS.u8800pro.12.2.21

πως σου φαινεται;παει καλα;

ελα δωσε κατι παραπανω στο λαο,bugs?

απο εμφανιση,τι ics και μπουρδες,σκιζει!

AAAAA!!!Tωρα στο ρεσταρτ εβγαλε μπλε οθονη!!!Δεν τη παλευει!!

δεν σε παλευει:p:lol::lol:

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

πως σου φαινεται;παει καλα;

ελα δωσε κατι παραπανω στο λαο,bugs?

απο εμφανιση,τι ics και μπουρδες,σκιζει!

 

δεν σε παλευει:p:lol::lol:

 

xaxaxa!!με πληγωνεις!!τπτ...νεκρη!!δεν πειραζει...αυριο πλαισιο θα το παιξω και θιγμένος!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

MokeeOS.u8800pro.12.2.21 Ελληνικιά :p

Ενταξει εχει και λιγο αγγλικο μεσα..

Η αλλη, η valentines δεν θελει να μαθει ελληνικα, ειναι δυσκολα λεει..

 

Οριστε και το λεξικο αν θελει να προσπαθησει και κανενας αλλος και γενικα να μας βρισκεται γιατι οι κινεζοι δεν μας υπολογιζουν :p:p

http://dl.dropbox.com/u/32031800/DictionaryEnEl.csv

[ATTACH]24046[/ATTACH] [ATTACH]24047[/ATTACH] [ATTACH]24048[/ATTACH] [ATTACH]24049[/ATTACH] [ATTACH]24050[/ATTACH]

 

http://img845.imageshack.us/img845/8628/screenshot1330022372035.png

 

εντυπωσιακή πραγματικά :X:X:X:X

 

αν δεν εχει πολλά Bugs ξέρω πια θα ειναι η επομένη ρομ μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

εντυπωσιακή πραγματικά :X:X:X:X

 

αν δεν εχει πολλά Bugs ξέρω πια θα ειναι η επομένη ρομ μου!!!!

hey,i am MokeeOS!

χα!!

edit:απλη,γρηγορη,λειτουργικη,themes αραγε απο cm7?

εχει και λιγο κινεζικο μεσα απο πιθιν,αλλα δεν μας νοιαζει.

εψαχνα μεχρι τωρα το,θελω ξυλο.

Volume key to unlock: Settings - information - the location and security

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε μαμα 2.3.7??Οχι ε??Gkalen εισαι εδω??
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

πως σου φαινεται;παει καλα;

ελα δωσε κατι παραπανω στο λαο,bugs?

απο εμφανιση,τι ics και μπουρδες,σκιζει!

 

Ουσιαστικα ειναι μια CM7 RC0 εσωτερικα με αισθητικες αλλαγες. Μπαταρια πολυ καλη μεχρι στιγμης οπως η rc0.

 

hey,i am MokeeOS!

χα!!

εφυγε κατευθειαν και μπηκε αλλο bootanimation ας ειναι καλα το rom toolbox

 

edit:απλη,γρηγορη,λειτουργικη,themes αραγε απο cm7?

εχει και λιγο κινεζικο μεσα απο πιθιν,αλλα δεν μας νοιαζει.

εψαχνα μεχρι τωρα το,θελω ξυλο.

Volume key to unlock: Settings - information - the location and security

 

Ναι, themes απο cm7 αλλα μερικα δεν δειχνουν σωστα, το μονο που με χαλασε μεχρι στιγμης.

Κινεζικα εχεις επειδη εχεις επιλεγμενη γλωσσα τα αγγλικα, στα ελληνικα δεν αφησα καθολου κινεζικα. θελει ενα reboot ομως για να αλλαξει εντελως η γλωσσα.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας, ενω προσπαθώ να εγκαταστήσω την MokeeOS και κάνω όλη τη διαδικασία με το clockwork κλπ, όταν πάω να κάνω εγκατάσταση από sd μου βγάζει (bad) το zip. Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Mετά την 2.3.5 οfficial αντιμετωπίζω κάποια θέματα ... :ninja:

 

1) μου κάνει επανεκκινήσεις στο άσχετο. (4-5 φορές ως τώρα)

2) τραβάει κάτι κολλήματα ώρες ώρες ... το βγάζω από την τσέπη να το χρησιμοποιήσω και ενώ πάω να το ξεκλειδώσω με το go locker αυτό δεν κάνει τίποτα. Παγώνει!

3) όταν κάνει τις επανεκκινήσεις που λέω πιο πάνω μου χτυπά και ειδοποιήσεις από sms που είχα λάβει πιο πριν και δεν τα είχα σβήσει.

 

γενικά του κεφαλιού του...:lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας, ενω προσπαθώ να εγκαταστήσω την MokeeOS και κάνω όλη τη διαδικασία με το clockwork κλπ, όταν πάω να κάνω εγκατάσταση από sd μου βγάζει (bad) το zip. Τι μπορεί να φταίει?

 

Δοκιμασε να το ξανακατεβασεις, θα το κοιταξω και εγω το απογευμα μηπως δεν ανεβηκε σωστα.

 

Mετά την 2.3.5 οfficial αντιμετωπίζω κάποια θέματα ... :ninja:

 

1) μου κάνει επανεκκινήσεις στο άσχετο. (4-5 φορές ως τώρα)

2) τραβάει κάτι κολλήματα ώρες ώρες ... το βγάζω από την τσέπη να το χρησιμοποιήσω και ενώ πάω να το ξεκλειδώσω με το go locker αυτό δεν κάνει τίποτα. Παγώνει!

3) όταν κάνει τις επανεκκινήσεις που λέω πιο πάνω μου χτυπά και ειδοποιήσεις από sms που είχα λάβει πιο πριν και δεν τα είχα σβήσει.

 

γενικά του κεφαλιού του...:lol:

 

1)Για τις επανεκινησεις, δεν ξερω.

2)Μηπως οταν πατιουνται ταυτοχρονα τα πληκτρα εντασης ηχου? Αυτο το εχω παρατηρησει σε πολλες rom αν οχι σε ολες. Αν πατηθουν ταυτοχρονα τα πληκτρα εντασης ηχου κανει μια δονηση το κινητο και μερικα δευτερολεπτα μετα κανει αλλες τρεις μικρες δονησεις, σε αυτο το διαστημα το κινητο γινεται πολυ laggy

3)Για τα μηνυματα, αν εχεις εγκαταστησει το handcent sms η το go sms και εχεις επιλεξει μεσα απο την εφαρμογη να απενεργοποιουνται οι ειδοποιησεις της προεγκατεστημενης εφαρμογης, πηγαινε στην προεγκατεστημενη εφαρμογη μηνυματων και απενεργοποιησε απο εκει τα notifications

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...